» »

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014

««
17 / 18
»»

sheeshkar ::

Vitez je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Argentina na tem prvenstvu ni pokazala praktično nič. Do finala so prišli z obrambo in občasnim prebliskom Messija. Srečo imajo, da so šele v polfinalu naleteli na res kvalitetnega nasprotnika (in ga premagali šele po loteriji). Tudi Švico so komaj premagali (in bili dejansko slabši nasprotnik). Pokazali niso nobene kreativnosti, igra je zelo dolgočasna. Žalostno, ker imajo na papirju najboljši napad na svetu (Messi, Aguero, Di Maria, Lavezzi, Higuain - tako so močni, da so lahko doma pustili Teveza). Igrajo približno tako kot Italija leta 2006.


Take zapise imam najraje.

Švica, ena najboljših evropskih ekip, nekvaliteten nasprotnik? Belgija, ki je bila proti Argentini favorit, onemogočena, nekvalitetna?

Nemci so pa vau, ker so ponižali Brazilijo brez 2 njenih glavnih igralcev in ekr so morali iti v podalške z Alžirijo?

Ja...dajmo Nemčiji kar pokal v roke...

Argentina je šla na tem SP čez 3 dobre nasprotnike. Nemčijo prvi pravi nasprotnik čaka šele zdaj.

Argentina bi seveda morala igrati odprto, da bi se najedla, kot pred 4 leti...


Jaz imam pa najraje zapise, ki kar nekaj podtikajo. Kdo je omenjal Nemce?

Argentina se je v šibki skupini zelo mučila z vsakim nasprotnikom (zmagovala je izključno zaradi Messija). Švica ni ena najboljših evropskih ekip. So solidna reprezentanca, ki se je zelo dobro upirala favorizirani Argentini (in bla celo boljša, a imela manj sreče). Belgija je malo boljša kot Švica, vendar so na tem prvenstvu igrali v najmanj kvalitetni skupini in komaj premagali ZDA v osmini finala. Proti Argentini so pa zadnjih 20 minut tekme nabijali dolge žoge na glavo Fellainija. In če so morda ponekod veljali za favorite v tekmi z Argentino, je to izključno zaradi slabih predstav slednje v prejšnjih tekmah. Tako Belgija kot Švica sta pa tekmovanje končali tam, kjer so napovedovale stavnice (Belgija - četrtfinale in Švica - osmina finala).

Ker si pa že omenil Nemčijo (ki ji manjka najboljši igralec lanskega leta Reus in odlični vezist Gundogan), ta je razbila Portugalce, se malo mučila z Gano in suvereno premagala ZDA (imela je veliko težjo skupino kot Argentina). V osmini se je malce mučila z Alžirijo, rutinirano premagala Francijo (ki je pred tem blestela in je veliko boljša kot Švica in Belgija) in pojedla domačina Brazilijo. Kdo je torej imel težje nasprotnike?

Torej ja, stojim za tem, kar sem prej zapisal. Argentina je pred prvenstvom veljala za enega glavnih favoritov, predvsem zaradi svojega napada, a zaenkrat ni pokazala praktično nič (govorim o igri v napadu, v obrambi so odlični). Če na enak način premagajo Nemčijo, bodo naslov prvaka osvojili tako kot Italija 2006 (z veliko sreče in izjemno dolgočasno).

oo7 ::

Vitez je izjavil:

Ja, seveda, kajti Argentina ima zadaj smeškote tipa David Luiz, igrala bo odprto, naivno, nemci pa so ja nadljudje za Belgijce in Nizozemce, ki niso niti prismrdeli blizu argentinskemu golu.


Belgija je itak nesposobna Nizozemska je pa igrala na enajstmetrovke Argentinci pa niso bili nič boljši najslabša tekma celega svetovnega prvenstva.

avani ::

hm, ne vem za vas, ampak meni bi prav pasale tekme za mesta 5-10 v teh dneh, po zgledu rokometa :-). tako vsaj ne bi imeli teh dni brez nogometa, ko se nič ne dogaja...

