» »

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

««
27 / 31
»»

ZaphodBB ::

@Lion29: Noben renomiran fizik ni rekel, da se da vsako obliko radiacije ustavit s tanko svinčeno steno. Lahko, da si narobe citiral - oziroma verjetno si, ker se mi zdi da vem od kje si to pobral.

Nekje je bilo govora o ECATu in varnosti, pa je prišlo do tega - fuzija, radiacija in da pri delovanju ECATa prihaja do proizvodnje gamma radiacije, vendar da to ni problem - ker ima Rossi v reaktorju svinčeno pregrado.

Ti si pa to prevedel v možne so tri vrste radiacije (Alpha - Helijevi ioni, Beta - Elektroni ter Gamma - Fotoni), glede njih ustavljanja je pa zadeva bolj rock'n'roll kot je to Rossi predstavil. Odvisno od energetičnosti pojava. In bemu sunce fuzija je energitičen pojav par-excellence in posledično tanka svinčena srajčka bolj malo nuca.

Skratak, sarkazem je tam samo zato - ker je očitno, da si Rossi na ad-hoc bazi zmišljuje argumente in sestavine svoje črne škatle, glede na trenutno vprašanje.

Eter stari, ETER!!!!!

Lion29 ::

ZaphodBB je izjavil:

@Lion29: Noben renomiran fizik ni rekel, da se da vsako obliko radiacije ustavit s tanko svinčeno steno. Lahko, da si narobe citiral - oziroma verjetno si, ker se mi zdi da vem od kje si to pobral.


ta fak?

1. nikjer nisem zapisal VSAKO
2. nikjer nisem zapisal tanko svinceno srajcko...

jasno sem zapisal, da naj bi bile (po fokardijevo) 2 vrste radiacij..... tista bolj nevarna, ki SEJ JE NE DA ustavit, ampak da po meritvah te radiacij ni, in druga vrsta, ki se jo da ustavit, in pr njihovi reakciji je teh radiacij malo in jih uspesno ustavljajo s svincem....

se enkrat, da bo jasno in da ne bo nesporazumov in mi ne boste podtikali besed.... ker se na zadeve ne spoznam, sem citiral fizika, ki dela na tem projektu... pa se citiral nisem ampak le omenil njegove teze in naj si gre sam pogledat... povsod sem jasno oznacil, da gre to za njegove teze in ne moje....

v cem je zdaj problem? a bi mogu biti tudi jaz fizik in te zadeve obvladat? al bi mogu biti tako kot vecina vas tukaj, "braskih" fizikov in se delat da zqadeve obvladate v nulo?

ne vem no...dejte se mal skulirat in mal zadihat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

v cem je zdaj problem? a bi mogu biti tudi jaz fizik in te zadeve obvladat?
Problem je, ker ne znaš ločit, kdo je bolj verodostojen, in daješ na tehtnici vsem enako težo. To je ključna napaka navidezno skeptičnega pogleda.

Pa z verodostojnostjo ne mislim nas tule na forumu, ampak če znaš zguglati, kaj pravi Focardi, bi lahko znal zguglati tudi, kaj o tem pravijo uglednejši fiziki od njega. Če te zadeva zanima, si lahko prebereš tudi kaj o fizikalnih osnovah (so jih pa kar nekaj že omenili tudi v tej temi), da ti bo bolj jasno, kdo na debelo naklada in kdo niti ne.

O.

jest10 ::

jasno sem zapisal, da naj bi bile (po fokardijevo) 2 vrste radiacij..... tista bolj nevarna, ki SEJ JE NE DA ustavit, ampak da po meritvah te radiacij ni, in druga vrsta, ki se jo da ustavit, in pr njihovi reakciji je teh radiacij malo in jih uspesno ustavljajo s svincem....

Kaj potem v resnici dela galij, da ta razpada v baker? Ker le alfa delce je možno enostavno zaustaviti. In zadeva ne proizvaja nič gama sevanja?

