» »

Vzroki za propad referendumov

Vzroki za propad referendumov

««
«
1 / 7
»»

durrenmatt ::

Zakaj sta oz. bosta propadla oba pomladna referenduma te vlade?
Pozor, branje ogroža neumnost!

mtosev ::

Ker ljudje niso zadovoljni z vlado in zato glasujejo PROTI vsem kaj pripravi vlada.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Zaenkrat ti še ne moremo odgovoriti na to vprašanje ker še vlada volilni molk:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hamax ::

Ker se vedno velja volilni molk, se bo ta tema odklenila po koncu referenduma.

mtosev ::

hamax je izjavil:

Ker se vedno velja volilni molk, se bo ta tema odklenila po koncu referenduma.

Saj se ne pogovarjamo o samo današnjem referendumu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

wow celih 23%, recimo da bo 25%...no in sedaj predlagateljem izstaviti račun 75% od 4 mio €.

Kakor zgleda je ZMD padel. Po pričakovanju.

Gregor P ::

Trenutni rezultati so, sicer ob še zelo malo preštetih glasovnic:

Št. oddanih glasovnic 5903

Št. neveljavnih glasovnic 34/0,58 %

Odgovor z besedo ZA 2401/40,91%

Odgovor z besedo PROTI 3468/59,09%
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gendale ::

naj dajo raje referendum o dokapitalizaciji nlb
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

roCkY ::

Zaupnico vladi bi morali dat na glasovanje.
2 leti smo gledali in poslušali le zdrahe znotraj vladnih strank in izjave kako nam gre super. Vladi zamerim predvsem to, da se ni lotila reševanje krize, ko je bil za to še vsaj delno čas.

M-XXXX ::

74,09 % proti

WarpedGone ::

Kul. Očitno pač folk še ni dovol globoko v dreku.
So be it.
Zbogom in hvala za vse ribe

mtosev ::

M-XXXX je izjavil:

74,09 % proti

Haha. Mi v SLO pa "vemo" kaj je najboljše za nas. Ko nas bo EU reševala cez 5-7let kot grke in portugalce se bomo sprašeali kje smo bili pred tem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

mtosev: drugje naj denar iščejo...namig: KORDEŽ, JANKOVIČI, PAVČEK, HILDE in desetine takih....

Študentski servis prenset na Zavod za zaposlovanje in jih ukinit. Rešeno. Ali naj preprosto ukinejo študentsko delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Double_J ::

Pahor bo užaljen, krivil bo državljane... ni pomagalo niti da jih je nahrulil pred glasovanjem.

>:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Gregor P ::

No, ker je tema ravno Vzroki za propad referendumov, je vzrok tega zadnjega po mojem predvsem to, da ga je vlada preprosto sprejela na lastno pest brez kakršnegakoli dialoga s socialnimi partnerji; in če s temi ne najdejo nobene besede, pa bi morali vsaj z opozicijo (da bi imeli vsaj v parlamentu neko 2/3 večino in morda bi bili socialni partnerji zopet pripravljeni na pogovor ter kompromis).

Tako pa smo imeli vlado proti sindikatom & Co (opozicija tu ni imela neke večje vloge, razen morda še kakšen glas proti več kot glas proti vladi Pahorja, tako da je lahko mirno opazovala, kako je vladno ladjo zadel še en torpedo, ki ga je v bistvu sama poslala).

Reform ne moreš kar tako sprejemati na vrat na nos:8)

P.S.: govorim o samem poteku sprejemanja tega zakona, ne o vsebini sami.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Zeberdee ::

Slovenski živelj je pač preprosto na nivoju oddaje Svet in časopisa Finance.

Ta referendum je padel samo zato, ker je bil zakon preslab.

hamax ::

Ta referendum je padel samo zato, ker je bil zakon preslab.

Glede na to kako malo ve vecina nasprotnikov zakona o zakonu, bi se veretno tezko pogovarjali o vsebini.
Po moje je zakon padel predvsem zato, ker vlada nima prakticno nobene podpore.

Gregor P ::

Nima podpore in je očitno niti ni iskala:8); predlagam pa da se o vsebini tega zadnjega zakona pogovarjamo v stari temi Malo delo - referendum; tu pa pač modrujemo o bolj o splošnih, formalnih vzrokih za uspeh oz. propad tega in onega referenduma (ne pozabimo, da recimo referendum o arbitraži ni padel, nato o RTV zopet je itn.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zeberdee ::

Saj se gremo lahko pogovarjati o vsebini in o rešitvah, ki bi bile boljše in o zadevah, ki bi z dobrim PR zrušile študentske organizacije, sindikate in servise.

