» »

prosim ocenite stran

prosim ocenite stran

«
1
2

pluto1457 ::

ker bom dal rihtat spletno stran, bi bil vesel vaših predlogov kaj bi bilo potrebno popraviti

www.brunarice.net

thx vsem:)

tempoFlow ::

1. Stran nikakor ne sme imeti prve strani v smislu, če želiš vstopiti, potem klikni. Kliknil sem že povezavo, kar pomeni, da imam namen vstopiti, tako da bi jaz to prvo stran izpustil.
2. Za današnje razmere je malce preozka.
3. Galerija je izdelana lepo in je zelo odzivna
4. Celotna stran je hitra in odzivna
5. Morda bi malo zamenjal barve na levem meniju, saj ta preliv (oker - belo - okrer) zmanjšuje kontrast in je zato težje berljivo.
6. Glede na ostalo stran, so gumbi pri Program - Zanimivo malo amatersko izdelani. Malo moteč je tudi kontekstni menu, ki skoči na prvi postavki (Masivne brunarice) - tukaj zmoti tudi navigacija: iz kontekstnega menuja lahko brunarice iščem po tipu, ko pa kliknem na "Masivne brunarice", pa o teh tipih ne duha ne sluha.

Po mojem mnenju je stran kar dobro narejena. Potrebuje samo par kozmetičnik popravkov.:)

pluto1457 ::

thx za odgovor.mogoče sem mislil, da bi spletno galerijo mal posodobil. vstopno stran pa itak izpustil. defenitivno drugačne barve.ne štekam kako preozka?

lp

R33D3M33R ::

Meni je všeč. Če imaš prvo vstopno stran, naredi, da obiskovalca samodejno preusmeri po recimo 3-4 sekundah, če še ne vstopi.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

tempoFlow ::

thx za odgovor.mogoče sem mislil, da bi spletno galerijo mal posodobil. vstopno stran pa itak izpustil. defenitivno drugačne barve.ne štekam kako preozka?

lp


Preozka v smislu 760 px. Je na mojem 17'' monitorju en mali flek na sredi, okoli pa veliko praznega prostora. Slika mi dejansko pri 1280x1024 zasede le malo več kot polovico širine ekrana.
Jaz bi privzeto širino nastavil na 1024, saj danes večina ne uporablja več 800x600.

gregy ::

mogoče se mi zdi predolga po višini .. daleč dol je treba scrollat .. mogoče kakšen slider ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

pluto1457 ::

sej zato sm dal ocenit vam strokovnjakom...da majstor popravi tisto kar ne štima..povejte se da taki strani dodati administrativni vmesnik?

lp

luksorzi ::

meni galerije ne pokaže

R33D3M33R ::

Seveda, samo v primeru, da zadeva ni bila delana s tem v načrtu, se pripravi na obsežno preurejanje kode.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

pluto1457 ::

kolikor vem je dinamična spletna stran...če vam to kaj pove..

#000000 ::

Dinamika je zgleda dokaj relativen pojem. 8-)

R33D3M33R ::

Dinamičnost nekateri pojmujejo tudi kot uporabo PHP, kar pa še vedno ne pomeni nič. Uporablja stran SQL bazo za vsebine?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

pluto1457 ::

tega pa ne vem

mte ::

Se strinjam z zgornjimi komentarji, poleg tega pa je kup napak v kodi, tako da je čudno da nekateri brskalniki to sploh prebavijo. V Safariju na prvi pogled opazim vsaj tri vizualne napake, tako da če želiš stran, ki bo primerna za vse obiskovalce, bo tudi to treba popraviti. Vsebinsko te napake sicer niso pomembne, se pa opazi da je površno narejeno.

Kar se tiče širine, jaz opažam da je trenutno optimalno narediti cca 950-975px v širino oz. ekvivalent (če želiš da se vsebina širi s tem ko uporabnik poveča pisavo v brskalniku). Nekateri vztrajajo da je narediti tako, da bo dobro vidno tudi na 800x600 (tudi tvoj majstor je tako naredil), vendar če so vse glavne novičarske in ostale najbolj brane spletne strani pri nas že stopile korak naprej, je to zame dovolj dober argument za višjo resolucijo. Kar pa ne pomeni, da je lahko stran pri normalno veliki pisavi širša od 1024px (minus nekaj pikslov za drsnik), saj tisti z višjimi resolucijami dostikrat nimamo brskalnikov raztegnjenih čez cel ekran.

