» »

Koliko sužnjev dela za vas?

Koliko sužnjev dela za vas?

1
2
3 4

Isht ::

To je en način, kako na to gledati: če ne bi rabili vseh tistih tenisk, potem ne bi obstajale tovarne, v katerih sedaj delajo ženske in otroci, ki dobijo za plačilo pest riža na dan.
Če torej vsi ti ljudje ne bi delali naših tenisk, tudi pesti riža na dan ne bi dobili.

Bo pa velik problem za zahodni svet, ko se bodo vsi ti novodobni sužnji zbudili in odločili, da hočejo dve pesti riža na dan. In nov avto. In stanovanje.
Zahodni svet, ki gradi svoje bogastvo na pesti riža na dan, bo kar naenkrat ugotovil, da morda ni bila tako dobra ideja vso proizvodnjo selit na Kitajsko...

Matako ::

Isht je izjavil:


Bo pa velik problem za zahodni svet, ko se bodo vsi ti novodobni sužnji zbudili in odločili, da hočejo dve pesti riža na dan. In nov avto. In stanovanje.
Zahodni svet, ki gradi svoje bogastvo na pesti riža na dan, bo kar naenkrat ugotovil, da morda ni bila tako dobra ideja vso proizvodnjo selit na Kitajsko...


Naj pač dvignejo ceno.

Če te skrbi za usodo teh "sužnjev" je absolutno največ, kar lahko narediš to, da požreš povečanje cene - in predvsem nadaljuješ z nakupi po podražitvah.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

bosmla ::

Shit... 23 pa vglavnem kitajcki...

Manu ::

jype je izjavil:

Manu> Prav je, da se širi informiranost o stanju v katerem so revni soljudje zaradi naše potrošnje.

What? Brez "naše potrošnje" bi bili kvečjemu revnejši.


Misliš tako, da bi namesto v tovarnah delali na zemlji in imeli enako količino riža za v usta? Dvomim, da bi bili revnejši, kot zdaj ko so mnogi izkoriščani. Nekaterim je bolje, a mnogim ne.

Poleg tega si izpustil, kar sem napisal:

Pa saj ni problem v tem da imamo, problem je v tem na kakšen način so dobrine prišle do nas (kaj podjetja delajo s soljudmi samo, da nam prodajo kar proizvedejo).


Lastniki, direktorji, menedžerji in razni parazitski posredniki naj se zadovoljijo z manjšim dobičkom, da bo delavcem bolje.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Beli_Zajcek ::

25, pa doma sem iz Adis Abebe v lasti imam 1 mobilni telefon, etc.. Ni se mi dalo preveč fine tuninga delat, se pa vidi, da je narejena aplikacija za vzdigovat zavedanje o problemu ne natančno merjenje.

jype ::

Manu> Lastniki, direktorji, menedžerji in razni parazitski posredniki naj se zadovoljijo z manjšim dobičkom, da bo delavcem bolje.

Postani lastnik, direktor, menedžer in parazitski posrednik, pa se zadovolji z manjšim dobičkom, da bo delavcem bolje.

Manu ::

jype je izjavil:

What? Brez "naše potrošnje" bi bili kvečjemu revnejši.


Isht je izjavil:

Če torej vsi ti ljudje ne bi delali naših tenisk, tudi pesti riža na dan ne bi dobili.


Zanimivo, da revni, ki trdo garajo niso bogati glede na trditev mnogih bogatih, da so za svoje bogastvo zaslužni zaradi svojega trdega dela.



If wealth was the inevitable result of hard work and enterprise, every woman in Africa would be a millionaire. The claims that the ultra-rich 1% make for themselves – that they are possessed of unique intelligence or creativity or drive – are examples of the self-attribution fallacy.

