» »

Koliko sužnjev dela za vas?

Koliko sužnjev dela za vas?

«
1
2 3 4

Mipe ::

http://www.slaveryfootprint.org/

You Have 20 Slaves Working For You.

Očitno le ne živim tako skromno, kot sem si sprva domišljal. No, vseeno je moja cifra dvakrat nižja od povprečja, pač ne kupujem vsevprek. Kaj pa vi, koliko sužnjev je delalo za vas?

djordjevic ::

Jejhata, jaz tudi nisem glih idealni potrošnik, pa jih za mene gaga kar 39. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Fine tunat moraš. Mene je obtožilo, da sužnje zaposlujem zaradi ketchupa, pa ga ne maram in ga nimamo!

Tudi jaz spravim na približno 20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Have fun!
43 slaves is working for you.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

donfilipo ::

22

P.S. Ampak mam očutek da ne bodo dolgo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

zee ::

34. Uh.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bellatrix ::

34
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Matako ::

Čisto vseeno mi je, kaj piše v razlagi - dokler ga, lenuha, lastnoročno ne prebičam s korobačem, zame ni suženj pa pika!

Hočem, da je suženj samo moj, ne pa da dela še za druge - sužnji, kot skupno dobro? To je socializem!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Boobiz ::

29. Me skrbi, da bi bla cifra višja, če bi si vzel več kot 3min za tole rešit.
I'm drunk, what's your excuse?

xerror ::

75 :O

MajorM ::

22. Verjetno zaradi "Gamer" opcije.

urosh ::

šment... 62...

ToniT ::

Uh...
90
Sem pa si vzel čas in šel na fine tunning.

opeter ::

 Okoli 50

Okoli 50


Pri semenih/stročnicah nisem dosti fino nastavljal opcije, sem pa pri drugih. Verjetno bi končni rezultat v tem primeru bil bližje 60.

Pa sem v marsičem Average Joe ali še manj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Matako je izjavil:

Čisto vseeno mi je, kaj piše v razlagi - dokler ga, lenuha, lastnoročno ne prebičam s korobačem, zame ni suženj pa pika!

Hočem, da je suženj samo moj, ne pa da dela še za druge - sužnji, kot skupno dobro? To je socializem!


Hmmm ... to pa je za razmislit. Se strinjam, če se te direktno ne tiče, vsaj neposredno, gledaš na zadevo bolj postransko.

Test je malo podoben tistemu vprašanju, kot je bilo v eni TV oddaji pred leti nazaj, nekako v tem smislu: kaj mislite, koliko kmetov ipd. se muči, da dobiš kruh, jajce, meso itn. na mizo?
Kaj dosti pa to potrošnike ne briga, dokler dobijo svojo dnevno/tedensko/mesečno dozo.

Ko pa iz različnih razlogov pride do primankljaja oz. kaj se takrat zgodi, ko je ne dobijo, je lepo prikazano v tem filmu: Threads @ Wikipedia

Na srečo večine v "razvitem delu" Sveta je to zaenkrat samo film.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Zadeva je faljena, ker ne upošteva, na koliko časa menjaš dobrine oz. v kolikšnem času jih porabiš. Velika razlika je, ali imaš 1 telefon 5+ let ali pa ga menjaš na pol leta in podobno.
Sicer pa baje dela zame 30 sužnjev.

donfilipo ::

Zadeva je faljena


Na to je na nek ciničen način skušal opozoriti tudi matako, po moje.

Če gledamo dobesedno, je gotovo, da bodo naše potomce, ali celo mlajše od vas, čez nekaj časa, ti sužnji bodisi zmerjali, obsojali, bodisi tepali po lobanjici:)

Marjanci jih ponekod poslušajo ne krivi ne dolžni na 3 šihte:) In arcnija?

Ja je. Morda bo naslednji presednik ne samo čisto črn, ampak celo brat Kajn8-)

Bemti evo tudi v KKK bi lahko šel:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Ramon dekers ::

najbolj fino bi bilo če bi prišlo do kakšne vojne med Indijo in Kitajskol, tako bi se zadeva lahko razredčila.

Aja pa vsaki državi bi ji ostalo samo še 500.000 še bolje manj kot več

ahac ::

Samo 23. Moram še kaj kupit, drugač bodo ostal brez dela in hrane...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ramon dekers ::

mah pri meni pride cifra kar na 65 samo zato ker imam več kratkih majc, kavbojk, gat in 2 čevlje za laufat...

mare1411 ::

88

knesz ::

Samo 84.

T-h-o-r ::

30
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

technolog ::

18...

