» »

Nogometni sodniki

Nogometni sodniki

nuclear ::

Spremljam Premier League že par let, in sem vedno bolj razočaran nad sojenjem sodnikov. Danes recimo med tekmo Newcastle United - Arsenal se je znova zgodila stvar, zaradi katere enostavno ne morem zadržati stvari v sebi in moram izpufat ven.

Torej igralec Joey Barton(wikipedia, če ne poznate kako nepravičen in grob igralec je to), že 2 tekmi zapored odnesel tačke brez izključitve. Na prejšnji tekmi skoraj zlomil nogo človeku:

http://www.dailymotion.com/video/xgx3qt...
Kazen: Rumen karton, žrtev RDEČI karton.

Znova skoraj ode stopalo človeku:
http://www.dailymotion.com/video/xgx3oj...
Kazen: Nič, kot se vidi v videu debeli sodnik gre naprej. Pa mislim..

Danes ista zgodba le drugi igralec Arsenala. Povleče ga kot vrečo krompirja:
http://www.dailymotion.com/video/xkizj5...
Kazen Bartona: Rumen karton, žrtev RDEČI karton.


A se meni samo zdi, ali je cela zveza corruptana, ali so sodniki tako nesposobni. COME ON imajo sodnika ob strani + sodnika za golom, kako ne vidiš kdo je začel fajt? PA NIČ mi ne pomeni ta tekma, samo kaj me najbolj razvname(sem zelo temperamenten človek) je nepravica. Nepravica nepravica.

Če je šport entertainment, zakaj zveza z nesposobnimi sodniki rine naprej? Pa to bi blo treba vse izobčit. Včasih me je sram, da sem človeška rasa. F+in serious.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Xserces ::

Danes ista zgodba le drugi igralec Arsenala. Povleče ga kot vrečo krompirja:
http://www.dailymotion.com/video/xkizj5...
Kazen Bartona: Rumen karton, žrtev RDEČI karton.


jst bi ga zdele cez ekran prbou ... sodniki so iz dneva v dan slabsi...

sodniki tako nesposobni.

+1 in pa denar sveta vladar :)

http://www.dailymotion.com/video/xgx3qt...
Kazen: Rumen karton, žrtev RDEČI karton.


ni vredno komentarja... takega igralca bi moral malo bolj trdo prijet...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Thomas ::

Meni je vedno šlo. Ne samo pri gledanju, tud pri poročilih o fuzbalu, mi je vedno šlo na bruhanje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cold1 ::

Thomas, pusti vendarle navijače pri miru, naj imajo svoj užitek.;)

Tilen ::

Pri prvem filmčku je sodnik pravilno dosodil "žrtvi" rdečega zato, ker je kasneje (po prekršku) provociral brez potrebe. Ni bilo štarta od zadaj, grob prekršek za katerega je rumeni karton OK.

Dalje sploh nisem gledal, ker si očitno navijač rdečega moštva.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

49106 ::

1.) Nikakor ni za rdeči karton. Igralec je bil na žogi prvi, noga pa kolikor se da skrčena. Skratka storil je vse, da nasprotnika ne bi poškodoval.

2.) Prekršek da, za karton pa niti slučajno. Sodnik, ki je bil v neposredni bližini, bi moral videti.

3.) Tega je veliko. Tudi famozna Barca postane nervozna in se poslužuje enako, ko nekdo pade v kazenskem prostoru ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nuclear ::

Tilen, gre se mi za to, da se te fore izpodrinejo iz nogometa, in se grobijane pravično kaznuje. Torej si upravičen, da narediš tak štart, ki ti omogoči, da se prvi dodakneš žoge(pač fukneš se ko budala raketa v žogo) in enemu s tem zlomiš nogo? Bi tebe videl. Če ne gledaš videa do konca, ne komentiri raje.

Messiah o Barceloni raje ne bom govoril, ker zgleda imajo podkupljeno celo nogometno zvezo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

gslo ::

lol, prej pa pol leta jokanje kako je "alves peder, ki se meče po tleh", ko pepe z veliko večjim renomejem štarta direkt na njegovo nogo s podplatom.

ja, vsi so podkupljeni. lol. wake up and smell some coffee, girls.

