» »

Kabelski internet cenejši kot ADSL

Kabelski internet cenejši kot ADSL

«
1
2 3

Jakka ::

Bi bilo bolje, da se komentiranje novice nadaljuje tukaj. Se mi zdi da se je debata začela in bi se lahko nadeljevala tukaj. Bolj primerno mesto in tudi v pozabo ne gre. ;)

Evo še link do novice

klik

upam da dela :D
  • premaknil: Predator ()

Zheegec ::

Za kabl je pri nas 120K priključnine, 1.5K naročnine za TV, za modem 30K, za 256/128 pa 8K na mesec.
ADSL je kar veliko cenejši, ISND 25K, ADSL 30K, naročnina na ISDN 1.5K (za tolko več kot navadna), 2056/386 pa 8K za študenta, ping pa veliko nižji -> seveda če bi ilahko imel ADLS;((
ADSL rulz, komaj čakam da ga še nam napeljejo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krneki ::

Mah sej rezultat teh debat je zmeri isti. Skor vsak ve kaj je zanga najbolj ugodno in to potem tudi vzame.

sash ::

al pa vzame tist kar mu je sploh na voljo, pa četudi je dražje ;((
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Sid Izprijeni ::

Pa še to se zgodi, da se zajebe in plača ful dražjo varianto, potem ga pa to peče in samega sebe in cel svet prepričuje, da ima v bistvu boljšo varianto. >:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Cokolesnik ::

Vse uporabnike opozarjam že vnaprej, da se v nadaljevanju razprave vzdržijo subjektivnih (osebne narave) komentarjev o tem, kaj je boljše, kaj ni, kaj je moderno, kaj zastarelo, kaj bo propadlo, kaj je prihodnost...

Izkušnje uporabnikov z eno ali drugo opcijo širokopasovnega dostopa pa smo navajali že v prejšnjih temah.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Dracula ::

Samo par resnic o TM in Siolu...

Dobro poznam obe varjante ADSL rezlični paketi in različne lokacije in TM Ljubljana par lokacij. In tukaj so izkušnje iz prve roke.

TM
Doma imam TM še iz časa, ko ADSL še ni obstajal oz. je bil v prvem testiranju. Priklop na TM sem čakal cca. leto. Seveda je bilo vedno "naslednji mesec bo... " in leto je šlo okoli. Potem se končno vse uredi... na TM mi zagotovijo, da bo v tednu vse urejeno. Tisti teden je bil spet mesec... no in seveda vmes izgubijo prijavo. En dan sem imel vsega dosti šel tja, nazaj, tja in vse papirje uredil v enem dnevu (nisem želel tvegati, da ponvno izgubijo prijavo).. ok pride dan D pride "monter" potegne kabel. Dam mu pivo in za nagrado dobim več kot 15 metrov kabla brezplačno (v ceno je vštetih par metrov)... ok cool si mislim.. vmes se malo zagovorim z njim o kabelskem netu... težave itd... Pove mi, da je kar precej težav in da so ostali monterji sploh specjalci. (npr priključitev razdelilnika v hiši na elektriko od stopnišča... kar pomeni, da je delalo samo takrat, ko je luč na stopnišču gorela...) itd... Par dni pozneje pride "tehnik" priključi modem in super... Takoj ko se tehnik pobere seveda net crkne... pride 2 dni pozneje zamenja modem in ok... super net in gas... WRONG net je delal samo par ur na dan... kličem support... bo tehnik pogledal... tehnik pokliče čez dan... kaj pa je spet nerobe.... no to je trajalo kakšne 10 dni in vmes se iz dneva v dan izboljšuje net... ko na koncu ni delalo vse kot bi moralo mi tehnik zbriše omejitev na modemu in začne nekako normalno delovati. Prenos download... ob "sončnih" dnevih potegne do 3Mega upload pa deluje slabo... no mislim si ok... smo kompenzirali download z uploadom... da se ne bom preveč razpisal... če potegnem črto. Telemach pade vsaj 2x na teden dol. Vmes sem imel par sizifovih mesecev, ko je zadeva delovala tako slabo, da se mi je stran od telemacha odpirala do 2 minuti ali pa se sploh ni.. da o ostalih naslovih ne govorim. Na Drugo mašino sem priklopil voljo 33K in to je bila res nadzvočna povezava v primerjavi z TM... seveda vsakič ko pokličeš potrebujejo par dni, da se oglasijo in par dni, da kaj spremenijo. Recimo pika na I pa je bila par mesecev nazaj... ko so se vsi sindromi spet ponovili.... na koncu... ko po 14 dneh spet poflikajo stvar se pogovarjam s tehnikom in mu povem, da ni ok.. da sicer lahko surfam ampak ping do routerja je 150 MS in da to je res 2 much... odgovori mi samo 150 MS pa to je super... ko bi ti vedel kakšen ping imajo drugi bi bil tiho.... skratka da ti pade tema na oči. Trenutna/konstantna realnost je ta, da DL še kar dela, kingi so obupni... ul pa od 30 do 70 kbps. Seveda mail par mega je praktično nemogoče poslati. Skratka naslednji teden bom šel prekinit pogodbo in na Amis...
Če potegnem črto....
- obupen support, obupni tehniki, obupen net...

