» »

Kje dobit poceni hrano?

Kje dobit poceni hrano?

1 2
3
4

_IKE_ ::

turkx90 je izjavil:

Eh, že tisto postavo, ki sem jaz objavu, je večina ne doseže v 5-6 letih(natural). Kaj šele o tej tvoji. Večina ljudi misli, da si en mesec v fitnesu in se že tezko premikas. Žal to ni tako.



agree.....


Mi je pa malo hecno kako se v temi omenja postavo , vidna je edino v toplejših časih sedaj jeseni / pozimi ne. Podobno kot Twigy varianta......

Moje mnenje je, prvo si naj ljudje napravijo neko bazo moči in vzdržljivosti in šele potem se naj posvetijo estetiki. Vidim kar nekaj takih primerov v telovadnici, vsi bi bili švarziji a 2400 pod 10 minutami je pa znanstvena fantastika...a vsi veselo vaje za definicijo...

guest #44 ::

Čak, čak...si me narobe razumel. Coleman je za moje pojme preveč, pa tud za marsikatero žensko, ker enostavno se preveč žrtvuje za zgolj maso.

_IKE_ ::

coleman cutler and co od tega živijo zato morajo biti takšni ....

guest #44 ::

Res je. Hočem le povedat, da tisto je res mnogo preveč.

Okapi ::

Odvisno, kaj hočeš doseči, ne?

O.

thramos ::

Še ena, o lesenosti in trdosti:

 Ronnie

Ronnie

_IKE_ ::

Okapi je izjavil:

Odvisno, kaj hočeš doseči, ne?
O.
 agree

A večina ljudi se zadeve loti napačno ali pa ima nerealne predstave: " bom Šwarzi po enem mesecu "

To drugo še sploh še kako pozna pri ženski populaciji ki misli da če bo malo z utežmi delala bo takoj brigita brezovac ratala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

guest #44 ::

Dobro, specifične raztezne vaje še gre...v tem primeru ženska špaga. Po hrbtu bi pa se recimo težje popraskal. Tudi tek je recimo okrnjen s preveč mišične mase. Pač nekje je ena mera.

Se pa strinjam ja, odvisno kaj hočeš. Meni je ronnie absolutno preveč. Tisti gimnastik ima IMO mnogo boljšo postavo.

ripmork ::

Ste mogli it pogledat zdej svetovno V BB-ju ki je bilo v Kopru in bi videli kašne so bile ženske od večine tekmovalcev, pa bi si hitro premislili, da se ženske ne ozirajo za tem.
Si se kej pogovarjal z njimi in jih malo spoznal? Luštnih punc je povsod dost, vprašanje pa je če hočeš takšne, katerih prvi kriterij izbire je posedovanje 12 kilogramskih tricpsov. Sej veš, se bo mimogrede našel kak z 14-kilogramskimi, poj pa jeba.

Sem od marsikatere slišal, da se jim izrazito definirani in preveč razbacabni tipši naravnost gabijo. Posebej ko vidijo žile.
Veliki večini punc je pa zelo všeč, če je tip skladno, športno oblikovan... raven trebuh, morda malo nakazani otočki, recimo.

Ramon dekers ::

turkx90 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ozrla ja, ampak ponucala ? Večini žensk namreč niso všeč zelo mišičasti moški (ali pa jih jaz nisem spoznal ...)

Meni je vseeno če se ne ozirajo za mano. Od gledanja nimam nič ...


Haha, seveda jih nisi spoznal, ker se ne ozirajo za takimi kot si ti. Poznam veliko ljudi, ki so za vaše geek razmere "zelo nabiti" in vsi imajo nadpovprečne ženske. In ja z lepo postavo se jih dosti več ozre za tabo.
Mogoče se tega ne zavedate, ampak zenske imajo rade mišičaste moske. Vsi ki trdite nasprotno, pojdite 2 leti u fitnes in potem povejte če to ni res.

Ste mogli it pogledat zdej svetovno V BB-ju ki je bilo v Kopru in bi videli kašne so bile ženske od večine tekmovalcev, pa bi si hitro premislili, da se ženske ne ozirajo za tem.

