» »

HD codec

HD codec

«
1
2 3

settler ::

Imam problem s predvajavjem .TS fajlov. Nikakor mi ne use usposobiti slike. Sliši se zvok vendar slike od nikoder.
Poskusil sem že z VLC Playerjem in ZOOM Playerjem, tudi nekja codecov sem poskusil vendar brez uspeha!
Zanima me če je komu uspelo usposobiti player da predvaja filme z končnico .ts( to ni isto kot imajo DVD-ji)

LP, Jan

KoMar- ::

Inštaliraj Haali media splitter ter PureVideo, pa bo delalo...

settler ::

Ne, deluje;((
V BS Playerju napise kot da je to datoteka za zvok, slike pa od nikoder.

ReBi ::

kaksno pa je tvoje racunalo? meni na primer na prenosniku s 512 rama, 2,4 ghz procesorjem in 128mb graficno ne dela drugo kot zvok. prav tako na starem pc-ju, ki je imel 2gb rama, 128mb graficno in 3,2ghz procesor. tu je verjetno preslaba samo graficna... kupil sem namrec jvc gz-hd7 (hd kamera) in ugotovil, da je enojedernim procesorjem in graficnim pod 256mb odklenkalo. naj povem se, da oba stara racunalnika predvajata dvd-je brez kakrsnihkoli zapletov. na novem pc-ju (e6600, 4giga rama, nvidia8500) predvajam video 1920X108 popolnoma brezhibno. komaj cakam, da spustijo bluray pod 100€. (ce se je s cd in dvd to zgodilo, se bo slej ko prej tudi to).

ce mislis, da imas dovolj zmogljiv pc, potem poskusi na novo naloziti windowse, ker vlc zna zelo lepo brati hd zapis...

settler ::

Mi je uspelo z MK playerjam + MatroskaSplitter.
Vendar se mi zatika;(
Imam pa Core 2 Duo E6400, 2Gb rama in Georce 7900GTO.
Mislim da bi moral grafično menjati, vendar ko pa gledam
drugi HD video ki pa je v formatu avi pa deluje tekoče.

ReBi ::

dela tudi v wmp :D)

jan01 ::

Če hočeš free, priporočam, da poskusiš s smplayerjem

Oz ali pa tako kot večina naredi(=zloada)-imaš več možnosti:
Najenostavnejša:-powerdvd -ima že vse splitterje, dekoderje, player, mora delovati bp.
Druga:
-ts splitter(zastonj: haali media splitter, veliko plačljivih... ), + en dekoder(nobenega dobrega, ki bi bil free!->od nvidie porevideo, od cyberlinka-powerdvd, od winddvdja.... + predvajaš z enim dobrim direct show playerjem(priporočam media player classic. Ostali: zoom player, gom player.... vlc to ni!

Povzetek:sprobaj s smplayerjem. Če ne pa dobi powerdvd.

settler ::

Tudi PowerDVD ima probleme, spet samo zvok!

ReBi ::

power dvd super dela. verjetno ti res za las graficna fali...

jan01 ::

Najbrž imaš že toliko kodekov(po možnosti še packov) posnetih in so zaradi tega problemi
A si sprobal smplayer? V smplayerju lahko pod options->view info and... zamenjuješ automatsko izbrane kodeke, če je

Kaj če bi povedal (celotno!) ime filma, ki si ga zloadal.
(primer irates.of.the.Caribbean.At.World's.End.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR.mkv)

Če si prevajal s media player classic, svetujem, da v options->internal filters vse odklukaš!
Ko si predvajal in se je zatikalo, kateri splitter in video ter audio dekoder se je uporabljal?

Malo verjetna možnost: morda je haali media splitter kriv. Sprobaj elecardov splitter

settler ::

Film je: The.Matrix.Reloaded.HD-DVD.Remux.1080p.VC-1.DD51.DDPlus.Fanxy@Silu.disk1.ts
Posnete imam samo AC3 filter, MatroskaSplitter in Purevideo decoder.

kiFni ::

Probaj CCCP. Ko mi je z vsemi možnimi playerji in različnimi kombinacijami lagalo, je cccp delal brez zatikanj. Vsi HDji v (mkv) laufajo tekoče s podnapisi. Vse kodeke je treba odinstalirat in samo CCCP in CoreAvc Pro namestit.