49106 ::

Ovrebo?

nuclear ::

gslo je izjavil:

lol, prej pa pol leta jokanje kako je "alves peder, ki se meče po tleh", ko pepe z veliko večjim renomejem štarta direkt na njegovo nogo s podplatom.

ja, vsi so podkupljeni. lol. wake up and smell some coffee, girls.


O Barceloni bi lahko našteval cel dan. Sami goljufi:


real madrid - barcelona


arsenal - barcelona (pritisk igralcev spet)

chelsea - putalona

inter-barcelona

chelsea-barcelona

real-barcelona


skupek:


Kaj je problem pri Barceloni? Kot neke opice vedno skočijo na sodnika, in tak pritisk naredijo, da pač človek mora dat rdeči karton,.. Ali pa je nekaj zadaj.. Namreč morate računati, da je v vsaki večji tekmi zdaj nekaj let že vedno Barcelona odigrala z igralcem VEČ po divanju igralca.

Škoda za šport.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

TekO ::

Sodniki v premier ligi so eni najboljših, to je dejstvo. So (oziroma smo) pa samo ljudje in na tekmah delamo napake.

Napake so se dogajale in se bodo, tu ni nič novega da bi ti lahko šlo na bruhanje. Kar bi ti lahko šlo na bruhanje, oziroma vsaj meni gre, je obnašanje (svetovno znanih) igralcev na igrišču. Predvsem ciljam na simuliranje, ki ga je v sedanjem nogometu več kot kadarkoli prej. S tem ne samo da izgubijo igralci vso spoštovanje in kvarijo nogometno igro ampak dajejo slab zgled tudi mladim nogometašem, ki to potem dojamejo kot nekaj normalnega. Ni čudnega da imam potem na igrišču 12letnega froca, ki mi zasimulira v kazenskem.. Kam to pelje, nevem. Upam da bodo uvedli stroge sankcije za take umazane poteze.

Aja pa sodnike ob golu, ki jih omenjaš, v premier ligi NI, so samo v evropski ligi in ligi prvakov. Se pa strinjam, da so v obeh ligah neuporabni, oziroma niso kaj prida v pomoč glavnemu sodniku. Ideja je sicer dobra, njihov doprinos k izboljšanju sojenja pa na žalost ne.

Aja, je pa tudi mene kar precej razjezilo tole danes, sem vesel da nisem edini:)
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

sss ::

Jst raj sploh ne gledam več fuzbala ker vem, da je to ena velka čorba goljufij, simuliranja in še česa.

Ni razumno, da se FIFA tolk dolgo časa upira uporabi sodobnih tehničnih pripomočkov pri dosojanju golov, prekrškov in še česa.
Pomislite kakšno tehnologijo imamo na voljo!
Od laserjev do HI-speed-HD kamer pa do čipov, ki bi jih lahko vgradili v žoge. Brez dvoma bi lahko razsodil mnogo mnogo sumljivih ali razvejavljenih zadetkov, kotov, avtov in še česa.

Matako ::

Jaz pravim - bruhaj! Meni vedno odleže.
/\/\.K.

nejcpirc ::

Mah ja, na 3 tekme je gotovo vsaj ena, ko sodnik(i) tot. zajebe(jo)... Včasih v korist "tvojih", ponavadi pa se ti zdi, da v korist nasprotne ekipe, itaq :))

Verjetno bomo čakali do penzije, da bodo pri sodniških odločitvah vsaj malo tehnologije ufurali in to je tisto, kar je žalostno pri fuzbalu, najboljšemu športu na svetu :D

JC Denton ::

nuclear je izjavil:

Spremljam Premier League že par let, in sem vedno bolj razočaran nad sojenjem sodnikov. Danes recimo med tekmo Newcastle United - Arsenal se je znova zgodila stvar, zaradi katere enostavno ne morem zadržati stvari v sebi in moram izpufat ven.