Drugače pa je zame to idealna postava:

http://maxximum-portal.com/forum/downlo...


lepo te prosim no, tiste babe so kot kanta zabite kot noč. To uporabiš za one night stand se vse ostalo je škoda časa.

turkx90 je izjavil:

Eh, že tisto postavo, ki sem jaz objavu, je večina ne doseže v 5-6 letih(natural). Kaj šele o tej tvoji. Večina ljudi misli, da si en mesec v fitnesu in se že tezko premikas. Žal to ni tako.
Predvsem govorim o tistih, ki pišejo da preveč mišič ni lepo. Žal nevejo koliko časa je potrebnega za dosečt normalno mišičasto postavo.



pa koliko praškov, futra, pri nekaterih celo anabolikov gre tja vržeš to v € pa se ti želodec obrne. In to vse zato da se lahko za 2 mesca kažeš v oprijeti majčki.

Zgodovina sprememb…

_Enterprise_ ::

_IKE_ je izjavil:

Mi je pa malo hecno kako se v temi omenja postavo , vidna je edino v toplejših časih sedaj jeseni / pozimi ne. Podobno kot Twigy varianta......
haha kaj? če ma nekdo 85 kil nekdo pa 70, se jih takoj loči tud če mata bundo oblečeno. seveda s predpostavko, da je tistih ekstra 15 kil mišic

thramos ::

Osebe, za katere je najbolj pomembno da smo jim všeč, nas ponavadi gole gledajo vsak dan.

Karaya 52 ::

Ne vem, ne vem ce je super postava optimalna pot do zenske. Nasploh se mi zdi videz moskih manj pomemben pri osvajanju zensk, ni nepomemben, ga pa lahko presezes. Zenskam je to precej tezje. Vecina zensk preskenira obraz, rit, cote in se tisti X faktor, ki ga ni mogoce razbiti. Potem ko se tip pred njo slece, je ze njegova. Job done, izrazit 6 pack gor ali dol. :))

turkx90 ::

guest #44 je izjavil:

Čak, čak...si me narobe razumel. Coleman je za moje pojme preveč, pa tud za marsikatero žensko, ker enostavno se preveč žrtvuje za zgolj maso.


Jverne, nisem mislil nate, ko sem to pisal. Samo nekateri mislijo, da za postat tak, kot si ti objavu sliko, je potrebno eno leto praškov in fitnesa. Toa pa negre tako.

lepo te prosim no, tiste babe so kot kanta zabite kot noč. To uporabiš za one night stand se vse ostalo je škoda časa.


Spet neumno posloševanje, zaradi nevoščljivosti. Seveda, ker če bi bile te punce pametne, bi hodle s takimi kot si ti, ki ne dajo nic na svoj zgled, vendar se razumejo na sestavo računalnika...

pa koliko praškov, futra, pri nekaterih celo anabolikov gre tja vržeš to v € pa se ti želodec obrne. In to vse zato da se lahko za 2 mesca kažeš v oprijeti majčki.


Mišičast človek zgleda tudi v oblekah boljše. In ja, tista 2 mesca pa ti preživiš doma za pcjem, ker se bojiš da bi te kdo videl, ker čez ohlapno majico ne zgledaš tako debel...

Si se kej pogovarjal z njimi in jih malo spoznal? Luštnih punc je povsod dost, vprašanje pa je če hočeš takšne, katerih prvi kriterij izbire je posedovanje 12 kilogramskih tricpsov. Sej veš, se bo mimogrede našel kak z 14-kilogramskimi, poj pa jeba.

Sem od marsikatere slišal, da se jim izrazito definirani in preveč razbacabni tipši naravnost gabijo. Posebej ko vidijo žile.
Veliki večini punc je pa zelo všeč, če je tip skladno, športno oblikovan... raven trebuh, morda malo nakazani otočki, recimo.


Ja, ti verjamem. Jaz sem tudi že slišal, da punce nemarajo debelih, nekatere ne tiste z očali, druge nemarajo tiste ki ne hodijo žurat in tako naprej...

To je neumno da se s tem tolazis, ker ti ena to reče.

Vzami si kot primer to postavo:





In to(pač nekako tako si predstavljam te, ki "nemarate mišice":





No in malo povpraši tvoje kolegice. To so 2 igralca iz bms, ki se mi zdita dokaj primerna za primerjavo.