Siol.... ADSL ja pada dol... ampak v povprečju stvar zelo dobro deluje. No kolegu v zadnjih 10 dnevih ni delalo 3 dni.. (problemi na centrali)... seveda imajo na Siolu klasičen slovenski support "ne vse deluje BP"... jih pa moram pohvaliti, da se zadeva izboljšuje na vseh področjih. (Odkar so direktorja zamenjal.) Njihov največji problem je kader oziroma znanje... Vendar se rak rana celi. BTW... če bi pa vedeli na kakšnih stolih sedijo... (ne uprava) bi se pa čudili, da sploh kaj dela. Kolega je imel eno leto polomljen stol brez naslona in z manjkajočimi kleščki.... Da ne govorim o temu, da je bil brez mašine 1 mesec... Ja to je bila realnost...
Če potegnem črto....
- srednje obupen support, normalni tehniki, več ali manj delujoč net...

No v bistvu sem čisto zavil iz teme... ampak če kdo razmišlja kaj naj naredi je SIOL adsl pravi odgovor. O tistem kretenu, ki je napisal članek pa sploh ne bom govoril...

Tr0n ::

Saj pravim. KKS + ARNES sta ugodna in imata dobro porihtane zadeve. Drugo je, kar se tice kablarjev bolj bogo. Bi pa blo dobro, da se bi situacija izboljsala. Za vse.

BigWhale ::

Ko sem bil v Ljubljani sem bil na Telemachu, oz se prej na Kanal8 kabel networku. Dokler je bil Kanal8 je bilo lepo, potem je prisel Telemach je bilo se vedno lepo samo ne vec tako zelo lepo. Potem sem sel v Maribor in na KKS. Vse je bilo lepo, le porte pod 1024 sem imel zaprte za incoming SYN pakete. Zalostno, po nekaj mesecnem prepricevanju in dopovedovanju, da jaz NOCEM da oni skrbijo za mojo varnost in da mi niso nicesar preprecili (se vedno sem imel, mail, web, dns, ftp, .... serverje) in da je tako ali tako cisto vseeno. Da mi naj odprejo zadeve. Me niso uslisali... Ne da se samo za enega uporabnika... ... medtem ko vsi tam zaposleni, ki so tudi na KKS priklpoljeni imajo zadeve odprte.

Sedaj sem na ADSL. Mnja, klonil sem in se vdal v usodo, kaj cem. Ko link pade dobim mail, da je connection restarted. To se potem ponavlja vsako minuto. Vcasih na dan dobim tudi po 50 takih mailov... ... kar je zalostno... Je pa res, da so mi na siolu takoj zrihtali static IP in reverse DNS lookup... Kar je pa pohvalno... (Torej, takoj je po ene petih telefonskih klicih in 20 prevezovanjih, ...;> ) Cesar na kablu tudi nisem mogel dobiti...

Pa siolov peering s kakim drugim slovenskim providerjem precejkrat pade...

--
BigW!

CaqKa ::

ok.. takih težav na kksu res nimam kot ste jih eni zgoraj opisali s telemahom...
očitno res niti ne vemo kak nam net dobro laufle ;)
sicer pa tistole z porti pod 1024... ah nevem.. mene ne moti tak.

Yohan del Sud ::

Še moja izkušnja z kablom in telemahom.

Že skoraj leto dni sem preko volje na telemah kablu in do sedaj kakih večjih problemov nisem imel. Zadeva je normalno laufala po specifikacijah (512/128). Edino občasno zadeva ni laufala sploh (do modema sploh niso podatki prihajali). Ampak ni bilo hudo, recimo par ur na mesec, kaj takega. Ampak zdaj čez praznike je bila zedeva down polovico ali še več časa (3 ure dela, pa pet ne pa spet eno uro dela itd), kar me je malo pojezilo, saj laufam en manjši biznis preko te povezave... Tudi po praznikih je zadeva down vsaj po uro ali dve na dan. Kaki predlogi?