Celoten članek...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Isht ::

Nisem še srečal človeka, ki pri koritu ne bi postal navadna svinja. Sanjati o direktorjih, ki bi se zadovoljili z manjšimi nagradami, je nesmisel... Princip je isti, kot pri verah in političnih sistemih: vsaka vera in vsak politični sistem je v svojem bistvu, v teoriji, dober. Problem so ljudje, ki tak sistem izkoriščajo za svojo pridobit, pa naj gre za kapitalizem, komunizem, demokracijo, krščanstvo... Vedno in povsod se bo našel človek, ki bo smatral, da mu pripada več, kot drugim.


O višanju cen zaradi višanja proizvodnje pa samo to:
Če bi se cene določale glede na stroške proizvodnje, na svetu ne bi bilo lakote. Žal pa se cene določajo glede na število posrednikov in glede na marže. Dokler si trgovine prilastijo 40, 50 odstotkov cene izdelka, bo stanje tako kot je: v modernem svetu se gradijo samo še trgovine, saj se investicija v proizvodnjo enostavno ne splača.

Manu ::

Isht je izjavil:

Nisem še srečal človeka, ki pri koritu ne bi postal navadna svinja.


Potem pa je treba ali zmanjšat korita ali pa korita postavit v svinjak, da se svinje ne bi preveč razpasle (beri: korenita sprememba plačne politike, preglednost javnih služb, jasna pravila poslovanja, dosledna zakonodaja glede izkoriščanja delavcev in plač...)

Saj na koncu se iz svinje naredi klobase ... kar se bo tudi zgodilo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Isht ::

Manu, kdo pa piše plačno politiko? Tisti, ki so pri koritu. Začaran krog.

In če bi uvedli nazaj socializem in na čelo, za sprejemanje odločitev, postavili 'predstavnike ljudstva', bi ti predstavniki ljudstva plačno politiko prilagodili sebi in pa tistim, ki bi jim kak evro vtaknili v žep.

jype ::

Obstaja še drug način, ki sem ga že izpostavil. Ko boste uspešni, ne šparat dnarja. Investirajte, ker se iz investicij ustvarjajo nova delovna mesta.

Double_J ::

Mislim da aplikacija ne bi pokazala pravega rezultata, vkolikor bi se Janković naučil uporabe računalnika.:P
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Ramon dekers ::

Manu je izjavil:

Isht je izjavil:

Nisem še srečal človeka, ki pri koritu ne bi postal navadna svinja.


Potem pa je treba ali zmanjšat korita ali pa korita postavit v svinjak, da se svinje ne bi preveč razpasle (beri: korenita sprememba plačne politike, preglednost javnih služb, jasna pravila poslovanja, dosledna zakonodaja glede izkoriščanja delavcev in plač...)

Saj na koncu se iz svinje naredi klobase ... kar se bo tudi zgodilo.



rabiš strica dolfija poklicat iz groba...druge ni

Manu ::

Isht je izjavil:

Manu, kdo pa piše plačno politiko? Tisti, ki so pri koritu. Začaran krog.

In če bi uvedli nazaj socializem in na čelo, za sprejemanje odločitev, postavili 'predstavnike ljudstva', bi ti predstavniki ljudstva plačno politiko prilagodili sebi in pa tistim, ki bi jim kak evro vtaknili v žep.


Zakaj pa ljudje ne hodijo na volitve? Zakaj smo pasivni in ne "lobiramo" pri naših politikih? Zakaj se pri dejanjih ustavimo zaradi prepričanja "saj se tako in tako nič ne bo spremenilo"? Ravno to prepričanje nas zaustavlja, da nič ne naredimo.

Začaran krog je treba prekinit. Zato pa moramo biti aktivni.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

Manu> Prav je, da se širi informiranost o stanju v katerem so revni soljudje zaradi naše potrošnje.

What? Brez "naše potrošnje" bi bili kvečjemu revnejši.

odvisno


ker pol ne bi bilo šans, da bi se jim splho rodilo toliko otrok


in ne bi toliko ljudi živelo v revščini
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Isht ::

Stokrat lahko lobiraš pri politiku, pa mu bo lobist iz gospodarstva dal debelejšo kuverto. Stokrat lahko voliš politično opcijo, ki se ti ne zdi pokvarjena, pa bo zmagala tista opcija, ki ima boljši PR, boljše reklame, torej več denarja, torej so bolj podmazani.