Zdej pa mi odgovorite, se vam resno zdi, da bi punce rajši ble skupaj z zgornjim fantom samo zato ker so neumne? Ali mogoče obstaja kašen drugi razlog?..:)

Karaya 52 je izjavil:

Ne vem, ne vem ce je super postava optimalna pot do zenske. Nasploh se mi zdi videz moskih manj pomemben pri osvajanju zensk, ni nepomemben, ga pa lahko presezes. Zenskam je to precej tezje. Vecina zensk preskenira obraz, rit, cote in se tisti X faktor, ki ga ni mogoce razbiti. Potem ko se tip pred njo slece, je ze njegova. Job done, izrazit 6 pack gor ali dol. :))


Sej če gres v fitnes, ne greš si delat "sixpack". Primarno si ojačas postavo in polepšaš telo. S tem ti seveda tudi obleke stojijo lepše. Sixpack ima lahko vsak, samo dovol zdefiniran moreš bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

Ramon dekers ::

turkx90 kaj vse televizija ne naredi. Vidim da ima močan vpliv na človeka, lahko postaneš celo narcis.

"Spet neumno posloševanje, zaradi nevoščljivosti. Seveda, ker če bi bile te punce pametne, bi hodle s takimi kot si ti, ki ne dajo nic na svoj zgled, vendar se razumejo na sestavo računalnika..."

ni nobenega posloševanja pač tako je. Izobražena ženska bo iskala sebi podobnega po možnosti z denarjem, postava pa je tako rekoč na zadnjem mestu. No skozi čas boš mogoče tudi sam ugotovil da je tako.

"Mišičast človek zgleda tudi v oblekah boljše. In ja, tista 2 mesca pa ti preživiš doma za pcjem, ker se bojiš da bi te kdo videl, ker čez ohlapno majico ne zgledaš tako debel...


Super samo da je oprijeta majčka, pa pazi morajo se niplni vidt vn:))

"No in malo povpraši tvoje kolegice. To so 2 igralca iz bms, ki se mi zdita dokaj primerna za primerjavo.

Zdej pa mi odgovorite, se vam resno zdi, da bi punce rajši ble skupaj z zgornjim fantom samo zato ker so neumne? Ali mogoče obstaja kašen drugi razlog?..:)"

tiste tvoje kolegice ki so komaj v puberteto prišle in imajo hrvaško obalo za konec sveta vemo koga bodo izbrale...Sicer je pa to butasto posploševanje.

sicer pa BB je za geye...

Zgodovina sprememb…

turkx90 ::

Človek je lahko pameten, uspešen in ima lepo postavo. Razumeš to?

Seveda, rajši imet žensko ki te ima rada zaradi denarja, kot pa tisto ki te ima zaradi izgleda?

Ramon, če si celo življenje bil obkrožen z grdimi puncami, to še ne pomeni da si pameten. Tudi če si celo življenje zanemarjal postavo, ne pomeni da si pameten.
No nebom se kregal. Važno je to, da so te celo življenje obkrožale grde punce, ker tiste dobre, so preneumne zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

Ramon dekers ::

- sem prepričan da lažje dobiš žensko z denarjem kot postavo
- kje sem napisal da sem bil celo življenje z grdimi?

Človek, si na anabolikih da imaš takšne (narcesoidne) izpade?

turkx90 ::

Ne nemaram pa neumnih izjav, kot je ta:

lepo te prosim no, tiste babe so kot kanta zabite kot noč. To uporabiš za one night stand se vse ostalo je škoda časa.


In nasplosno to kar pišeš. Zate so očitno vse punce, ki imajo fanta z mišicami zabite kot noč?!

Tu vidim samo nevoščljivost.

Nerabijo mi anaboliki, ker imam dobro genetiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

Looooooka ::

Polovica te teme je nevoscljivost.Se bolj smesno je to, da se je tema zacela z "Ponovno sem začel s fitnesom, da mal pridobim na mišični masi..." in ze take stresate kot, da je prisel na forum s stavkom "sem arnold schwarzenegger in bi rad malo zdefiniral mascobo".Kar zgleda tko kot, da ste ze fous nekomu, ki se PRIPRAVLJA na fizicno aktivnost.Kaj hudica bi naredili nekomu, ki bi napisal, da ze 20 let bilda in bi rad malce tekel...
That's fucking sad :)

_IKE_ ::

turkx90 je izjavil:


Nerabijo mi anaboliki, ker imam dobro genetiko.



VIDIŠ tole je pa ena od izjav z BB scene za katero smatram da je čisti BS....

Ramon dekers ::

Moje izjave so na mestu...preizkušeno, videno, preverjeno...

