» »

Simobil podražil naročniške pakete

Simobil podražil naročniške pakete

««
3 / 11
»»

trnvpeti ::

Tudi tus podrazil za 0,90eur.
To se dogovarjajo med sabo.

LeQuack ::

Saj se ne rabijo dogovarjat, samo cenike en drugemu pogledajo in ustrezno zvišajo. Ko je trg enkrat zasičen in si noben ne prizadeva več za večji delež strank je to zelo slab znak za kupce. Pričakujte torej, da bo tudi Mobitel zvišal podobno, mogoče ne trenutno, vsekakor pa po določenem času.
Quack !

Ramon dekers ::

kartelni dogovor. Premajhna država smo, ni konkurence. Pri simobilu sem pa že 4 leta brez vezave saj nimajo nobene ponudbe. Žalostno. Včasih si dobil super telefone za 50€ že. Sedaj nimajo nič.

lambda ::

Grdi triki za zaslužek. Gredo pa nekako tako:

-tržna cena mobilnega telefona: 600 € (po simobilovi specifikaciji)
-realna tržna cena mobilnega telefona: 420 € (kot ga prodajajo v trgovinah)
-simobilova akcijska cena: 50 €, če boš 24 mesecev plačeval naročnino 15 € mesečno (torej vse to skupaj znese 410 €, kar je ceneje, kot da bi šel v trgovino in kupil samo telefon)

In kaj bi lahko storili? Naslednji mesec dvignili naročnino npr. na 30 €, nato pa rekli, da lahko odstopiš od pogodbe, če hočeš, brez kazni, le preostanek subvencije jim vrni. Torej bodisi plačaš 180 € kolikor so oni "precenili" telefon, ali pa 360 € več daš za naročnino.

Lepo odiranje, in to se gredo vsi. Malo manj bi jim bilo morda všeč, če uporabniki ne bi bili na tak način vezani.

Ramon dekers ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

gendale je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Adrijan0 je izjavil:

Mislim. Cigani da ni večjih. Potem naj usaj znižajo cene telefonou na primerne. Kaj jim bom 2€/mesec več plačeval, če nebom imel nič več.


Kaj pa ma operater od tebe, da ti da poceni telefon ?

nekoga, ki bo plačeval naročnino za x let


Kako narocnino ? Pri mizernih 15€ na nasem trgu ne mores pricakovat nevem kak telefon. Pri visjem paketu pa, a to hepani kot tisti zgoraj najbolj ne dojamejo. Operater ni karitas za telefone.



jah če je telefon na bolhi toliko kot pri operaterju oz še cenejši zakaj bi se potem tisti za 15 sploh vezal? Ne vidim nikakršnih subvencij tu. Sicer pa 15 x 24 ni malo €. Ali drugače paket za 30 + bo vzel samo poslovnež ki res veliko govori ostalim se ne splača. Torej tvoj point je?


Zeh .. Moj point je, da nevem zakaj se folk pizdaka cez ceno telefona pri min. paketu narocnine, katerega po moznosti sploh ne presegas. Komentiral sem nekoga, ki je bentil cez podrazitev in da ce ze podrazijo, naj ponudijo cenejse telefone. Saj operaterji niso karitas.


tebi res ne kapne. Simobil vzame ogromno, ogromno telefonov, nato dobi velik količinski popust, in jih po tej ceni daje uporabnikom. Seveda samo tistim ki imajo paket za 30€ ali več. Tistim ki imajo pa npr. orto u nulo pa ne. Sicer pa itak da se splača da ti zavežeš uporabnika pa čeprav samo za 15€. na mesec, tako ti ne more nikamor pobegniti brez plačila penalov.

trnvpeti ::

lambda je izjavil:

Grdi triki za zaslužek. Gredo pa nekako tako:

-tržna cena mobilnega telefona: 600 € (po simobilovi specifikaciji)
-realna tržna cena mobilnega telefona: 420 € (kot ga prodajajo v trgovinah)
-simobilova akcijska cena: 50 €, če boš 24 mesecev plačeval naročnino 15 € mesečno (torej vse to skupaj znese 410 €, kar je ceneje, kot da bi šel v trgovino in kupil samo telefon)

In kaj bi lahko storili? Naslednji mesec dvignili naročnino npr. na 30 €, nato pa rekli, da lahko odstopiš od pogodbe, če hočeš, brez kazni, le preostanek subvencije jim vrni. Torej bodisi plačaš 180 € kolikor so oni "precenili" telefon, ali pa 360 € več daš za naročnino.