In sem tudi vse fine tunal, edino pri hrani se to ni čist dal.

Drgač pa fajna HTML + JS only aplikacija. Pohvale. Me zanima koliko "programerskih sužnjev" je bilo treba, da so jo naredil. :)

AmokRun ::

You are a slave
:D

flipflop ::

You Have
26 Slaves Working For You.

mikic007 ::

22

4x oblacila?! In imam komaj kaj za oblect. Naprej mi mecejo tudi zobno scetko :-) Ce zame dela 22 suznjev, potem temu svetu ni vec pomoci. Dvomim, da ima veliko ljudi v razvitem svetu manj obleke in ostalega od mene (pac ne vlagam v to, ceprav zaradi socialnosti vzdrzujem minimum :).

EDIT Sicer se zavedam, da ne mores narediti lepe aplikacije, ce hoces realne rezultate, ker bi potem moral dati frekvenco nakupov, s kje so reci, ki jih nabavljas in tisoce drugih podrobnosti. Je pa fajn, da se na to sploh opozarja, ker se mogoce celo zgodi, da se kaj naredi v smeri zmanjsevanja - utopija je vedno dobrodosla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikic007 ()

Bor H ::

35, ni se mi dal pa vsega fine tunat

technolog ::

Oni so kar privzel da mam jaz doma pet sužnjev, da mi perejo in likajo. Kako drugače pojasnit to?

lopov ::

You Have
33 Slaves Working For You.

Fine tuning kasneje ko bo več časa ... moram delat :P

technolog ::

Ma dej če pa 18 sužnjev dela zame full-time, potem sem pa papež. To smrdi po BS.

Za tist laptop ki ga kupim vsake 3 leta in zobno pasto vsake pol leta :) To so pa hudo počasni sužnji.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

47 brez fine tunning:P

Matako ::

opeter je izjavil:


Ko pa iz različnih razlogov pride do primankljaja oz. kaj se takrat zgodi, ko je ne dobijo, je lepo prikazano v tem filmu: Threads @ Wikipedia


Podoben film, sicer (tragi-)komedija je A Day Without Mexican

http://www.imdb.com/title/tt0377744/

.. nadomestite "mehičan" z ustrezno narodnostjo za vaše potrebe.. in imate.

"Test je malo podoben tistemu vprašanju, kot je bilo v eni TV oddaji pred leti nazaj, nekako v tem smislu: kaj mislite, koliko kmetov ipd. se muči, da dobiš kruh, jajce, meso itn. na mizo?"

Opa... previdno! Mučijo se? Temu mučenju smo včasih rekli ... delo. Šiht, po domače. Samo zadnje čase je res zelo popularna ta nova terminologija - par dni nazaj me je nekdo na cesti prepričeval, da sem sam suženj, zdaj pa tukaj, da jih jaz imam celo kopico. WTF?

Ja tega v Antiki resnično ni bilo - takrat se je dobro vedelo, kdo je kdo. Bolj civilizirani časi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

mikic007 ::

Tile so suznji zato, ker verjetno niso placani ampak so v delo zastonj prisiljeni. Vsaj tak imam obcutek, ker st. 27 mio bi bila veliko premajhna, ce bi slo za vse podplacane delavce.

Matako ::

Imam zamisel, kako rešiti moralno zagato! Pazite to:

1. Za nas delajo sužnji (večinoma v tretjem svetu), vendar pozor - en suženj dela za več ljudi torej je lastništvo deljeno. Če suženj dela za 3 ljudi si ga lahko lastim le tretinjsko - nikakor ne morem trditi, da imam SAM tega sužnja, ker to preprosto ni res! To je menda jasno? Ok, gremo naprej...

2. Sami smo, kot je znano, t.i. sužnji kapitala. Predstavniki 99%, novodobni sužnji. Skratka sužnji. Vendar podobno kot v točki ena, je vsak suženj tipično _večim_. Spet sužnjelastništvo ni nujno v razmerju 1-1. Tudi to je upam jasno.

Naredimo torej kliring!!!

Primer: Recimo, da zame črnjači 20 sužnjev, ki delajo povp. za 5 ljudi vsak (konzervativna ocena). Torej nas je 5 skupno lastnikov 20 sužnjev - 4 vsak.
Sam sem po drugi strani novodobni suženj kapitala za najmanj 4 ljudi - in sem na nuli!



