» »

mnenje o spletni strani

mnenje o spletni strani

winlins ::

Pozdravljeni,

Kot projekt izdelujem spletno stran zakupil sem tudi domeno slo-spot.si. V mislih imam objavljanje računalniških novic. Trenutno jih kopiram iz računalniških novic in še kje. Sedaj me pa zanima kaj vi menite o strani. Lahko se tudi registrirate in napišete kakšen komentar :)

SLO-Spot.si

Hvala!

Lp, Winlins
  • spremenil: winlins ()

gslo ::

torej delaš reklamo, al te dejansko zanima kaj o strani? zadeva zgleda pretirano suhoparno, fonti so zgrešeni (halo, times new roman like pisave so za bruhat).. prav tako je smešna reklama (sklepam da kolega), ki prodaja originalne CD keye. na kakšen način? je to sploh legalno? kar se tiče kopiranja novic iz drugod ne vem (ne reagirajo vsi dobro), je pa dejstvo, da ob vsej tej izbiri nimaš niti pod razno šans za kakšno večjo bazo bralcev kot par naključnih 13-letnikov. za kaj boljšega rabiš DOBRE pisce. če bi bila npr. tvoja stran no. 1 referenca v zvezi z IT novicami se folk niti ne bi tako pritoževal nad izgledom.. da pa zgleda slabo in ponuja skopirane novice je pa izzid lahko samo en..

btw, na winslins (LOL) ti ne delajo linki do nekaterih referenc.. ampak.. če si osnovnošolc, pol je kar pohvalno za prvi projekt. vsaj ne delaš v pure html-ju. še vedno pa daleč daleč daleč od česa, kar bi lahko dejansko prodal kot izdelek. :P

winlins ::

Zanima me predvsem kakšen je izgled spletne strani, ker je spletna stran še v izdelavi so to primeri reklam, sem dijak 3 letnika in se sedaj to komaj učimo.

Matev ::

novice so zgolj kopija iz ene druge strani ???

v čem je potem smisel

cyber_killer ::

Eh klasična stran, me ne prpriča, da bi rekel "vaoo to je pa hudo".

Fonti mi niso všeč, črn okvir mi tudi ni všeč, banner spremeni nujno.

Pod kontakti bi bilo dobro, da tisto okno optimiziraš in da uporabnik ne rabi klikat še enkrat na kontaktiraj.

Okence za prijavo na portal daj na vrh strani in ne nekje v sredini.

Zelo grde so mi tudi te pikce, katere so namenjene "razdelitvi" novic.

To je to na pogled, kar se tiče kode pa to pa nisem nič gledal.

winlins ::

Evo nekaj sem spremenil. Če je zdaj kaj boljše. Pa hvala za kritike :P

žana ::

malo moti velika pisava, ali pa jo le jaz vidim veliko..čeprav na drugih straneh je normalna velikost.
Play music with real instruments.

winlins ::

Velika pisava ? naslovi novic ? ali kej drugje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: winlins ()

žana ::

Nekako na celem zaslonu je videti vsa pisava velika..ali pa samo pri meni. naj še drugi povedo.
Play music with real instruments.

bluefish ::

Ja, font je prevelik.

Vice ::

Stran izgleda kot nek mušter za izdelovanje templatov za kakšen CMS. Na prvi pogled sem celo pomislil, da stran sploh nima nobene css datoteke, ko te presenti tale spisek:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/menu.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/text.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/slideshow.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/novice.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/header.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/sidebar.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/gallery.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/comment.css" />


LOL

winlins ::

Pa kaj ima to veze koliko css datotek imam v strani? Res da stran nima nevem kaj dobrega designa je pa funkcionalna, spletna stran je pa za tekmovanje.

Vice ::

Funcionalna? Kaj po tvojem mnenju pa je funcionalnost?

x3ca ::

Ideja je zelo povprečna.
Logo je slab.
Manjkajo ti kakšni šumniki (oglasevanje).
V menijih, ko listaš novice, bi lahko bili kakšni razmaki, ker je nepregledno.

...

Stran ni slaba, za začetnika je super, je pa še ogromnno prostora za izboljšave :)

winlins ::

Stran postopoma izboljšujem. Glede photoshopa nisem glih najboljši če je pa kakšna napaka ali bi bilo leko kaj dodat ali izboljšat pa samo napišite :)

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: winlins ()

Matev ::

Stran postopoma izboljšujem


veliko uspeha ti želim

stran ga rabi

radiokills ::

Strogo žirijo si si našel na temle forumu, ni kaj. Naj ti komentarji ne vzamejo poguma. Matev, tehle ciničnih komentarjev poba nikakor ne rabi, še manj pa si jih zasluži.