Vitez ::

Zdaj je naenkrat Belgija nesposobna, igrajo pa njihovi igralci v najboljših klubih, da ne omenjam, d aje bila Belgija favorit proti Argentini..


Torej ja, stojim za tem, kar sem prej zapisal. Argentina je pred prvenstvom veljala za enega glavnih favoritov, .


Kje, kdaj?

Favoriti prvenstva so bili Brazilija, Španija, Nemčija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

oo7 ::

Nisem nikjer videl, da bi bila Belgija favorit proti Argentini tudi na stavah je imela Argentina nižjo kvoto.

Seveda imajo Beljgici odlične igralce, ki igrajo po velikih klubih pa kaj jim to pomaga če neznajo igrat skupaj imajo 1000 priložnosti pa ne zadanejo:| to so zame nesposobni. Belgijska vrednost rezmpretance je 350 mio in npr Kolumbijske 190 mio pa grem stavit, da bi jih Klumbijci razbijejo.
Messi je vreden čez 100 mio in Argentina okoli 390 mio pa so komaj premagal Irance, ki so vredni 24 mio se pravi cela rezempretanca za slabo četrtino Messija.

Vitez ::

Ja no, tudi tvoji omiljeni Nemci so komaj premagali Alžirijo, gane pa sploh niso.

oo7 ::

Vitez je izjavil:

Ja no, tudi tvoji omiljeni Nemci so komaj premagali Alžirijo, gane pa sploh niso.


Res je:)
Dajmo počakat, do nedelje in bo potem vse jasno.

Tetraz ::

že to da nekdo označi davida luisa za smeškota pove vse. kljub izjemno slabi tekmi (slab dan, se zgodi) je še vedno eden izmed najboljših centralnih branilcev v evropi, ki lahko zaigra enako dobro na zadnjem veznem, če je sila pa tut na boku. da ne omenjam, da je eden izmed bolje tehnično podkovanih cbjev kar sem jih kdaj videl. ima pa lucio sindrom (da rine naprej), ki mu ga niti čuri muri ni mogel izbit iz glave. nemčija je po mojem skromnem mnenju favorit, je pa vseeno finale ki ga bo verjetno odločila ena napaka\genialnost.

edit: pa tudi luis ni cela branilska vrsta brazilcev ki je brez izjeme ob vsakem golu izpadla kot pubeci pred blokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tetraz ()

oo7 ::

Tetraz je izjavil:

že to da nekdo označi davida luisa za smeškota pove vse. kljub izjemno slabi tekmi (slab dan, se zgodi) je še vedno eden izmed najboljših centralnih branilcev v evropi, ki lahko zaigra enako dobro na zadnjem veznem, če je sila pa tut na boku. da ne omenjam, da je eden izmed bolje tehnično podkovanih cbjev kar sem jih kdaj videl. ima pa lucio sindrom (da rine naprej), ki mu ga niti čuri muri ni mogel izbit iz glave. nemčija je po mojem skromnem mnenju favorit, je pa vseeno finale ki ga bo verjetno odločila ena napaka\genialnost.

edit: pa tudi luis ni cela branilska vrsta brazilcev ki je brez izjeme ob vsakem golu izpadla kot pubeci pred blokom.


Pa Luiz je tudi zelo dober izvajalec prostih strelov.
Problem Brazilije je, da so neuigrani in nimajo niti enega dobrega napdalca. Zadnji in najboljši napdalec je bil Ronaldo bi pa lahko imeli še enega to je Adriano ampak on ga je pa par let nazaj orng začel srat in je čisto propadel drugače je bil dober skoraj kot Ronaldo mogoče bi čez čas postal še boljši.

Adriano Leite Ribeiro


On je zdaj star 32 let in če ne bi zabluzil pri 26 letih, ko je bil strah in trepet v napadu bi bil zdaj strah in trepet za vsako obrambo in Brazilija bi imela najboljšega napdalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Ejsi_Disi ::

Nummy je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Argentina na tem prvenstvu ni pokazala praktično nič. Do finala so prišli z obrambo in občasnim prebliskom Messija. Srečo imajo, da so šele v polfinalu naleteli na res kvalitetnega nasprotnika (in ga premagali šele po loteriji). Tudi Švico so komaj premagali (in bili dejansko slabši nasprotnik). Pokazali niso nobene kreativnosti, igra je zelo dolgočasna. Žalostno, ker imajo na papirju najboljši napad na svetu (Messi, Aguero, Di Maria, Lavezzi, Higuain - tako so močni, da so lahko doma pustili Teveza). Igrajo približno tako kot Italija leta 2006.


