» »

Google v Londonu odprl prvi Google Store

Google v Londonu odprl prvi Google Store

thisislondon.co.uk - Google je po zgledu Apple Storov odprl svojo prvo klasično trgovino, ki se imenuje Google Store. Zanimivo je, da se to ni zgodilo v Kaliforniji ali kod drugod v ZDA, ampak je prvi Google Store postavljen v Londonu.

Gre za majhen, 26 kvadratnih metrov velik eksperiment "trgovine v trgovini", ki bo pokazal, ali je smiselno postaviti mrežo trgovin po svetu. Google bo v novi trgovini prodajal svoje prenosne računalnike Chromebook, ki jih je doslej bilo moč naročiti le prek interneta. Arvind Desikan, vodja trženja za končne uporabnike pri Googlu, pojasnjuje, da fizični stik kupca z napravo pusti močan vtis in prispeva k večji verjetnosti za nakup. Doslej je bilo Chromebook v Veliki Britaniji mogoče naročiti le prek Amazona ali PC Worlda za 350 oziroma 400 (verzija s 3G) funtov.

Že v petek bo Google odprl še eno trgovino, to pot v nakupovalnem središču v Essexu. V prihodnjih mesecih naj bi sledilo še več pilotskih trgovin, dodajajo. Google sicer samo v londonskih pisarnah zaposluje že 1500 ljudi.

12 komentarjev

Batko666 ::

Google Store Slovenija, to bo šele senzacija :D

JayKay ::

Doslej je bilo Chromebook v Veliki Britaniji mogoče naročiti le prek Amazona ali PC Worlda za 350 oziroma 400 (verzija s 3G) funtov.

ta "googlova trgovina" je znotraj PC World trgovine, tako da Chromebook lahko spet kupiš v Pcworldu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

matejdro ::

Odpiranje celotne trgovine zaradi enega laptopa?

BALAST ::

Saj piše da gre za experiment, ki po mojem utiša konkurenco, ker so do zdaj govorili, da nisi resen, če nimaš prave trgovine. :))

SleepyFE ::

Trgovina ne bo mela samo enga laptopa, več proizvajalcev dela chromebooke, poleg tega lahko prodajajo tut nexus telefone, in najverjetneje bojo mel tut nexus tablico (slej ko prej). Glede na to da je lahko ChromeOS na hardware-u od kergakol proizvajalca bo trgovina verjetn bl polna kot apple store ki ma po 3 modele all-in-one PC, 3 modele laptopov in 3 tablice, pa začuda že 4 telefone (kmalu 5).

klinker ::

SleepyFE je izjavil:

Trgovina ne bo mela samo enga laptopa, več proizvajalcev dela chromebooke, poleg tega lahko prodajajo tut nexus telefone, in najverjetneje bojo mel tut nexus tablico (slej ko prej). Glede na to da je lahko ChromeOS na hardware-u od kergakol proizvajalca bo trgovina verjetn bl polna kot apple store ki ma po 3 modele all-in-one PC, 3 modele laptopov in 3 tablice, pa začuda že 4 telefone (kmalu 5).


Kak bullshit post.
Se pravi bo poleg par chromebookov mela se en telefon ter mogoce se eno tablico in bo bolj polna od Apple store ki ima 3 + 3 + 3 + 4 = 13 produktov :)) aja pa MacProja si pozabu ;)
Sicer se pa meni zdi bolsa varjanta imet manj dobro spiljenih artiklov kot pa en kup "srota". To nardi nekega proizvajalca ekskluzivnega ne pa da ima oh in sploh produktov ki so enak smorn kot od nekega tretjega proizvajalca.
Ze to da so npr. pri Samsungu serjo Galaxy tako razsirli je velika napaka. Galaxy bi mogu bit samo en top telefon in ena top tablica, za manj zmogljive naprave pa drugi brand uporabit. Sem prav zadnjic dozivel kako je frendica vsa vesela prisla dome na kavo da mi pokaze glanc novega Galaxyja (sploh ni vedla modela, oz. niti ni vedla da je vec modelov galaxy)...kak srot je kupla ji je blo seveda jasno takoj ko ga je vklopla. Na koncu pa se blekne da kako vsi govorijo da je galaxy top fon...ze ze...samo kateri galaxy ;(( Celo je mislila da je enak ko moj Ace, le bel :D
Tudi HTC dela zmedo s top foni. Vsak nov top fon ima novo ime. Kar spet ni ql, ker se sploh ne ve kaj je kaj. Namesto da furajo en brand s kerim si nardijo ekskluzivno ime in se tocno ve da je to top zadeva od njih ta trenutek.
To so, poleg seveda hudo dobrega delovanja, prvotni razlogi zakaj je iPhone tako zazelen/osovrazen fon.