BTW, po novem, ko mi z voljo poteče pogodba lahko prešaltam tudi na telemah in amis kabel providerja. Ceno so pa itak povsod iste. Ampak ali se splača? kabel je itak telemahov...

frenk ::

Kva je to reverse DNS lookup?...vem kva je DNS sam un reverse pa looukup ne vem.

Torej jest mam ADSL in dela BP. Pade dol sam takrt k pade internet dol...torej do zdej mogoče 2x, jest mam pa ADSL že 3 oziroma 4 mesece. Čakou sm tud pomoje da sam tedn oziroma 14 dni...pa k so prklučval je blo mau problemou s telefonm ampak so ceu dan delal in to zrihtal še isti dan. Ja pa s statičnim ip-jem tud ni blo problemou.

Torej: support:zakon tehniki:face internet:tud zakon cena:5900sit...več kot zadovoljen:D

krneki ::

Če nardiš reverse dns lookup na 212.93.228.2, dobiš slo-tech.com

AtaStrumf ::

Khm, a noben med vami ne pomisli malo na začetne stroške? Kolk je mene koštal kabel? 2 SIT! In dobil sem ga točno v 14-ih dneh. Kolk bi me ADSL? Najprej nadgradnja na ISDN + telefoni, pol pa še ADSL, skratka 60 jurjev in več. Aja, pa dela mi tri mesece 24/7 brez enega samega samcatega problema in imam, ob ustreznih pogojih, DL 120 kbps UL pa 27-30 kbps (1 mbit/256 kbit) in to oboje konstantno. Tako da res nimam pripomb. Sem pa na AMIS-u prek Telemach-a. Pinge v on-line špilih imam pa ponavadi najnižje med vsemi. Skratka špica! ADSL? No thanks!

Aja pa tisto o kabelskem TV-ju, ki ga prištevate k stroškom kabla in primerjate z stroški za telefonsko naročnino je pa kar nekaj. Valda da ma vsak TV in ga vsaj nekdo v družini uporablja BISTVENO več kot pa dandanes uporabljamo stacionarni telefon, tako da ne bit smešni. Pa mislim da lahko komot odpovem TV pa mi bo kabel še vedno delal. Poiskusite vi to z vašim telefonom.

Dusko ::

@AtaStrumf
Daj malo se umiri ,Prvo kot prvo kot že tisočkrat piše nimajo vsi možnosti kablske televizije.In s tem tudi ne kabla. Stacionarni telefon ima bisveno več ljudi kot pa kabelsko televizijo.

Torej nimamo niti vsi izbirat si najbolj ugodno ponudbo.
Kar se ADSL tiče pa folk dajte se malo zamislim nadgradnja pride 21.000 če si vzel tisto v akciji in še to lahko plačaš v 10 obrokih torej 2.100 sit na mesec
Nadgradnja na ADSL pa res pride 30.000 pa lahko tudi plačaš 3 krat po 10.000 sit.
pa pač naročnino ti zvišajo za 1.4000 na mesec.
Oki naročnina je res malo draga če nisi študent.Ampak odkar mam ADSL zdaj tretji mesec internet ni deloval enkrat in še to zato ker je elektrike na telekomu zmanjkalo.
Tak ,da nevem kak vam 3 krat na teden ne dela ADSL.
Drugače pa ko tolko pravite kak je drag ADSL 50.000 priključnina.
Ma me zanima kolk od vas redno kadi in kolk dnara povprečno vržete vun za cigarete.
Verjento ravno tolk kolk stane mesečna naročnina na ADSL.

GoGy ::

No jz bi tud mel en ful dolg clanek... Sej ni treba vsem brati ampak ga bom vseeno napisal.

Uporabnik dracula ma vse prav

Par besed glede prikljucitve in tehnike in...

Januarja leta 2000 sem izrazil na telemachu zeljo, da bi imel kabelski internet. Povejo mi, da bo mogoce na mojem naslovu imeti internet sele v zacetku poletja(junij 2000), nato junija spet poklicem in recejo do konca poletja... Vmes je bila akcija za priklop 30. 000sit od marca do poletja. Pride september in mi recejo do konca leta, pride leto 2001 in recejo da v roku 3 mesecev(akcija seveda potekla)... Drugi vhodi v mojem bloku ze imajo kabelski net... Mine 3 mesece in spet 3 pa 3 pa tako naprej, vmes sem jim ze ponujal da placam pa so rekli da rajsi ne, ker se bo cena spremenila-znorim in placam v avgustu 75. 000sit za modem in delo... Spet pride september vendar 2001 in me poklicejo da bo v roku 14 dni zmontirano... In res pridejo in montirajo... Upload je bil ce je bil dober dan 3k kot je pri telefonskem modemu vedno, download pa ok 50k za paket 512/128(kbit/sec).

