» »

Simobil podražil naročniške pakete

Simobil podražil naročniške pakete

««
7 / 11
»»

bili_39a ::

modelno1 je izjavil:

bili_39a je izjavil:

To mislim, da tudi ni skladno s smernicami EU, ki ne podpira ravno zaračunavanja storitev, ki bi jih stranka morebiti lahko uporabila.


Verjetno ni v nasprotju s smernicami EU, glede na to, da vsaj A1 in Orange v Avstriji zaračunavata podoben pavšal, le da 19,90 eur na leto. Če Avstrijcem ni uspelo skenslat tega, dvomim, da bo nam ...


Res je - sem pogledal. Vendar se pri njih sklicujejo na _nove_storitve_, ki so jih uvedli. in razen tega:

"mit einführung der simpauschale wurden auch die tarife gesenkt, was für viele
kunden (auch langfristig) eine kostenersparnis bedeutet. mfg "

Simobil pa je tarifo podražil. Tudi cene niso ravno primerljive z A1.

edit: pri obeh velja plačilo pavšala le za nove stranke in za spremembo paketov. če ostajajo na svojem paketu ni sprememb (kolikor sem razumel)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

Tilen ::

Odziv Urada za varstvo potrošnikov

"Urad meni, da bi Simobil namesto neopravičljivega pavšala nadomestila za upravljanje z naročniško številko, moral ohraniti način individualnega zaračunavanja posameznih storitev naročniku, ko so za to izpolnjeni pogoji," sozapisali na spletni strani Urada za varstvo potrošniko. Opozarjajo, da se v nasprotnem primeru lahko zgodi, da bodo Simobilu sledili tudi drugi mobilni operaterji "in začeli zaračunavati neopravičljive pavšale (nadomestila) vsepovprek."

Nezadovoljnim uporabnikom urad svetujejo, naj na Tržni inšpektorat podajo prijavo zoper Simobil "zaradi nepoštenega pogodbenega pogoja - uvedbe nadomestila za upravljanje z naročniško številko in kršitve načela vestnosti in poštenja (četrta alineja, prvega odstavka 24. člena Zakona o varstvu potrošnikov), zaradi izkoriščanja ugodnejšega položaja v pogodbenem razmerju z namenom, da (Simobil) sebi pridobi posebno korist za katero ni opravičljivega razloga."

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jebac18 ::

nekaj me zanima tole pri simobilu placevanje dodatne storitve to je misljeno 1 krat na leto tistih 10 evrov ?

bluefish ::

Ja.

Jebac18 ::

se vedno je cenej od đabesta tako da bom kar prešaltal k simobilu

Tarzan ::

Plačaš za eno leto to nadomestilo, potem ti vezava poteče in skenslaš naročnino in preneseš številko. Ti vrnejo ostanek? V vseh pogledih gre za grdobijo.

CaqKa ::

gakiko je izjavil:

V opozorilo tistim, ki razmišljate/-mo o prehodu na Tuš mobil...

V drobnem tisku za paket Brezmejni piše naslednje:
Razen, kjer je posebej navedeno drugače, se po porabi 50 odstotkov vključenih storitev v obliki klicev za zaključevanje izven Tušmobilovega omrežja, vsi nadaljnji klici, ki se zaključujejo izven Tušmobilovega omrežja, obračunajo v skladu z veljavnim cenikom za storitve izven Tušmobilovega omrežja (storitve znotraj Tušmobilovega omrežja se še vedno odštevajo od količine skupno vključenih količin)...


Torej, če prav razumem, če več kot 50% kličeš na ne-Tušmobil številke, ti začnejo te klice obračunavati posebej, čeprav nisi presegel mesečne kvote. Po mojem zna biti kaj takega skrito tudi v pogojih za ostale pakete.

Konkretno za paket brezmejnih 1000 je sledeče reko. 500 enot porabiš znotraj tušmobilovih številk. to pomeni ne samo to da si v tušmobil omrežju ampak da tudi tušmobil številko kličeš. v ta del bom jaz porabil internet promet in mislim da smsi štejejo tako.
v drugih 500 enot, pa bo prišlo klicanje na simobil/mobitel/stacionarne...