Dokler ljudje volijo kot ovce, in to po načelu 'on mi je simpatičen, tisti drugi pa ne' oziroma v Sloveniji 'on je komunist, tisti drugi je domobranec', bo isto sranje, saj lobisti z denarjem vedo, kje, kdaj in koga podmazati.

jype ::

T-h-o-r> ker pol ne bi bilo šans, da bi se jim splho rodilo toliko otrok

Se bojim, da to ne drži - otrok se rodi isto ali še več, samo več jih sproti umre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vorantz ::

27...se pravi sm revn :(
ajoj...bo treba mal več kupovat

gendale ::

50
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ZaphodBB ::

Vem da več kot 50.

Kr neka pavšalna (salonsko) levičarska propaganda. Think of the Children!!!!

Manu ti pa pojdi malo po svetu taprvo, mkay?

technolog ::

Pomoje sem jst večim ljudem suženj kot ostali meni. Tako da takega neumnega moraliziranja ne prenesem.

Še vedno mi ni nihče razložil, kaj dela teh 18 "sužnjev" 24 ur na dan zame?

Ramon dekers ::

technolog je izjavil:

Pomoje sem jst večim ljudem suženj kot ostali meni. Tako da takega neumnega moraliziranja ne prenesem.

Še vedno mi ni nihče razložil, kaj dela teh 18 "sužnjev" 24 ur na dan zame?



šiva obleke in preproge.

Furbo ::

Tudi jaz sem malce premišljeval, ni šans da 35 folka zame dela noč in dan. Morda delajo 35 šihtov, za mojo porabo, ampak jaz pa za to porabo delam celo leto, da jo skeširam. Hmmm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Manu ::

ZaphodBB je izjavil:

Manu ti pa pojdi malo po svetu taprvo, mkay?


In argument se glasi: zato, ker ........
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

frudi ::

Kakih 5 sužnjev da je potrebnih, da ima človek neko minimalno zalogo zoknov in gat? Sej lepo, da opozarjajo na problematiko, ampak neumnosti pa tudi ni treba kvasit. Z lažnimi argumenti se ne prepriča ljudi v še tako dober namen...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ZaphodBB ::

In argument se glasi: zato, ker ........


Ljudem predpisuješ, da naj jejo biskvit, če nimajo za kruh.

mikic007 ::

Glede na zacetno trditev, da je na svetu okoli 27 miljonov suznjev, seveda ne more veljati, da jih zate dela 50, ker bi to pomenilo, da nam ostalim ne ostan edovolj. Verjetno gre za neko potrosnisko enoto, ki jo potem aplicirajo na suzenjsko problematiko. In slabo placan Kitajec, Tajec ali Filipinec pac niso suznji, to so zikljucno tisti, ki delajo brez placila in prisilno.

technolog ::

Zato sem dal "sužnji" v narekovaje. Ker itak smo vsi po malem sužnji. Tud jst.

jype ::

Manu> In argument se glasi: zato, ker ........

Ker če bi videl, v kakšnih razmerah živijo, bi razumel, zakaj se selijo v mesta in tam šivajo superge.

Looooooka ::

Pod hrano so si vzel ful cajta...ce pa izberes avto pa nic.
Halo?

echo ::

S tem, da se mi prostovoljno spustimo v takšna "suženjska" razmerja, v katerih načeloma obstaja medsebojna korist.

Seveda so številke napihnjene. Kako bi se pa slišalo, da za cel Slo-tech gat potrebuješ samo 30 ljudi, ki dela samo polovične ure? En suženj naredi ogromno izdelkov v 18 urah, krat sedem dni v tednu ...

Ni jih treba veliko, da mi uživamo v poceni oblačilih in z preostankom denarja kupujemo ostale postranske stvari.

furion ::

You Have
77 Slaves Working For You.