Uploada nisem prevec potreboval, zato nisem imel pritozb... Tudi net je delal ok.
V decembru 2002 sem se pritozeval glede uploada in mi samo povejo da nemo modem dela tezave in da si moram nabavit standardiziran modem ta pa stane 30. 000sit-znorim in ne vem kaj naj delam. V februarju 2003 recem naj mi testno zmontirajo nov modem, ceprav nisem bil pripravljen placat taksen denar. Zmontirajo in deluje vse kot je treba... Pri amisu je bila akcija modem in delo 1 sit... In medtem mi posljejo s telemacha racun za 27. 000sit s tem da jim vrnem nemo modem... Potem se odpravim se isti dan na telemach in jim recem da zelim prekinit pogodbo in pripisem da je povsod vse bolj kot ugodno in ceneje... Omenim tudi amis... In sem ze narocil od amisa in siola pogodbo, ponudbo in pogoje placila-moznosti na obroke itd. Ce bi mi dali komplet pri isdn+adsl na vsaj 6 obrokov bi vzel brez premisleka. Cez 3 ure ko sem oddal odjavnico in se pritozil me klicejo s telemacha na gsm in mi pravijo da je to zato ker nisem imel modema v najemu in da bi ga drugace menjali zastonj. Ponudijo mi da podpisem pogodbo za 3 leta kot pri amisu in pozabijo na racun. Se vedno sem bil jezen in sem rekel da se slisimo ko premislim cez vikend. Komplet isdn+adsl stane 51. 500sit, pri telemachu pa kljub strosku 75. 000 v gotovini moram sedaj placati se 30. 000sit... Rad bi imel adsl, ker ima za studente ceno zelo ugodno za paket

Adsl
2048/384 (kbit/s)=7. 740 sit

Telemach
1024/256 (kbit/s)=9. 000 sit

Odlocim se da bom ostal pri telemachu in se odlocim tudi da imam zgoraj omenjeni paket...
Prosnjo za spremembo paketa sem poslal ze 15. 4. 2003 in cakam na spremembo paketa in se vedno nimam drugega paketa.

Povlecem crto cez vse

;(

In recem da je telemach v v dreku!

Se danes mi je zal, da sem se kdaj odlocil zanj samo zaradi nepravilnosti... Nisem pa nastel vsega podrobno, ker bi vam bilo slabo!

Prav tako je punca sla prek arnesa pri kabelskem internetu pa je imela prav tako ogromno tezav... Od izgub prijavnic do cakanja od novembra 2002 do januarja 2003... Itd

Vsi so grozni, ki delajo v pisarnah

Monterji pri telemachu so ok ostali delavci pa za en drek!

Vsak lahko komentira kar hoce na moje besede, le ce ima drugacne izkusnje in ne ce je samo slisal kaj od koga(klobase).

Vesel bi pa bil ce vidim na forumu kako dobro besedo vendar seveda iz izkusenj ne iz tujih besed o telemachu :d
<a href="http://www.dekodiraj.mobi">Odklep Nokia</a>
<a href="http://www.stolen-phone.com">Ukradeni telefoni</a>

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tomi ()

GoGy ::

zdaj sem opazil da ima tudi telemach po novem nov paket za 1024/256 za studente

NEVERJETNO

jutri grem spet tja ceprav me majo cez glavo jaz pa njih se vec!!!

Vse spet poteka prek ARNES-a

Bye

undefined ::

Arnes kabel = good. Vsi ostali ponudniki = bad. ADSL sploh nima konkurence. Kabel je propadli projekt. Žal ali na srečo, ampak tko je. :)

Mavrik ::

BTW, a tist k je eden napisu drži, da če kej crkne pri ADSL (usmernik naprimer) da pridejo pa menjajo? Kako pa je z ISDN razcepnikom?

To je vzeto iz komentarja.

To je Telekomov strošek, saj v pogodbi za ISDN jasno piše, da razcepnik in ostala oprema NI tvoja last ampa last Telekoma.

Jakka ::

Gogy: naredu si napako, na amis bi mogu it. Bi bilo še najboljš.
Jest bi se tko odloču, ni kej.

GoGy ::

hundley

sej pravim da mi je se danes zal da sem kdajkoli imel opravka s telemachom in da sem zgubljal zivce pri njih... pa se sive lase bom dobu zarad njih!