Edina razlika med argentino in brazilijo je v tem, da ima brazilija samo Neymar-ja, argentinci pa imajo MEssi-ja (ki ga itak totalno nevtralizirajo in nič ne naredi) in diMario, ki je pokazu kar nekaj, ampak se poškoduje, ko enkrat strelja na gol.

Dr_M je izjavil:


Podpis! Sej tud Nizozemci imajo skor celo ekipo dobro, sam včeri so preveč štrikal, van Persie se še ni spravil skup odkar se je zastrupu (kljub temu je včeri preteku skor 12km).

Men grejo najbolj na jetra reprezentance, k majo kao enga zvezdnika, in pol misljo, da jim bo kr sam en "nogometni bog" prnesu zmago, tekme majo pa tolk dolgočasne, da folk skor spi na štadionu.

Do zdej mi je bla najbolj všeč enkrat Turčija na enem izmed prejšnjih SP, ko so osvojil 3. mesto. Takrat so mel oni najboljšo ekipo in najlepši nogomet.


A to kar tako mal pavšalno nabijata o fuzbalu?
Nizozemci imajo dobro ekipo, sam včeraj so mal preveč štrikal, Argentinci pa imajo samo Messija. A se ti hecaš?
A misliš, da so namerno tako dolgočasno igral, a bi mogoče pomislil, da v polfinalu ni slabe reprezentance in da so vsi vrhunsko pripravljeni. Tako fizično, psihično, kot tudi taktično. In včeraj je bila taka tekma, kjer praktično ni nobena ekipa naredila napake. Tu ti ne pomagajo ne Messi, ne Van Persie...

Pozabljate, da se prvenstva zmaguje, ne igra. Jebeš rezultat, važno da zmagaš.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Vitez ::

Pač so gledali Nemčija - Brazilija 7:1 in pol mislijo, da je to dobra tekma. Ne, to ej drek tekma. To pomeni, da se je ena ekipa usrala. Če je polfinale in imaš dve dobro organizirani ekipi, potem pa je tekma taka, kot včeraj.

Eni tu pišejo, kot da prvič gledajo SP v nogometu. Kot da niso videli SP 2010, 2006. Fuzbal je res zabava, a tudi velik biznis. In vedno bolj prevladuje logika, važno, da ne dobimo gola, potem pa bomo videli, kako ga bomo dali.

In Nemci, če imajo malo pameti, bodo finale začeli povlečeni nazaj. Če bodo šli na polno, bodo papali. Pa zmaga proti Brazili gor ali dol.

webmaher ::

važno da zmagaš...cilj opravičuje sredstvo... hebeš tak fuzbal pa stavne namještalke... ju3 si na drugem še enkrat ob 13.55 poglejte Svet stav ... dokler bo na SPjih tak sistem bo v tekmah na izpadanje taktiziranja kar ga češ... in Argentinci drugače nimajo šans... poslužili sose dobre stare taktike Makaronarjev ... Tulipančke pa je lohka sram, da niso upali več tvegat ... posebno to velja za Robna, ki se je tako maščeval Špancem in za katerega je to verjetno zadnje SP...

Vitez ::

Ja Argentinci so se pač nekaj naučili z zadnjega SP; ko so do četrtfinala vsi hvalili njihovo napadalno igro, potem pa so debelo pušili.

