» »

spet TV OUT

spet TV OUT

WiseBear ::

o tej temi je tukaj malo morje napisanega. pregledu sem vse teme, še vedno pa mi neki ni prov jasno.
pred kratkim sem nabavu radeona 8500le, jasno ma tut tv out. zdej nameravam prklopt na tv, pa ne vem kakšne kable(dolžina cca 15m) bi točno dal. eni pravte da ma s-video kabel manj izgube na meter. a je to res?
televizija nima s-video in in bom mogu prklopt preko scart; adapter za scart že mam(3činč-scart). gledu sem da bi kupil 15 m činč kablov (3 kable). zdej pa ne vem kako bi činč kabl prklopu na s-video. a obstaja kakšen adapter?
če mate izkušnje s tem pa po možnosti še radeona 8500 mi prosim povejte kako mate to naštimano.

Jose ::

Priklopil sem Hercules AIW 7500 na TV preko činčev (5m) in sta slika in zvok ok. Slišal sem, da bi bila slika še boljša, če bi priklopil na SVHS konektor.

Direktno na televizorju sem primerjal sliko. Signal je obakrat prišel iz VHS videorekorderja.

1.VCR->antenski kabel 0,5m->TV
2.VCR (SCART) -> 5m činč kabel ->AIW7500 -> 5m činč kabel -> TV(SCART)

Kvaliteta slike in zvoka je bila v obeh primerih zelo dobra in nisem opazil vidne razlike med obema.

15m kabla je res precej in bi znalo priti do slabljenja signala, vendar če računaš, da osebno nisem opazil razlike pri 10m kabla, je potem vprašanje, če bi bila opazna razlika pri 15m.

WiseBear ::

na conradovi spletni strani sem našel s-vhs/cinch adapter. a ma kdo izkušnje s tem?
pa kakšen kabel se rabi za cinch priključke, ker je na tej strani ogromno kablov?

mato22 ::

Ponavadi se pri grafični kartici dobi zraven že adapter ki gre iz s-video v činč.
Drugač pa najboljš, če nimaš na tv s-video vhoda, tko kot si reku, povežeš vse s skart kablom. Skart morš met tak, da ma tri vhode za činč, 2 za zvok in 1 za sliko.
Kolegu sem zanč v Big Bangu kupu kabel skart, ki ima lepo na eni strani tri činče na drugi pa skart priključek in še stikalo za preklop v input ali output in mu dela vse super.
Sam imam Geforce mx440 in mam Tv povezan z s-video kablom (5m) in je slika čist čista.

WiseBear ::

kolk pa stane takšen skart kabel, pa a se ga dobi tudi bolj dolgega?

White666 ::

A je treba zvok posebj spelat pri uporabi S-video kabla ?

fictionel ::

ja walda... zvok gre posebi

jst mam lidteka gf4 vivo, pa mam spelan prek svidea (pa zvok posebi ane) pa je slika full lepa (ja sj je tv tut fullll lep pa drg biu :)) pa tko, recimo u divxih podnapisi res čist lepi, nč popačeni al pa kj tadzga...

slaba slika je edin na namizju.. help?

mato22 ::

Tist scart kabel je bil okol 2 jurja se mi zdi.
Drugač pa je seveda treba zvok spelat preko zvočne kartice posebej.
Po s-video kablu gre samo slika brez zvoka.
Drugač pa se da s-video kabel dobiti tudi bolj dolgega.
En je kupu zanč 15m dolg s-video kabel v Avstriji.
Sej vih majo pri nas tud verjeten.
sam sem v Domžalah vidu s-video 10m dolzga. No sam sem tud tam kupu zase kabel in sicer 5m, ker mam Tv dost blizu računala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564303 (3632) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458306 (7701) opeter
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272861 (2619) msenjur
»

brezžičen prenos A/V

Oddelek: Zvok in slika
121305 (1101) davorkat
»

za tiste ki imajo črnobelo sliko iz TV OUTa

Oddelek: Zvok in slika
111226 (863) Privatnik

Več podobnih tem