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

v cem je zdaj problem? a bi mogu biti tudi jaz fizik in te zadeve obvladat?
Problem je, ker ne znaš ločit, kdo je bolj verodostojen, in daješ na tehtnici vsem enako težo. To je ključna napaka navidezno skeptičnega pogleda.

Pa z verodostojnostjo ne mislim nas tule na forumu, ampak če znaš zguglati, kaj pravi Focardi, bi lahko znal zguglati tudi, kaj o tem pravijo uglednejši fiziki od njega. Če te zadeva zanima, si lahko prebereš tudi kaj o fizikalnih osnovah (so jih pa kar nekaj že omenili tudi v tej temi), da ti bo bolj jasno, kdo na debelo naklada in kdo niti ne.

O.

Glej, glej, kdo govori o fizikalnih osnovah?
Nekdo, ki verjame v delce z neskončno hitrostjo. :D
Tudi ti malo preberi, da ti bo bolj jasno kdo naklada in kdo ne.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Okapi ::

ker se na zadeve ne spoznam, sem citiral fizika, ki dela na tem projektu
Bom dal še en primer. Inštitut za bioelektromagnetiko in novo biologijo. Vodi jo biolog, profesor na Biotehniški fakulteti. Na njihovi spletni strani www.bion.si najdeš malo morje na videz strašno učenih besedil, recimo:
Za vsako telo je značilno njemu lastno biopolje, narava tega polja pa še ni povsem znana, domnevamo pa, da pri njegovem nastanku sodeluje posebno oblikovano elektromagnetno polje. Na to polje lahko vplivamo s katerokoli molekulsko informacijo. Molekulska informacija je kolektivno kvantno stanje, ki ga (še vedno nezadovoljivo) opisuje splošno priznana fizikalna teorija imenovana kvantna teorija polja.
Tako ima vsaka snov poleg otipljive materialne plati tudi molekulsko informacijo oziroma valovno (vibracijsko podobo), ki deluje na žive organizme kot vir informacije, ki jo organizem potrebuje.

In vendar je vse skupaj totalen in popoln BS.

Nekdo, ki verjame v delce z neskončno hitrostjo.
No lepo, poleg tega, da nič ne razumeš in trolaš sedaj še grdo lažeš. Kako nizko se še lahko spustiš?;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

v cem je zdaj problem? a bi mogu biti tudi jaz fizik in te zadeve obvladat?
Problem je...



problem za koga???

Okapi je izjavil:

...ker ne znaš ločit, kdo je bolj verodostojen...


od kje tebi, da ne znam locit... a zato, ker tebi tolk ne verjamem?

Okapi je izjavil:

... in daješ na tehtnici vsem enako težo.


lol, od kje to tebi? vsepovsod sem jasno in glasno zapisal, da veliko bolj ne verjamem, kot verjamem.... da pa vseeno dopuscam moznost... ce bi si jaz moral vseti uro ali 10 fizike, bi si ti def. moral vzeti nekaj ur funkcionalne pismenosti... ce govorimo o procentih kolko moznosti dajem da zadeva deluje, bi rekel do 10%


Okapi je izjavil:


Pa z verodostojnostjo ne mislim nas tule na forumu, ampak če znaš zguglati, kaj pravi Focardi, bi lahko znal zguglati tudi, kaj o tem pravijo uglednejši fiziki od njega.