Sicer pa, kako je Španija osvojila azdnje SP? In tudi Brazilija 94 in 2002 ga ni na ne vem kako brilijanten način. Se še spomnim uspavanke polfinala Brazilija:Turčija takrat, pa je imela Brazilija kao brutalno ekipo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

oo7 ::

Jaz sem prvič gledal svetovno prvenstvo l990 spomnim se nekaj tekem ampak nisem spremljal celega svetovnega prvenstva, ker me še ni tako zanimalo:)).
Redno sem ga začel potem gledati leta 1994, ko je bilo v Ameriki. Takrat sem navijal za Italjane posebej za igralca Roberto Bagio, ki je v finalu proti Braziliji tako grdo falil penal;(( Leta 1998 sem začel navijati za Brazilijo za to je bil samo en vzrok Ronaldo:) pa tudi Roberto Carlos, Rivaldo... Leta 2002 mi je bil največji užitek gledati Brazilijo, ko je bil Ronaldo v vrhunski formi pa seveda Ronaldinho. Leta 2006 sem bil še za Brazilce čeprav me je spet bolj začela zanimat Italija in to še predno so bili svetovni prvaki, da ne bo pomote>:D ampak Ronaldo je bil zame še vedno najboljši igralec čeprav je že imel težave z poškodbami, do pokoja je bil zame št1 in je še vedno. Leta 2010 je zame Brazilija dobesedno umrla. Navijal sem za Italijo tako kot letos me ni pa nikoli motilo če so zmagali Nemci ali Nizozemci oni so bili pa vedno moji skriti favoriti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Ejsi_Disi ::

Točno tako Vitez.
Sem tudi sam hotel reči, da so Španci s takorekoč z 1:0 postali svetovni prvaki.

Recimo SP v Italiji, kjer so bili prvaki Nemci:
osmina: ZRN 2 - 1 Nizozemska
četrtfinale: ZRN 1 - 0 Českoslovaška
polfinale: ZRN 1 (4) - (3) 1 Anglija
finale: ZRN 1 - 0 Argentina (nekateri se spomnite gola Brehmeja iz penala)
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Leta 1950, ko je bilo svetovno prvenstvo v Braziliji je bilo na Maracani 174.000 ljudi:)

Vitez ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem prvič gledal svetovno prvenstvo l990 spomnim se nekaj tekem ampak nisem spremljal celega svetovnega prvenstva, ker me še ni tako zanimalo:)).
Redno sem ga začel potem gledati leta 1994, ko je bilo v Ameriki. Takrat sem navijal za Italjane posebej za igralca Roberto Bagio, ki je v finalu proti Braziliji tako grdo falil penal;(( Leta 1998 sem začel navijati za Brazilijo za to je bil samo en vzrok Ronaldo:) pa tudi Roberto Carlos, Rivaldo... Leta 2002 mi je bil največji užitek gledati Brazilijo, ko je bil Ronaldo v vrhunski formi pa seveda Ronaldinho. Leta 2006 sem bil še za Brazilce čeprav me je spet bolj začela zanimat Italija in to še predno so bili svetovni prvaki, da ne bo pomote>:D ampak Ronaldo je bil zame še vedno najboljši igralec čeprav je že imel težave z poškodbami, do pokoja je bil zame št1 in je še vedno. Leta 2010 je zame Brazilija dobesedno umrla. Navijal sem za Italijo tako kot letos me ni pa nikoli motilo če so zmagali Nemci ali Nizozemci oni so bili pa vedno moji skriti favoriti:)


Zanimivo je, da navijača Italije tako moti italijanski način Argentine.

oo7 ::

Ne vem zakaj Severna koreja ne naredi svetovne prvenstva, ki ima trenutno največji stadion na svetu za 150.000 ljudi>:D

sheeshkar ::

Vitez je izjavil:

Pač so gledali Nemčija - Brazilija 7:1 in pol mislijo, da je to dobra tekma. Ne, to ej drek tekma. To pomeni, da se je ena ekipa usrala. Če je polfinale in imaš dve dobro organizirani ekipi, potem pa je tekma taka, kot včeraj.

Eni tu pišejo, kot da prvič gledajo SP v nogometu. Kot da niso videli SP 2010, 2006. Fuzbal je res zabava, a tudi velik biznis. In vedno bolj prevladuje logika, važno, da ne dobimo gola, potem pa bomo videli, kako ga bomo dali.

