» »

Zvok prekinja pri HDMI povezavi

Zvok prekinja pri HDMI povezavi

Gathish ::

Pozdravljeni!

Prvo kot prvo, upam da sem uvrstil temo pod pravi forum, saj sem nov in se še ne znajdem čisto dobro.

Imam težavo, da mi prekinja zvok na TV (Sony KDL-W5720) ko gledam filme preko HDMI (predvaja se na računalniku - laptop Asus N71Jq).
Zvok prekine vsake par sekund za kakšen del sekunde ali pa sekundo, vendar pa to dela konstantno. Prekinja neodvisno od vrste in velikosti datoteke, vendar samo pri video datotekah.

Slika dela normalno ves čas, zvok je prisoten, a prekinja.

Edino v Winampu dela zvok normalno, vendar tam ni mogoče odpreti vseh video datotek. Zvok enako normalno dela, ko gledam video preko npr. Youtub-a.

Problem ni v računalniku ali HDMI kablu, saj sem poizkusil tudi z drugim laptopom (enako znamke Asus), in je zvok deloval popolnoma v redu.

Za pomoč se že vnaprej zahvaljujem!

huek111 ::

"Problem ni v računalniku ali HDMI kablu, saj sem poizkusil tudi z drugim laptopom (enako znamke Asus), in je zvok deloval popolnoma v redu."

Če si probal z drugim laptopom, istim HDMI kablom in istim TV-jem je napaka sigurno v compu ali driverjih! Naloži nove(novejše) driverje za grafično.

Gathish ::

Kljub ponovnemu nalaganju novih driverjev za grafično, se nič ne spremeni.

Sem pa obakrat poizkušal z istim TV-jem in HDMI kablom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gathish ()

Zako ::

mogoce codeci? nalozi k-lite codec pack......
ti dela to pri vseh filmih? Ce imas kak DVD film enako? dela to ko poslusas Audio CD?

lp
Zako je zakon!!!

Gathish ::

Sem downloadal in inštaliral K-Lite codec pack (FULL), in še vedno enako dela.

Dela mi pri vseh video datotekah, tudi DVD filmu na DVD-ju. Edinokrat ko ni težav je, če se video datoteke (tiste ki jih je mogoče) predvaja v Winampu, oziroma če se gleda na Youtubu ipd.

DeeCoy ::

No, potem bi lahko napisal konfiguracijo računalnika, ker je možno, da je komp enostavno "prešvoh".

Gathish ::

zaslon 17,3" - 44 cm LED 16:9 (HD+ 1600x900)
procesor Intel Core i7 720QM (1,6 GHz, 6 MB, 45W porabe)
pomnilnik 4 GB DDR3 1066 MHz
trdi disk 1 TB 7200 rpm
grafična kartica ATI Radeon X5730HD 1GB DDR3, HDMI
optična enota DVD+/-RW SM
zvočna kartica Antec Lansing zvočniki
mrežna kartica 100/1000
brezžično omrežje 802.11 a/b/g/n do 150 Mbit
bluetooth da
USB priključki 1x USB 3.0, 3x USB 2.0
TV izhod HDMI
drugi priključki 1x HDMI
1x D-sub (VGA)
1x eSATA
3x Audio (2x slušalke + mikrofon)
1x LAN
1x Express Card

kremenko1 ::

Če pa predvajaš film direktno na računalniku je pa vse OK???

Gathish ::

Tako je. Ravno zato mi ni nič jasno, kaj bi lahko bilo.

Računalnik je dovolj zmogljiv, HDMI kabel in TV sta ok, driverji so update-ani, codece imam, zvok in slika na računalniku lepo delata.

Tudi ko predvajam le sliko prek HDMI, zvok pa pustim da gre iz računalnikov, ga ne prekinja, le če nastavim naj tudi zvok gre preko HDMI Audio na TV prekinja.

matonson ::

Gathish ::

Žal tudi tu ni nič pomagalo.

Gathish ::

Glede na to, da ne najdem rešitve tej težavi, sem se odločil da bom pač navrgel par evrov za kakšne 2.0 ali 2.1 zvočnike, ki jih bom imel pri TV-ju, ter potem pač prenesel zvok iz računalnika na zvočnike, le sliko pa preko HDMI. Tako da če ima kdo kakšen predlog glede zvočnikov, so me sama ušesa.

Drugače pa hvala lepa za vso pomoč.

DeeCoy ::

Zakaj potem avdio kabla ne uštekaš direkt v tv? Seveda če ima audio in prključek.

Gathish ::

Ima audio in priključek, ampak če vključim tako HDMI kot audio kabel notri, lahko pod HDMIx (x je številka HDMI vhoda) izberem od kje prihaja zvok le od HDMI-ja in še nekaj, audio in pa ni opcija v tem primeru na žalost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963560878 (207) anjica
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110786 (3351) acookook
»

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Oddelek: Zvok in slika
473025 (1981) sejmon
»

LG TV in Lenovo PC

Oddelek: Zvok in slika
251754 (1433) matonson
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116943 (9828) GrimReaper

Več podobnih tem