Zdej sm klicu tega kolega... on tako rekoc pospesuje zadeve kolikor lahko in pravi da ne more verjet kaj se lih men dogaja, se manj mu je pa jasno zakaj ni paket ze v teku... prav da ni slaba ideja ARNES

hehe

komi cakam ju3 da se spet vidim z mojo referentko Mimi :D

tako bo pogledala ko me vidi 8-O
<a href="http://www.dekodiraj.mobi">Odklep Nokia</a>
<a href="http://www.stolen-phone.com">Ukradeni telefoni</a>

Jakka ::

Mimi :D
Men je tutMmimi rihtala zadeve in zelo prijazna je bla ko sem že lepo plačal 30k za internet in šel z vsemi papirji. Pa pridem do kolesa se spomnm za popust za šolski uspeh hitr nazaj, ona pa glih na malco. Pa mi je zrihtala še to. Same dobre izkušnje z njo z moje strani. :D

the_unborn ::

ha, jst pa nimam nobenih pripomb cez Telesmeh™, stvar deluje non-stop tko kot mora (1024/256) in res je, monterji so face in zajebanti

swar ::

Mislim da bi moral telekom zastonj to menjati,vsaj pri meni so brez problema.Najbolj mi je smesno ko pisec clanka pljuva cez adsl ces da modem ni v tvoji lasti.Jest pa pa v jok in na drevo >:D Dejte no men so ze 5 ADSL modemov zamenjal brez kakrsnih stroskov(pac slaba kvaliteta iskre).Telemach?Sedaj bi ze bankrotiral pri modemih >:D ADSL glede supporta rox(ce nc druzga lahko ob 4ih zjutraj poklicem na brezplacno stevilko kjer mi bodo povedali razlog zakaj ne deluje net kaj pa vi kablasi?Ko vam se v normalnih urah ne znajo razlozit zakaj vam net ne dela>:D
Tisti,ki vzame kabelski net danes in ima moznost adslja je pomojem kreten da vecga ni v vasi >:D

kopernik ::

swar:
>Tisti,ki vzame kabelski net danes in ima moznost adslja je pomojem kreten da vecga ni v vasi

Zakaj? Lahko ti opišem svoj primer: sem podnajemnik v LJ, kjer je možnost tako kabla kot ADSL.
Predvidevam, da bom podnajemnik še vsaj 3-5 let. Najbrž pa še več, ker so nepremičnine
zelo drage. V tem stanovanju je navaden telefon in kabelska TV. Zdaj mi pa prosim razloži:
zakaj bi dajal 60k za ADSL, če lahko dam 1 SIT za kabel? Ko se bom čez nekaj let odselil
bo pa lepo ADSL ostal lastniku, ki ga bo tako dobil zastonj (lahko bi ga sicer odjavil, ampak vseeno).
Mimogrede, pred cca. 5 meseci sem vzel kabelski internet za 1 SIT (AMIS) in mi dela brez problema.
A sem kreten?:)
Tistega tolarja mi ni žal. Vsekakor manj, kot če bi dal 60k za ADSL.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

swar ::

Takih debilnih odgovorov se zadrzi,ker moja izjava ni letela na podnajemnike,ki jih cisto razumem da ne bodo vlagali nevemkaksnih denarcev v stanovanje,ki ni njihovo.:\

kopernik ::

@swar:
zdaj sem že debil in ne več kreten? grow up

lp

GoGy ::

Jankofer

Itak da nisi kreten, razmislil si pravilno...

Kreten sm js k nism naredu na zacetku kot je treba, zdej me pa vse samo dohiteva v dvojnih merah (opis zgornjega dolgega clanka).

:d
<a href="http://www.dekodiraj.mobi">Odklep Nokia</a>
<a href="http://www.stolen-phone.com">Ukradeni telefoni</a>

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Predator ()

CaqKa ::

swar in tebi podobni

telemach NIMA prek kabla po CELI sloveniji. tukaj imamo kks ki lahko kar dobro konkurira adslu.

če mate v lj tak v kurcu kabl, ne mislite da je drugje pač enako...

Hux ::

|O

Soprano ::

swar: naredil je ok, ker je podnajemnik? In kaj bi bilo drugače, če bi bil lastnik stanovanja? Tip pravi, da je dal 1 SIT in da mu net dela brez problema.

Kaj ima tukaj torej veze lastnik/podnajemnik situacija?

Soprano

Blisk ::

Fantje neki je tuki, kar se nobedn ne zaveda, da trenutno, ko še ni velik uporabnikov ADSLja, je ta zelo dober, ko pa se bo število uporabnikov zelo povečalo, pa bo ADSL postal zlo počasen.
Poleg tega, da nihče ne gleda na to, da ADSL, vam ponuja DL do 1Mb, kar pomeni da je lahko tudi 20k, pa se ne morte pritožvat.
Druga stvar pa je, da je TELEMACH res kretenski, da poleg tega, da zapirajo pipce, delajo celo to, da ti čez 2 meseca pošljejo novo pogodbo, kjer je treba več plačvat, če ne ti zaprejo pipco, itd.

krneki ::

Nevem če je 20.000 uporabnikov ADSL malo...aja sej ni:D

iration ::

ko pa se bo število uporabnikov zelo povečalo, pa bo ADSL postal zlo počasen.