In Nemci, če imajo malo pameti, bodo finale začeli povlečeni nazaj. Če bodo šli na polno, bodo papali. Pa zmaga proti Brazili gor ali dol.


Ja, tisto je bila drek tekma o kateri se bo govorilo še 50 let. Včerajšnji "vrhunski" nogomet se bo pozabil takoj po koncu prvenstva. In kaj je narobe, če želiš gole in atraktiven nogomet? Se potem ne moreš oklicati za strokovnjaka in pametovati na internetu?

Argentina ima odlično obrambo, v napadu pa čakajo na genialen trenutek Messija ali Di Marie. Do finala so prišli izključno po zaslugi obrambe in sreče, kljub temu, da imajo enega najboljših igralcev vseh časov (Messi) in cel kup vrhunskih igralcev (Di Maria, Mascherano, Aguero, Zabaleta, Higuain - vsi ti igralci so na svojih položajih med top 10 na svetu, potem pa sta tukaj še zelo dobra Lavezzi in Garay). Žalosti me, da niso bolj atraktivni, ker glede na imena ne bi smeli biti tako dolgočasni.

Nizozemci pa imajo na papirju najslabšo ekipo v zadnjih 40 letih. Imajo pa izjemen ekipni duh, vrhunskega stratega in 2 vrhunska igralca, nažalost je eden izmed njih včeraj slabo igral (van Persie), Robbna pa so večino tekme Argentinci zelo dobro ustavili. Ostali igralci so na ravni Švice (solidni igralci, ki pa ne morejo nikoli postati prvaki, Sneijder pa je le bleda senca tistega igralca, ki je blestel pred 4 leti). Škoda, ker so izgubili po penalih, glede na kvaliteto ekipe pa je van Gaal iz njih iztisnil maksimum.

Na tem prvenstvu so zagotovo največ pokazali Nemci, a tudi oni so ranljivi in finale je le ena tekma, ki jo lahko odloči samo ena napaka. Moja napoved za finale: 1:0 za Nemčijo, strelec Muller.

Vitez ::

Ja, se bo govorilo, ampak zaradi sramote Brazilcev, ne zaradi dobrega fuzbala.

Eni zgleda ne veste, kaj je ers dobra tekma. Res dobra tekma je denimo bila četrtfinale SP 98 Brazilija- Danska 3:2. Res dobra tekma je, da obe ekipi nekaj pokažeta. Drugi rang je, da obe igrata dobro taktično in je tako kot včeraj. To, da nekdo nekoga nabije 7:1, pa ni nobena tekma, to je zanimivo samo otrokom, ki se čudijo, glej kolk golov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

Ejsi_Disi ::

oo7 je izjavil:

Leta 1950, ko je bilo svetovno prvenstvo v Braziliji je bilo na Maracani 174.000 ljudi:)


Hmm, imam podatek, da je bilov finalu 203.849 gledalcev ;)
Rock n' roll ain't noise pollution!

oo7 ::

Vitez je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz sem prvič gledal svetovno prvenstvo l990 spomnim se nekaj tekem ampak nisem spremljal celega svetovnega prvenstva, ker me še ni tako zanimalo:)).
Redno sem ga začel potem gledati leta 1994, ko je bilo v Ameriki. Takrat sem navijal za Italjane posebej za igralca Roberto Bagio, ki je v finalu proti Braziliji tako grdo falil penal;(( Leta 1998 sem začel navijati za Brazilijo za to je bil samo en vzrok Ronaldo:) pa tudi Roberto Carlos, Rivaldo... Leta 2002 mi je bil največji užitek gledati Brazilijo, ko je bil Ronaldo v vrhunski formi pa seveda Ronaldinho. Leta 2006 sem bil še za Brazilce čeprav me je spet bolj začela zanimat Italija in to še predno so bili svetovni prvaki, da ne bo pomote>:D ampak Ronaldo je bil zame še vedno najboljši igralec čeprav je že imel težave z poškodbami, do pokoja je bil zame št1 in je še vedno. Leta 2010 je zame Brazilija dobesedno umrla. Navijal sem za Italijo tako kot letos me ni pa nikoli motilo če so zmagali Nemci ali Nizozemci oni so bili pa vedno moji skriti favoriti:)


Zanimivo je, da navijača Italije tako moti italijanski način Argentine.



