» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 89
»»

Marc` ::

Pozdrav.

Vem, da so bile podobne teme že odprte, ampak ne najdem vseh podatkov, ki jih želim
Želim naročiti nekaj iz ebay.co.uk. VB je v EU, torej spada v carinsko unijo? Nekje sem prebral nekaj v zvezi
da je malo drugače, ker imajo še vedno funte ipd. Verjetno kr nekaj, ampak se hočem prepričat..:8)
Če plačam za izdelek+poštnino cca. 65funtov(50+15) plačam še ddv pri nas ali ne?
Če da, se obdavči celoten znesek ali samo cena za izdelek?

Hvala za odgovore, lp.
___________________________________________________________________________________________________________
//Dodatek moderatorja - Dajatve - carina.gov.si
Pri pošiljkah izven Evropske unije, ki pridejo po pošti v vrednosti do 22 EUR, v večini primerov ne plačamo DDV, carine ali drugih uvoznih dajatev.
Od 22 do 150 EUR se plača 20% DDV (ali 8.5% po znižani stopnji) ter manipulativni stroški cca 6 EUR (Pošta).
Nad 150 EUR se plača 20% DDV (ali 8.5% po znižani stopnji), manipulativni stroški ter carina. Pavšal za carino je 3.5% in se razlikuje od tipa artikla.
DDV in carino se plača na celotni znesek nakupa (tako vrednost blaga, kakor tudi poštnino, morebitno zavarovanje in podobno). Za mejo 22EUR pa se upošteva samo vrednost blaga.
V primeru nakupa preko Ebay in podobnih, bo carinska pošta zahtevala, da jim dostavite izpis dražbe, ali nakazila preko Paypal. V večini primerov bo ta vrednost upoštevana kot osnova za izračun DDV in carine.
V primeru, da prejemnik ne želi plačati dodatnih dajatev, lahko to sporoči Carinski pošti (1004.ljubljana@posta.si), ki bo pošiljko vrnila pošiljatelju.

// - Tilen
___________________________________________________________________________________________________________

ali3n ::

Vse kar kupuješ v EU je končni znesek, saj DDV plačaš že v (v tvojem primeru VB) državi nakupa.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Volk| ::

Da ne odpiram teme...pa se potozim;(
Kupil iz Amerike izdelek za 45 €(idelek 27, postnina 18) s poštnino vred.
Carina me opalila za nekaj manj kot 16 €

Mislim, je to v zakonu da carinijo tudi poštnino? Saj to ni izdelek. Se lahko storitev tudi carini?
Ali se je naša država spet znašla?!
Lopovi...
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

c3p0 ::

Pazi, ker lahko da oglašuje na UK eBayu, v resnici pa je lociran na Kitajskem, pogosti primer. Če pošilja iz UK, ne plačaš nobene carine.

Mati ::

Volk, pri carinjenju se vedno upošteva znesek izdelka + poštnina, če je le ta na računu. Saj je logično, koristil si "njihove" usluge in zato moraš plačat carino.

Če bi imel UPS account in bi si pustil poslati na svoj račun pa nebi plačal carine na poštnino.

bosmla ::

Da se se jaz pridruzim z vprasanjem...

Tisti, ki ste ze vec narocali iz ZDA: Kako najpreprosteje razlozit prodajalcu (oz. kako to sami naredite) naj poslje posilko z nizjim racunom - placano bo tako z VISA kartico dostava pa preko Bax Global (gre za malce drazji glasbeni instrument)?

Hvala za ogovore.

