» »

Ali sploh rabim tako hitrost neta?

Ali sploh rabim tako hitrost neta?

Cokolesnik ::

Trenutno imam 2 mbita za svoj narocniski paket prek kabla. Ob tem se mi postavlja vprasanje, ali sploh potrebujem taksno hitrost, narocnina za 1 mbit je 2000 mesecno nizja. Ugotovil sem tudi, da pri prenosu podatkov z znanimi programi sploh ne pride do izraza taksna hitrost, ker niti 1 mbit ne zapolnim.

Popolno izkoriscenje opazim le pri uporabi windowsupdate ali symantec update, ampak glede na to da se to ne uporablja vsak dan, bi verjetno bilo cisto dovolj ce bi pocakal malo vec casa in prenesel neko stvar z 1 mbit.

Torej, kaj mislite. Vsekakor mi ni vseeno ali placujem 9 ali 7 tisocakov mesecno.

In se to, upload je pri obeh paketih isti. No, gre za ponudbo kks-ja - arnesovi paketi.

Quickbeam ::

Kot si si že sam odgovoril se ti ne splača.
Mogoče bi pa moral začet uporabljat še kakšne druge programe za prenos podatkov, naprimer irc ;)

Cokolesnik ::

A z ircom se pa da izkoristit 2 mbita?

Quickbeam ::

Se da. Če maš srečo da najdeš dober file server oziroma več serverjev in sprejemaš več datotek naenkrat.

Ziga Dolhar ::

/me ima svoj mali webserver + mysql server in take drobnarije ...

Pa mi je 1 Mb čez glavo :-). Na študentskem paketu ostajam kar lepo na Standardu :-).

vmlejnik ::

kje na ircu pa dobis datoteke?

Ziga Dolhar ::

vmlejnik: najlažje na raznih warez kanalih oz. celo strežnikih.

Ampak tole je tabu na slo-tech.com 0:).

CaqKa ::

če pri nas nebi ata plačeval neta bi jaz tudi vzel najmanjši paket... 512 bi mi zadostoval.. mogoče bi celo šel na 256. včasih se ti pa res zahoče ampak pač počakaš. za internet strani bi bilo dovolj.

wishmaster ::

jaz uporabljam paket 4Mbite in se mi tud zdi da take hitrosti sploh ne rabim.Počas že več ne vem kaj bi naj vlekel dol.Pa tud ko mam postavljen strežnik (http,ftp..) je za vse skupaj preveč.Sam se odločil da bom šel nazaj na 2 Mbita,pa še to je v bistvu preveč.

iration ::

ma ja, naj siol naredi že enkrat paket, ki bo imel upload mal večji, npr 2048/512. takoj ga vzamem, 4mb dl pa itak ne rabim.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253892 (42451) Senitel
»

Novi SiOL paketi (2048/768 & 4096/768)

Oddelek: Omrežja in internet
221984 (1324) Cokolesnik
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819088 (12121) darkolord
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734218 (17300) RedOS
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379363 (6422) AlienRex

Več podobnih tem