Tarzan ::

CaqKa, ti imaš za Tušmobil 1000 enot, za druga omrežja pa 500. Če vseh 500 pokuriš za klice ven, potem ti ostane 500 enot za SMS/MMS/podatke/klice znotraj tušmobil omrežja. Če pokuriš recimo samo 200 enot pogovore z ljudmi izven tušmobila, lahko še vedno naklofaš za 800 enot znotraj.

kmetek ::

BREZMEJNIH 200 9,90 EUR 200 enot** + BONUS 1000 10 EUR 1000 enot = isto 19,90 EUR
BREZMEJNIH 1000 19,90 EUR 1000 enot

je kdo to primerjal sploh? ;((

djordjevic ::

Imo se najbolj splača vesolje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

STATISTIKA ZADNJIH 4 MESECEV

Klici znotraj Si. mobilovega omrežja 45,5
Klici v druga mobilna omrežja 17,5
Klici v stacionarna omrežja 3,25
Sporočila SMS/MMS 4,25

brezmejni 200 vrh glave?

recimo
simobil 50-70 enot
druga 20-30 enot
stacionarna 5
sms 10-20
= 95-125
in mi ostane še 75-105 za net?

amigo_no1 ::

4.25 sms-ov ti je uspelo poslati ? Čestitam :D.
Resno, kakšne so enote za posamezne postavke ?

kmetek ::

ja to je povprečje.....hehe...17 sms v 4 mesecih lol

amigo_no1 ::

brezmejni 200 vrh glave?

Ja, še na 1/2 nisi.

Yaqwsx ::

se ti bol spalca vzet tusmobil brez, kot brezmejnih 200
mas tam opcijo za 5€ 75min v vsa omrezja
za internet se te enote nesplaca porabit ker je 100mb 1.2€

Lonsarg ::

kmetek je izjavil:

BREZMEJNIH 200 9,90 EUR 200 enot** + BONUS 1000 10 EUR 1000 enot = isto 19,90 EUR
BREZMEJNIH 1000 19,90 EUR 1000 enot

je kdo to primerjal sploh? ;((


Ja za isti denar dobiš 200ENOT več, ampak imaš močno manjšo subvencijo na telefon. Ter manjši popust 25%, če se za njega odločiš, ker se popust šteje na osnovni paket ne dodatni. Je že računica verjemi:)

kmetek ::

yaqwsx in azgard: ne mislim jemati telefona sploh, ker imam HTC DESIRE iz Simobila 1 leto (sej je odklenjen mar ne?)....torej

9,90€ - 25% je zame pomoje win&win :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Yaqwsx ::

no ce vzames popust ali telefon je drugo. samo ce smo se kaj naucli iz tega je, da se ni pametno vezat ;)

djordjevic ::

Mah, tale popust te v primeru vezave imo ne more kaj preveč udarit po žepu. Bi pa moral prebrati drobni tisk. Bom, preden grem na vesolje - 25%.
No grave is deep enough to keep us in chains.

neres ::

Yaqwsx je izjavil:

se ti bol spalca vzet tusmobil brez, kot brezmejnih 200
mas tam opcijo za 5€ 75min v vsa omrezja
za internet se te enote nesplaca porabit ker je 100mb 1.2€

Pri Brez je internet malo dražji, 100MB pride 42€ (moraš pobrat dol PDF cenik da vidiš). Še vedno cenejši od Simobila.
Imaš tudi zakupljeno varianto 1GB za 5€ (samo v Tušmobilovem omrežju).

lambda ::

Tušmobil, drobni tisk:
SPLOŠNO O BREZMEJNIH PAKETIH
V pakete vključene količine storitev (klici, SMS, MMS, prenos podatkov) so določene kot vsota vseh storitev, ki se od dodeljene količine odštevajo kosovno, pri čemer velja, da en kos predstavlja ena minuta klica (v skladu z načinom obračunavanja po obračunskem intervalu), v Tušmobilovem radijskem omrežju pa še en poslan SMS, en poslan MMS, ali en prenesen megabajt podatkov. Naročnik lahko do porabe kosovno določenih količin uporablja katerekoli izmed navedenih storitev.

Zemljevid pokritosti

Kaj to pravzaprav pomeni v praksi, če nisi doma ravno v večjih mestih? To kar težko verjameš, velike besede, vse brezmejno, da se pa prebiješ do točnih podatkov kaj vse to pomeni, moraš pa v detajle prebrat čist vse. Kot da je tako težko napisat zraven neko jasno opombo, bedaki.

neres ::

Ja, precej drobnega tiska. Treba tudi pazit na interval, ki je 30 sekund v Tušmobilovem in 60 v Mobitelovem omrežju.

amigo_no1 ::

Kupi si tuš mini kartico in testiraj kako dela na tvojih lokacijah.
http://www.tusmobil.si/paketi/mini.html

Yaqwsx ::

neres je izjavil:

Yaqwsx je izjavil:

se ti bol spalca vzet tusmobil brez, kot brezmejnih 200
mas tam opcijo za 5€ 75min v vsa omrezja
za internet se te enote nesplaca porabit ker je 100mb 1.2€

Pri Brez je internet malo dražji, 100MB pride 42€ (moraš pobrat dol PDF cenik da vidiš). Še vedno cenejši od Simobila.
Imaš tudi zakupljeno varianto 1GB za 5€ (samo v Tušmobilovem omrežju).


http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab...

meni zracuna 100mb 1.23€ ;) na tus ceniku niti gledam nisem

lambda ::

amigo_no1 je izjavil:

Kupi si tuš mini kartico in testiraj kako dela na tvojih lokacijah.
http://www.tusmobil.si/paketi/mini.html

Problem je v tem, da si potem delaš sive lase, ko se voziš po kakih rovtah in moraš pazit katero omrežje ti lovi - v mobitelovem pač podatki ne gredo v to kvoto. Je to vredno prihranka napram ceni operaterja z boljšo pokritostjo? Težko ...

Yaqwsx ::

sem zdaj malo pdf cenik pregledal. pa pri paketu brez na ceniku ni cene za prenos podatkov v tusomrezju, kot pri brezmejnih. glej sliko

kaj je to napaka na ceniku in so pozabli napisat? al je cena enotna v mobitel in tus omrezju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

amigo_no1 ::

lambda je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Kupi si tuš mini kartico in testiraj kako dela na tvojih lokacijah.
http://www.tusmobil.si/paketi/mini.html

Problem je v tem, da si potem delaš sive lase, ko se voziš po kakih rovtah in moraš pazit katero omrežje ti lovi - v mobitelovem pač podatki ne gredo v to kvoto. Je to vredno prihranka napram ceni operaterja z boljšo pokritostjo? Težko ...

Saj pravim da testiraj prvo.Tudi Mobitel nima povsod signala.
Jaz imam izbiro omrežja na "manual" in ne trza na druga omrežja.


Yaqwsx :
Izgleda tako (enotna cena v mobitel in tuš omrežju).

amigo_no1 ::

meni zracuna 100mb 1.23€ ;) na tus ceniku niti gledam nisem

http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab...

1.2 paket Brez
Tole ne more biti prav

1 MB je 1024 kB ->
100 MB *1024 = 102400 [v kB]

102400 * 0.00042 Eur/kB = 43.008 Eur


----

Dobljeni rezultat http://www.tarife.si/vnos-mesecne-porab... -> "tusmobilBREZ 1.23 Eur" za 100 MB prenosa je v resnici tarifa
iz paketa Brezmejni XXX (podatki znotraj omrežja Tušmobil), po tarifi 0.000012 Eur/kB

102400 * 0.000012 Eur/kB = 1.2288 Eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jusv ::

Jaz na Tušmobilu takšnih težav nimam. Nobeden mi ne zaračunava nič dodatnega. Imam lepo paket All Inclusive in za 30€ na mesec delam kar hočem in vse štima! Kaj češ lepšega!

amigo_no1 ::

Droben tisk si prebral ?

V izogib dvomu se bo v vsakem primeru za preseganje običajne rabe štelo mesečno
preseganje 1500 minut klicev, ki se zaključujejo izven Tušmobilovega omrežja ali izvirajo
iz omrežja ponudnika nacionalnega gostovanja in/ali preseganje 5 GB prenosa podatkov.

ronaldo ::

Vanadium je izjavil:

Je že kdo danes vrnil telefon in prekinil pogodbo? Baje od danes naprej lahko vrneš telefon in dobiš kupnino nazaj :|


Imas kaj vec informacij o tem ?

Vanadium ::

Nazalost ne razn to kar pise na internet strani od simobila. Pac razmislam da bi vrnil telefon samo ker vem se kako bi cifro ohranil... Mogoce bi vzel simpl brez narocnine dokler ne najdem pametne alternative

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

JamesQ ::

Živjo.

Gospoda, preberite si naslednje: LINK

Srečno!

LDŽ

MaCoFaCo ::

Torej vsi pisat na tržni inšpektorat, da dobijo čim več prijav! Jaz bom takoj zdaj, ker se mi tisti letni pavšal res ne zdi pošten!

zee ::

Sem poslal:
Pozdravljeni.
Spodaj podpisani, Ime Priimek, vlagam prijavo zoper podjetje Simobil d.d. "zaradi domnevno nepoštenega pogodbenega pogoja - uvedbe >>nadomestila za upravljanje z naročniško številko<< in kršitve načela vestnosti in poštenja (četrta alineja, prvega odstavka 24. člena Zakona o varstvu potrošnikov), zaradi izkoriščanja ugodnejšega položaja v pogodbenem
razmerju z namenom, da (Simobil) sebi pridobi posebno korist za katero ni opravičljivega razloga" (citat iz uradne objave UVP iz dne 9. avgusta 2011).