Sam tudi ne maram raznih števcev na dnu strani.

Na vsako stran se da pripopati admin vmesnik, vse je odvisno od razvijalca.

Če smo picajzlasti, stran tudi ni semantično dobro postavljena (ločitev stila od vsebine), kar pomeni, da jo bo google imel malenkost manj rad, slepi, slabovidni in tisti, ki uporabljajo brskalnike na telefonih in tekstovne brskalnike, pa se bodo lahko obrisali pod nosom. Ampak s tem je verjetno povezana tudi cena strani, vsaj upam da je nisi plačal toliko kot bi eni resni profesionalni firmi ki se s tem ukvarja.
lp

pluto1457 ::

koliko misliš da je to vredno?

in koliko bi bila profesionalno narejena?

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

R33D3M33R Dej ne tež s SQL:D

Mene tut moti tista prva stran ko moraš vstopit pa tekst je mal mejhen pa preveč ga je. Moral bi bol bistvo povzet, vse dodatne stvari pa bi morale bit nekje posebej (recimo PDF prospekt dostopen na internetni strani). Saj drugače je kar v redu.

blackbfm ::

mte To da so v safariju 3 vizualne napake je pa čisto vseeno. Samo še en linuxaš se manjka da bi težil kako je v lynxu tekst zamaknjen pa bi blo popolno:))Važno je da se stran normalno prikaže v firefoxu in internet explorerju.

AmokRun ::

Nič ni vseeno če ne dela! Stan je očitno narejena tako, da dela v IE.
V operi zgleda takole:


V FF se tudi ne prikaže pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

blackbfm ::

Je za popravit samo ni pa treba panike delat. Stran deluje to je važno.

pluto1457 ::

res hvala vsem...upam, da čimprej čimveč nasvetov, da dam zravn majstru, da pol počekira..

mte ::

blackclw: tudi lynx oz. še bolj links zna biti včasih precej uporabna zadeva. Sicer za to konkretno stran ni pomemben, ampak vseeno.

Zakaj je Safari pomemben? Ker za moje pojme predstavlja boljšo podporo standardom kot tvoji priljubljeni in so napake v Safariju jasen znak, da s kodo nekaj ne štima oz. so namesto lepih rešitev uporabljene neke čudne.

Ampak kot opažam, so napake v Operi identične tistim v Safariju, vsaj ena od njih je prisotna tudi v Firefoxu.

lp

blackbfm ::

Ja ja vse je uporabno samo za tisti procent uporabnikov, ki uporabljajo neke eksotične brskalnike se nima smisla preveč trudit oz. škoda je časa. Meni je važen samo FF in IE, pa če ostali brskalniki sploh ne prikažejo strani me sploh ne gane.

AmokRun ::

blackclw: IE6 je en tak eksotičen browser, v bistvu gre za cca 7 let star browser8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

blackbfm ::

Nima veze, še vedno ima dovolj velik tržni delež večji kot safari, opera in lynx skupaj:D

mte ::

blackclw: saj pravim, če ti pišeš vsaj kolikor toliko normalno kodo, bo Safari prikazal pravilno in ni treba nič več časa in nobenega prilagajanja. Če pa bo Safari prikazal kup napak, potem je to samo znak, da pišeš zanič kodo in nič drugega. Ne gre za procente uporabnikov, ampak za to, da delaš po standardih in ne po nekih IE kvazistandardih, ki jih čisto slučajno prebavi tudi FF. S tem maš potem bolj robustno kodo in ti bo delala, tudi ko pride ven nova verzija IE ali FF. Če ti pišeš zanič kodo, ni sigurno da bo to šlo lepo skozi.
lp

blackbfm ::

No ja no, tako kot ti praviš, tako bi moglo bit. Pa ni. Vsak browser ima neke svoje fore. To da je stran napisana po standardih še ni nujno da bo potem povsod pravilno prikazana. In če moja stran ni pravilno prikazana v FF in IE se gremo pa pač drugače.

snoopy20 ::

hy!

da ne bom odpiral nove teme, bi še jaz prosil, če bi ocenili stran, ki sem jo izdelal! gre za produkt začetnika, tako da so vsakršne kritike,... dobrodošle!

link

AmokRun ::

A to si sam delal, ali si nek template preuredil?

edit: vidim zdej spodaj link do templatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

snoopy20 ::

template sem preuredil!

se opravičujem sem pozabil to prej napisal!

bluefish ::

Vrhnji banner bi bil lahko malo bolj kvaliteten in vsekakor brez naslova, cifer,... Pisava je tudi nekam velika in tako kot celota izpade preveč poceni.
Glede na to, da se gre za predstavitveno stran društva niti ne rabiš vremena in podobnega. Ker na koledarju označuješ dogodke,... je sicer smiseln, vendar pa bi lahko izbral kaj drugega, kar ni flash.
Rdeča glede na tematiko pristaja.

