» »

Radeon 8500 HELP!

Radeon 8500 HELP!

iso2000 ::

Končno sem se skeširal in kupu novo grafično. Ko sem jo dal v AGP slot in zagnal računalo je najprej sumljivo pisknilo, potem pa konec! Sem vzel kartico ven in resertiral mašino - isti zvok. Sem dal nazaj staro dobro RIVA TNT 2 in dela!? Aja RADEON je na kartici podjetja Manli, ima 128 MB RAM-A. A obstaja kakšna finta v nastavitvah v biosu - imam ABIT KT7, zadnji upgrade biosa. Procesor je Athlon 1.2 GHz-a. Ko zaženem mašino se ventilator na grafični vrti, sam je očitno ne zazna! A je fuč? in jo grem jutri zamenjat!?
Hvala za odgovore!
LP

Binji ::

si porinu do konca v slot?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rhabdo ::

Kot ti je že Binji povedal. Grafično moraš kr močno porinit v slot. Sam vseeno ne pretiravaj. Sej kr mal poči ko jo zadost noter porineš:\ .

iso2000 ::

Sem jo kar močno pritisnu, ja. U bistvu globlje ne more iti, razen če odvijem stran tisti pleh, ki se ga prišraufa na ohišje. Bom še to probal in če ne bo delal, bom nesu nazaj!

boštjan ::

kartica ma 128MB,torej v biosu naštimaj za agp 128MB,če ti seveda podpira 128MB
PS:ko jo boš uštimal mi prosim sporoči na keri frekvenci dela GPU in ram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

iso2000 ::

Sem nastavil velikost Ram-a, pa sem probal agp 2x, pa 4x pa tudi ni bilo nič. Nesem danes nazaj, pa bom videl kaj bo.

iso2000 ::

Sem bil danes v štacuni in so bili tako prijazni, da so takoj preverili kako je s kartico in pri njih dela popolnoma normalno. Imajo eno plato od QDI-ja in ni bilo nobenih problemov! Na moji ABIT-ki pa nič!!! Sedaj bom klical še na servis od Sunrise - uvoznik za abit osnovne plošče. Upam, da bom zadevo usposobil! Drugače pa ne vem kaj bom naredil - zamenjal matično - I guess!

iso2000 ::

Še nekaj dejstev, oz. spoznanj! Sedaj sem ugotovil, da je (mogoče) kriv napajalnik! Je samo 230 W kar je "hudičevo" malo! Samo kje sedaj dobit napajalnik za sprobat? Ker če ni napajalnik, je brez veze, da bi ga kupil!
LP

boštjan ::

tvoj comp od a do ž?pa bomo vidli če je to krivo

iso2000 ::

Torej: zvočna Live Value, TV kartica FlyVideo, Modem USR 56.6, Neka mrežna - ne vem firme, dodatna dva USB-ja, Dva Harddiska, CD-Rekorder Teac, DVD Rom Pioneer 106s, Disketar, Logitech Mausman dual optical (na kablu), IBM tipkovnica, proc. AMD Athlon 1.2 GHz, Volcano 9, dodaten ventilator za hlajenje diskov. To je več ali manj to! :)

boštjan ::

zdaj pa se v bios odpravi in poglej kolik je Vcore(voltaža).tak za hec pa odklopi en cd-rom al pa en disk,al pa oba in testiraj.saj veš kaj mislim?

iso2000 ::

VCore je 1.79V - imam VIA Hardware Monitor in lahko to takoj pogledam!

iso2000 ::

Sem pa danes že probal in odklopil napajanje obeh cd/dvd enot in disketnika, vendar sem pustil ide kable priključene. Pa ni bilo nič.

boštjan ::

Moj Vcore je 1,65 in vidiš kaj mam.zraven je še cd-rw,tudi lan in modem on board.ne bi reko da je napajalnik,a mogoče poznaš nekoga ki ma 300W.Če ne pa vpr.v trgovini,če so tako prijazni(kar ne bi reko da bodo).
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

iso2000 ::

Bom piskusil dobit kakšen 300 W napajalnik. Če bo potem delalo. Sem poslal poste na abit pa na manli, če bodo kaj odgovorili. Sam to je bolj tako, tako... Pa na sunrise moram v pon. še enkrat poklicat, če bodo kaj ugotovili! LP in hvala za pomoč!

iso2000 ::

Samo neakj sem pa pozabil: ta Vcore je brez tanove kartice! Mora biti pa precej požrešna!

boštjan ::

moram priznat da še nisem slišo da bi bla 8500LE požrešna

iso2000 ::

Požrešna v primerjavi z Riva TNT2?

boštjan ::

pa na sploh požrešna,ker ni,bolj se mi zdi da je gf4 Ti

iso2000 ::

Malo off topic! Zakaj je VCore vedno za 0.4V višja od nastavljene? Recimo v biosu je defoult za moj CPU 1.75, dejanska napetost jedra je pa 1.79 ali celo 1.8! To nekaj ne bo v redu!!! Samo je treba sedaj ugotovit kaj?!

freejack ::

To ni krivo, to ma itaq vsak. Tut jst mam pr 1.75 dejansko napetost 1.78, pr 1.775 pa 1.80 oz. več. Tko bi lahk rek, da je že skor normalno in ni nikakor krivo za nedelovanje grafe. Hmm,..kaj pa če je grafa v konfliktu s kako drugo kartico, čeprav bolj malo verjetno ali ipak? Kaj pa če bi probal ostale kartice, dodatne cd-rome, diske itd. odklopit in zagnat z samo najnujnejšim, da vidiš če ti normalno boota...

iso2000 ::

Sem vse odklopil in pustil samo proc. primary harddisk, pa diketar in se zgodba ponovi! Sem pa opazil, da sta dva kondija zraven AGP-ja malo napihnjena, oz. imata vrhe zaobljene. Morda je pa to vzrok? Ker drugače mi deluje plata normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131985 (15590) K0K0
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332876 (2147) c3R4R
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292037 (1609) boštjan
»

Do koliko ste navili svojega 9600XT?

Oddelek: Navijanje
221409 (1115) ferdo
»

Gigabyte 7vrxp plosca, AMD XP2000+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221364 (968) schurda

Več podobnih tem