» »

300 koles za Ljubljano

300 koles za Ljubljano

««
7 / 7
»
»»

Gandalfar ::

Pa daj svoj bancni racun.

fosil ::

Tudi pri navadni visi ni garancije da ti bodo lahko vzel denar. Lahko si že porabil ves limit, ali pa si kartico ukinil.
Ponavadi gre pri kartici zato, da se z njo identificiraš, ko imajo enkrat tvoje podatke itak lahko izterjajo denar tudi na druge načine.
Procedura brez kartice pa je blazno komplicirana, je papirnata vojna, ki traja 3 tedne.
Žalostno.
Tako je!

Gandalfar ::

A obstaja v tej drazvi se kaksna tretja moznost, jim das prazno menico? ;)

Mavrik ::

@fosil: če si kartico ukinil ti v roku enega meseca neha delati tudi Bicikelj.
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Mavrik je izjavil:

@fosil: če si kartico ukinil ti v roku enega meseca neha delati tudi Bicikelj.

Ampak v tem času lahko ukradem vseh 300 koles.
Tako je!

jype ::

fosil> Ampak v tem času lahko ukradem vseh 300 koles.

Kaj pa boš z njimi? :)

fosil ::

Če že krademo, potem dejmo na veliko >:D
Neumno se mi zdi, da je sistem nastavljen tako, da te že apriori obravnavajo kot kriminalca.
Dejstvo je, da če imajo vse tvoje podatke potem lahko denar ob tebe izterjajo tudi na druge načine (lahko ti recimo zarubijo hišo).
Tako pa je tole s kartico samo nepotrebno kompliciranje, ob tem pa se da zadevo enostavno zaobiti, če je tvoj namen ukrasti kolo, oziroma verjetno niti ni tako težko zlomit tiste ključavnice če že res hočeš.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

darkolord ::

Oni želijo samo garancijo, da kolo pravočasno vrneš v takšnem stanju, kot si ga dobil.

To pač pomeni, da te jim ni treba par mesecev preganjat za par evrov, ker kolesa nisi vrnil pravočasno ali še več časa, če poškoduješ kolo in potem rečeš "nisem bil jaz". Meni se zdi v redu, da imajo uporabniki malo "vzpodbude", da z biciklji skrbno ravnajo.

Mehmed ::

fosil je izjavil:


Ampak v tem času lahko ukradem vseh 300 koles.


Samo ne naenkrat, ce ti sistem ne da novega, dokler ne vrnes starega.

In ja, lahko te grejo tozit pa izterjat za bicikl. Ampak zakaj bi sel zastavit tako neumen sistem, ce lahko enostavno trgas iz racuna?

thramos ::

Tudi na banki lahko naročiš blokado na direktno bremenitev.

@nny ::

Še vedno čakamo na dogodek desetletja - krajo Biciklja. V prvem letu se junak ni našel, mogoče bo drugo bolj plodno! :)

Venomus ::

@nny je izjavil:

Še vedno čakamo na dogodek desetletja - krajo Biciklja. V prvem letu se junak ni našel, mogoče bo drugo bolj plodno! :)


Upam, da ga tebi izpod riti ukradejo, da boš imel prvoosebno izkušnjo :)

Mehmed ::

Heh, samo res. Leto je naokoli pa se da zakljucke delat.
Tiste napovedi glede kraj pa vandalizma se niso izpolnile. Kompliciran sistem sodec po stevilu uporabnikov tudi ni.

jype ::

Jaz sem navdušen, ker se lahko s kolesom peljem tudi tam, kjer si sicer zaradi nevarnosti odtujitve lastnega kolesa ne bi drznil.