L.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

ali3n ::

Da se zmenit, da naredi 2 računa; enga da zraven, drugega ne...
Sem se 2x tako zmenil.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

1024 ::

Tudi jaz sem se tako zmenil, pa niso hoteli vrjet tistemu računu. So hoteli met še od mene enako potrdilo. Ko sem jim ga poslal sem dobil carinjeno vrednost pozor večjo od resnične.
Torej dejansko plačano/vredno 100, prijavil vrednost 30, carinili so vrednost 150. Pa se jebi z njimi :P

edit:
plus to da je pisalo zravn FREE SAMPLE 8-O
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Nikonja ::

Veckrat sam ze kupoval iz EU in USA na e-bay-u in NIKOLI nisam placal carine in ddv-a ker so mi zmeraj vse posiljali kot darilo. Vam preporocam da prodajalcima poveste da vam posljejo robo kot darilo in vse bo ok !

@1024 Na free sample se zmeraj placa carina (vem, delam v nabavai v eni vecji firmi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

c3p0 ::

Meni so če je pisalo darilo, še posebaj radi odprli in zahtevali fakturo. Pošiljke dobivam precej redno od povsod po svetu. Odpirajo kar se jim zdi zanimivo, še posebaj azijsko robo, le lahkih kuvert ponavadi ne.

Pri instrumentu se da kaj zmutit, ker zna bit težko ocenit realno vrednost, če se res ne spoznaš.

bosmla ::

Ja saj ker prodajajo cist podobne za vec kot pol cene manj... pa sem mislil ce bi dali na fakturo cenejsega - samo ne vem kako bo prodajalec reagiral pa sem mislil ce imate izkusnje glede tega kako prepricat prodajalca, da poslje nizji racun z robo...

c3p0 ::

Če delajo dosti s tujino, so verjetno kar vajeni tega. Sicer pa, če hoče prodat...

JanezC ::

Do 22 eurov ni nobene carine (seveda vključno s poštnino), ne glede od kje dobiš. Kot darilo, ne bo držalo, carinili te bodo enako, ker oni vedo, da ti lahko nekdo pošlje kadilaka kot darilo, pa misliš, da ne boš plačal carine - malo morgen... Iz EU ni carine (vključno z GB).
Carina pa gre takole, cena artikla + poštnina + DDV in šele od tega carina.

madmitch ::

Carina pa gre takole, cena artikla + poštnina + DDV in šele od tega carina.


Zdi se mi, da se davek plača na blago, ki je ŽE uvoženo, torej cena+dostava in potem, ko je ocarinjeno še DDV. Konec koncev ni veliko razlike razen pri artiklih iz ZDA, na katere ni carine.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Volk| ::

No, danes sem dobil iz carine izdelek. Kako tele sem...električno zadevo sem naročil ne, da bi se prej prepičal glede standarda...seveda semd dobil ameriški standard(120 V, 60HZ). Torej se lahko slikam...
Bom poskusal kontaktirat prodajalca, da zamenjam artikel..ceprav bom spet plačeval poštnino.
Zanima me samo ali bom glede na zamenjavo spet plačeval carino ali se to da zmenit da gre za zamenjavo in sem ze plačal za omenjen izdelek carino?!
Ima kdo kake izkušnje s tem?

Ja,pa vedel sem da imajo američani drugi standard. Ampak sem bil tako navdusen da sem dobil izdelek za manj kot pol cene, da takrat nisem niti pomislil na to tezavo. Se posipam s pelelom.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

AlienGT ::

Volk, ti samo kupi adapter 110/220V pri nas npr. v Delcotu, zanj pa boš odštel prbl. EUR 20 pa imaš mir.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Volk| ::

Aja,To gre rešit z adapterjem?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

opeter ::

Aja,To gre rešit z adapterjem?


Takšen adapter, kot je na spodnji sliki sem kupil v Mercator tehniki za 6 €



Sicer pa ima LE Tehnika ogromno različnih adapterjev po ugodni ceni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

c3p0 ::

S tem žal ne bo rešil problema 110V.

Bellzmet ::

1. Če na napravci piše, da dela samo na 110V rabiš transformator + še adapter za naš šteker.

2. Če pa na napravci piše, da dela od 110V - 220/240V rabiš pa samo adapter za naš šteker.

