» »

najugodnješi stalni dostop

najugodnješi stalni dostop

Arthur ::

sestrin tip si torej išče nekaj ugodnega za net. ker je srednješolski profesor, ima pravico do arnesa. živi v bloku, kjer imajo kabel, vendar pa sam ni naročen nanj.
glavno pri stvari je, čimcenejši mesečni strošek. če torej vzame adsl, mora tudi isdn. če vzame kabel, se mora naročit na kabelsko.
hitrost prenosa ni tako pomembna. 128/64 bi lahko preživel.

kaj predlagate?

PaJo ::

ce rabi neta za 10 ur na mesec naj vzame navaden modem:D
Ce pa rabi permnetno povezavo pa ga bo verjetno kabel ceneje prisel, sploh ce je zadovoljen z pocasnim paketom. Sploh pa naj si malo preracuna glede na cene njegovega kabelsekag operaterja. Cene za ADSL so tako in tako splosno znane:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

frudi ::

z arnesom preko kabla je tako - osnovni paket je običajno kakšnih 256/64 ali 128/64 in stane okrog 3-4 jurje mesečno, odvisno od kabelskega ponudnika (za KKS - območje maribora in širše okolice - je recimo naročnina za osnovni arnesov paket 4165 sit za 256/64). problem je pa kabelska naročnina; če je sedaj ne plačuje, mora prišteti še kake 3 jurje za to, kar je precej, če res ne rabi kabelske televizije.
po drugi strani stane adsl malenkost več kot 8000 sit mesečno, plus par sto sit kolikor je razlika v naročnini za isdn, je pa hitrost udobnih 1024/128.

torej, pri kablu za šest do sedem jurjev dobiš osnovnih 128/64 ali 256/64 in še kabelsko televizijo (morda se mu bo pa dopadla), pri adsl pa za slabih devet jurjev cel 1024/128. če bi se mu šlo za hitrost, ne bi bilo dvoma, kaj vzeti; če pa se je pripravljen odpovedat precej hitrosti za dva jurja mesečno in če si se mu dopade ideja kabelske televizije, pa naj gre na kabel.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

CaqKa ::

isdn je 128/128 na obeh linijah.. torej je vse samo odvinso od tega kolko časa bo na netu... če se ne motim lahko preko obeh kanalov dostopa pol tudi na arnes.. to se mi zdi da bi bilo še najcenejše če recimo ni več kot enih 50 ur na mesec na netu. nevem kolko je to.. preračunaj naročnino za isdn pa prištej impulze za 50 ur za tarifo 0889

NoUse4AName ::

pa povej od kod je tale profesor, saj ni povsot enako.

Arthur ::

je iz šentvida, ljubljana... mu bom sporočil vaše predloge.
ne vem pa, če mu bo všeč kabelska, glede na to da nima tv-ja.:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

Hux ::

no ce je ucitl ga kr napizdi nekaj.

CaqKa ::

hehe
učitli majo da se učijo :)

sicer pa.. težko rečt ampak glede na to da nima pojma in tebe sprašuje kaj si naj vzame bo očitno še vedno najbolj ugoden isdn preko enega ali dveh kanalov... pa nesmemo pozabit na simobilov gprs unlimited :)
57,6 kbps brez omejitev za 8000sit/mesec
včeraj sem ravno simensa priklopo preko kabla na mašino pa je stvar cuzala podatke dol hujše ko moja stara linija ki je na 26,6 delala.. itak ;)

Klemenn ::

em..dejte mi razložit kaj moraš imeti za gprs internet???:\

Gandalfar ::

CaqKa: +3k narocnine ne smes pozabit

Jebediah: to je zelo offtopic in o tem smo ze govorili. Uporabi search.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049578 (7260) flipflop
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819094 (12127) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017524 (5725) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707864 (6170) DeLonghi
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379366 (6425) AlienRex

Več podobnih tem