Lepo odiranje, in to se gredo vsi. Malo manj bi jim bilo morda všeč, če uporabniki ne bi bili na tak način vezani.

Tocno to, kar si napisal!

Ramon dekers ::

lambda je izjavil:

Grdi triki za zaslužek. Gredo pa nekako tako:

-tržna cena mobilnega telefona: 600 € (po simobilovi specifikaciji)
-realna tržna cena mobilnega telefona: 420 € (kot ga prodajajo v trgovinah)
-simobilova akcijska cena: 50 €, če boš 24 mesecev plačeval naročnino 15 € mesečno (torej vse to skupaj znese 410 €, kar je ceneje, kot da bi šel v trgovino in kupil samo telefon)

In kaj bi lahko storili? Naslednji mesec dvignili naročnino npr. na 30 €, nato pa rekli, da lahko odstopiš od pogodbe, če hočeš, brez kazni, le preostanek subvencije jim vrni. Torej bodisi plačaš 180 € kolikor so oni "precenili" telefon, ali pa 360 € več daš za naročnino.

Lepo odiranje, in to se gredo vsi. Malo manj bi jim bilo morda všeč, če uporabniki ne bi bili na tak način vezani.


sicer pa kje v njihovi ponudbi ti oni ponujajo telefon za 410€ realne vrednost v subvenciji za 50€?

b ::

Nikjer več, ampak pred časom sem dobil E71 za 30€, ko je bil realno vreden okrog 300 po mojem (ne spomnim se točno, ampak kmalu po tem ko je prišel ven). Takrat sem izračunal, da je bila subvencija nekje okrog moje naročnine (12€/mesec - business smart). To se je splačalo :)

techfreak :) ::

sicer pa kje v njihovi ponudbi ti oni ponujajo telefon za 410€ realne vrednost v subvenciji za 50€?

iPhone 4 je za 1€.

Ramon dekers ::

naročnina pa je 15€ na mesec za iphone ki stane 1€.

Zadnja ponudba je bila ko so dali ven htc magic, se w995 pa še ene par telefonov za 50€ seveda so jih dali samo v določene poslovalnice in so jih pobrali že prvi dan.

onlyMe ::

Glede cen telefonov (vsaj Simobila, pa tudi verjetno ostalih)... je tudi "nateg", saj, ko pogledaš cene "malo" čez mejo npr. TUKAJ... vidiš, da se da kupiti telefon (brez vezave na kateregakoli operaterja!!!) dosti nižje kot jih ponujajo "naši". Tako je npr. Samsung Galaxy S II 8GB (pri Simobilu=660€), čez mejo pa 16GB že pod 500€.

No, to je le moje mnenje... in razlog, da ne kupim več telefona v "akciji" (ki to sploh ni!!!)... :/

lenivec ::

jah nič fantje in dekleta. bomo pač vsak teden (ali vsak dan?) hodli po nove sim kartice.

bluefish ::

Brez skrbi, je v kakem drobnem tisku najbrž omenjeno, da lahko posamezno storitev koristiš le enkrat.

St235 ::

Saj je vseeno, če nas 10000 zgubi kartico, pa naslednji dan spremeni obračunsko obdobje, pa potem zamenja za micro izvedenko in dva tedna kasneje nazaj, bodo hitro v minusu. Predvsem pa v tem trenutku NI omejitev kako pogosto in katere storitve lahko uporabiš.

bluefish ::

Preko FB bi bilo dobro izvesti eno akcijo, da bi kar se le da veliko folka v nekem kratkem obdobju ali celo na isti dan zahtevalo novo SIM kartico. Bi bil za Simobil precej očiten znak, da je nekaj hudo narobe s pavšalnim zaračunavanjem storitev.

McAjvar ::

techfreak :) je izjavil:

iPhone 4 je za 1€.

Ramon dekers je izjavil:

naročnina pa je 15€ na mesec za iphone ki stane 1€.


Kako tocno dobis iPhone 4 za 1 € ali samo za narocnino 15 € / mesec? Kolikor sem gledal simobilovo ponudbo, je cena 1 € za telefon zgolj v primeru, ce zraven vzames se prenos podatkov, 5GB za 32GB model in 4GB za 16GB model. Torej narocnina za izbrani paket + 33 ali 28 € za podatkovni prenos.