Bela01 ::

Ola!

A bi lahko še malo meni ocenili stran? klik


P.S.: Onega linka za Pečke pa ne rabite ocenjevat, ker ni lepo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bela01 ()

Gost ::

Lp,

@snoopy20:
- temne strani meni niso nikakor všeč :) drugače barvne kombinacije so še kar
- preveri in se nauči, kdaj se uporabljajo gifi in kdaj jpgji (gifi v headerju so vsekakor neprimerni)
- jpgji so večinoma slabe kvalitete
- glavni meni 1. nivo ne deluje (nikamor ne prideš če klikneš recimo predstavitev (ni logično)
- poskusi premakniti vso css kodo iz < style > tagov v css datoteko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

bluefish ::

Nujno odstrani melodijo, število obiskov vodi v ozadju in ga ne prikazuj na strani. Malo spremeni glavni meni, saj je trenutna pisava neustrezna in preveč ostra. Prav tako ti v meniju povzročajo težave šumniki in sičniki.

Oblikovno pa je stran precej všečna in primerna za storitev.

Tole je nekako na hitro, ker se nisem poglabljal v kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bela01 ::

Thx.

Glede glasbe, sem že velikokrat želela pregovorit lastnico, pa se ne da. Torej sem tak naredila, da jo lahko barem izključiš.
Glede števca: Zakaj ni vredu da je tu prikazan? In kak ga naj naredim tako, da ga bo lahko tale ki ma stran vidla, če predpostavim, da ve še manj kot jaz :)?
Glede šumnikov: Kje ne delajo? Meni se izpišejo vredu?
Glede pisave v meniju: Katero je bolje da uporabim? Kakšno bolj zaokroženo?

Gost ::

@Bela01

- stran potrebuje apple quick time plugin (je to nujno potrebno?)
- verjetno se igra v ozadju glasba. Je to nujno potrebno? Upam, da je prisoten gumb za ugasniti zvok. Ker nikakor ni uporabno. Uporabniki poslušamo glasbo svojega okusa.
- ena slika v glavi strani ima zamegljen obraz osebe, ki sedi za mizo. Raje vrži potem to fotko ven, ker ni ok.
- na prvi strani v meniju ponudba ne delujejo šumniki
- FRAMES: naredi drugačen koncept, brez frameov. Frame-i so za iskalnike neuporabni, ne moreš podati ustreznega linka iz neke podstrani nekomu itd
- knjiga gostov na zunanji lokaciji preko 3rd party aplikacije deluje amatersko (ali jo vgradi v stran, ali pa ven)
- enako velja za galerijo. Galerija na zunanji lokaciji preko 3rd party aplikacije deluje amatersko
- "kje smo": nikjer ni napisane lokacije in ne veš a je ta lokal v Lendavi ali v Kopru.

bluefish ::

Hja, če jo želi imeti, pa naj jo ima :). Ji pa lahko poveš, da mnogi današnji uporabniki enostavno zapustijo stran, ki jim vsiljuje glasbo, ki je ne poslušajo ali pa ne marajo.
Načeloma je lahko prikazan, vendar pa izgleda rahlo neprofesionalno na strani, poleg tega pa ne ponuja neke dobre povratne informacije, saj najbrž beleži vsak obisk, četudi nekdo na stran pride trikrat zapored v minuti. Prav tako ni možna nadaljnja analiza o viru prihoda na stran (druga stran, google, na pamet,...). Za to lahko uporabiš Google Analytics ali pa ima celo gostitelj strani na voljo cpanel, kjer je ogled možen preko določenega naslova. No, če lastnica tega ne obvlada (itak, da ne), potem lahko nekje najdeš števec, ki zapisuje v txt datoteko. To datoteko nato lastnica le pogleda in vidi število. Dostopna pa je na enakem naslovu kot stran, recimo na naslov_strani/obisk.txt
Šumniki ne delajo ob recimo lebdenju nad ponudbo pri vnosih v podmeniju.
Da, bolj zaokrožena pisava bi bila idealna. Ali pa vsaj malo "težja" aka. bold od te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bela01 ::