Ok, 1. kako naj vem, kdo je bolj uglednjesi
kto 2. focardi dela na nekem izdelku, in govori o tem izdelku.... drugi govorijo o tujem izdelku o kjerem imajo veliko premalo info... tudi ce so bolj ugledni, ne more vzeti njihovega tolmacenja za prevec verodostojno

Okapi je izjavil:


Če te zadeva zanima, si lahko prebereš tudi kaj o fizikalnih osnovah (so jih pa kar nekaj že omenili tudi v tej temi), da ti bo bolj jasno, kdo na debelo naklada in kdo niti ne.


zanima me tolko, da pridno prebiram vse objave v tej temi, ki mi pomagajo pri oblikovanju mnenja...ki pa se kljub temu bistveno ni spremenilo na samo zadevo...spremenilo se pa je seveda glede rossija... za katerega sem cito na zacetku imel nevtralno mnenje, sedaj pa popolnoma negativno...to da je on nek bizgec se strinjamo vsi... da pa nima delujocega zidelka, pa se zal ne morem v celoti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

zeh

bom bil mal off topic :D...

Moram povedat, da je bilo v zadnjih desetih dneh kar veliko novega glede teoretične osnove LENR in podobnih štosov...
a koga kej zanima okol tega?

Ne pa tako kot ljudje, ki so šolani v fiziki, kot recimo Okapi.


kere fizike? a kurje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

gruntfürmich ::

Loocas je izjavil:

zeh

bom bil mal off topic :D...


neeeee, a že spet?:D

Loocas je izjavil:

Moram povedat, da je bilo v zadnjih desetih dneh kar veliko novega glede teoretične osnove LENR in podobnih štosov...

sem vedel da ta zadeva postavlja nove temelje fiziki! nove teoretične osnove postavlja.8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

jop, new age solid state fizika.... 8-)
Oziroma po besedah Defkaliona naj bi šlo vsaj pri njihovi reakciji za t.i. CALENR (oziroma chemical assisted low eneergy nuclear reaction).. torej naj ne bi šlo samo za eno reakcijo ampak za vsaj dve ali več reakcij, ki pripeljejo do tega efekta. :)

ZaphodBB ::

Daj novice človek!

Loocas ::

Mah.. razmišljam, da bi Slo-tech uvedel nov smajli.. in sicer malo večji, od ušes do ušes, ki bi ga imaenovali "Jankovićev smajli"
Tale: :)) , je prevečkrat zlorabljen in nima več prave teže..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

gruntfürmich ::

ali pa veeelik smajl ki ga talaš loocasovim prispevkom...:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

Dont kill a massanger. :)

koyotee ::

the messenger, jao!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Ok, 1. kako naj vem, kdo je bolj uglednjesi
Ja, to se moraš pa malo potruditi, drugače si na netu v poplavi informacij in dezinformacij popolnoma nemočen. Če ne ločiš Vidovitih Milanov od nobelovcev, ne prideš daleč.

O.

Vikking ::

Loocas je izjavil:


Oziroma po besedah Defkaliona naj bi šlo vsaj pri njihovi reakciji za t.i. CALENR (oziroma chemical assisted low eneergy nuclear reaction


Čist spodoben odgovor za scammerje

ZaphodBB ::

Pozdravljeni ljubitelji najhitrejše kače na svetu... err ECATa in zelene energije.

V svetu zelene energije cela dama, našli so se eni modeli ki so naredil čoln na ... Vodo!

http://inhabitat.com/luxury-mig-675-yac...

Tole ma ECAT noter, majkemi!

Ha Okapi, pripravi se da boš kupu banner!

Zheegec ::

no, je kateri od skrivnostnih kupcev že naredil kopijo ecata v tem času? So pa nesposobneži, ej...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

ne, samo neko alkalno kovino ki da od sebe vodik. Še mnogo večja packarija kakor nafta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Tole ma ECAT noter, majkemi!
Ne ne, to dela na čisto drugačnem principu. Ima en tak zelo fin filter noter (take zna delati samo en 102 leti star Kitajec), skozi katerega pod pritiskom (ko gre barka z vsaj 40 vozli) šibaš vodo in pride skozi samo vodik, ker je manjši, kisik pa ostane na drugi strani.

O.

