» »

Carina

Carina

1 2
3
»

Okapi ::

Vprašaj tistega, ki ti je robo pošiljal z DHL, koliko je plačal, potem se usajaj.

O.

Tomi ::

Okapi je izjavil:

Vprašaj tistega, ki ti je robo pošiljal z DHL, koliko je plačal, potem se usajaj.

O.

Kako pa to name kot na končnega uporabnika vpliva? Kakor je meni znano, je ta storitev neodvisna. In ne, se ne usajam, samo kot državljan izražam dvom nad od države odobrenimi cenami storitev državnih podjetij.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

darkolord ::

Kako pa to name kot na končnega uporabnika vpliva?
Da je poštnina z DHL-om ustrezno dražja tudi zaradi tega - ker pač DHL-u plačaš že na začetku, ti lahko to vštejejo v osnovno ceno (navadna pošta ti pa ne more, ker gre za drugo firmo kot tisto, ki ti robo dostavi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tomi ::

darkolord je izjavil:

Kako pa to name kot na končnega uporabnika vpliva?
Da je poštnina z DHL-om ustrezno dražja tudi zaradi tega - ker pač DHL-u plačaš že na začetku, ti lahko to vštejejo v osnovno ceno (navadna pošta ti pa ne more, ker gre za drugo firmo kot tisto, ki ti robo dostavi).

Ne razumem, kako gre za drugo firmo, saj se storitve obračunavajo po načelih delovanja Svetovne poštne zveze, ki jih mora sprejeti vsaka članica, ki se v le-to vključi.
metrodusa.blogspot.com

Okapi ::

Kako pa to name kot na končnega uporabnika vpliva?
:D A misliš, da ti prodajalec časti poštnino. TANSTAAFL - "brezplačna" poštnina je pač vračunana v prodajno ceno, DHL pa, ker opravi storitev od začetka do konca, pač vse stroške zaračuna pošiljatelju, pri navadni pošti pa en del plača pošiljatelj, "carinski" del, če do njega pride, pa prejemnik.

Kako točno obračunava stroške "carinjenja" DHL sicer ne vem - čisto možno je, da jih sploh ne, in so "brezplačni", se pravi jih pokrije s svojimi običajnimi "poštninami". Tudi je čisto možno, da je DHL, ko sešteješ vse stroške, cenejši od navadne pošte - na delu je pač konkurenca in pogledati je treba vso ponudbo in upoštevati vse stroške.

Sicer pa se temu reče prosti trg - nad ceno pri Pošti bi lahko pizdil, če bi imeli monopol in ne bi mogel dobiti pošiljke z DHL-om ali kakšno tretjo firmo.

O.

Tomi ::

Okapi je izjavil:


Sicer pa se temu reče prosti trg - nad ceno pri Pošti bi lahko pizdil, če bi imeli monopol in ne bi mogel dobiti pošiljke z DHL-om ali kakšno tretjo firmo.

O.

V mojem primeru nisem imel možnosti izbire, in da, nad ceno pri Pošti Slovenije bom "pizdil", Pošti Slovenije. Konec koncev je njihova cena kriva, da pošiljke nisem sprejel in da sem brez izdelka in do tega trenutka še brez vrnjene kupnine.

Okapi je izjavil:

Kako pa to name kot na končnega uporabnika vpliva?
:D A misliš, da ti prodajalec časti poštnino.
O.

Ne, tega ne mislim. Ocena prodajalca je, da je njegov zaslužek zaradi vrednosti tako velik, da presega stroške pošiljanja.

Okapi je izjavil:

pri navadni pošti pa en del plača pošiljatelj, "carinski" del, če do njega pride, pa prejemnik.
O.

Recimo, da se s tem strinjam. Še vedno pa ne razumem, zakaj recimo moram plačati določene stroške dodatno, čeprav jih v primeru, da ne bi bilo "carinjenja" ne. Recimo obvestilo o pošiljki, in še kaj bi se našlo.