Torej igralec Joey Barton(wikipedia, če ne poznate kako nepravičen in grob igralec je to), že 2 tekmi zapored odnesel tačke brez izključitve. Na prejšnji tekmi skoraj zlomil nogo človeku:

http://www.dailymotion.com/video/xgx3qt...
Kazen: Rumen karton, žrtev RDEČI karton.

Znova skoraj ode stopalo človeku:
http://www.dailymotion.com/video/xgx3oj...
Kazen: Nič, kot se vidi v videu debeli sodnik gre naprej. Pa mislim..

Danes ista zgodba le drugi igralec Arsenala. Povleče ga kot vrečo krompirja:
http://www.dailymotion.com/video/xkizj5...
Kazen Bartona: Rumen karton, žrtev RDEČI karton.


A se meni samo zdi, ali je cela zveza corruptana, ali so sodniki tako nesposobni. COME ON imajo sodnika ob strani + sodnika za golom, kako ne vidiš kdo je začel fajt? PA NIČ mi ne pomeni ta tekma, samo kaj me najbolj razvname(sem zelo temperamenten človek) je nepravica. Nepravica nepravica.

Če je šport entertainment, zakaj zveza z nesposobnimi sodniki rine naprej? Pa to bi blo treba vse izobčit. Včasih me je sram, da sem človeška rasa. F+in serious.


Prvi posnete: pravilna sodniška odločitev, igralec Arsenala ni imel posesti nad žogo, Barton pa je štartal na žogo kar se lepo vidi, to kar pa je delal potem Diabi je pa za rdeči karton.

Drugi posnete: tu je že bolj zanimivo, kartona ni bilo, ker Barton ni štartal s stopalom, zelo malo sodnikov bi dalo za kaj takega karton.

Tretji posnetek: oba si zaslužita enako kazen.

Glede sodnikov je tak, vedno bodo delali napake, par let nazaj ni bilo 100 kamer ki bi snemale eno tekmo in teh naak potem gledalci nismo videli, zdaj pa lahko vsako zadevo vidimo iz 3-4 zornih kotov, sodnik pa ima le ene in le 1/10 sekunde, da izbere pravilno odločitev.

Če bi bilo pomoje, bi imel 4. sodnik dostop do počasnih posnetkov in bi lahko potem poročal glavnemu sodniku. Tistih deset ali dvajset sekund, kolikor bi trajalo da si neko kompleksno stvar ogleda pa tudi nebi bil problem.

Naredil bi podobno kot v am. nogometu, kjer ima vsaka ekipa na voljo challenge, tako bi lahko vsaka ekipa recimo trikrat zahtevala, da se kaj pogleda na posnetku.

nuclear ::

JC Denton ne vem, če sem 100% da nogometna pravila velevajo, da se lahko vržeš na žogo, da s tem človeku skoraj zlomiš nogo. Sem videl, da je izbil prvi žogo, ampak to me spominja na mojega kolega, ki je vedno igral grobo. Šel je s kolenčkom na žogo.. Žogo je odbiju, odbiju pa je tut velikokrat druge igralce, da niso mogli nadaljevat tekme. To je nevaren štart, pa če prvi odbije žogo ali ne. Razumeš?

Recimo jaz sem ful za to, da se odpravi slajdanje pri kraji žoge, če si pač odzadaj si "zasral" in pač ni več šans, naj se tisti spredih ukvarja z njim, če pa pač vsi zaserjejo, jih je pa pač predriblju in bi bilo več golov, bolj zanimivo.

Slajdanja sploh ne bi smelo biti, ker se tu samo noge lomijo. In ne bi rad vedel, kako je, če imaš zlomljeno golenico ali pa gleženj(Eduardo da Silva injuiry napiš na youtube).
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

St235 ::

Ni se z vso silo vrgel z namenom igralcu zlomit noge, ampak se je vrgel na žogo, ki jo je evidentno tudi dosegel. V bistvu je bil igralec arsenala tist, ki je bil prepočasen in je zgrešil žogo. To da je potem stopil naravnost pred drsečega igralce ne vpliva na to ali je prekršek. Evidentno sta oba štartala na žogo in Burton je bil hitrejši. Tudi iz posnetka je lepo razvidno da ga ne zadene s kopačko. Torej ni možno govorit o nevarnem štartu. Če bi igralca podrl s kopačko je druga zgodba. Dodatno ni šlo za štart odzadaj tako, da je o rdečem kartonu nemogoče govorit.