Če se bo to res zgodilo, bomo šli pač na kabel. Sicer pa ne verjamem, da si Skupina Telekom lahko to privošči, ne glede na to, da imajo za sabo državo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tr0n ::

Yup. Sicer so pa na SiOLu zahtevali ponovni dvig hitrosti na DSLAMu. Potrjena novica.

Hux ::

Jo Blisk ej ti se ocitno ne zavedas. Daj Muc kje si in razlozi se 100tic da bo ja vsak kapiral

Ce slucajno mi 4M dela z 40kB/s, dozaj se se nikol ni zgodilo, se to prijavi na siol in ti popravijo. Ce dela 4M z samo 400kB/s, to bojo tudi popravli. In tak kot Tron pravi. Izvajajo se ponovni dvigi, ki se bojo vedno izvajaji, ko stevilo uporabnikov naraste do kriticne meje. Kaj te mislis kak gre to.
Sijolu raste kupcek zlatnikov, ko se stevilo dviguje katere ponovno invistira v vec badwith ostalo pa seveda v zep .
Sej pa morajo vsi tak delat drugace pa mas take probleme kot Telemach ko na eno vejo priklopi 500 uporabnikov pa se cudi zakaj nic nedela (to izjava je samo kot primer in ne prikazuje realnega stanja, ter izhaja samo zgolj iz citanja pritozb in ne iz iskusenj. Samo tolko da nebo kiri kaj reko)

Drugace pa nad KKS se nisem cu pritozb. Obcasni packet izgube, ampak te so omejene recimo na enega porabnika oz. kolega hehe. Ampak se je tudi porihtalo.

V dosegu pa Imam ADSL in KKS. Glede da takrat KKS ni mel cisto nic za ponudit. Nevem kolk je blo menda 128 al 256kbps maximum. Je bi ADSL z svojimi 512 bolj privlacen sicer malenkost drazji pa kaj zaj. Drugace pa je za mene zdaj ADSL dosti hitrejsi in bolj ugodnejsi kot KKS .

kerga dika? ::

Sem bil na Telesmehu že skoraj od začetka (Nemo modem bi takrat moral kupiti za cca. 60.000sit!!!!!! in si ga pol vtkant v rit ko so šli na docsis). Modema si seveda nisem kupil, ker mi je že priključnina okrog 30.000 sit šla v nos, zato sem poleg naročnine, plačeval še nekaj več kot 2000 sit / mesec za najmnino modema, kar je skupaj zneslo pribl. med 11 in 12.000 tolarji / mesec za hitrost 512/128. Za nameček pa še vse skupaj delalo ni od trenutka ko so šli na docsis sistem. Ob temu pa še na kraj pameti ni prišlo cenjenemu Telesmehu, da bi mi, glede na to da imam modem v najemu, le-tega zamenjali za docsis-a, da bi mi vsaj omogočili normalno delovanje.
Plačuješ k norc, nonstop prekinitve (tudi par dni!!!!), na telefon se ne oglašajo, ponudbe niso spremenili 2 leti, ipd. In namesto da bi naročniku koža podplat postala, se le-ta odloči da pošlje cenjeni Telesmeh v tri pi... mat.... in odjavi naročnino, vrne modem in ne plača zadnja dva računa (dolgoročno zelo smotrno poslovanje nekega internetnega ponudnika) in po 10 dneh že veselo šopa na komfortnem paketu, ki ga lahko v polni meri izkorišča in mu deluje brezhibno -- za 7.740 sit/mesec (kot je opaziti sedaj za 4x večjo hitrost plačujem kakšnih 4 - 5.000 sit sit manj na mesec, kar v enem letu znese toliko prihranka, da si lahko privoščim plačat ISDN in ADSL priključek)

Pa še to - glede tistega najemnika, ki se je odločil za kabel (in bo podpisal pogodbo za 3 leta) in ga je strah da bi drugače moral pustiti ADSL in ISDN priključek lastniku. NI RES - sem se osebno pozanimal na Telekomu in SiOl-u --- ADSL in ISDN priključek kupiš enkrat v življenju in je tvoj - lahko ga neseš s sabo kamorkoli se preseliš, samo novo številko telefona dobiš. Za razliko od kabla, ki ga bo moral (če se bo odselil prej kot v 3-eh letih) res pustiti v hiši in mimogrede zanj še do konca plačevati naročnino. Tolk o tem argumentu za kabel.

