» »

Internet ne nalaga določenih strani

Internet ne nalaga določenih strani

Boobiz ::

Uporabljam Chrome, ampak opažam da je enak problem s FF in IE, zato tak naslov teme.

Če dalj časa mi internet na laptopu noče naložit določenih strani npr: siol.net, avto.net in shrani.si
Vse ostale strani in internet funkcionirajo normalno pri omenjenih pa browserji loadajo v neskončnost, včasih delujejo za kratek čas.

Laptop je pregledan, očiščen sumljivih zadev, antivirusov in raznih internet securityjev ne uporabljam. Imam T-2 VDSL 20/1 internet, wireless je linksys WRT150N. Ostala dva kompa ki sta v uporabi (desktop in laptop) sta oba na istem wifi omrežju in teh problemov nimata.

Kakšna ideja?
I'm drunk, what's your excuse?
  • spremenilo: Boobiz ()

r3Qui3m ::

Tudi jaz sem imel podobne težave in jih še vedno imam občasno. Imam na siolu dinamičen IP. Kako rešim?
Najprej seveda uporabim tracerute, da vidim kje se ustavi. To je pogoj? Jaz uporabljam antivirusne programe, ampak niso nikol delali problemov. Če sem na na kaki strani naletel na določeno vsiljeno vsebino mi je potem to poblokiral požarni zid, ki je ob ponovnem obisku strani preprečil dostop. pobrišeš v požarnem zidu. To so bile redke težave.
Največ problemov sem pa imel s tem, da je bil moj IP na blacklisti. Vsaj enkrat do dvakrat na mesec se zgodi, da ne morem dostopat do določenih spletnih strani od doma, predvsem do tistih, ki jih upravljam. Vedno je do sedaj bil problem z IP-jem. Preverim na blaclistah. Shranim in pošljem na SIOL. Potem pa samo restartam modem, da dobim drug IP in ponavadi dela.
Isto imam linksysa samo da sem kmalu naložu tomato gor in od takrat z routerjem ni težav.
Upam, da ti bo zapisano kaj pomagalo. Predvsem ti svetujem da pri težavi uporabiš tracerute - vidiš takoj kje se ustavi.
Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1780551516 (43) c23po
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372330841 (31297) ignats
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951318 (23068) simone
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543438 (18978) imallears
»

ADSL ne dela!!!

Oddelek: Omrežja in internet
282340 (1589) Pyr0Beast

Več podobnih tem