Brez skrbi, od Pošte bom zahteval specifikacijo, in če so mi kaj računali dvakrat, vložil zahtevo za povračilo vseh stroškov.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Okapi ::

Ocena prodajalca je, da je njegov zaslužek zaradi vrednosti tako velik, da presega stroške pošiljanja.
:)) V katerem svetu ti živiš. Prodajalec se natanko zaveda, katere stroške vse ima. Lahko ti proda izdelek za 100 evrov z "brezplačno" poštnino ali za 90 evrov z 10 evri poštnine. Bolj zviti kitajski trgovci imajo na ebayu itak obe možnosti (ker nekatere kupce premamijo z brezplačno poštnino, nekatere pa z nižjo prodajno ceno) - poleg tega pa imajo za cenejše stvari še dražbo, kjer je poštnina nastavljena tako visoko, da ne dela izgube tudi pri zelo nizki končni ceni.

Konec koncev je njihova cena kriva, da pošiljke nisem sprejel in da sem brez izdelka in do tega trenutka še brez vrnjene kupnine.
Krivda je v resnici tvoja, ker se nisi dobro pozanimal, kakšne stroške boš imel.

O.

darkolord ::

Ne razumem, kako gre za drugo firmo, saj se storitve obračunavajo po načelih delovanja Svetovne poštne zveze, ki jih mora sprejeti vsaka članica, ki se v le-to vključi.
Če bi ti sprejemna pošta računala več, tega denarja ciljna pošta ne bi videla. Če DHLu plačaš več pri pošiljanju (kar tudi plačaš), bo ta denar šel v isto malho.

Konec koncev je njihova cena kriva, da pošiljke nisem sprejel in da sem brez izdelka in do tega trenutka še brez vrnjene kupnine.
Je pa ta cena znana vnaprej, vsakršno presenečenje sledi zgolj iz tega, ker se o tem nisi ustrezno pozanimal.

Tomi ::

Okapi je izjavil:

Ocena prodajalca je, da je njegov zaslužek zaradi vrednosti tako velik, da presega stroške pošiljanja.
:)) V katerem svetu ti živiš. Prodajalec se natanko zaveda, katere stroške vse ima. Lahko ti proda izdelek za 100 evrov z "brezplačno" poštnino ali za 90 evrov z 10 evri poštnine. Bolj zviti kitajski trgovci imajo na ebayu itak obe možnosti (ker nekatere kupce premamijo z brezplačno poštnino, nekatere pa z nižjo prodajno ceno) - poleg tega pa imajo za cenejše stvari še dražbo, kjer je poštnina nastavljena tako visoko, da ne dela izgube tudi pri zelo nizki končni ceni.

Konec koncev je njihova cena kriva, da pošiljke nisem sprejel in da sem brez izdelka in do tega trenutka še brez vrnjene kupnine.
Krivda je v resnici tvoja, ker se nisi dobro pozanimal, kakšne stroške boš imel.

O.


1. Potato-potato (ustrezne naglase postavi sam). Seveda razumem, kako deluje trg in zakaj imamo "brezplačne" poštnine.
2. Potato-potato (ustrezne naglase postavi sam). Kar se mene tiče, so krivi oni, ker imajo predrage storitve. Moja "izguba", če ne štejem obresti, je enaka moji, recimo. Jaz sem plačal storitev, pa nisem prejel izdelka, oni pa so opravili storitev, pa niso dobili denarja.

darkolord je izjavil:

Ne razumem, kako gre za drugo firmo, saj se storitve obračunavajo po načelih delovanja Svetovne poštne zveze, ki jih mora sprejeti vsaka članica, ki se v le-to vključi.
Če bi ti sprejemna pošta računala več, tega denarja ciljna pošta ne bi videla. Če DHLu plačaš več pri pošiljanju (kar tudi plačaš), bo ta denar šel v isto malho.

Konec koncev je njihova cena kriva, da pošiljke nisem sprejel in da sem brez izdelka in do tega trenutka še brez vrnjene kupnine.
Je pa ta cena znana vnaprej, vsakršno presenečenje sledi zgolj iz tega, ker se o tem nisi ustrezno pozanimal.