ReBi ::

woaaaaaaaaaaaa!!!
laptop mi predaja hd ^^

hvala videofrik...

settler ::

Ja, saj ostalo ni problem .mkv dela brez problema .ts pa zezajo do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: settler ()

gruntfürmich ::

ni player kriv. nekaj mora biti s kodeki, da ne podpirajo vc1 al pa se ne morejo zmenit.
meni ts odpre vsak player, sam pa ne vem če sem naletel že na vc1.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jan01 ::

Mislim pa da je problem v ts splitterju. Kater splitter se uporabi, ko predvajaš?
Za vc1 ti ni potrebno snemati nobenih kodekov. Jih je že windows media player 11 vse installiral. Saj imaš wmp11? Če ga nimaš, si ga posnami. Če ga ne maraš, si posnemi vsaj kodeke: http://www.citizeninsomniac.com/WMV/wmf... (nisem naredil link, ker se gleda referral)

kiFni ::

Tud jaz sem mel probleme na laptopu. Bladeruner je štekal ko prasica. S CCCP pa dela k šus.

T-h-o-r ::

CCCP
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

settler ::

To je to!! Bil je kriv codec za VC-1. Nameščen sem imel WMP 10 ker mi 11 ni pustilo, ker je prepoznav da niso windowsi licenčni.
Zdaj pa dela tudi z BS Playerjam.
Hvala vsem za pomoč!

LP, Jan

KoMar- ::

Ja, za VC-1 ti pa PureVideo ne bo pomagal... sem mislil, da imaš MPEG-2 TS :)

gruntfürmich ::

OOOO, nimaš licenčnih!!!!!:)) :)) :)) :)) :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tonic ::

če ne veste kakšen kodek uporablja vaš video fajl uporabite G-Spot in še kakšen podoben obstaja (mogoče izven konteksta, ampak vseeno)

unit3d ::

Mene pa muči nekaj drugega in sicer vse hd zadeve predvajam z media player classic in občutek imam, da slika na trenutke brejka oziroma ni tako tekoča kot pri kakšni drugi vsebini. Procesor je Quad Q6600 in je obremenjen okoli 20%, kar pomeni, da to ni krivo. Grafična je 8800GTS 512. Kodeki so samo ffdshow in CoreAVC H264

jan01 ::

Točen naslov filma(če je opisan kodek * v katerem kontainerju(najrž mkv). Pa si v media player classicu v nastavitvah pod internal filters vse odkljukal? Že imaš najnovejši haali media splitter?

unit3d ::

Imam instaliran Haali Media Splitter in pravtako sem označil vse pod internal filters. Bral sem, da bi se naj pojavila neka ikonica zraven ure, ko bi predvajal .mkv vsebine, vendar jaz nimam tam ničesar.A moram pod external filters dodat mogoče Haali Media Splitter ?

jan01 ::

naj uganem:posnel si kake kodek packa? Nek drug splitter, ki ga imaš posnet ima višji merit in ne pusti...
Pod output, imaš nastavljeno na wmr9 renderless? Imaš v nastavitvah grafične enabliran glajenje robov? Izklopni AA.

mi345 ::

For those that LOVE x264 quality!

Haali Media Splitter > http://haali.cs.msu.ru/mkv/
CoreAVC > http://coreavc.corecodec.org/
AC3Filter > http://ac3filter.net


to je vse kar potrebuješ in filmi bodo laufal brez problema...tut na BS playerju

lp

KoMar- ::

Jp, ultimativni trio :)

unit3d ::

jan01, prvega dela sploh ne razumem, glede drugega pa je takole. Nameščen imam ffdshow, Haali Media Splitter in CoreAVC. A naj ffdshow kompletno odinstaliram ? Pod output je nastavljeno na vmr9 (renderless). Funkcije glajenja robov v nvidia panel-u sploh ne najdem, AA pa tudi ne vem kaj je, tako da bi te prosil, če lahko vse skupaj malo natančneje razložiš. Kako pa je kaj z nastavitvami v mpc ? Kaj mora biti omogočeno, kaj izkjučeno itd.
Lp,

jan01 ::

Obstajajo drugi drugi kodeki, ki delujejo kot mkv splitterji. Morda ima kak že nameščen višjo prioriteto...
Posnami(ali pa somo s 7zip odpri) si avicodecs, izberi zavihek codecs&filters, preklopni na direct show in exportaj seznam. Datoteko nekam uploadaj, recimo na http://rapidshare.com/...
Za aa(glajenje robov) imaš najbrž nastavljeno na deteminated by applications(ne rabiš nič spreminajati).
A imaš posnet najnovejši ffdshw? http://ffdshow-tryout.sourceforge.net/
Ko predvajaš s media player classicom, klikni z desnim in poglej pod filters, kateri kodeki se sploh uporabijo pri gledanju filma

KoMar- ::

Če nastavitev ffdshow-a nisi spreminjal, ti le-ta dekodira tudi H.264 (in ne CoreAVC) - zato moraš v nastavitvah dati dekodiranje H.264 na disabled.

unit3d ::

ffdshow je najnovejši (stable), Haali Media Splitter je pa tudi najnovejši.
Ffdshow sem že prej spremenil, da ne dekodira H.264 vsebin. Pri predvajanju vsebin pod filters kaže naslednje stvari: Video Mixing Render 9, Speakers (high definition audio), CoreAVC, Audio switcher, AC3 Audio Decoder. Pod internal filters so označeni vsi, pod external pa so ročno dodani: Null Render, CoreAVC, Video Decoder, AC3 Parser Filter.

edit
AviCodec najde tole: http://rapidshare.com/files/83995964/Di...