Za Argentino nisem nikoli navijal čeprav mi je bilo nekaj dobrih igralcev kot so bili Crespo, Riquelme, Batistuta pa še kakšen in seveda zame največja Argentinska legenda Javier Zanetti, ker pač navijam za Inter Milano. Za ta klub sem začel navijati ravno zaradi Ronaldota pa še drugi najljubši klub ga moram omenit Bayern M:) zato tudi navijam za Nemce.
Zdaj pa sploh ne maram Argentine zaradi igralcev kot so Messi in Mascerano in jim ne privoščim zmage. To bo najbrž kriva pa tudi Barcelona.

Ejsi_Disi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Leta 1950, ko je bilo svetovno prvenstvo v Braziliji je bilo na Maracani 174.000 ljudi:)


Hmm, imam podatek, da je bilov finalu 203.849 gledalcev ;)


Čisto možno:)

Vitez je izjavil:

Ja, se bo govorilo, ampak zaradi sramote Brazilcev, ne zaradi dobrega fuzbala.

Eni zgleda ne veste, kaj je ers dobra tekma. Res dobra tekma je denimo bila četrtfinale SP 98 Brazilija- Danska 3:2. Res dobra tekma je, da obe ekipi nekaj pokažeta. Drugi rang je, da obe igrata dobro taktično in je tako kot včeraj. To, da nekdo nekoga nabije 7:1, pa ni nobena tekma, to je zanimivo samo otrokom, ki se čudijo, glej kolk golov.


Včerajšna tekma je ena najslabših. Čista uspavanka vsak navijač in gledalec si želi golov tako, da Nemčija Brazilija je bila poslastica tega svetovnega prvenstva. O tej tekmi se bo govorilo še čez 50 let. Tekm med Argentino in Nizozemsko bo pa hitro pozabljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Vitez ::

Ah ja, težko je debatirati, če je nekdo tako obremenjen s klubsko pripadnosto določenih igralcev.

Kakorkoli, v finalu mislim, da dlje kot bo 0:0, težje bo Nemcem. Oni so navajeni nekoga razbiti. Če to ne gre, rata panika, že Alžirija bi jih lahko kaznovala. Argentinci so nazadnje razbili Srbe 6:0 na SP pred 8 leti, od takrat vedo, da ne bodo nikogar razbili. Zato imajo potrpljenja..

oo7 je izjavil:

vsak navijač in gledalec si želi golov tako, da Nemčija Brazilija je bila poslastica tega svetovnega prvenstva.


Ti imaš pa čudna merila, kaj je dober fuzbal. meni je to, da nekdo po 25 minutah vodi 4:0 čisti dolgčas. Kje je tu napetost tekme..Ampak ok, verjetno si še bolj mladostnik.

Poslastica prvenstva je recimo Argentina: Nigerija 3.2. Kjer obe ekipi nekaj pokažeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

oo7 ::

Vitez je izjavil:

Ah ja, težko je debatirati, če je nekdo tako obremenjen s klubsko pripadnosto določenih igralcev.

Kakorkoli, v finalu mislim, da dlje kot bo 0:0, težje bo Nemcem. Oni so navajeni nekoga razbiti. Če to ne gre, rata panika, že Alžirija bi jih lahko kaznovala. Argentinci so nazadnje razbili Srbe 6:0 na SP pred 8 leti, od takrat vedo, da ne bodo nikogar razbili. Zato imajo potrpljenja..

oo7 je izjavil:

vsak navijač in gledalec si želi golov tako, da Nemčija Brazilija je bila poslastica tega svetovnega prvenstva.


Ti imaš pa čudna merila, kaj je dober fuzbal. meni je to, da nekdo po 25 minutah vodi 4:0 čisti dolgčas. Kje je tu napetost tekme..Ampak ok, verjetno si še bolj mladostnik.


Raje vidim 5 golov v 30 minutah kot nobenega v 120 minutah in med tem 2x zaspim. Če imajo leta s tem kaj vezo pa tudi prav.