1. Kitajska prispeva 26 x več pri storitvi kot Slovenija (podatki UPU).
2. Potato-potato (ustrezne naglase postavi sam). Kar se mene tiče, so krivi oni, ker imajo predrage storitve. Moja "izguba", če ne štejem obresti, je enaka moji, recimo. Jaz sem plačal storitev, pa nisem prejel izdelka, oni pa so opravili storitev, pa niso dobili denarja.
3. Presenečenje bo, ko bom prišel nad njih z odvetnikom, če so mi slučajno računali naknadno storitev, ki je že bila vključena v prvotno poštnino. Pa naj gre samo za cent.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

darkolord ::

3. Ni bila vključena.

Tomi ::

darkolord je izjavil:

3. Ni bila vključena.

To bodo pa morali dokazati.
metrodusa.blogspot.com

darkolord ::

Mislim, da boš moral kar ti dokazati, da so te storitve (obvestilo uporabniku, da predloži listine, potrebne za carinski pregled; tiskanje dokumentov za carinjenje; odprava ocarinjenene pošiljke v kontrolo pristojnemu organu) bile zaračunane že ob pošiljanju (kar pa niso bile).

PS. v Angliji je ta strošek 8 funtov, v Kanadi 10 dolarjev itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tomi ::

darkolord je izjavil:

Mislim, da boš moral kar ti dokazati, da so te storitve (obvestilo uporabniku, da predloži listine, potrebne za carinski pregled; tiskanje dokumentov za carinjenje; odprava ocarinjenene pošiljke v kontrolo pristojnemu organu) bile zaračunane že ob pošiljanju (kar pa niso bile).

PS. v Angliji je ta strošek 8 funtov, v Kanadi 10 dolarjev itd...


1. Lovil jih bom na malenkosti, napačne dikcije in podobno.
2. V Angliji in Kanadi bi imel moj profil okoli 45.000 funtov ali 85.000 dolarjev plače. Bruto ali neto, enough not to give a damn.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Okapi ::

Lovil jih bom na malenkosti, napačne dikcije in podobno.
:))Pa poročaj o uspehu (in količini zapravljenega časa).

O.

Tomi ::

Okapi je izjavil:

Lovil jih bom na malenkosti, napačne dikcije in podobno.
:))Pa poročaj o uspehu (in količini zapravljenega časa).

O.

Moj uspeh bo njihov porabljen čas. Tako da, žal, ne boš se mogel naslajati nad mojim.

Mogoče mi uspe pa stožiti nekaj 100 EUR poleg.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

darkolord ::

Svašta.

St235 ::

Tomi je izjavil:

Okapi je izjavil:

Lovil jih bom na malenkosti, napačne dikcije in podobno.
:))Pa poročaj o uspehu (in količini zapravljenega časa).

O.

Moj uspeh bo njihov porabljen čas. Tako da, žal, ne boš se mogel naslajati nad mojim.

Mogoče mi uspe pa stožiti nekaj 100 EUR poleg.


temu se reče sanja svinja kukuruz. Kot smo že 3x preračunal so ti računal točno toliko kot treba torej stroške carinaske pošte + DDV. Od tukaj naprej gre za tvoje blodnje in usajanje.

Kakšen čas misliš, da bod ozgubili azto, da ti pošljejo kopijo računa pa veš samo ti. Predvsem bo zanimivo videt, če boš komu stopil na žulj in boš v končni fazi moral potem tisti račun tudi poravnat. Namreč storitev je bila opravljena in če boš kaj dosti težil se bo lahko kdo našel, ki bo poskrbel da bo tudi zaračunana.

DHL ima pač svojo špedicijo in zato virtualno nižji stroški.

Tomi je izjavil:

Okapi je izjavil:


Sicer pa se temu reče prosti trg - nad ceno pri Pošti bi lahko pizdil, če bi imeli monopol in ne bi mogel dobiti pošiljke z DHL-om ali kakšno tretjo firmo.

O.

V mojem primeru nisem imel možnosti izbire, in da, nad ceno pri Pošti Slovenije bom "pizdil", Pošti Slovenije. Konec koncev je njihova cena kriva, da pošiljke nisem sprejel in da sem brez izdelka in do tega trenutka še brez vrnjene kupnine.