EDIT2
Pod internal filters je bilo treba onemogočit "Matroska filter" in nekaj drugih in pod external dodati"Haali Media Splitter". Sedaj vse teče gladko. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: unit3d ()

jan01 ::

@unit3d
Če bi dobro bral moje poste, bi že prec delalo. Napisal sem:
Pa si v media player classicu v nastavitvah pod internal filters vse odkljukal? Že imaš najnovejši haali media splitter?

Pa še to. Ali imaš najnovejši media player classci, ker za starejšo verzijo obstajajo exploiti. download

unit3d ::

Imam najnovejši mpc. Ja, imaš prav. Nisem bil pozoren in sem vse obkljukal. Doh :D

PARTyZAN ::

A ne dekodira GF8xxx serija hi-defa strojno?

Senitel ::

PARTyZAN: Če imaš ustrezen software.

KoMar- ::

Mah ni 100% zanesljive rešitve za HW dekodiranje H.264... sploh v MKV.

jan01 ::

@marko_stamca
Ni toliko problem mkv, kot je problem v parametrih kodiranja s kodekom x264 in hardwarskih omejitev Več o tem si preberite na http://forum.doom9.org/showthread.php?t=132924

MIslim, da nvidiino in atijevo hardwarsko dekodiranje ne podpira deblockinga(oz odvisno od modela kartic)...
V glavnm raje dober procesor kot so zdajšnji core 2duoti in dober dekoder kot je libavcodec(v ffdshowu) oz če nimate zadosti dobrega procesorja pa coreavc.

dukenukem ::

klik gomplayer,tale player vse predvaja ;)

jan01 ::

gomplayer je en smotanplayer, saj za source filter(avi, mp4, mkv) uporablja svoje kodeke(drugih noče imeti). Tako so velikokrat problemi, ko je film v čem drugem kot v avi.

PARTyZAN ::

Kater predvajalnik pa zna uporabiti hardware decoder na graficni kartici?

bluefish ::

PowerDVD. Lahko pa v nekaterih drugih playerjih določiš, da uporabljajo "kodeke" od PowerDVD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hamurabi ::

Tudi jaz imam vprašanje glede predvajanja HD vsebin preko računalnika. Po nasvetih, ki sem jih našel zgoraj, mi je le uspelo, da mi sedaj tekoče predvaja tudi "ripane" 1080p filme. Sem pa ugotovil, da mi po nekaj minutah (10 min) začne zvok zaostajati in to kar fejst. Kakšna rešitev.

mat3 ::

Glede GomPlayerja in to. Sam imam ffdshow in Gomplayer, pri instalaciji ffdshowa pa vpraša al naj kodek (ffdshow) uporablja za vse predvajalnike ali samo za uporabniško določene. To reši vse spore in težave med ffdshowom in kodeki GomPlayerja.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

hamurabi ::

Še vedno problemi z zvokom..anyone? please! Problem z zvokom se pojavi samo pri 1080p HD ripi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamurabi ()

jan01 ::

@hamurabi: s čim predvajaša, kakšne kodeke imaš posnete?

gruntfürmich ::

moderatorji te bodo banali, hambi:)) :)) :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bluefish ::

ah, to so v resnici domači filmi posneti s HD kamero, zapečeni na Bluray ploščke. Sedaj pa bi ubožec rad le te delil s sorodniki, ki nimajo ustrezne opreme. :D

hamurabi ::

Predvajam z media player classic, naložene imam matroska splitter, ffdshow in coreavc. In zakaj bi me moderatorji banali, sem kaj prepovedanga delal? Kot sem dejal 720p HD ripi (domači video posnetki) lepo tečejo brez problemov, pri 1080p (domači video posnetki), mi pa začne zvok prehitevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamurabi ()

bluefish ::

Si pri MPC izklopil internal (notranje) kodeke predvajalnika?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456033 (3206) zavajon
»

Predvajanje 720p in 1080p posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
173463 (2702) biasko
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403102 (3102) jan01
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293278 (2870) Golden eye
»

Filmi: 1080p ter graficna

Oddelek: Zvok in slika
182204 (1775) bluefish

Več podobnih tem