Seveda boš v 1. primeru zadevo skuril, če boš kupil samo adapter in vštekal.

lp

Volk| ::

Pise da je za 110 V in 60 HZ
Torej rabim da mi pretvori. Ok, bom malo pobrskal. Ce pa kdo kakega dobrega uporablja naj da kak link.

Prvice je jebem s tem...cist po svoji neumnosti. Skoraj bi bilo bolje da bi kupil pri nas, ker ce bo slo tako dalje bo zneske(poštnina, carina, adapter,...) dosegel ceno izdelka pri nas, ceprav sem ga kupil za 70% cene pri nas.

Kdor nima v glavi...
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Mislim da bo TOLE resilo moj problem.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

gorjanc ::

Prever kakšne moči je tvoja naprava tole zmore samo 100W pa še to vprašanje če konstantnih 100W. Meni se doma valja transformator 220/110 ki ga je oče uporabljal za ojačevalec ki ga je pripeljal iz amerike. Če te zanima se lahko zmeniva.

Opkow ::

Kaj imas to za eno napravo, mogoce ti bo kdo svetoval alternativo...

Volk| ::

_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

@gorjanc
Sem pogledal na napravo. rabi 34 W, tako da bo ono cist ok.
Hvala vseeno
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

gorjanc ::

Ja tole sigurno ne rabi nekih hudih moči. Nam lahko zaupaš nakupno ceno in koliko te je stalo ko si plačal vse stroške.

Volk| ::

Kupil sem TULE tako, da se vidi cena in pa postnina. Carina je bila 16 € z vsemi dajatvami kaj so si lahko izmislili.
Pri nas si tudi videl koliko stane, tako da sem se kljub temu malo v plusu, kljub vsem dodatnim izdatkom. Najbolje bi bilo seveda ce bi bil brez teh dodatnih stroskov. Z poštnino vred me je izdelek prisel cca 40% nase cene. Zdaj so pac dajatve povečale znesek.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

Nekaj se me moti. Ta pretvornik...nikjer ne pise za koliko HZ je namenjen. Samo napetost je definirana in moč.
Torej, če imajo američani 60 HZ, mi pa 50 Hz, bo kaka tezava pri tem, če ni pravi pretvornik?
Lahko skurim zadevo?

V trgovini so mi sicer rekli da je to mala razlika in da ne more biti nic, toda ni me ravno prepričal. Ve kdo kaj več o elektriki?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

shark_nm ::

Prokleta evropa... Še enkrat dražje... V US sem tudi sam gledal zvočnike kateri so 70% cenejši...pa sem pol mal razmišljal glede poštnine,carine,elektro standart... NO GO ;). Aha btw, a majo Britanci tut kak drugač napetost? :) ?

LP

c3p0 ::

Nimajo, le drugačne vtičnice.

gorjanc ::

Z frekvenco ne bi smel imeti problemov. Itak velika večina naprav napetost pretvori v enosmerno, tako da zadeva bi mogla delat.

opeter ::

Prokleta evropa... Še enkrat dražje... V US sem tudi sam gledal zvočnike kateri so 70% cenejši...pa sem pol mal razmišljal glede poštnine,carine,elektro standart... NO GO ;). Aha btw, a majo Britanci tut kak drugač napetost? :) ?


Kupiš pretovrnik, kot sem ga zgoraj prilepil (na sliki).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JanezC ::

Elektromotorji se malenkost počasneje vrtijo na 50Hz, ker so pač narejeni za 60Hz, se strinjam, da se pretvarja v enosmerno in zato nima kakšnega večjega vpliva. No, črpalka se bo verjetno malenkost počasneje vrtela, kar pa po moje ne boš opazil.

shark_nm ::

samo mislm, da tisti pretvornik nebi ravno neki deloval, glede na to da majo zvočniki 200W RMS pa 400W peak...
Za tisto tvojo ščetko pa mislim da nebo težav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

miko 55 ::

iz uk naročil elektroniko pa sm samo z viso plačal pa je pršlo na dom.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Volk| ::

No, pa da zakljucim:
Kupil sem še ta pretvornik kaj sem dal link zgoraj. Zadeva dela kot mora.