Vitez ::

Jaz imam pa raje tekme, ki so napete, ker se rezultat še ni obrnil nikamor...Meni je to čar fuzbala..

trnvpeti ::

bra71l ni pokazal nic, in je prisel v polfinale
je slaba ekipa,prepotentna, prenapihnjena
in ce jih nekdo razbije, to ne more biti dobra tekma

arg-niz je bila takticna tekma, in polfinalne so in vedno bodo taksne, ce bodo dve ekipi dobri

oo7 ::

Vitez je izjavil:

Jaz imam pa raje tekme, ki so napete, ker se rezultat še ni obrnil nikamor...Meni je to čar fuzbala..


Čisto res samo tisto kar je bilo včeraj je polomoja. V 120 minutah so vsi skupaj strelal 8x na gol to je uspavanka men ni všeč tak nogomet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

sheeshkar ::

Vitez je izjavil:

Ja, se bo govorilo, ampak zaradi sramote Brazilcev, ne zaradi dobrega fuzbala.

Eni zgleda ne veste, kaj je ers dobra tekma. Res dobra tekma je denimo bila četrtfinale SP 98 Brazilija- Danska 3:2. Res dobra tekma je, da obe ekipi nekaj pokažeta. Drugi rang je, da obe igrata dobro taktično in je tako kot včeraj. To, da nekdo nekoga nabije 7:1, pa ni nobena tekma, to je zanimivo samo otrokom, ki se čudijo, glej kolk golov.


Kaj pa, če bi ti bil malo manj podcenjujoč do ostalih in sprejel, da imajo ljudje radi gole? In če imaš že rad taktiko, Nemci so Brazilce nafilali potem, ko so spremenili formacijo iz 4231 v 4141 in Khediro potisnili bolj proti napadu, Schweinsteigerja pa potisnili na zadnjega veznega. S tem so uničili centralna vezista Brazilije in ustvarili presežek na 25-30m od gola Brazilije, kjer sta Klose in Muller ustvarjala prostor za Kroosa in Khediro. Pred to spremembo so imeli pobudo Brazilci. Tekma je pa bila seveda nenavadna, ker je bila Nemčija tako klinična v zaključku akcij. Brazilcem je pa po tretjem golu povsem padla motivacija in zgodilo se to, kar smo videli.

Včerajšna tekma je bila dolgočasna tudi s taktičnega vidika. Nobena ekipa ni skozi tekmo pretirano spreminjala taktike ali formacije (nekaj malega je poskušal argentinski selektor z vstopom Palacia, a ni uspel in se hitro vrnil na prvotno taktiko). Oba selektorja sta se skoncentrirala izključno na zapiranje prostora in počasno grajenje igre, ter čakala na napako nasprotnika ali na gol po prekinitvi. Oba sta tudi podvajala najboljšega igralca nasprotne ekipe (Robben, Messi). Včeraj sem bil prvič malce razočaran nad van Gaalom, saj je v prejšnjih tekmah pogosto kar med tekmo menjal formacije in na ta način vršil pritisk na nasprotnika predvsem v zaključkih tekem, ko so Nizozemci ponavadi dvignili tempo igre.

AndrejS ::

Na srečo so na začetku izpadle ekipe , ki ne vedo kaj je to "moška" igra in se kotajo ko odojki po igrišču.

Ejsi_Disi ::

Kaj pa je to 'moška' igra? S kolenom v hrbet al nekoga ugriznit?
Rock n' roll ain't noise pollution!

oo7 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Kaj pa je to 'moška' igra? S kolenom v hrbet al nekoga ugriznit?


Mogoče je mislil na kaj takega>:D

oo7 ::

Tako zgleda pa na smrt prestrašen nogometaš>:D

Ejsi_Disi ::

Ok. Si dal extremne primere. Vprašal sem bolj zato, ker se mi zdi, da na tem SP niti ni bilo nekega hudega valjanja (če izvzamemo Robbna in še kakšnega)
Rock n' roll ain't noise pollution!

r3dkv1c4 ::

argentina bo zmagala po penalih.

dzinks63 ::

Umirite igro, saj je vse skupaj samo nogomet.