@nny ::

Venomus je izjavil:

@nny je izjavil:

Še vedno čakamo na dogodek desetletja - krajo Biciklja. V prvem letu se junak ni našel, mogoče bo drugo bolj plodno! :)


Upam, da ga tebi izpod riti ukradejo, da boš imel prvoosebno izkušnjo :)


Malo verjetno. Tat bi fasal vse prosto po boksarski abecedi začinjeno z besednjakom južnih bratov in izrečeno fatvo na njegovo ničvredno zeljnato glavo; prvoosebno izkušnjo lahko imam, a samo v prvi ženski osebi.
[sarkazem off, če komu ni potegnilo]

Matako ::

jype je izjavil:

Jaz sem navdušen, ker se lahko s kolesom peljem tudi tam, kjer si sicer zaradi nevarnosti odtujitve lastnega kolesa ne bi drznil.


Saj zato smo pa v LJ vedno imeli še kak kolo, "ki ga ni škoda" - samo tistega je bilo pa škoda ravno zato, ker ga ni bilo škoda.

No, saj enkrat, ko ti je bilo prevozno sredstvo na lasten pogon odtujeno si zelo ugodno kupil rabljeno, verjetno odtujeno drugemu. Tako so naši lopovčki že dolgo pred Zokijem izumili souporabo mestnih koles!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Ja, naši lopovčki so to izumili, ker biciklov ne kradejo nikjer drugje.:))

O.

Mipe ::

Sem bil ravno v Ljubljani, šel mimo dveh Biciklj postaj, skoraj povsem prazni. Veliko kolesarjev, a nobeden na Biciklj-u. Malce zbegan. Kam so šli vsi ti biciklji?

@nny: je to nespodobno povabilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Mipe> Kam so šli vsi ti biciklji?

Jaz sem pa danes že trikrat videl tisti avto, ki jih vozi nazaj na prazne postaje.

bluefish ::

Mipe je izjavil:

Sem bil ravno v Ljubljani, šel mimo dveh Biciklj postaj, skoraj povsem prazni. Veliko kolesarjev, a nobeden na Biciklj-u. Malce zbegan. Kam so šli vsi ti biciklji?
Saj ni nujno, da ga vrneš na isto postajo.

Mipe ::

Tudi jaz. Sem šel na KC, videl avto, ki je polnil postajo, čez eno uro nazaj grede - spet prazno.

Šimpanz ::

Poleti je to ista zgodba vsak dan. Ljudje vzamejo koleslje na obrobju in se odpeljejo v center Ljubljane, zato jih na obrobju skoraj ni. Popoldne pa jih je polno na obrobju v centru pa jih manjka.

@nny ::

Mipe je izjavil:


@nny: je to nespodobno povabilo?


Nah, ko dam jaz nespodobno povabilo, moški živelj ne premišljuje...

@nny ::

Relevantna informacija oz. vesela novica za turoben dan!

Pred Mercator Centrom v Šiški gradijo novo postajo BicikLJa. Terminal bo na sredini (kjer je oranžna cev).

'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Alamar ::

Uf, a ni malo predaleč od zadnje Kino šiška. Imho bi morala biti vmes še vsaj ena, raje dve.

Opkow ::

Na njihovi spletni strani pise, da je nova postaja pri Hipermarketu ze postavljena in da vmesne postaje, med kino Siska in Hipermarketom, pridejo sele jeseni.

Klik.

fosil ::

Verjetno je to mercator kej sponzoriral.
Drugače pa bi lahko postaje naredil še na dunajski do ruskega carja in pa v btc-ju.
Tako je!

Okapi ::

In to že dve leti.>:D

O.

@nny ::

fosil je izjavil:

Verjetno je to mercator kej sponzoriral.
Drugače pa bi lahko postaje naredil še na dunajski do ruskega carja in pa v btc-ju.


Ena želja se ti je izpolnila, v BTC so od jutri tri nove postaje.

Počasi se daleč pride...s kolesom pa še prej. :D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927221 (17307) jb_j
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130640 (25041) BigWhale
»

Prevozna sredstva v natrpanih mestih

Oddelek: Loža
485920 (4812) gendale
»

PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
477613 (6149) borutz
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24349418 (46265) Ziga Dolhar

Več podobnih tem