To so moji argumenti za ADSL in proti kablu iz lastnih izkušenj, čeprav verjamem da pri ostalih ponudnikih kabelskega interneta vse deluje OK, je moja izbira še vedno ADSL.

kopernik ::

@kerga dika?
>NI RES - sem se osebno pozanimal na Telekomu in SiOl-u

glede na to, da je vse pisano na lastnika, bi moral tudi njega
vzeti s sabo, ko bi se selil.

BigWhale ::

> glede na to, da je vse pisano na lastnika, bi moral tudi njega
> vzeti s sabo, ko bi se selil.

Kaj pa je narobe s tem, ce je lastnica, mlada, v zgodnjih 20ih?

A zdaj se bos pa se pritozeval? ;>

--
BigW!

Hux ::

Big ja zelo smesni si.
Kaj lulcek pravi stima :D

budi ::

kok stane da ti kabel inštalirajo.

nimam še kabelske tv.kolk bi me pršlo samo za inštalacijo.

poj je 8 na mesec an?

MadMax ::

Lastnik ADSLja ni nujno tudi lastnik ISDNja.
Torej v najslabšem primeru "popušiš" 27kSIT, kolikor te eventuelno stane nadgradnja analogne linije na novem naslovu (ob predpostavki, da na novi lokaciji že obstaja analogni priključek).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

flipflop ::

jeba1:

Flipflop: Lahko malo razložiš svojo izjavo? Od kje ti računica da je ADSL dražji? Lahko podpreš svojo izjavo s konkretnim primerom? BTW, sej se noben ne krega, edin članek komentiramo!


Se oproščam,pozabil sem napisati začetni strošek.Ker moraš plačati še za ISDN 25k,potem pa še ADSL 30k. Za kabel sem pa dal 20k,dobil modem in brezplačno inštalacijo. Tehnična pomoč: če je kaj nepomembnega,pošljem po mailu in dobim vedno zadovoljiv odgovor,če kaj ne dela,pokličem na KKS in poskušajo pomagat po telefonu(enkrat so mi že),ali pa pride tehnik k tebi domov in seveda brezplačno uredi zadeve kot je treba.Internet pa dela s tako hitrostjo,kot jo plačujem.

Kabel sem si pa kupil zato,ker sem na navadnem internetu il mesečno 40-60 ur na internetu.ADSL še ni bil možen,čeprav ga je človek,ki dela pri telekomu in je oddaljen max 300 metrov imel že tedaj.

Poleg tega v času ko sem kupoval internet nisem vedel da lahko plačujem na obroke,razlika med ne-ISDN in ISDN pa je bila večja kot je danes,pa tudi za študente še ni bilo takšnih cen za ADSL,medtem ko so pri KKS preko arnesa bile.

Kabelsko TV pa pri nas precej gledamo,prej je bil samo TVS1,2 TV3 pa še ena dva hrvaška kanala.Kabelsko TV bi obdržali tudi če bi imel ADSL,ISDN pa ne potrebujemo,ker je uporabnejši gsm.

Jaz pravim,da naj vsak sam se odloči kaj potrebuje in koliko je sposoben/pripravljen plačati,ni pa treba zmerjati z debili in kreteni
|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Dusko ::

Glede lastništva ISDN in ADSL-a in prenosa.
Mislim sam imam narejeno tako ,da je babica lasnik ISDN .ADSL pa je moj ,da lahko mam študentski paket. Babica je samo podpisala neko izjavamo ,da mi dovoljujejo uporabo njenega ISDN priključka.
LAhko bi pa spremenili lastništvo telefonskega priključka in bi bil jaz novi naročnik v celoti ampak ker sn zamudil da bi mi to zastonj nardili.Namreč ob nadgradnji v ISDN linijo do meseca februarja je bilo to brezplačno.Zdaj zaračunajo se mi zdi 9.000 sit.
Tako ,da smo rajši babico kot lastnico pustili pri miru.
In zdaj pazite to če bi zdaj hoteli spremenit lastništvo torej telekom zakasira 9.000 sit če pa lastnik priključka umre pa nardijo isto stvar za borih 3.000 sit.(podrobne inforamcije pa na njihovi stranig glede teh cen)

Glede tega pa da bi se odselil pa je tudi možno se odselit in priključek prenest na drug naslov. Ker ko se bomo selili bom verjento vzel priključek zraven ,da bom mel tam adsl.
Babici bomo plačali novi priključek ker je ceneje če vzameš zraven kot pa da po enem letu odjavim in ma babica samo isdn jaz pa začnem priključek gradit od začetka ker bi te pol še enkrt moral plačat teh 50.000 sit.