Ampak za to je potrebno imeti jajca, in nekaj ponuditi ljudstvu. Tale zakon ni tistim, na katere so vplivale študentske organizacije, sindikate in servise prinesel čisto nič. Vsem, razen upokojencem in brezaposlenim je veliko jemal. Ti pa moraš prepričati Jožeka iz Maribora in Petra iz Ruš. Na tak način ga ne boš.

hamax ::

Vsem, razen upokojencem in brezaposlenim je veliko jemal.

Sicer to ni predmet te teme, ampak kaj tocno je jemal redno zaposlenim? Lahko odgovoris tudi v temi o malem delu.

Daedalus ::

Ta referendum je padel samo zato, ker je bil zakon preslab.


Ne, padel je zato, ker so glupe ovce ostrigli sindikati, študentske organizacije in opozicija. In ker folk misli, da je otročje metanje igrač iz peskovnika koristno. No, pa konkretno vlogo pri vsem tem igra tudi povprečna inteligenca in sposobnost samostojnega razmišljanja povprečnega volivca. Oboje seveda ni na neki posebno visoki ravni.

Na kratko - bo še fino zaropotalo, prej ko bo ljudem ratalo jasno, da so v tem (in pri pokojninskem) vprašanju sami sebi najhujši sovražniki. Seveda jim pa razni moja-plača-je-moja-stvar-in-če-jo-hočeš-zvedet-ziher-furaš-kak-poskus-diskreditacije Semoliči z veseljem asistirajo. Ponavadi z direktnimi lažmi in zavajanji, s katerimi branijo "delavski razred." In svojo denarnico in "ugled".

Študentski servis prenset na Zavod za zaposlovanje in jih ukinit. Rešeno.Ali naj preprosto ukinejo študentsko delo.


Kaj točno pa naj bi med drugim dosegel zakon o malem delu?


Kar trenutno gledamo, je boj vsakega proti vsakomur. In še bo grdo... ker se volilci trenutno obnašajo ko kake Viole na obisku v Stožicah. Vse zmlet in pohodit... pa magari zarad tega sami trpijo. Navijaški debili, ni kaj za dodat.

Vsem, razen upokojencem in brezaposlenim je veliko jemal.


Naštej tri stvari od veliko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Double_J ::

Proti pokojninskem referendumu sem pa še posebej, pri tem sem se še vzdržal glasovanja. Enostavno bodo prisiljeni toliko poceniti državo, da bo v njej dovolj delati 40let. Končno en pravi pritisk!
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

WarpedGone je izjavil:

Kul. Očitno pač folk še ni dovol globoko v dreku.

Očitno. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

Po moje je zakon padel predvsem zato, ker vlada nima prakticno nobene podpore.

Tole zna bit boleča resnica. Ne nujno edini razlog a vseeno pomemben kos torte.

Ljudje, ki ne marajo trenutne garniture so bili privzeto proti. Nekaterim izmed njih je morda uspelo to privzeto stališče spremenit, veliki večini pač ne - in so svoj glas Proti utemeljevali s totalno zgrešenimi "argumenti", iz katerih je jasno samo da nimajo pojma o čem so odločal.

Ampak pod črto je rezultat: škoda za vse nas.
Zato je pomembno, da ima vlada neko "stabilno" oz. vsaj polovično podporo. Da na referendumu volici vsaj odočajo o konkretni stvari ne pa izkazujejo nezaupnico in je pluvanje v lastno skledo potem colateral damage.

Zato je včasih dobro, da vlada odstopi. Tule mate zelo lep prikaz, kako vlada brez kredibilnosti ne more spravit skoz ničesar. Niti dobrega.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Žal se moram strinjati. Na Pahorjevem mestu počakam še na referendum o pokojninski reformi, pol pa pakiram škatle iz urada predsednika vlade in vrnem mandat predsedniki. Evo, tule imate, hebite se vseznalci lepo brez mene.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mipe ::

OK, bankrot nam ne uide. Sami smo se obsodili nanj.