PacificBlue ::

Nemški tank bo povozil Argentinski šlepar


Pošteno dvomim. Argentina bo zmagala. Nemčija niti približno ne more ponoviti tekme, kot proti Braziliji, psihološko je to čisto druga tekma. Težko je doseči gol po taki tekmi.
Če malo primerjam Brazilci so na svetovnem prvenstvu v njihovi deželi(mislim da leta 78 ) premagali Špance 6:1, nato pa v finalu izgubili z Urugvajem z 2:1.

oo7 ::

PacificBlue je izjavil:

Nemški tank bo povozil Argentinski šlepar


Pošteno dvomim. Argentina bo zmagala. Nemčija niti približno ne more ponoviti tekme, kot proti Braziliji, psihološko je to čisto druga tekma. Težko je doseči gol po taki tekmi.
Če malo primerjam Brazilci so na svetovnem prvenstvu v njihovi deželi(mislim da leta 78 ) premagali Špance 6:1, nato pa v finalu izgubili z Urugvajem z 2:1.



Ja to sem rekel kot navijač Nemčije8-) marsikdo se ne strinja, ki navija za Argentino.
Kako bo, bomo pa videli v nedeljo:)

Drugače mi je pa kar že malo žal, da bo konec prvenstva bi moralo biti 64 ekip in prvenstvo trajat 2 meseca:D

FlyingBee ::

gre se pa tudi o tem, da lahko X ekipa zmaga Y1, Y2, Y3, ... ekipe z 7:0, pa še vedno ni rečeno, da bo Z ekipo premagala

Vitez ::

PacificBlue je izjavil:

Nemški tank bo povozil Argentinski šlepar


Pošteno dvomim. Argentina bo zmagala. Nemčija niti približno ne more ponoviti tekme, kot proti Braziliji, psihološko je to čisto druga tekma. Težko je doseči gol po taki tekmi.
Če malo primerjam Brazilci so na svetovnem prvenstvu v njihovi deželi(mislim da leta 78 ) premagali Špance 6:1, nato pa v finalu izgubili z Urugvajem z 2:1.

Leta 1950 je bilo to.

PacificBlue ::

Maš prav. Vsekakor Nemčija ni slaba ekipa,zelo nasprotno..samo po taki tekmi.. prepisujem zmago Argentini.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Rezultat 7:1 še ne pomeni, da je Nemčija sedaj nesporni favorit in avtomatično že zmagovalec.

Ampak po prikazanem so pa vseeno v prednosti naspram Argentini v finali.

Kdor pa je tako zelo prpričan v zmago enega ali drugega, pa ima sedaj priložnost zaslužiti. Pač stavi par tisoč evrov.:))

miraldi ::

Nizozemska!!! 3:1

HAHAHAHAH 1:0

Brazilia go home..aja sej ste že :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Dr_M ::

Jest tut pravim, da bo 2 gola razlike v korist Nizozemske.

Okapi ::

Meni se Brazilci prav smilijo. Evo, za začetek so enega dobili v tretji minuti. Upam, da se jih bodo Nizozemci usmilili in se zadovoljili s 3 ali 4.;)

O.

DarwiN ::

Jaz mislim, da bo v 20. minuti že 0:2. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

miraldi ::

DarwiN je izjavil:

Jaz mislim, da bo v 20. minuti že 0:2. 8-)


Je že..še nastavu si je žogo pred strelom like a boss 8-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

galu ::

Mnja, prvo teoretično sploh ne bi smel biti penal, v drugo pa je bil ofsajd. Sodniki at their best (že n-krat na tem prvenstvu).
Tako to gre.

Dr_M ::

Heh, a gledamo isto tekmo?

DarwiN ::

Pri prvem golu bi IMO moral bit prosti strel in rdeč karton.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

Sam kako tej brazilci grobo igrajo, ne mores verjet. Sej bodo se koga ubil. :8)
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2016 v Franciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šport
41274914 (53961) Sssaga
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2012 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15222982 (18933) jericho
»

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
1901211535 (172344) DarwiN

Več podobnih tem