antonija ::

Solski primer plehpicke, ki kopuje stvari zaradi napisa na zadnji strani ki te naredi ekskluzivnega. :P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klinker ::

antonija je izjavil:

Solski primer plehpicke, ki kopuje stvari zaradi napisa na zadnji strani ki te naredi ekskluzivnega. :P


Cisto mimo udaril...hotela je le dober fon ki ji bo trajal te dve leti za katere se je vezala. Btw...sploh nisi stekal point mojega posta...verjetno si eden tistih, ki misli da se Apple dobro prodaja le zaradi jabuka ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

antonija ::

Sicer se pa meni zdi bolsa varjanta imet manj dobro spiljenih artiklov kot pa en kup "srota". To nardi nekega proizvajalca ekskluzivnega ne pa da ima oh in sploh produktov ki so enak smorn kot od nekega tretjega proizvajalca.

Namesto da furajo en brand s kerim si nardijo ekskluzivno ime in se tocno ve da je to top zadeva od njih ta trenutek.
You were saying?

Galaxy napis ne naredi nobenega telefona dobrega/slabega (tako kor obgrizen jabuk ne). Predvsem pa tisti, ki kopujejo dobre (in drage) telefone naprej malo pogledajo kaj sploh kopujejo (s tem mislim na logo na telefonu, ampak preberejo kaksen review, kaksno primerjavo, posicejo nad cem se folk pritozuje po netu) in se potem odlocijo za nakup.

P.S.: Pa opazka je letela nate, ne na tvojo prijateljico. ;((
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klinker ::

Name? Imam Galaxy Ace, pa se to sem vzel le zato ker sem lih gledal za garmini in tako dobil soliden fon z moznostjo navigacije, pa se dzabe je bil.

In se strinjam...ne nardi napis dober telefon in ce bi bolj pozorno prebral moj post bi vidu da tega nisem mislu. Ciljal sem na to da si je Samsung z GalaxyS ter S2 naredu nek ugled kar se Galaxy serje tice in s sroti kot so Galaxy Mini, Ace, ipd, brand Galaxy ni vec to to.
Ves...ni vsa raja tehnicno tako podkovana kot uporabniki tega foruma in se dosti njih naslanja na hype, oz. govorice kaj je dobro in kaj ne. Sploh ne ves kolko folka ne pozna niti imen tel. razen to da je Android fon.

antonija ::

V tem primeru se pa opravicujem za opazko.

Drugace pa tehnicno nepodkovana raja sploh ne loci med Aceom in Som (razen po napisu in obliki ohisja), tako da je njim ubistvu vseeno kaj imajo (samo da dela). Ce kdo hoce/rabi vec, si kupi vec, se prej se pa (vsaj upam) pozanima da bo res dobil vec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klinker ::

Problem je, ker tej svohcani Android foni ne delajo bas dobro. Ace recimo ni tako uber svohcan, pa na trenutke steka za popoizdit. Ceprav frendu tudi S2ka tu pa tam zakaslja pa tudi kaka aplikacija se mu je ze sesula, se vedno pa dela boljse od mojega.
Se pa zal se vedno cudim, ko primem kakega iPhone-a in dela za popizdit dobro, pa sem sprobal vse od 3G dalje in vsi delajo prakticno enako, ceprav je hardware v novih modelih precej boljsi. Je.bes DualCore in ne vem kake dodatke, ce pa je software v piz.di :| in predvsem me sploh cudi da nek Google ki ima naceloma zelo dober software ni sposoben spisat zadeve, ki dela tako dobro kot dela iOS. Bomo vidli ce bo vsaj MS v kombinaciji z Nokio naredu kaj dobrega, ker Android zal se ni to to ce ga primerjam z iOS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3450680417 (17) NejcSSD
»

Francija: Google dobil 50 milijonov evrov kazni zaradi GDPR

Oddelek: Novice / Zasebnost
246551 (4507) jype
»

Google v Londonu odprl prvi Google Store

Oddelek: Novice / Ostale najave
125123 (3512) klinker
»

Uporabnikom na voljo Chrome 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5117653 (14696) IceBoX
»

Kje dobi Google denar?

Oddelek: Loža
92149 (1812) Tody

Več podobnih tem