Pa recimo, da hocem 32GB model, imam S zame paket, da hocem poslat kak SMS (101 sporocilo za 5 €), torej me na mesec pride 16 € (paket) + 5 € (SMS opcija) + 33 € (podatkovni prenos) = 54 € / mesec. To je pa ze mnogo prevec za 24 mesecev vezave. IMNSHO.

Edit: Za tiste, ki razmisljajo o Tusmobilovem brezmejnem paketu za 19 EUR (1000 enot), vzamite raje paket za 200 enot (9 EUR / mesec) in bonus 1000 enot za dodatnih 10 EUR / mesec. Skupaj torej 1200 enot na mesec (200 vec) za enako ceno 19 EUR / mesec.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

djordjevic ::

Pol je že boljši paket Vesolje. Ali sem kaj sfalil?
No grave is deep enough to keep us in chains.

McAjvar ::

Odvisno od tega, koliko klices v druga omrezja. Vesolje vsebuje 210 minut pogovorov izven Tusmobil omrezja. Ce to vrednost prekoracis in v splosnem ne rabis vecjih kolicin prenosa podatkov ali SMSov, se po mojem bolj izplaca Brezmejni paket.

Mal brskam in primerjam tele cene, ker me simobilovi mozganski prdci ne navdusujejo ravno prevec in bom tudi zelo verjetno sel drugam po cca 8 letih. Morda imajo prevec narocnikov, pa se jih zelijo iznebiti?

Aja, zgoraj so cene brezmejnih paketov premajhne za 0,9 € :P
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

djordjevic ::

Jaz tudi razmišljam o prestopu. Moram samo ugotoviti, koliko bi hoteli od mene za mobitel, ki sem ga kupil lani.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

djordjevic: to lahko že preveriš na moj.simobil.si

jaz imam recimo še 84€ za HTC DESIRE :O

Looooooka ::

bluefish je izjavil:

Preko FB bi bilo dobro izvesti eno akcijo, da bi kar se le da veliko folka v nekem kratkem obdobju ali celo na isti dan zahtevalo novo SIM kartico. Bi bil za Simobil precej očiten znak, da je nekaj hudo narobe s pavšalnim zaračunavanjem storitev.

Se strinjam.V zivljenju nisem rabil nove sim kartice zdej bom pa placeval vnaprej za menjavo.Nateg d.o.o.

martincek1 ::

Troo, I'm in!

djordjevic ::

Eno vprašanje samo - morda je bilo že izpostavljeno, pa nisem zasledil. Kako je s prenosom številke? Se to da, če odpoveš pogodbo?
No grave is deep enough to keep us in chains.

bluefish ::

Najprej preneseš cifro in nato prekineš pogodbo.

djordjevic ::

Aha, pa potem ni nobenih komplikacij?

p.s.: Hvala za hiter odgovor. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ne.

djordjevic ::

Fino, fino. Samo poizvem še, koliko bi radi od mene, da končamo to plodno sodelovanje in adijo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

McAjvar je izjavil:

Edit: Za tiste, ki razmisljajo o Tusmobilovem brezmejnem paketu za 19 EUR (1000 enot), vzamite raje paket za 200 enot (9 EUR / mesec) in bonus 1000 enot za dodatnih 10 EUR / mesec. Skupaj torej 1200 enot na mesec (200 vec) za enako ceno 19 EUR / mesec.

ja s tem da če boš vzel zraven še popust -25% na naročnino, boš v prvem rpimeru iz 19,9€ prišel na ~15€, v drugem pa iz 9 na ~7,5. v prvem primeru boš tako plačal ~15€, v drugem pa ~17,5.

djordevic ti imaš tudi htc legend?
jaz bi rad sledeči manever naredo... dobil 300EUR ki sem jih lani plačal za legenda nazaj, šel na tušmobil, pred tem pa v mediamarktu graz kupil samsung galaxy s2 za 504EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

djordjevic ::

Hehe. Ne, tega ne mislim narediti. Plačal bi preostanek 'posebne ugodnosti', ker mi je telefon še vedno bomba oz. bi se trenutno za moje pojme res preseraval, če bi vzel kaj drugega, nato pa lepo šel k tušmobilu. Danes grem najverjetneje na simobil, da izvem, koliko sem jim še dolžan, potem pa na tuš, da vidimo, kaj bi se mi splačalo. Prej bom verjetno še vzel eno predplačniško tuševo številko, da preverim, kako je signal v krajih, kjer se največ gibljem, potem pa se bom odločil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mingo ::

Na portalu mojsimobil mi piše, da če hočem kupit nov telefon pred potekom vezave moram plačati 100 evrov. Mi lahko kdi pove kaj pa v primeru, da jim telefon vrnem.