Hmmm...dunno what to say.

Manu ::

ZaphodBB je izjavil:

In argument se glasi: zato, ker ........


Ljudem predpisuješ, da naj jejo biskvit, če nimajo za kruh.


Sorry, ne razumem...


jype je izjavil:

Manu> In argument se glasi: zato, ker ........

Ker če bi videl, v kakšnih razmerah živijo, bi razumel, zakaj se selijo v mesta in tam šivajo superge.


Dvomim, da si bil ti tam, da veš kako jim je. Poleg tega sem že večkrat napisal, da je glavni razlog za selitev v mesta preganjanje malih kmetov in revščina, ki je posledica vsiljenih ekonomskih pravil s strani mednarodnih finančnih institucij.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jype ::

Manu> Dvomim, da si bil ti tam, da veš kako jim je.

Manu ::

So se ti zdeli nesrečni?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jype ::

Manu> So se ti zdeli nesrečni?

Ne, seveda ne, zelo zadovoljni so s svojim idiličnim življenjem na podeželju, zato se pa tako masovno selijo v mesta!

Mnogo jih umre zaradi pljučnic in drugih bakterijskih okužb, ker nimajo dostopa do antibiotikov, drugi pereč problem je alkoholizem, tretji pa pomanjkanje hrane.

Nobenega ni bilo tam, ki svojega življenskega okolja ne bi zamenjal za mestno stanovanje v zahodni civilizaciji, razen najstarejših, ki že 50 let in več tam prebivajo.

Zmajc ::

61 .... ja pa ja

ZaphodBB ::

avani ::

huh, 2 najboljši (ali najslabši) rezultat - 19 sužnjev

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

Manu> Dvomim, da si bil ti tam, da veš kako jim je.



Nepal?

mikic007 ::

100% Nepal z lemon ali mint tea :-)

In meni se tam ne zdijo pretirano nesrecni, super ljudje. Posteni, delavni, ne jamrajo nic, pa tudi ce nosijo 70 kg.

Bo treba fotko iz Kitajske prilimat, tam je slika drugacna...

jericho ::

34

MIHAc27 ::

38.. verjetno je pripomoglo dejstvo da imam 2 otroka.

Čeprav zanimivo opozarja tale aplikacija, se mi vseeno zdi neresnična.
Tukaj ima imate najnižji rezultat 20+ najvišji pa prek 80.

Po mojih izračunih teh 27 miljonov sužnov pol samo za nas slovence dela.

Ali je sedaj sužnjev dosti več, ali pa je dejanska številka, koliko sužnjev dela SAMO ZA 1 človeka nižja.

Če bi mi rekel, da zame dela 4-5 sužnjev, bi dosti bolj verjel.

Spock83 ::

Vsi smo mi sužnji nekomu.

D3m ::

31. Dobra cifra. Sem kar ponosen :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Matako ::

Kot je pel Bob Dylan: nekomu moraš služiti!

http://www.bobdylan.com/songs/gotta-ser...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PrimozR ::

Ramon dekers je izjavil:

jype je izjavil:

Manu> Dvomim, da si bil ti tam, da veš kako jim je.



Nepal?

Nope, http://maps.google.com/maps?q=51.269434...

Spock83 ::

In kaj jim manjka na tej sliki?

System ::

35, baje.

@nny ::

42.

Cunje in kozmetika. :8)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple, Google, Intel in Adobe sedaj ponujajo 415-milijonsko odškodnino

Oddelek: Novice / Tožbe
4911772 (9718) leiito
»

Ljudje pred par tisoč leti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548759 (7247) T-h-o-r
»

Foxconn dviguje plače in krči nadure

Oddelek: Novice / NWO
4411736 (9619) gruntfürmich
»

Sedem milijard nas je (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
26540445 (33588) CaqKa
»

Karl Marx je imel prav (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
73186790 (77352) LordTado

Več podobnih tem