Ce kdo razmišlja o nakupih cez lužo...moja izkušnja glede tehnike:
Pri nas izdelek stane okoli 100€(odvisno kje kupis), iz ZDA sem dal samo za izdelek 30 €.
Nato sem imel še poštnino, davek, carino, pretvornik, tako, da me je zadeva prisla na 80 €.
Garancijo imam, toda vprasanje je kako bi(bom) moral uveljavjat če pride do kake okvare(glede na to da uporabljam ameriško verzijo z pretvornikom).

Še o sami zobni prhi....toplo priporocam. Zobne nitke več ne rabim. Le navadit se bom moral.
Prvi dan je bila cela kopalnica pošpricana:))
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

evian ::

S 1.12.2008 se bodo začele uporabljati spremembe o sistemu oprostitev carin v Skupnosti ter sprememba ter uredbe Sveta (EGS) št. 2658/87 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi, ...

"Uredba Sveta (ES) št. 274/2008 z dne 17. marca 2008 o spremembi Uredbe (EGS) št. 918/83 o sistemu oprostitev carin v Skupnosti...

(... carinska oprostitev za vrednost pošiljke do 22 EUR, ki se pošilja neposredno iz tretje države prejemniku v Skupnosti, se s 1. decembrom 2008 spremeni na 150 EUR, ...)"

opeter ::

končno
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vanich ::

Zakon!!!
Še dolar $ nej gre do konca leta totalno ukurac, poj smo pa na konju!:D

opeter ::

Zakon!!!
Še dolar $ nej gre do konca leta totalno ukurac, poj smo pa na konju!:D


Popravek: "pol smo v kurcu".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Volk| ::

(... carinska oprostitev za vrednost pošiljke do 22 EUR, ki se pošilja neposredno iz tretje države prejemniku v Skupnosti, se s 1. decembrom 2008 spremeni na 150 EUR, ...)"


Ne vem ce to prav razumem: torej vse bo carinjeno s 150 € ali kaj?
Na mojem izdeklu je bila carina mala. MIslim da nekaj manj kot 2 €, davek je tisti lopov...no, saj ga pri nas tudi placujemo.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

madmitch ::

Volk, preberi črko po črko, potem jih sestavi v besede, te preberi eno za drugo in tako dalje, dokler ne boš uspel prebrati celega stavka. Takrat napiši kratko obnovo kaj v stavku piše.


Beri, preden klobasaš neumnosti in delaš bebca iz sebe.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Volk| ::

Hvala za nasvet:D
Zdaj sem skapiral, hehe, pac mam "dolgo lajtungo":|
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

zcetrt ::

Ali je kdo že zagotovo na lastni koži občutil to spremembo vrednosti blaga, oproščenega carinskih dajatev in DDV-ja, na 150 EUR?

Tu je še vedno 22 EUR...
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

krneki ::

Ne poznam nikogar iz prihodnosti...

zcetrt ::

Ojej... Hvala...
4.

mtosev ::

kolk bom placal na skupno vrednost 37eur (37eur=artikel+postnina)?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BuBBle.D ::

Koliko se carinikom sprdne. Vsaj takšne so moje izkušnje.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Utk ::

Kako je zdej s carino računalniške robe recimo iz Kitajske. Sem gledal nekaj po tistih šifrah na http://taric-curs.gov.si, in po moje ne bi smelo bit carine, pozna kdo te stvari bolje?
««
«
1 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018373 (361) darkolord
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391551296 (3605) DarwiN
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322839 (9968) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499204 (54065) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030145 (26713) Fritz

Več podobnih tem