Zabava se ne konča - sužnji v tretjem svetu tipično sužnjarijo ZELO veliko ljudem, medtem ko smo mi tipično sužnji dosti malo lastnikom - torej smo celo v plusu in smo mi celo bolj sužnji, kot so oni!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Furbo ::

Matako je izjavil:

Zabava se ne konča - sužnji v tretjem svetu tipično sužnjarijo ZELO veliko ljudem, medtem ko smo mi tipično sužnji dosti malo lastnikom - torej smo celo v plusu in smo mi celo bolj sužnji, kot so oni!


Torej zamenjaš svoj dom in delo s tvoji sužnji? Ups, a da ne? Zakaj pa ne, če si večji suženj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matako ::

Furbo je izjavil:

Matako je izjavil:

Zabava se ne konča - sužnji v tretjem svetu tipično sužnjarijo ZELO veliko ljudem, medtem ko smo mi tipično sužnji dosti malo lastnikom - torej smo celo v plusu in smo mi celo bolj sužnji, kot so oni!


Torej zamenjaš svoj dom in delo s tvoji sužnji? Ups, a da ne? Zakaj pa ne, če si večji suženj?


Je za razmisliti! Sam nimam pojma kake so razmere - saj v bistvu po pravici povedano zase spoloh ne verjamem, da sem res suženj - to mi je tumbal nek lik zadnjič.

Že zaradi tega sumim, da s kliringom ne bo nič.

Samo deljeno lastništvo pa še vedno velja! Še vedno ne moreš reči, da imaš 20 sužnjev, če dela vsak za 100 ljudi! EDIT: brez lastništva ni suženjstva.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Dr_M ::

23. Zgleda da sm kr uredu :):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T-h-o-r ::

jaz sem včeraj 3 prebičal

med delom so se pogovarjali o fuzbalu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Isht ::

50. Klinc, če se že gremo sužnjelastništvo, se gremo pošteno. Kaj bi človek šparal?

Tr0n ::

No ja, 23.

Isht ::

Zanimivo, največ so vplivale plenice. Vnesel pa sem jih 30 (predvidevam, da 30 kosov, ne paketov), kar je banalno malo plenic za enkratno uporabo (povprečen dojenček jih pokasira cca 3000 do 4000), uporabljam namreč pralne plenice.
Kaj bi se zgodilo, če bi anketo izpolnjeval kak normalen starš, čigar otrok je pokuril 4000 plenic? 500 sunžnjev?

T-h-o-r ::

working for our future's shit
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Isht ::

Jap, namesto 30 plenic sem vnesel 200, namesto 50 sužnjev pa jih je sedaj že 77. Odločitev za pralne plenice je bila torej dobra.

ShowDown ::

38

Furbo ::

35
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ramon dekers ::

Isht je izjavil:

Zanimivo, največ so vplivale plenice. Vnesel pa sem jih 30 (predvidevam, da 30 kosov, ne paketov), kar je banalno malo plenic za enkratno uporabo (povprečen dojenček jih pokasira cca 3000 do 4000), uporabljam namreč pralne plenice.
Kaj bi se zgodilo, če bi anketo izpolnjeval kak normalen starš, čigar otrok je pokuril 4000 plenic? 500 sunžnjev?


človek božji včasih smo planice uprali. Danes pa vse na novo. Niti niso bile plenice pač pa neka bombažna cunja:)

kixs ::

28

Manu ::

14

Prav je, da se širi informiranost o stanju v katerem so revni soljudje zaradi naše potrošnje. Pa saj ni problem v tem da imamo, problem je v tem na kakšen način so dobrine prišle do nas (kaj podjetja delajo s soljudmi samo, da nam prodajo kar proizvedejo).

Prepričan sem, da nam bo bolje (človeštvu), ko bomo odpravili vse nesmisle (kršenje človekovih pravic).

Nekaj moramo narest s tem ekonomskim sistemom, ki nam povzroča glavobole. Svetovna ekonomija ne sme temeljit na izkoriščanju soljudi, kakršnemkoli že.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

jype ::

Manu> Prav je, da se širi informiranost o stanju v katerem so revni soljudje zaradi naše potrošnje.

What? Brez "naše potrošnje" bi bili kvečjemu revnejši.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple, Google, Intel in Adobe sedaj ponujajo 415-milijonsko odškodnino

Oddelek: Novice / Tožbe
4911772 (9718) leiito
»

Ljudje pred par tisoč leti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548759 (7247) T-h-o-r
»

Foxconn dviguje plače in krči nadure

Oddelek: Novice / NWO
4411735 (9618) gruntfürmich
»

Sedem milijard nas je (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
26540441 (33584) CaqKa
»

Karl Marx je imel prav (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
73186785 (77347) LordTado

Več podobnih tem