Dejstvo pa je, da stran ne špila tako kot bi morala, poskusi popraviti naslednje:


  • Povečaj razmak med vrsticami (line-height) - tako bodo besedila bolj berljiva

  • Na vseh podstraneh vertikalno poravnaj sredinski del s stranskima stolpcema (verjetno ti tukaj dela problem margin od headinga)

  • Osrednji del na vstopni strani:

    • Vrhnji scroller/carousel (kjer se ti vodoravno listajo novice) malo izpostavi - daj ga v okvir ali nastavi neko ozadje, naj se vidi da to ni eden izmed člankov.

    • posamezna novica naj bo zaključen celota, sedaj ne veš kam pašejo komentarji, link 'beri več'... poskusi s kakšni okvirčkom ali 'šibko' barvo ozadja

    • pri posamezni novici daj titsi del 'Objavljeno...' v drug/manjši/poševen (kajvemkakšen) font, naj bo jasno, da ni del besedila novice

    • sličice pri posameni novici naj imajo malo left margina, da se jih besedilo ne dotika, ker zgleda malo češko

    • na sličice naštimaj link, ki te vodi do novice - obiskovalci pričakujejo, da se bo nekaj zgodilo ko kliknejo na sličico

  • Stranski stolpci:

    • Pri novicah in komentarjih ne veš kje se konča eden in kje začne drugi - daj jim malo bottom margina

    • Osebno bi za ozadje naslovov okvirčkov dal pravokotnik, s tole sličico mi izgleda malo razmetano, če boš vztrajal pri sličici, daj naslovom malo paddinga spodaj in zgoraj




Malo me zmotijo tudi tile modri linki, ki so vsepovsod. Okrog podčrtavanja linkov so mnenja precej deljena, za moj okus pa bi bilo najbolje takole: vsekakor odstrani underline pri naslovih novic. Tudi v stranskih stolpcih se mi podčrtovanje ne zdi nujno, saj so obiskovalci večinoma vajeni, da je tam 'klikabilna' vsebina, v teh stolpcih naj bodo linki druge barve (ne vem, mogoče lahko celo ostanejo črni). V besedilu novic pusti linke podčrtane. Saj pravim, nekega standarda pri podčrtovanju ni - usability eksperti bodo navijali za podčrtavanje medtem ko bodo nekateri dizajnerji odločno proti. Mogoče bi linke dal v drugo barvo kot headinge.

Daj obiskovalcem informacijo kje na strani se nahajajo. Če kliknem posamezno novico ali podstran, ne vem več kje sem. Obarvaj aktivni menu item, ali pa pod menijem naredi breadcrumb (npr.: Domov -> Novice -> Naslov novice)

Verjetno je cilj tvoje spletne strani pridobiti čimveč uporabnikov. Zavedati se moraš, da se večina obiskovalcev ne želi registrirati, preostalim pa link za registracijo še skrivaš nekje na sredini desnega stolpca. Naredi en okvirček/benerčič ki bo 'sekal' ven in bo obiskovalce pozival k registraciji. Postavi ga na vrh levega stolpca, da bo vsem padel v oči.


S CSS-ji je pa takole: res je bolj pregledno če maš za vsak sklop svoj fajl, vendar pravila dobre prakse velevajo, da je fajlov čimmanj oz. najboljše eden. Browser mora zahtevat vsak fajl posebej in tukaj imaš izgube na hitrosti nalaganja strani, saj potrebuješ več http requestov. Lahko med developmentom delaš z večimi fajli, ter jih ob deployu združiš - pomagaj si s temle



Evo, par napotkov imaš, ni pa nujno da bodo vsi izpadli dobro, niti ni nujno da se bodo drugi strinjali z njimi. Z zgoraj napisanim boš pridobil na preglednosti, mogoče bi še malo dodelal celoten dizajn. Logo izgleda soooo 90's :). Malo se poigraj. Najdi nekaj strani ki so ti všeč in jih primerjaj s svojo. Bodi pozoren na podrobnosti. Hudič je zmeraj v podrobnostih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297332453 (56602) htmltroubles
»

Stari Slo-Tech se ukinja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
29016943 (11222) Tody
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544755 (3572) Bela01
»

Pomoč pri dizajnu (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
625573 (3993) Meizu

Več podobnih tem