"In nasplosno to kar pišeš. Zate so očitno vse punce, ki imajo fanta z mišicami zabite kot noč?!"

Hmm no ja, vsakomur svoje:))

"Tu vidim samo nevoščljivost."

pred čim?

turkx90 ::

_IKE_ je izjavil:

turkx90 je izjavil:


Nerabijo mi anaboliki, ker imam dobro genetiko.



VIDIŠ tole je pa ena od izjav z BB scene za katero smatram da je čisti BS....


Vem vem, sej imaš prav.

Drugače pa tisti, ki ste z obale. Imaste takoj za blokom, tam kjer je stala nekoč bata trgovino z živili. Tam prodajajo kg tune, nevem točne cene vendar je kar poceni in zelo dobra(od vseh teh poceni tun najboljša).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

_IKE_ ::

ekola turx90 to pa je koristna info ( vsaj za Primorce).
Moram pa ono cvilundro od delamarisa ali kaj že ma napisano gor na kombiju, katerega občasno vidim okoli doma malo povprašat kakšne ima kaj cene.

turkx90 ::

Ma sej nasplosno glede hrane ni tezko najt akcije. Meso lahko itak varjiraš med govejim, puranjim,piščančjim,konjskim(malo drazje). Včasih tudi svinjska ribica. Vedno se najde kašna akcija.

_IKE_ ::

Sj ko takole gledam, mi sploh ni čudno da so ameri predebel narod. Vsakih par metrov štant z nekim fast foodom, z precej ugodnimi cenami, temu dodaj še slab socialni status pa imaš takoj nacijo ki ima probleme z prekomerno težo. Mi je ostal v spominu stavek enega njihovi zdravnikov katerega intervju sem gledal : "poor-carbs , rich-proteins "

Je pa včasih dobro si pogledat kak dokumentarec na temo hrane, če ne druga ene par dni se določeni vrsti hrane in produktom ki nastanejo iz nje kar lepo izogibaš ...

technolog ::

Jst hodim v fitnes, zato da razbijem koga, če mi hoče kej slabega, ne zato, da punce šarmiram... Jao fantje... 8-)

Brezpredmetne so te vaše debate.

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

d0rK je izjavil:

Ramon, nek test v revijo Potrošniške zveze? Alpa urada. Ne vem točno. Bil je test številnih tun v eni reviji, požegnani od potrošnikov.


Test tun je nazadnje bil v reviji VIP meseca septembra. Žal tega testa nisem videl, me pa zelo zanima katere tune so testirali in do kakih rezultatov so prišli. Če lahko kdo prispeva kak PDF scan ali kaj podobnega, prosim :).

Okapi ::

Tune so AFAIK polne živega srebra, jih ni priporočljivo jesti kot vir beljakovin, samo kot delikateso parkrat na mesec. Pa še precej mastno je tunino meso, čisto tako mimogrede.

O.

echo ::

Torej - piščanec po akciji (Spar ima zdaj dva tedna v akciji celega piščanca, precej poceni).
Mercatorjeva ali Hoferjeva skuta, če že ne bi kefirja.
Polnozrnat doma pečen kruh (moka iz hoferja)
Spar ima tudi piranskega brancina v akciji.
Domača jajčka.
Domača zelenjava.

Še kaj poleg že sicer uravnotežene prehrane?

Ramon dekers ::

Okapi rajši jem tuno kot svinjsko/piščančje meso nagneteno z vsemi hormoni.

echo je izjavil:

Torej - piščanec po akciji (Spar ima zdaj dva tedna v akciji celega piščanca, precej poceni).
Mercatorjeva ali Hoferjeva skuta, če že ne bi kefirja.
Polnozrnat doma pečen kruh (moka iz hoferja)
Spar ima tudi piranskega brancina v akciji.
Domača jajčka.
Domača zelenjava.

Še kaj poleg že sicer uravnotežene prehrane?



kakšni kosmiči, mleko?

še enkrat edit: vključi še kakšne stročnice, fižol...