Seveda si imel možnost izbire. Naročil bi prodajlcu, da pošlje preko DHL/fed EX ali kaj tretjega. Samo potem bi samo za poštnino dal 3x toliko kot je izdelek vreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Tomi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Kako pa to name kot na končnega uporabnika vpliva?
Da je poštnina z DHL-om ustrezno dražja tudi zaradi tega - ker pač DHL-u plačaš že na začetku, ti lahko to vštejejo v osnovno ceno (navadna pošta ti pa ne more, ker gre za drugo firmo kot tisto, ki ti robo dostavi).

Ne razumem, kako gre za drugo firmo, saj se storitve obračunavajo po načelih delovanja Svetovne poštne zveze, ki jih mora sprejeti vsaka članica, ki se v le-to vključi.


spet bluziš. Kaj ima to da je Pošta slovenije članica svetovne zveze z tem, da je vsaka pošta svoja pravna entiteta, ki ima vso pravico svojo storitev zaračunat?

V grobem končna cenaizgleda takole:
1. Vrednost blaga
2. Stroški priprave in odpošiljanja
3. stroški transporta
4. stroški carisnkega postopka
5. ddv

In vse našteto se vedno plača. Edina razlika med DHL in pošto slovenije je v tem, da je izvajalec storitve 3. in 4. enkrat isti (DHL), enkrat pa gre za dva različna izvajalca (verjetno UPS in Pošta slovenije). DHL ti tako zadevo zaračuna skupaj, medtem ko gre pri drugem primeru za dva računa.

Obakrat pa gladko plačaš vse.

ampak saj te poznamo, vedno kup napihovanja in pobožnih želja. Tako nekako kot si stožil kamionarja in policaje, ko si imel prometno.

St235 ::

Tomi je izjavil:

darkolord je izjavil:

3. Ni bila vključena.

To bodo pa morali dokazati.


Nope, v civilno pravnem postopku boš ti kot tožnik moral dokazat, da si vse storitve carinjenja plačal že pri naročilu. Tega seveda ne boš mogel, ker tega dejansko nisi plačal.

Tomi ::

St235 je izjavil:

Predvsem bo zanimivo videt, če boš komu stopil na žulj in boš v končni fazi moral potem tisti račun tudi poravnat. Namreč storitev je bila opravljena in če boš kaj dosti težil se bo lahko kdo našel, ki bo poskrbel da bo tudi zaračunana.

Ne razumem, kako mi lahko izstavijo račun za nekaj, česar niso realizirali. In to imajo celo v svoji evidenci.

St235 je izjavil:

Tomi je izjavil:

darkolord je izjavil:

3. Ni bila vključena.

To bodo pa morali dokazati.


Nope, v civilno pravnem postopku boš ti kot tožnik moral dokazat, da si vse storitve carinjenja plačal že pri naročilu. Tega seveda ne boš mogel, ker tega dejansko nisi plačal.

Mislim, da bo dovolj, da dokažem, da je vsaj ena od storitev že bila plačana.

darkolord je izjavil:

Svašta.

Hvala enako.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

Carinski postopek je bil opravljen, torej ga lahko zaračunajo.

Računali so ti carinski postopek in DDV. Kako točno boš dokazal, da si kaj od tega plačal ne vem.

In četudi bi se teoretično zgodilo da so oni pomotoma nekaj zaračunali nimaš nobene možnosti, da bi zahteval kakršnokoli povračilo v zvezi z vrnitvijo blaga.

Lahko pa nas seveda razveseliš s pravno utemelitvijo, ki bi ti kaj takšnega omogočala.

Pod črto si bil ti tisti, ki izdelka protestno ni dvignil. Ne glede na morebitno njihovo napako, je tvoja odločitev tista, ki je povzročila da so izdelek vrnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tomi ::

St235 je izjavil:

Ne glede na morebitno njihovo napako, je tvoja odločitev tista, ki je povzročila da so izdelek vrnili.

V kolikor je bil znesek preveč obračunan, je bila njihova napaka, da je bil izdelek vrnjen, saj je moja odločitev o zavrnitvi prejema temeljila na ceni.