DixieFlatline ::

WarpedOne je lepo povedal, vlada rabi vsaj polovično podporo (raje več), da gre lahko v reforme, ki jih SLO vsekakor rabi.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

kmetek ::

Mipe je izjavil:

OK, bankrot nam ne uide. Sami smo se obsodili nanj.


Sami? Misliš rečt drugi? Vlada, parlament + tajkuni, perhaps?

djordjevic ::

Jap, samo pozabljate eni, da tudi 'najbolj legitimne vlade press' niso imele 50% podpore v časih, ko se reforme sprejemajo, torej v drugem in tretjem letu, če pa se je že zdelo, da jo imajo, so klecnile pred sindikati.
No grave is deep enough to keep us in chains.

hamax ::

Ljudje, ki ne marajo trenutne garniture so bili privzeto proti.

Najbolj grozne argumente proti sem videl pri povprecnih volilcih, ki so vecinoma volili proti ali iz principa ali pa na podlagi lazi, ki so jih sirili studentski servisi in sindikati. Vse od tega da bodo redno zaposleni izgubili bolniske, pa do tega, da po novem studentje ne bodo mogli delati.

Zato je včasih dobro, da vlada odstopi. Tule mate zelo lep prikaz, kako vlada brez kredibilnosti ne more spravit skoz ničesar. Niti dobrega.

Kljub temu, da sem to vlado volil, se tu popolnoma strinjam. Vlada ki ne more speljati reforem zaradi kakrsnih koli razlogov ni vredna prav veliko. Pa ceprav so razlogi neumni.

Padlo je malo delo in padla bosta tudi naslednja referenduma. Na zalost.

lurker ::

Jaz razumem, da so sindikati proti, da so proti študentje - to so ljudje, ki so že tradicionalno zarukani do amena.

Ne razumem pa, da je proti opozicija. SDS, Zbor za Republiko - glasno proti. Treba si je zapomnit to, priklicat v spomin, ko gremo naslednjič na volišča. Mislim, a v Sloveniji taka komunistična drža prinaša glasove?!

WarpedGone ::

Mhm, stvari nikoli niso črnobele in včasih je treba kej tut pod mizo porihtat, da je kašen gobezdač mal bol tih in ne dela takšnega sranja.

Semoliču postavit spomenik. Sramotilni.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

lurker je izjavil:

Ne razumem pa, da je proti opozicija. SDS, Zbor za Republiko - glasno proti.

Proti by default.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Spisek strank, ki jih ne volim leta 2012 je že zelo dolg :D

Semoliča odrezat, kdo njemu sploh lahko da odpoved?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Daedalus ::

WarpedOne je lepo povedal, vlada rabi vsaj polovično podporo (raje več), da gre lahko v reforme, ki jih SLO vsekakor rabi.


Tega ne bo imela. Pa če Janša še tako sanja o 50+. In če zdaj vzamemo trenutno situacijo in rečemo, da se bo vedno en velik del volilcev obnašal takole, kot se trenutno. Dobimo državo v deadlocku, kjer ni možno ničesar narediti. Kot sem rekel - to ni več država. To je bolj vseh proti vsem. In dokler se bo tako razmišljajo.. smo v kurcu. Pa tudi če so jutri predčasne volitve in zmaga desnica. Kaj mislite, da nas čaka? Rožice in sonček, pa živeli bomo srečno ever after? Ne, isti ali zelo podoben reformni paket. Ker samo totalen debil lahko verjame pravljicam o tem, da ne rabimo poflikat trga delovne sile, pa da smo lahko uspešna država brez pokojniske reforme. Ja, še bo bolelo. Najbolj one pravljičarje, ki sedaj slavijo "zmago."
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hamax ::

Ne razumem pa, da je proti opozicija. SDS, Zbor za Republiko - glasno proti.

To je ze osnovna pomankljivost sistema.
Ce opozicija podpre vlado ji s tem visa legitimnost in s tem podporo. To pa avtomatsko pomeni manjsa podpora za opozicijo.