Zgodovina sprememb…

sthep ::

ovseni kosmiči - lidl - obvezno:)

energetik ::

Ovseni kosmiči, "ta mehki", Hofer
Welness flakes, polnozrnati, Hofer (za filat glikogenske rezerve, veliko vlaknin in beljakovin).
Sojin tofu, 200g, Mercator
Sicer pa Hoferjev doma pečen polnozrnat kruh res zmaga. Če se motim, sem za 10kg mešanice dal 8€, iz tega pa pride 20x750g hlebec. Za toliko pravega polnozrnatega kruha bi dal v štacuni vsaj 60€! Kruhomat je ena boljših naložb.

detroit ::

očitno sm jst mali gayček ker mi je ušeč edino postava ala Ryan Reynolds...glede na to da same tovornjake tuki slikate. Očitno mislim na recesijo:)
Skero

RejZoR ::

Okapi je izjavil:

Tune so AFAIK polne živega srebra, jih ni priporočljivo jesti kot vir beljakovin, samo kot delikateso parkrat na mesec. Pa še precej mastno je tunino meso, čisto tako mimogrede.

O.


Če ješ ribe v velikih količinah je pametno jesti čim manjše (po fizični velikosti). Manjše ribe so nižje na prehranjevalni verigi in posledično vsebujejo manj težkih kovin. Velike ribe pa poleg tega, da so ves čas namočene v isti vodi in jo prečrpavajo preko škrg, prejmejo še dodatno dozo s tem ko jejo vse manjše ribe in posledično akumulirajo težke kovine še preko prebavil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

echo ::

Ramon dekers je izjavil:


kakšni kosmiči, mleko?

še enkrat edit: vključi še kakšne stročnice, fižol...

Kosmiči nekajkrat na teden, fižol redko.
Meni odgovarja tradicionalna slovenska prehrana, s tem da mastno meso in salame zamenjam s pustim belim mesom, ribami in zelenjavo.

Sicer ne bildam in nočem bildati, tudi če bi slučajno imel dovolj časa, samo malce sem hotel povzeti temo, da ne bomo samo jamrali o postavah in fantazirali o željah žensk 8-)

Je še kakšen tak dober nakup? Hofer ima očitno zanimivo ponudbo, ga obiščem ob prvi priliki.

pingo76 ::

echo je izjavil:

Torej - piščanec po akciji (Spar ima zdaj dva tedna v akciji celega piščanca, precej poceni).
Mercatorjeva ali Hoferjeva skuta, če že ne bi kefirja.
Polnozrnat doma pečen kruh (moka iz hoferja)
Spar ima tudi piranskega brancina v akciji.
Domača jajčka.
Domača zelenjava.

Še kaj poleg že sicer uravnotežene prehrane?

Oreščke (orehi, lešniki, manjdeljni) vse nepreaženo in ne lanski letnik!
Omega 3 kapsule ali olje z visoko vsebnostjo in koncentracijo EPA/DHA. (dodatno povečane doze če kaki sklepi kaj nagajajo čene pa 2-3g dan če je fizična aktivnost konkretna)
Začimbe! Ker je tovrstno prehranjevanje z tako bornim izborož živil so le ta božji dar za spremembo okusov.

pingo76 ::

Človek ki hodi v fitness ni mus da "bilda". Veliko jih ima napačno predtavo ali fura kak stereotip od podpovprečno informiranih ljudi. Večina jih pride z namenom povečat velikost (ti*a) errm bicepsa in se pač gre neko nekultivirano bildanje ali vsaj misli to. Za neukega jaz bildam, za pametnjakoviče (tisti ki mislijo da vejo vse 1 teden po odkritju proteinov) delam vse narobe, za razgledanega pa delam program za moč. Eni bi rekli temu power lifting kar je skoraj povsem pravilno le da se grem začetniški program in nekaterim se to zdi zelo čudno. Včasih sva s trening partnerjem prava atrakcija. :)
Ker so bremena postala že kar konkretna vsaj ne pride pametovat vsa otročarija in razna teletina ki je prebrala svoj trening v men's health. Morda je kriv tisti morda osnovni nagon preživetja "ne drobi jajca močnejšemu". Kdo bi vedel. Lastnik je happy ker ne delam gužve po napravah in vedno je fraj olimpijska štanga in stojalo/rack za počepe. (sicer vedno manj drži pravilo saj je popularnost kar naenkrat narasla, veliko jih bo slabo končalo ker delajo nekaj v 3 dni, zlasti mrtvi dvig in počepe)
Nekaterim je celo čudno da nimam 1 direktne vaje za biceps (ta je baje zelo popularen in ni ga fitnessa kjer se vedno najde ene par ljudi ki se dobesedno ubija z vajami zanj :) ).
Primarno se mi gre da popravim postavo dolgoletnega likalca kavča na atletsko in pri tem pridobim še lep paket moči zraven ki se vedno izkaže kot nekaj zelo priročnega in uporabnega.
Razmereje fizična moč in mišična masa je bolj v prid moči sami a tudi mišična masa gre lepo naprej.
Včasih je bila prava muka snowboardat brez določene fizične pripravljenosti zdaj je 100x bolje. :)