Carinskega postopka mi ni potrebno plačati, ker mi ni bil izstavljen račun, ki je vezan na prejem blaga. Enostavno.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

Zato sem pa zapisal, da lahko pride do tega, če boš komu dovolj dvignil pritisk s svojim odnosom. Storitev je bila opralvjena in račun res ni problem natisnit, če nekdo zahteva točno specifikacijo.

In kot že rečeno pravne podlage za odškodnino ker mesec dni nazaj nisi dvignil pošiljske zaradi par centov narobe izračunane carisnke dajatve ni.

Lahko pa jo seveda najdeš, navedeš vir.

Do takrat pa gre zgolj za tvoje pobožne želje, ki z realnostjo nimajo nič skupnega.

Dokler ne vidim vira pa bom trdno verjel, da ga ni sodišča, ki bi spreelo obrazložitev, da je bil 30€ vreden izdelek vrnjen zaradi napake pošte, ki v najboljn ori fantaziji vključuje par centov. Še posebej ne, ker si se vsega tega lotil šele sedaj kot je pošiljka že vrnjena.

Namreč, če bi enak postopek sprožil pred vrnitvijo blaga bi se hipotetična napaka (ki jo žal vidiš samo ti) lahko rešila.

Tomi ::

St235 je izjavil:

Zato sem pa zapisal, da lahko pride do tega, če boš komu dovolj dvignil pritisk s svojim odnosom. Storitev je bila opralvjena in račun res ni problem natisnit, če nekdo zahteva točno specifikacijo.

In kot že rečeno pravne podlage za odškodnino ker mesec dni nazaj nisi dvignil pošiljske zaradi par centov narobe izračunane carisnke dajatve ni.

Lahko pa jo seveda najdeš, navedeš vir.

Do takrat pa gre zgolj za tvoje pobožne želje, ki z realnostjo nimajo nič skupnega.

Dokler ne vidim vira pa bom trdno verjel, da ga ni sodišča, ki bi spreelo obrazložitev, da je bil 30€ vreden izdelek vrnjen zaradi napake pošte, ki v najboljn ori fantaziji vključuje par centov. Še posebej ne, ker si se vsega tega lotil šele sedaj kot je pošiljka že vrnjena.

Namreč, če bi enak postopek sprožil pred vrnitvijo blaga bi se hipotetična napaka (ki jo žal vidiš samo ti) lahko rešila.

1. Mimo pravnih vprašanj, bi kot posameznik, javni uslužbenec, ki mu kratijo že pridobljene finančne pravice in grozijo novimi rezi, bil pripravljen brez najmanjšega pomisleka plačati 13 € dajatev (državi in državnim podjetjem) za nekaj, kar je vredno 30 €. Da ali ne.

2. Kot državno podjetje je Pošta dolžna razložiti, kako je prišla do zneska skoraj 6 € za obravnavo ene pošiljke. In to bom zahteval. In potem bom zahteval, da povedo, je vključeno v obravnano mednarodnih pošiljk preko Svetovne poštne zveze. In če tukaj ne bo vse po pravilih...

3. Kot omenjeno, delam v javnem sektorju, kjer del naše dejavnosti vključuje poslovanje s pravnimi subjekti. Včasih se zgodi, da pravni subjekt naroči določen izdelek, katerega končna cena sestoji iz nabavne cene in storitve, ki vključuje naročilo, prevzem in izdajo, vendar ga ne prevzame. Doslej še nismo nikomur za neprevzem izstavili računa - ker ga ne moremo.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

darkolord ::

1. Mimo pravnih vprašanj, bi kot posameznik, javni uslužbenec, ki mu kratijo že pridobljene finančne pravice in grozijo novimi rezi, bil pripravljen brez najmanjšega pomisleka plačati 13 € dajatev (državi in državnim podjetjem) za nekaj, kar je vredno 30 €. Da ali ne.
Enako kot za 0,70 eur vredno gorivo brez pomisleka plačamo 0,68 eur dajatev.