Ravnanje arsenalovega igralca po drugi strani pa si brez pogojno zasluži rdeč karton.

Drugi posnetek je evidentno napaka sodnika.

V tretjem posnetku bi pa moral potalat še kak rdeč karton več. Samo spet edino igralec arsenala ga je dejansko udaril. tisto vlečenje za majico je od blizu evidentno nasilno, na 20m pa bi si lahko predstavljal da ga proba pobrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bananovec ::

Vzamem si bokserja, ga nataknem na roko, letim odspredaj do tebe in te s komolcem počim po faci. Seveda dobim ob koncu leta še nagrado za Naj občana, ker to pač ni nevarna igra. Vsaj tako si eni predstavljate. Jeza je sicer upravičena, ravnanje morda malo manj. Če bi meni kdo skoraj strl golenico, bi verjetno ravnal enako in verjetno tudi kdo izmed vas.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Good Guy ::

pa kaj jokate, denar je sveta vladar.. sploh v angliji

T_F_7 ::

Pravi kostolomac! Celo je enkrat prej žogo zadel kot igralca ;)
Drugače pa je še dobro da v angliji ne naredijo celih procesij glede sodniških odločitev kot se to dogaja npr. v italiji, kjer na nogometnih oddajah pokažejo enkrat samkrat zadetek, kakšen prekršek ali prepovedan položaj pa 10x in o tem še pol ure razpravljajo.
Barton je sicer pravi naslednik Materazzija, ki je v 10 letni karieri v interju prejel le en rdeč karton (mogoče še to ne!).
Mojster v akciji: materazzi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

BlazP ::

sss je izjavil:

Jst raj sploh ne gledam več fuzbala ker vem, da je to ena velka čorba goljufij, simuliranja in še česa.

Ni razumno, da se FIFA tolk dolgo časa upira uporabi sodobnih tehničnih pripomočkov pri dosojanju golov, prekrškov in še česa.
Pomislite kakšno tehnologijo imamo na voljo!
Od laserjev do HI-speed-HD kamer pa do čipov, ki bi jih lahko vgradili v žoge. Brez dvoma bi lahko razsodil mnogo mnogo sumljivih ali razvejavljenih zadetkov, kotov, avtov in še česa.


+1

Zarad takih svinjarij mi je fuzbal en bolj gnilih sportov in ga z veseljem ne gledam.
Ne vem zakaj lahko pri ameriskem fuzbalu sodniki pogledajo ponovljen posnetek in (pazi to!!) spremenijo sodbo po potrebi, da ne bi prislo do takih hudo ocitnih goljufij.

KuntaKinte ::

zakaj pa nisi prilepil še štarta Songa na nogo Bartona,ki je bila največja svinjarija te tekme pa ostala nekaznovana?

T-h-o-r ::

arsenal fans


cry me a river
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

nuclear ::

KuntaKinte je izjavil:

zakaj pa nisi prilepil še štarta Songa na nogo Bartona,ki je bila največja svinjarija te tekme pa ostala nekaznovana?


Povej mi en razlog zakaj ti nisi nalimal v tvojem postu, če že hočeš neko dejstvo prikazat?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Gladi ::

UEFA we care about your money

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
896144984 (120235) FlyingBee
»

FC Barcelona VS. Real Madrid (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28766778 (55807) win95<3
»

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
1901210552 (171361) DarwiN
»

slovenija-rusija? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1769501 (5032) mojsterleo
»

SP v nogometu - Nemčija 2006 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Loža
146357813 (34975) DominusSLO

Več podobnih tem