Ramon dekers ::

mah poanta je itak samo to da daš mišici nek stres, tako da ne zakomerajo...Sam imam konstantno težo že cca 3 leta. Ravno toliko da naredim maximum ko delam. Ne zdi se mi pra vredno dajat € za nevem kakšne količine beljakovin in jesti po 5x na dan.

thramos ::

Sej ni treba. Količina beljakovin, tako za pridobivanje mišic, kot za zdravo življenje je veliko manjša, kot se reklamira po forumih trgovcev športne prehrane. Prav tako je nujnost hranjenja na vsake 3 ure mit, vsaj z vidika hitrosti metabolizma in porabe.

energetik ::

thramos je izjavil:

Prav tako je nujnost hranjenja na vsake 3 ure mit, vsaj z vidika hitrosti metabolizma in porabe.
Če se ukvarjaš s celodnevnimi vadbami, kot je recimo hribolazenje, je še kako potrebno hranjenje na 3h. Pri hoji v visokogorje ponucaš ves krvni sadkor in glikogen v 60-90min in potem se lahko samo še počasi plaziš, ko preklopiš na izključno maščobe. V tem primeru je treba lepo pogosto jesti OH, sicer lahko kar nehaš z vzponom.

Okapi ::

Odvisno, kaj bi rad dosegel. Če bi rad shujšal oziroma se znebil maščobe (kar je pri marsikomu pomemben cilj), potem moraš ravno dolgo, dve in več ur, migati, da izčrpaš vse druge zaloge in začneš kuriti maščobe, pri tem pa ne smeš nič jesti.

O.

thramos ::

energetik je izjavil:

thramos je izjavil:

Prav tako je nujnost hranjenja na vsake 3 ure mit, vsaj z vidika hitrosti metabolizma in porabe.
Če se ukvarjaš s celodnevnimi vadbami, kot je recimo hribolazenje, je še kako potrebno hranjenje na 3h. Pri hoji v visokogorje ponucaš ves krvni sadkor in glikogen v 60-90min in potem se lahko samo še počasi plaziš, ko preklopiš na izključno maščobe. V tem primeru je treba lepo pogosto jesti OH, sicer lahko kar nehaš z vzponom.


Ja, specifični športi in aktivnosti imajo svoje potrebe. V mislih sem imel predvsem tole s stališča hujšanja, ker v fitnes vodah je še vedno marsikje prisoten mit, da se da izgubit maščobo samo z striktnim hranjenjem na 3 ure.

_IKE_ ::

@Pingo76 : tudi sam sem atrakcija, ko se spravim počepe delat v našem vaškemu fitnesu. Še sploh ko sem na pol skrit za "stepi" - to so take plastične pručke katere lepši spol za svojo telovadbo uporablja, jat pa jih imam naložene eno na drugo, da simulirajo rack, katerega v fitnesu žal ni.

Definitivno mora biti hrana in način prehranjevanja prilagojena aktivnosti. Iz vidika hujšanja pa za večino ljudi kateri se v telovadnico odpravijo hujšat bolje da namesto dolgotrajnih obremenitev ( na tekalni stezi kolesu, epileptiku ) uporabijo kratkotrajne intervale z visoko obremenitvijo. Seveda pa je pri takšnem treningu potrebno biti pazljiv, saj lahko nepripravljena oseba doživi kap, če pretirava.

Sam osebno poleg rekreativnega igranja malega nogometa 2x tedensko, v telovadnici 2x tedensko opravim še combo trening kondicijskega teka in intervalov kateri traja manj kot pol ure.

@thramos : se strinjam: prehrambena predvsem "fitnes" industrija je pravi "biser" še posebno z njihovimi super duper dodatki katere z naslovnic revij in tv reklam oglašujejo z pomočjo oseb katere po nekih idealih izgledajo skoraj popolno.

Kar se tiče prehrane je moja kolikor toliko urejena, še zdaleč pa ni tako striktna kot jo predpisujejo razni programi in diete, saj si kdaj pa kdaj privoščim tudi kakšen čips, kokakolo, pizzo, francosko solato, fižol z kislo smetano in ocvirki,.... skratka "nezdrave stvari.