2. Kot državno podjetje je Pošta dolžna razložiti, kako je prišla do zneska skoraj 6 € za obravnavo ene pošiljke. In to bom zahteval.
Na, da se ne boš s tem preveč namatral:

Tomi ::

darkolord je izjavil:

1. Mimo pravnih vprašanj, bi kot posameznik, javni uslužbenec, ki mu kratijo že pridobljene finančne pravice in grozijo novimi rezi, bil pripravljen brez najmanjšega pomisleka plačati 13 € dajatev (državi in državnim podjetjem) za nekaj, kar je vredno 30 €. Da ali ne.
Enako kot za 0,70 eur vredno gorivo brez pomisleka plačamo 0,68 eur dajatev.

2. Kot državno podjetje je Pošta dolžna razložiti, kako je prišla do zneska skoraj 6 € za obravnavo ene pošiljke. In to bom zahteval.
Na, da se ne boš s tem preveč namatral:


1. Od katerih imamo potem vzdrževane ceste, ipd?
2. Hvala, ampak naj mi to pošljejo uradno. In storitve, ki jih morajo izvajati v skladu s pravili Svetovne poštne zveze.
metrodusa.blogspot.com

St235 ::

1. Mimo pravnih vprašanj, bi kot posameznik, javni uslužbenec, ki mu kratijo že pridobljene finančne pravice in grozijo novimi rezi, bil pripravljen brez najmanjšega pomisleka plačati 13 EUR dajatev (državi in državnim podjetjem) za nekaj, kar je vredno 30 EUR. Da ali ne.


Dost žalostno, da po treh straneh debate še vedno ne razumeš kaj teh 13EURsploh vključuje. In ja iz DDVja se gradi tudi ceste in še kaj drugega.

2. Kot državno podjetje je Pošta dolžna razložiti, kako je prišla do zneska skoraj 6 EUR za obravnavo ene pošiljke. In to bom zahteval. In potem bom zahteval, da povedo, je vključeno v obravnano mednarodnih pošiljk preko Svetovne poštne zveze. In če tukaj ne bo vse po pravilih...

Vsekakor in to bodo tudi storili. In če kaj ne bo po pravilih bo kaj? Boš dobil ne vem kakšno odškodnino in povrnitev ne vem kakšnih stroškov? Ne sanjaj ali pa podaj ustrezno pravno podlago. Kot že rečeno ni sodišča v EU, ki bo tvojo odločitev naprtilo tertji osebi zaradi hipotetične razlike par centov.

Predvsem pa ni popolnoma nobenene podlage razen tvoje blodnje, da je pošta karkoli narobe zaračunala. Nazadnje ko sem pogledal tudi Svetovna poštna zveza ni imela statusa božje organizacije, ki z strelo in ognjem dela red po svetu.

Kot omenjeno, delam v javnem sektorju, kjer del naše dejavnosti vključuje poslovanje s pravnimi subjekti. Včasih se zgodi, da pravni subjekt naroči določen izdelek, katerega končna cena sestoji iz nabavne cene in storitve, ki vključuje naročilo, prevzem in izdajo, vendar ga ne prevzame. Doslej še nismo nikomur za neprevzem izstavili računa - ker ga ne moremo.
Tudi pošta tega ne dela. Če pa boš dovolj dolgo komu sral po glavi je pa druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

1. Od katerih imamo potem vzdrževane ceste, ipd?
Najprej tvojo plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tomi ::

St235 je izjavil:

1. Mimo pravnih vprašanj, bi kot posameznik, javni uslužbenec, ki mu kratijo že pridobljene finančne pravice in grozijo novimi rezi, bil pripravljen brez najmanjšega pomisleka plačati 13 EUR dajatev (državi in državnim podjetjem) za nekaj, kar je vredno 30 EUR. Da ali ne.


Dost žalostno, da po treh straneh debate še vedno ne razumeš kaj teh 13EURsploh vključuje. In ja iz DDVja se gradi tudi ceste in še kaj drugega.

2. Kot državno podjetje je Pošta dolžna razložiti, kako je prišla do zneska skoraj 6 EUR za obravnavo ene pošiljke. In to bom zahteval. In potem bom zahteval, da povedo, je vključeno v obravnano mednarodnih pošiljk preko Svetovne poštne zveze. In če tukaj ne bo vse po pravilih...