Smatram, da bi moralo biti nadomestilo vključeno bodisi v naročnino bodisi bi se morale storitve, ki jih to nadomestilo zadeva, plačevati po potrebi (zamenjave SIM kartice povprečen uporabnik zahteva zgolj v primeru kraje ali odtujitve stare kartice). Večina Simobilovih uporabnikov storitev, ki jih zajema to nadomestilo, ne bo nikoli uporabila, kar pomeni, da je tistih 10 €/leto vrženih stran oz. predstavljajo posebno korist, za katero ni opravičljivega razloga.

S spoštovanjem,
Ime Priimek


Sporočila mi žal ni uspelo digitalno podpisati, ampak upam, da je sporočilo dovolj jasno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MaCoFaCo ::

Bravo :)

Zdaj pa res čim več ljudi to poslat na gp.tirs(at)gov.si! Če bomo vsi samo gledali ne bo nič :)

zee ::

Naj dodam, da me sploh ni fizično v Sloveniji, ampak je pri nas ura že 15:15.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MaCoFaCo ::

Australija? :)

kmetek ::

Pomoje kaka Tajska, Indonezija, tam nekje? ;((

OK.d ::

poslano
LPOK.d

tommy boy ::

poslano

MaCoFaCo ::

Obvestite še vse ki jih poznate in so na Simobilu! Torej uporabnik zee je predlagal naslednji mail:

Za: gp.tirs(at)gov.si
Zadeva: Prijava zoper podjetje Simobil d.d.

Pozdravljeni.

Spodaj podpisani, Ime Priimek, vlagam prijavo zoper podjetje Simobil d.d. "zaradi domnevno nepoštenega pogodbenega pogoja - uvedbe "nadomestila za upravljanje z naročniško številko" in kršitve načela vestnosti in poštenja (četrta alineja, prvega odstavka 24. člena Zakona o varstvu potrošnikov), zaradi izkoriščanja ugodnejšega položaja v pogodbenem
razmerju z namenom, da (Simobil) sebi pridobi posebno korist za katero ni opravičljivega razloga" (citat iz uradne objave UVP iz dne 9. avgusta 2011).

Smatram, da bi moralo biti nadomestilo vključeno bodisi v naročnino bodisi bi se morale storitve, ki jih to nadomestilo zadeva, plačevati po potrebi (zamenjave SIM kartice povprečen uporabnik zahteva zgolj v primeru kraje ali odtujitve stare kartice). Večina Simobilovih uporabnikov storitev, ki jih zajema to nadomestilo, ne bo nikoli uporabila, kar pomeni, da je tistih 10 €/leto vrženih stran oz. predstavljajo posebno korist, za katero ni opravičljivega razloga.

S spoštovanjem,
Ime Priimek


Seveda ne pozabit vstavit vašega imena in priimka :)

Silck ::

Poslano

amigo_no1 ::

MaCoFaCo je izjavil:

Australija? :)

Preselitev na drugi kontinent
SG

MTm2H37rqt7B ::

Poslano + se 2 druga narocnika.

Zgodovina sprememb…

WildChild ::

Poslano
in da mood

djordjevic ::

Mhm, poslano. This is gonna be sweet. Props, zee. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

MaCoFaCo ::

Jao kakšno antireklamo so si naredili... Talent, ki se je domislil tega "trika" pa bi moral takoj dobiti odpoved! Če pa mi dejansko zaračunajo tisto letno nadomestilo sledi takojšen prehod h konkurenci, magari k Mobitelu (tudi če je dražji). Iz čistega principa!

zee ::

Brez veze so si to zaracunali. Mar bi lepo za 10€/12 mesecev oz. 0,83 € dvignili narocnine in bi bilo to to (ljudje verjetno ne bi niti opazili). Zgleda, da so postali pohlepni.

Upam, da bo inspektorat proti njim ukrepal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

Meni je načeloma vseeno s tega vidika - 18. grem na tušmobil. Mi pa ni bilo v nobenem primeru težko poslati prijave na inšpektorat. Morda se kaj spremeni za tiste, ki ostanete pri simobilu.
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034937 (20041) Veron
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058567 (47082) Lonsarg
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674219215 (186675) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461164 (53291) nekikr

Več podobnih tem