LeQuack ::

Sam sem mnenja, da tudi če bi trenutno zopet na oblasti SDS, bi bila situacija dosti podobna in dvomim, da bi imela kaj večjo podporo. Tako da so lahko zelo srečni, da prejšnjih volitev niso zmagali, čeprav so najbrž izgubili nekaj spolitiziranih mest v raznih podjetjih. Ljudje so nezadovoljni in referendumi in volitve so za navadnega človeka nekako edini način, kako to izraziti.
Ampak na žalost politika ni edini problem tu, problem smo nekako vsi mi, problem so upokojenci, problem so nizke plače, problem je nizka dodana vrednost poklicev, problem je premajhen trg, premalo prebivalstva, itd. In tudi naša miselnost, saj ti, ki so zdaj na oblasti niso neka nadrasa ljudi, ki so prišli iz vesolja, so navadni ljudje. Torej njihova miselnost izvira iz naše. In obratno seveda, je začaran krog.
Quack !

WarpedGone ::

Tragika je, da večine teh "slavljencev" niti ne bo bolelo.
Oni so že na vrhu svojih stolpov in izolirani od dnevnega boja za kos kruha. Bolelo ba pa večino teh, ki si ne vzamejo 10 minut za kaj se sploh gre v dotični temi.

Bi tole uspelo če bi bil janša mandatar? Ne.
Na identičen način.

Kaj nam je storiti?
Zbogom in hvala za vse ribe

hamax ::

Kaj nam je storiti?

Mogoce ena streznitev iz strani EU? Ampak glede na to, da Portugalcem niti to ni pomagalo, malo dvomim, da bo nam.

Zeberdee ::

Naša zadolženost je trenutno še kontrolirana. Vsaj 10 let bo še tako.

Meizu ::

Iz države se izseliti.

Edit: Prosim moderatorja, da poštima moj zgornji post, ker me heca nekakšen refresh bug. Že če pogledaš na čas objave pa sosednje poste neki ni logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mtosev ::

kmetek je izjavil:

Spisek strank, ki jih ne volim leta 2012 je že zelo dolg :D

Semoliča odrezat, kdo njemu sploh lahko da odpoved?

Jaz razmišljam če bom sploh šel na volitve, ker nekega velikega smisla ne vidim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lurker ::

To je ze osnovna pomankljivost sistema. Ce opozicija podpre vlado ji s tem visa legitimnost in s tem podporo. To pa avtomatsko pomeni manjsa podpora za opozicijo.
Se ne strinjam. Smo imeli že tudi referendume podprte s strani vlade in opozicije. Enotna podpora takrat ni škodila ne takratni vladi ne opoziciji. Očitno tokrat v opoziciji res mislijo, da je vrnitev v komunizem the new black.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Daedalus ::

Ce opozicija podpre vlado ji s tem visa legitimnost in s tem podporo. To pa avtomatsko pomeni manjsa podpora za opozicijo.


To seveda ni res. Glavna naloga opozicije naj bi bila kontrola pozicije, poleg onega temeljnega cilja naskakovanja oblasti. To pa nikakor ne pomeni, da more po defaultu vedno kontrirati in/ali da ji občasna podpora predlogom pozicije škodi.

Je pa žalostna resnica, da se v zadnjih letih to razmerje pri nas razume na zelo banalen in nevaren način. To je - opozicija je sovražnik pozicije in obratno. Tak odnos pa uspešno sesuva pozicijo parlamenta v državi - iz prostora splošnega zastopanja volilcev dela protor obračuna strank in interesov, kjer je dovoljen vse za dosego cilja.

Bo pa treba meti (dobesedno) izhodno strategijo. Ker osebno na nove davke za vzdrževanje lenuhov, ki nočejo pri sebi ničesar spremeniti, ne bom pristajal.

Naša zadolženost je trenutno še kontrolirana. Vsaj 10 let bo še tako.


Famous last words. Kaj pa misliš, da bo čez 5 let ob taki pripravljenosti na spremembe? Al pa čez 10?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Gavran ::

Zakon je padel ker je slab in ni važno katera vlada bi ga pripravila.
Enako predvidevam za pokojninskega.
Vlada MORA kaj storiti na strani prihodkov - spodbujati vlaganja, zmanjšati brezposelnost in podobno.

V času te vlade je Boscarol postavil firmo v IOtaliji namesto v Sloveniji.
V času te vlade je propadel projekt proizvodnje 3D očal v Mariboru.
V času te vlade se seli firma iz Črnomlja na Slovaško
In ta vlada bi rada da bi industrijo držali na nogah 60 let stari delavci, 30letniki pa bi bili brezposelni.