Mavrik ::

Se oproščam,pozabil sem napisati začetni strošek.Ker moraš plačati še za ISDN 25k,potem pa še ADSL 30k.


Torej je cena namestitve ADSL po tvoji matematiki 55k.
Torej namestitev kabla po tej matematiki stane 106k SIT (84k za vgradnjo kabelske TV in 22k za namestitev interneta pri telesmehu™, za KKS nisem našel cen za catv)

Če pa gremo drugače pa stane ADSL 30k SIT, kabelski internet pa 22,8k SIT (v primeru telesmeha™)

Ne pa da si vi tu izmišljate nekakšne kombinacije, ker nekateri še vedno nimajo catv (satellite povah™ :D )

flipflop ::

Ja saj sem rekel,da naj vsak pogleda,kaj se mu splača,normalno,da če nimaš catv,boš raje vzel ISDN+ADSL
:\

Jakka ::

ppl: če pri stroških za kabelski internet štejete tudi strošek da ti potegnejo kabelski priključek, zakaj ga pa pri adslu za postavitev telefonskega priključka ne? ;((
A ni jasno, da nekdo ki ne nima kabelskega priključka si ne bo delal le tega samo za internet, razen če ni zanimanje tudi za kabelsko televizijo.

Gotovo se bolj splača adsl če nimaš kabelskega priključka. Če ga pa imaš in nimaš isdn-a, se pa tu postavi vprašanje, kaj se bolj splača.

Začetni strošek je pa gotovo manjši pri kabelskem internetu, sej ga praktično zastonj dobiš. Pri telemachu se pa kableskega interneta ne splača vzet, bolj se splača amis in ostali.
Zato prosim ne govort več o telemachu in njegovi ceni,ampak raje vključite druge bolj pomembne, cenejše in zaneslivejše ponudnike,a ne?

Pa cene pri kabelskem internetu preko arnesa?

LouD ::

Okj poglejmo...
Najprej sm biu na G-kablu. Že na začetku blo podn. Ene petkrat klicu na dan serviserje in po ene petih obiskih mij začel nekak normaln delat. Sicer so mi umes uničl plato za 40k pa zvočno za 30k pa še kj bi se najdl. Npr enkrt k sm sam klicu da sm zgubu pass od maila je kr pršu do mene tehnik in z moje kible se konektov na nihov mail server da mij pass naštelu pa koj šu pr men biu cca 1min in lepo jez dubim dam položnco za 6k za servisno uro. PODN. Poj k je sta pa SiOL pa Telemach kupla G-kabl je blo pa še slabš.

Zj sm pa na ADSL-ju. Crknu mij 2x pa še to za par minutk... Ker sm šu s kabla na ADSL nism plaču prklučnine sploh. Sam ISDN sm plaču pa še to ker sm oboje skupj uzeu sm dobu popust tko, da mej use skupj pršlo 21k. 2100 na mesc zravn telefona. Naročnina za ISDN je dražja za 503 tolarje kr pomoje ni glih kriza. Plačujem pa za 1mbit 5900 pr telesmehu bi pa 9000. Uglavnem kdor klele vid daj kabl cnej je čorov.
Pa še zj mam lahk 4 kible normalno na netu k sm biu pa na kablu so mi pa pršli usak tedn murit pa gledt kwa mam prkloplen, sam dab mi lahk lan naručnino računal k je 21000 bla. Uglavnem podn.

Pa še en moj frend je zj prek telemaha hotu na kabl še predn je biu ADSL. Nimajo še kablske duma in so najprj to hotl an. Pa so jm spucal, da če si sami skoplejo uno lukno za kabl od ene nihove centrale akua da pride 80k če bojo pa mogl oni je pa 120k. Hmm kle se unih 21k za ISDN kr mal skrije?:\
Zj ma tip lepo ADSL pa satelitsko:D

Aja pa še en vprašanje za vse tiste s kablm pa ga majo tok radi... A vi mogoče nimate stacionarnga telefonskga prklučka? K poznam milijon več folka k ma telefon pa kablske nimajo k pa kontra.

flipflop ::

Pa a se vam da kaj dopovedat al ne?;(

Gandalfar ::

Odnos telesmeha je nasploh neverjeten. Ko enkrat prides koncno pred 15h uro domov, da jih lahko poklices glede dobavljivosti kablskega interneta ti lepo razlozijo, da kar izpolni pogodbo za narocilo in naroci zadevo pa te bodo oni ze potem zavrnili, ce zadeva ni izvedljiva...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534330 (3350) cbelica
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614437 (3616) marjanX
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548392 (8392) Skubi
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017448 (5649) Narcos Satanicos
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379315 (6374) AlienRex

Več podobnih tem