BigWhale ::

Pri teh filtrih mors pazit, ker se ti lahko zgodi, da kupis taksnega, ki ima pregosto resetko in se ti scasoma zabase, ker se na njem pocasi nabira devterij.

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Tole ma ECAT noter, majkemi!
Ne ne, to dela na čisto drugačnem principu. Ima en tak zelo fin filter noter (take zna delati samo en 102 leti star Kitajec), skozi katerega pod pritiskom (ko gre barka z vsaj 40 vozli) šibaš vodo in pride skozi samo vodik, ker je manjši, kisik pa ostane na drugi strani.

O.

To, vidiš, to. Manjka še neskončna hitrost pa smo zmagali. Globalna80 je ponosen na tvoje pogruntavščine. Tudi glede tahionov sta si blizu. :))
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

Okapi ::

A mi lahko kdo prosim skine nebesnega omejenca s qrca?

O.

Loocas ::

kaj pa je Okapi?
saj počne popolnoma isto kot ti... nabija eno in isto posmehovanje, kot ti tukaj.

grow up.

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

A mi lahko kdo prosim skine nebesnega omejenca s qrca?

O.

Za to so Pritožbe. Prosim, če nehaš smetiti teme.
Tahioni ne bodo zato nič prej tu.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Vikking ::

Sedaj je že tako daleč prišlo, da se morajo skeptiki zagovarjati za svoje dvome. Namesto da bi tisti ki trdi takorekoč "nemogoče" dokazoval.

Ena za tebe Loocas:

LENR Expert, Steven Krivit, accusing Rossi of running an intentional scam

Rebuttal to Krivit's Accusation that Andrea Rossi is a Fraudster

Loocas ::

ene deset strani nazaj smo to imeli, Vikking.... pff, nima smisla

Loocas ::

sem šel prav nalašč pogledat nazaj in 31.oktobra, sem ti tole napisal Viiking:

Loocas je izjavil:

@Vikking:
tole si preberi:
http://pesn.com/2011/10/30/9501941_Rebu...


TEBI osebno. In zdaj mi ti navajaš ta link?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Lion29 ::

Vikking je izjavil:

Sedaj je že tako daleč prišlo, da se morajo skeptiki zagovarjati za svoje dvome.


ma dej ne nabiji! nihce nima cisto nic proti skeptikom... nihce vam ne tezi da ne verjamete....kar pa seveda ne morem trditi obratno.... prav bedni ste s temi otroskimi forami.... pa kul, ce se ob tem boljse pocutite, pa kr
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Vikking ::

Sorry Loocas, spregledam tu pa tam kakšen post.

Lion29: ahmmm...pardon, se mi je zaletelo.

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

I believe in laboratories, looking at ways to conduct electricity with -- with cold fusion, if we can come up with it," candidate Mitt Romney said in an interview with the Washington Examiner. "It was the University of Utah that solved that. We somehow can't figure out how to duplicate it."
:)):))Fleischmann in Pons sta (na Univerzi Utah) že pred četrt stoletja vse rešila, zdaj moramo samo še pogruntati, kako ponoviti njun dosežek.

O.

gruntfürmich ::

ja, nekako tako kot z izumi tesle. da si naredimo orožje, ščit in pošiljanje elektrike na daljavo.
zdaj samo še moramo pogruntati kako narediti CFR.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matev ::

kje so sedaj tisti ki so zagovarjali in verjeli da je vse skupaj resnično

kje je sedaj ta čudežni reaktor - do sedaj bi že moral priti na vse naslovnice in tudi spremeniti svet

Limit-sky ::

Čakajo tahione, da nam prinesejo informacije. :))
Ker neskončna hitrost je rešitev za vse stvari. Vprašaj Okapija. Oz. ne ga motit med prazniki, ker razvija desno stran možgan in se nima časa ukvarjati s takimi banalnostmi.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Okapi ::

Pisal sem dedku Mrazu, naj mi v novem letu skine Limit-skya s qrca, pa zgleda da nisem bil dovolj priden, ker mi želje ni uresničil.;((

O.