Dokler je pri nas 100000 brezposelnih je za državo bolje da so "brezposelni" v pokoju, delajo pa tisti ki so precej bolj produktivni - mladi. Če pa kdo misli da je 60letnik bolj ali vsaj enako produktiven kot 30letnik pa naj si zamisli 60letnika plezati po zidarskih odrih in pri podobnih delih. Če pa bi bilo dela dovolj, bi bila situacija drugačna.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

imagodei ::

WarpedGone je izjavil:

Kul. Očitno pač folk še ni dovol globoko v dreku.
So be it.

Well... Bom rekel takole.

Po eni strani z referendumi daje zakonodajalec možnost laičnemu ljudstvu, da se odloča o zadevah, o katerih nima pojma. Dajmo na referendum vprašanje, ali smo za to, da se popolnoma in dokončno ukine vse oblike davkov. Kaj bodo povedali ljudje? Napovedujem 99% ZA. Ali je to dobro za državo in državljane? Seveda brez obdavčitev ne gre. Jasno je, da je pravica do referenduma neka visoka oblika demokracije, ampak ne more biti pa zlorabljena. Ene meje pač so...

Po drugi strani pa tako, kot pravi zadnja Mladina: vlada sprejema zakone, ki so med ljudmi izredno nepriljubljeni in na referendumih padajo. Lani so na protestih proti zakonu o Malemu delu letele granitne kocke v parlament, delo na črno in sosedska pomoč, pokojninska reforma - napovedujejo se referendumi, vlada pa še kar goni svoje. Normalen človek bi se vprašal, a je vse v redu, če se čisto vsako pomembno zadevo daje v pretehtanje na referendumu...
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

Jah, demokracija je slaba. Še vedno pa boljš kot vse alternative.

Takle mamo, lahko si razbijamo glavo kako ljudi stimulirat da odločajo bolj po svoji glavi glede konkretne zadeve in manj na podlagi konkretnega čustvenega momenta glede neke osebe.

Bistvo demokracije ni, da se išče najboša rešitev ampak rešitev, ki je najbol všeč večini tistih, ki svoje riti odnesejo na volišče.

V nekem bizarnem smislu je to dvoje isto :|
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

Tale referendum je vse prej kot propadel 8-)
110111001001010001010000

macgajver ::

Škoda cajta vreme je bil lep rajš popijem mrzu pir pa čevape obrnem kaokr da si vzamem 1minuto lepe nedelje za te kurčove referendume.
Enkrat ko bomo mel dost vsega skup in bo film poču gremo na cesto pa zorjemo to zapufano državo. Živimo svobodno ampak na vsakem koraku ti nekdo postavlja pravila kako se moraš obrnit tole je navidezna svoboda in vse skupaj je slabše kot v srednjem veku vse je omejeno in prepovedano za vsak drek plačaš kazen in davki so 20% včasih se mi zdi da so dali 10% pridelka pa čau. No pa se pejmo razviti svet. Po svoje pa zastopim kako boš krotil toliko ljudi vsi bi radi dobr žvel vse imel pa čim mn delal to ne gre.
Realnost je da je vsega preveč. ljudi se nas je namnožil ko ščurkou po tej bogi zemlji to bo enkrat tko počl da bo joj. Ne še kmalu ampak v naslednjih 1000letih bo apokalipsa taka ali drugačna. Tko da uživejmo naše ubogo kratko nepomembno življenje dokler lahko.
tenstan krompir je pa zakon

rasta ::

In ta vlada bi rada da bi industrijo držali na nogah 60 let stari delavci, 30letniki pa bi bili brezposelni.

Tole je mit, ki je padel že 50 let nazaj - s pričetkom zaposlovanj žensk.

S predčasnim upokojem ne boš rešil ničesar. Dobil boš kup frišnih upokojencev, ki bodo ogromno stali in ob morebitni konjukturi ne bodo šli nazaj na trg dela (ampak bomo uvozili imigrante).
In tridesetletniki ne bodo tako zlahka zasedli delovnih mest šestdesetletnikov. No, mogoče v državni upravi. V zasebnem sektorju pa se bo z upokojevanjem ogromno delavnih mest (in podjetij) enostavno zaprlo za zmeraj. Tridesetleniki pa tudi ne bodo tako hitro ustvarili novih.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18019944 (18020) Ziga Dolhar
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466196964 (168328) Mipe
»

Zbiranje podpisov za referenduma (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21738201 (35025) borisk
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360056 (53293) noraguta

Več podobnih tem