St235 ::

dobiš nazaj kolikor si plačal za telefon minus obrabnina.

mingo ::

Na njihovi spletni strani sem našel izračun za uporabnino, vendar med telefoni nisem našel Sony Ericsson Vivaz. Ali to pomeni, da ne sprejemajo nazaj vseh telefonov?

djordjevic ::

Za telefone, ki jih ni na seznamu, jim moraš pisati na info@simobil.si.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mingo ::

Ok hvala.

McAjvar ::

CaqKa je izjavil:

če boš vzel zraven še popust -25% na naročnino


Ki ga, ce sem prav prebral, lahko dobis le, ce nimas nobenega drugega aneksa oziroma nisi kupil subvencioniranega aparata.

V koncni fazi je odvisno od tega, kaj pravzaprav rabis in ali bos vzel subvencioniran telefonski aparat ali ne. Konkretno primerjava med paketoma vesolje in BrezmejniNeki: Vesolje vsebuje 200 in zilet minut klicev izven Tusmobilovega omrezja. Ce naklepljes recimo 500 minut pogovorov mesecno izven omrezja, se bolj splaca vzet BM paket. Za pogledat pa za preracunat glede na porabo pac.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

tado6 ::

trnvpeti je izjavil:

Tudi tus podrazil za 0,90eur.
To se dogovarjajo med sabo.

Pa si preveril pakete in tudi to, da se je spremenil interval. Poleg tega se je vesolje pocenil iz 21,10 na 19, 90 .

mojsterleo ::

Spet en čudovit nateg naših vrlih operaterjev. naj se cvrejo v peklu zaslužkarski prasci.

Se pravi sedaj bo Orto v nulo 12 EUR + 5 EUR dodatek 201 (bodmo pošteni, kdo ga nima? sam sem v 1 letu napraskal neverjetnih 5 minut klicev v Simobil omrežje) + 0,82 EUR mesečne uporabnine stevilke (KWA?) = 17,82 EUR / mesečno.

Poleg tega me zanima, če se prej odjaviš kot v enem letu, če ti povrnejo sorazmerni delež tiste uporabnine. Meni namreč enkrat v začetku prihodnjega leta vezava poteče, in ne vem če bom podaljšal. Za tole ceno pa raje grem na džabest in imam za 19 eur neomejeno klicanje v mobitel, ob tem da je ostalo praktično isto.

tado6 ::

Ti boš plačal uporabnino in ne oni tebi če boš vrnil telefon.

mojsterleo ::

tado6 je izjavil:

Ti boš plačal uporabnino in ne oni tebi če boš vrnil telefon.
ne mislim vrnitev telefona ampak tisti enkratni letni strošek 9,78 eur...

Lonsarg ::

Dvomim da ti vrnejo, so mel itak stroške, da so tvojo cifro omogočil:)

Mare3 ::

Pomoje je še vedno najcenejši paket za mlade, vsaj tako kot sem jaz seznanjen. Sem bil pa živčen ko sem prebral da bodo podražili, še bolj pa ko sem prebral da morm plačat tistih slabih 10€ za neko bedarijo ki je nikoli ne uporabljam, že odkar obstaja simobil sem pri njemu...

mojsterleo ::

tistih 10 eur je meni nateg da ni večjega. naj dodajo mesečno k naročnini zraven 0,82 eur.
če se prej odjavim pa naj mi vrnejo sorazmerni delež + obresti zraven....

oracle ::

bluefish je izjavil:

Preko FB bi bilo dobro izvesti eno akcijo, da bi kar se le da veliko folka v nekem kratkem obdobju ali celo na isti dan zahtevalo novo SIM kartico. Bi bil za Simobil precej očiten znak, da je nekaj hudo narobe s pavšalnim zaračunavanjem storitev.

Nočem vam kvarit veselja, ampak tovrstno početje ne bo obrodilo nikakršnih plodov. Bodo pač povišali iz 10€ na 20€, ali pa spremenili pogoje uporabe.