Vsekakor in to bodo tudi storili. In če kaj ne bo po pravilih bo kaj? Boš dobil ne vem kakšno odškodnino in povrnitev ne vem kakšnih stroškov? Ne sanjaj ali pa podaj ustrezno pravno podlago. Kot že rečeno ni sodišča v EU, ki bo tvojo odločitev naprtilo tertji osebi zaradi hipotetične razlike par centov.

Predvsem pa ni popolnoma nobenene podlage razen tvoje blodnje, da je pošta karkoli narobe zaračunala. Nazadnje ko sem pogledal tudi Svetovna poštna zveza ni imela statusa božje organizacije, ki z strelo in ognjem dela red po svetu.

Kot omenjeno, delam v javnem sektorju, kjer del naše dejavnosti vključuje poslovanje s pravnimi subjekti. Včasih se zgodi, da pravni subjekt naroči določen izdelek, katerega končna cena sestoji iz nabavne cene in storitve, ki vključuje naročilo, prevzem in izdajo, vendar ga ne prevzame. Doslej še nismo nikomur za neprevzem izstavili računa - ker ga ne moremo.
Tudi pošta tega ne dela. Če pa boš dovolj dolgo komu sral po glavi je pa druga zgodba.

1. Enako kot nekaj 1000 € od plače in okoli 500 € iz avtorskih pogodb. Državi plačam dovolj prispevkov, da vem, kaj vključuje.
2. Če ne bo po pravilih, bom vložil zahtevek za povračilo stroškov.
3. Če komplicirali, bom kompliciral nazaj. Ker so požrešni, sem ostal brez izdelka.
4. Na podlagi katerega pravilnika že, če je že meni očitano, da ni pravilnika, po katerem bi imel prav?

darkolord je izjavil:

1. Od katerih imamo potem vzdrževane ceste, ipd?
Najprej tvojo plačo.

Za katero izvajam javno storitev (in je moj output večji, kot me plačajo) in od katere se v proračun vrne cca 1/3 tega zneska.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Okapi ::

Ker so požrešni, sem ostal brez izdelka.
Zaradi izdelka si ostal, ker se nisi znal pozanimati, koliko v resnici stane. Si mislil da ga bo prinesel dedek Mraz, zdaj pa jamraš, ko ti je izstavil račun.:))

O.

Tomi ::

Okapi je izjavil:

Ker so požrešni, sem ostal brez izdelka.
Zaradi izdelka si ostal, ker se nisi znal pozanimati, koliko v resnici stane. Si mislil da ga bo prinesel dedek Mraz, zdaj pa jamraš, ko ti je izstavil račun.:))

O.

Ponavljam: Mimo pravnih vprašanj, bi kot posameznik, javni uslužbenec, ki mu kratijo že pridobljene finančne pravice in grozijo novimi rezi, bil pripravljen brez najmanjšega pomisleka plačati 13 € dajatev (državi in državnim podjetjem) za nekaj, kar je vredno 30 €. Da ali ne.

In da ne bo pomote, nimam slabega finančnega stanja, samo tole se mi zdi pa rop.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

To ali si državni uslužbenec, precednik spodnje kungote ali izdelovalec poljskih stranišč, nima popolnoma nobene veze s temo.

Če se želiš smilit sam sebi, ker so ti vzeli par procentov plače potem odpri novo temo. Sem prepračan, da bo vseh 120.000 brezposelnih sočustvalo s tabo.

Pošta ti je storitev zračunala v skladu s svojim cenikom. DDV je obračunan v skladu z veljavno davčno zakonodajo.

Torej nehaj igrat užaljenega otročička in ali podaj konkretne dokaze, da je pošta ravnala v nasprotju s pravili ali pa se že končno nehaj smešit.