Lion29 ::

ti pa je poslal tahione?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

Okapi, kar seješ to žanješ. Precej žalostno za tvoja leta, da tega ne štekaš.

Sicer pa FP celica je bila replicirana več stokrat, dokumentirano.
Tko da ne vem kaj je že spet z vami nekaterimi? Če ste tako pozabljivi nasplošno v svojem življenju, morate bit prav bogi. Očitno vam ostaja samo še ta forum za zdravljenje frustracij.

eheh, Matev... ti si šele bogi.. ni večjega reveža od tebe tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

gruntfürmich ::

a bom za reaktor moral pisat rosiju al bom moral počakat konkurenco, lookas?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

Najboljš da za Ecat pišeš Dedku Mrazu.. ej, najboljš da kar skupaj z Okapijem napišeta pismo (on ima že izkušnje po njegovih besedah sodeč).

Saj veš ane.. da lahko Dedek Mraz obišče vse domove naenkrat, mora jezdit na tahionih, ne s pomočjo jelenov....

gruntfürmich ::

nočem z okapijem; on je neumen, star in tečen...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Limit-sky ::

...ampak s precej bolj razvito desno polovico možganov, kot si vsi mi tukaj lahko predstavljamo.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Pyr0Beast ::

IMO bi okapi prej prišel do delujočega prototipa kakor Rossi kdajkoli bo

In vmes vsaj nebi rajcal folk na suho
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Loocas ::

Okapi se v tej temi obnaša kot eno egocentrirano dete. Očitno se lahko samo on norca dela, ko pa dobi nazaj z enako mero, se pa cmera kot en razvajen petletnik (ti še pišejo Dedku Mrazu).

IMO bi okapi prej prišel do delujočega prototipa kakor Rossi kdajkoli bo

res Rossija in Defkalion briga kaj ti misliš... LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Okapi ::

Saj po svoje je res smešno - ker v resnici je ravno obratno. Jaz sem pričakoval, da na tem forumu ni petletnikov in sem pač povedal in razložil, zakaj dedka Mraza (in Božička in Miklavža) ni. Ampak sem očitno precenil nekatere sodelujoče, ki so se odzvali, kot da sem jim pobral vse lizike.;((

O.

oldguy ::

A še zmerom jeste ta virtual free lunch? Heh...ampak naslednji teden pa bo! Zares! :))

Loocas ::

Seveda ane, Okapi. Bomo malo zarotirali, pa dodali eno kratko zgodbico in imamo prav. Degutanten si. Na kratko.

Kaj pa bo naslednji teden??? LOL.. tisti, ki spremljajo razvoj zadeve preko linkov danih v tej temi so na tekočem. Prav posebaj pa ne mislim vsake malenkosti pisat tukaj. V bistvu. Karkoli človek napiše, pride Okapi in se posmehuje. Škoda mojih žicev za take boge ljudi.

Zheegec ::

Mnja, problem pri Rossiju je, da izbira bedne stranke. Imajo v kleti napravo, ki jih lahko naredi najbogatejše na svetu, če jo replicirajo, ampak vse te stranke se zadovoljijo z malček cenejšo energijo.
:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Bogi ljudje. LOL

Okapi vsaj razume zakaj ta zadeva ne bo kar tako preprosto delovala. Ti še tega ne.

// Si že uspel nabaviti eCat ?
//// Boljša varianta
A mi lahko daš nekaj 10k€ da ti nabavim delujoč eCat prec ko pride ven ? Imaš toliko vere ?:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
««
27 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846146005 (49808) 7982884e
»

MotoGP 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10013353 (10612) Qrents
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21866571 (58543) gruntfürmich
»

Tudi Belgija bo zaprla svoje jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24768596 (61278) enadvatri

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394405 (4168) Ziga Dolhar

Več podobnih tem