Ne vem kako ne razumete, da imajo pravno pravico spreminjat pogoje kot jim paše in se lahko prilagodijo kakršnikoli "akciji" naročnikov.

Če bi že radi kej spremenil, naredte peticijo oziroma kej v pravnem smislu, ne pa "dejmo čim več uporabljat storitve". Bu-hu oni pa v jok.

gakiko ::

V opozorilo tistim, ki razmišljate/-mo o prehodu na Tuš mobil...

V drobnem tisku za paket Brezmejni piše naslednje:
Razen, kjer je posebej navedeno drugače, se po porabi 50 odstotkov vključenih storitev v obliki klicev za zaključevanje izven Tušmobilovega omrežja, vsi nadaljnji klici, ki se zaključujejo izven Tušmobilovega omrežja, obračunajo v skladu z veljavnim cenikom za storitve izven Tušmobilovega omrežja (storitve znotraj Tušmobilovega omrežja se še vedno odštevajo od količine skupno vključenih količin)...


Torej, če prav razumem, če več kot 50% kličeš na ne-Tušmobil številke, ti začnejo te klice obračunavati posebej, čeprav nisi presegel mesečne kvote. Po mojem zna biti kaj takega skrito tudi v pogojih za ostale pakete.

b ::

Seveda je, zato se pa prebere drobni tisk pri paketih. Še vedno dobiš bistveno bistveno več za isti denar kot pri simobilu, tudi če samo polovico upoštevaš.

broken/link ::

oracle je izjavil:

Bodo pač povišali iz 10€ na 20€, ali pa spremenili pogoje uporabe.

Ne vem kako ne razumete, da imajo pravno pravico spreminjat pogoje kot jim paše in se lahko prilagodijo kakršnikoli "akciji" naročnikov.

Če bi že radi kej spremenil, naredte peticijo oziroma kej v pravnem smislu, ne pa "dejmo čim več uporabljat storitve". Bu-hu oni pa v jok.


ne, ne bodo povišali naročnine, ker potem bodo dražji od mobitela. Že sedaj so si s to podražitvijo blizu, potem pa bodo dejansko dražji in bo osip naročnikov občuten. Mobitel ima pač boljše omrežje - to je dejstvo!

tudi sam sem naročni, ki recimo povišanje naročnine za 2EUR človek prebavi. tudi za 3EUR bi prebavil. ampak da si pa neke fikcijske stroške zmišljujejo ker "človek to rabi" je pa že mal preveč. pri simobilu sm 5let+, pa do sedaj še nism menjal ne simke, ce cifre, ne obračunskega intervala,... škoda zgubljat besede.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

naslednjič ko bodo imeli kakšno reklamo za orto paket 12 eur jih gladko prijavim inšpektoratu za zavajanje. ob priključitvi ti namreč nabijejo še 12 eur priključnine in od septembra naprej še 9,78 eur nekega stroška za storitev, ki je ne rabim, in se od nje niti ne morem odjaviti. de facto je torej paket cenovno povsem enakovreden mobitelovemu, le da so del stroškov skrili.

hvala za pokvarjen vikend simobil. f*ck off.

Mare3 ::

Pa sem ga vsem hvalil kako je boljši od mobitela in se kregal in iskal razlike v cenah zdaj pa to, škoda besed ko mi poteče pogodba grem na predplačniško kartico ko jih jebe pa ne bom klical več jebiga, se bom sprehodil do sosedov namesto da bi jih klical pa bo :D

borča ::

Pred 1 mesecem sem pri Simobilu kupil iPhone za 1€. Bemti sedaj bom pa plačal 600+ €, ko bom prekinil pogodbo!? Sranje je, ker sem bil nad iPhonom tako razočaran, da sem ga pred kratkim prodal.
Se pa sedaj poraja še eno vprašanje. Kateremu operaterju naj grem. Mobitel je gusarska organizacija, Tuš pa totalni amaterji!? Bemti takšna država! Prekleti Slovenistan!

sgdjkdlsugi4 ::

CaqKa je izjavil:


jaz bi rad sledeči manever naredo... dobil 300EUR ki sem jih lani plačal za legenda nazaj


:]]]]]]
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034767 (19871) Veron
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058187 (46702) Lonsarg
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674218212 (185672) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460750 (52877) nekikr

Več podobnih tem