Okapi ::

za nekaj, kar je vredno 30 EUR.
Tisto, kar ti je Kitajec prodal (neuspešno;-) za 30 EUR, po vsej verjetnosti ni vredno niti 10 EUR, tako da tvoje vprašanje je neumno na več različnih ravneh.>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Magic1 ::

Jaz bom poklical vodovodarja, da mi zamenja tesnilo. Seveda mu ne bom plačal kaj dosti več kot stane tesnilo, cca 1€... Eni pa res živijo na luni.
Magic

Tomi ::

St235 je izjavil:


Pošta ti je storitev zračunala v skladu s svojim cenikom. DDV je obračunan v skladu z veljavno davčno zakonodajo.

In moje mnenje je, da je ta storitev predraga, zato bom zaheval, da mi obrazložijo, kako so prišli do te vrednosti. Kar so mi dolžni.

Okapi je izjavil:

za nekaj, kar je vredno 30 EUR.
Tisto, kar ti je Kitajec prodal (neuspešno;-) za 30 EUR, po vsej verjetnosti ni vredno niti 10 EUR, tako da tvoje vprašanje je neumno na več različnih ravneh.>:D

O.

Vrednost in stroški so popolnoma neodvisni. Meni se je predmet zdel vreden tega denarja in sem ga zato kupil. Tako kot se meni ni zdelo vredno, da storitev Pošta računa, kot računa, in sem prevzem zavrnil.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

Če se tebi zdi storitev predraga potem ne koristiš storitve.

Ne moreš pa najprej zahtevat da se storitev opravi potem pa jok, da se tebi zdi predraga.

Pošta Slovenije je storitev obračunala po javno dotopnem ceniku, ravno tako smo na tem forumu že najmanj 1000x povedali kakšni so stroški uvoza blaga iz tretjih držav. Edini, ki je tukaj izpadel funkcionalno nepismen si ti, ker se nisi pozanimal o tem v naprej. Si pač tipičen baklanček, ki je delovl po principu lako čemo in računal, da bo lahko goljufal sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tomi ::

St235 je izjavil:

Če se tebi zdi storitev predraga potem ne koristiš storitve.

Ne moreš pa najprej zahtevat da se storitev opravi potem pa jok, da se tebi zdi predraga.

Pošta Slovenije je storitev obračunala po javno dotopnem ceniku, ravno tako smo na tem forumu že najmanj 1000x povedali kakšni so stroški uvoza blaga iz tretjih držav. Edini, ki je tukaj izpadel funkcionalno nepismen si ti, ker se nisi pozanimal o tem v naprej.

Zagotavljam ti, da bom blago prejel in država od tega ne bo imela ničesar, pa naj traja kolikor hoče. Mogoče bo zaradi tega dajatev prejela kakšna od sosednjih držav, mogoče tudi Nemčija, samo naša oderuška država pač ne.

Sicer pa, DHL pošlje račun na mail, in ga lahko plačaš preko TRR. Pošta ti samo pusti on majhen beden listek brez kakršnekoli specifikacije.

In vnaprej te opozarjam, da me nehaš žaliti.
metrodusa.blogspot.com

St235 ::

In vnaprej te opozarjam, da me nehaš žaliti.

Kdo se oglaša.

Zagotavljam ti, da bom blago prejel in država od tega ne bo imela ničesar, pa naj traja kolikor hoče.

saj ni noben problem naročit v drugo državo, bo pač imela druga država korist od tega. Če se na glavo postaviš se temu ne boš izgonil.

Ampak saj smo tako ali tako že ugotovili v sorodnih temah, da si ti pač nekaj zabiješ v glavo in potem namrtvo drgneš svoje. Na koncu pa razen kup besed ne narediš nič.

Z svojim odnosom si pač oškodoval v prvi vrsti prodajalca, ker bo zaradi ohranjanja dobrega feedbacka moral pogoltnit tvojo samovoljo in krit stroške, ki jih je imel z pošiljanjem. Ravno zaradi takih kupcev je škoda da ne obstaja več feedback tudi za kupce.

Tilen ::

Nadaljujmo v prvotni temi, ki vsebuje več informacij. Dveh ne rabimo.

Carina
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732986 (1774) Nesta
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498778 (53639) Mare2

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093524 (70389) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910018 (9083) Princo22

Več podobnih tem