Glede glasbe: v framih sem naredila zato, da ko klikaš po strani, da ti nena zopet od začetka špila. Kaka druga rešitev? Glede playerja dala sem čisto simp kodo embed ... Kako lahko drugače naredim?
Glede slike v ozadju bom popravla in dala drugo.
Glede šumnikov: Hm meni dela. :( Pojma nimam.
Glede knjige gostov bom uredila
Glede galerije sem pa dala zato tam, ker ima zakupljen majhen prostor :S. Razen če dam galerijo na kak free strežnik.
Kje smo: Ups :D bom popravla. Meni je blo logično da v Mariboru :D:D:D

bluefish ::

encoding strani nastavi na utf-8 ali pa v skrajnem primeru na windows-1250.

Bela01 ::

blueFish: Hvala za namig glede števca. No, sicer sej dobivam report glede obiska :D, mogoče ji bo to zadosti :).
Glede šumnikov: Je možno da mam kako čudno nastavitev jaz sama, ker mi dela?

bluefish ::

Načeloma ni odvisno od brskalnika, saj se za vsako stran nastavi glede na encoding le te - pri tvoji strani recimo na Western (ISO-8859-1), medtem ko je na ST na Central European (ISO-8859-2). Poglej, če je pri View > Character Encoding > Auto detect na Off v Firefoxu.

Si že poskusila nastaviti na utf-8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bela01 ::

Aha zdaj pa tudi meni ne dela. Bom porihtala.

Bela01 ::

Meni sem naredila v fireworksu. Ali ima ta program kje možnost nastavit kodiranje? Namreč template ima nastavljen utf-8

Pa še eno vprašanje: V Operi se mi lepo prikaže glava (flash animacija), v IE tudi, v Safariju še nisem probala, v Mozilli pa mi naredi ene 2-3px prazen prostor pod animacijo (tako črto). V čem je fora?

Bela01 ::

Pisavo v meniju sem popravla. Nisem dala odebeljene, ker mi nekak ni pasalo. Sem pa dalo malo bolj okroglo pisavo. Se mi pa zdi da je malo prevelika?

bluefish ::

še vedno se mi nekako ne dopade in ne vključi v sicer bolj smooth stran. Katero pisavo pa uporabljaš?

Bela01 ::

Zdaj sem dala Century Gotic, prej pa je bil Arial Narrow.

Bela01 ::

Pa še nekaj, zakaj mi Mozilla pod animacijo v glavi naredi neko kojnsko črto. Medtem ko IE in Opera ne naredita tega.

bluefish ::

tisto s črto je veliko odvisno od celotne kode in bo kdo povedal kaj več.

Pri pisavi pa je finta, da je dobro nastaviti nek univerzalen font oz. družino le teh. V nasprotnem primeru se uporabniku na strani font ne bo pravilno prikazal, če ga nima na sistemu. Poskusi z font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; ali pa Arial, Helvetica, sans-serif;
Sicer glede tega govorim na pamet in bo potrebno videti rezultat.

Bela01 ::

Ja sej ostali font na celi strani je Arial, Tisti v meniju (ne pod meniju) pa je itak slikica. Mislim, da bi mogo bit manjši napis.

bluefish ::

mnja, čisto spregledal, da so slikice :(. No, potem pa malo eksperimentiraj sama zase, če boš prišla na kaj bolj "mehkega".

snoopy20 ::


Ker na koledarju označuješ dogodke,... je sicer smiseln, vendar pa bi lahko izbral kaj drugega, kar ni flash.


kaj pa bi predlagal?

glede ostalih stvari pa sem malo spremenil pisavo,... za baner pa še razmišljam kaj bi naredil oz. kako bi ga spremenil?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdovratne težave v HTML/CSS-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
887899 (5877) joker16_7
»

Opera Mini za iPhone oddana v obravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6722128 (20217) JayKay
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815096 (9573) Jst
»

Ocenite spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
212225 (1519) Fukomuko
»

Oceni stran

Oddelek: Izdelava spletišč
472398 (1381) njok

Več podobnih tem