Ramon dekers ::

Mah pomembno je da najdeš sredino, tako kot pri vsaki stvari. Fitnes je ok, samo da pa bi to delal zaradi bab, ali da bi šel na kemijo, da postanem hrust in sem potem zacopan sam vase pa no way.
Sem že videl ljudi ki so imeli popolna telesa, kasneje pa jim je zaradi izvajanja vaj tipa deadlift prišlo do poškodb hrbtenice. No dotična oseba je bila 5 mesecev na vozičku, potem pa operacija hrbtenice. Verjetno je da je bila nepravilno izvedena vaja, vendar ko premikaš ogromna bremena je riziko pač večji da se ti to pač zgodi.
Najbolje je fitnes + nek dober kardio aka plavanje, plezanje, borilni športi...

Invictus ::

Mislim da je glavni problem kombinacije fitnesa + dodatki za mišice v času po prenehanju športanja. Kaj narediti z vsemi tistimi kilami mišic, ki se nam jih ne ljubi več vzdrževat?

Postanejo ohlapne, se razlezejo itn, da ne govorim da postava ni več to kar je bila. Sicer se z zmanjšano aktivnostjo tudi količina mišic zmanjšuje, vendar nastopi problem ker se ljudje še vedno toliko nažirajo kot prej.

Sicer pa enak problem nastopi pri vseh težkih, napornih športih. Tako da je zdrava mera najbolj pametna. Sicer pa vsaj po svoje za svoje (ali druge) fetiše ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

innerspace ::

Okapi je izjavil:

Odvisno, kaj bi rad dosegel. Če bi rad shujšal oziroma se znebil maščobe (kar je pri marsikomu pomemben cilj), potem moraš ravno dolgo, dve in več ur, migati, da izčrpaš vse druge zaloge in začneš kuriti maščobe, pri tem pa ne smeš nič jesti.

O.


Problem pri tej metodi je, da izgubis tudi del misicne mase, saj je razgradnja misicnih beljakovin hitrejsa in energetsko manj potratna od razgradnje mascobnih zalog.
Zato se priporoca zauzitje sirotke po treningu(ali bcaa aminokislin med treningom), da preprecis katabolizem. Sirotka se zelo hitro presnavlja in nadomesti izgubljeno misicno maso.

Tudi hujsanje('kurjenje' mascobnega tkiva) zahteva detajlirano vadbo.

...

Da bom on-topic:

Katera skuta se vam najbolj dopade?

Jaz imam najraje Sparovo SlimVital, ni pasirana ter ima nekaj nepotrebnih(1,5%) mascob, Mercatorjeva(0,5%) jih ima manj a mi je vcasih prevec vodena.
Naslednjic bom poskusil Tusevo pusto skuto, morda je best buy..
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jype ::

innerspace> Tudi hujsanje('kurjenje' mascobnega tkiva) zahteva detajlirano vadbo.

Nisem opazil. Jaz samo gonim bicikl eno uro na dan pol leta, pa sem ob normalni prehrani shujšal že ohoho (20 kil).

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, ker malo poznam cifre - ena ura gonjenja bicikla je od oka 400 kcal, če nisi ravno Armstrong. Pol leta je 180 ur, se pravi 72000 kcal, kar je energetsko gledano okoli 10 kil špeha. Se pravi očitno tudi manj ješ (oziroma manj kalorično hrano).

O.

jype ::

Okapi> ena ura gonjenja bicikla je od oka 400 kcal

Garmin mi naračuna še enkrat več, verjetno zaradi 35 po ravnem.

Ziher jem manj junka kot prej, ja, ampak še vedno požrem 2500 na dan.

Ramon dekers ::

večina kurjenja maščob ne poteka med vadbo, pač v ostalem času. Tam samo izčrpaš glikogenske rezerve, nato mišično maso, nato šele pride maščoba.
Pač fino je da zračunaš koliko kalorije zaužiješ in koliko jih porabiš. Skombiniraš to in pogledaš GI indeks izdelkov, ter poskusiš doseči cilj torej 1200 kcal namesto 1500 kot si jih dobil prej +GI indeks živil.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
804114234 (47) Badwolff
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037160 (14330) link_up
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222299 (17828) m0LN4r
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222530 (20503) egonk
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773196 (63431) thramos

Več podobnih tem