» »

Plazma, LCD električna poraba

Plazma, LCD električna poraba

1 2
3
»

Yoni ::

neki4 je izjavil:


Aprila ali maja 2010 sem jaz kupil Lcd 42" za 450 EUR. Ne ti o 600 ali 700EUR. Pa ne ti o 5 eur večje letne porabe plasme.


Slika ne LCD-ju za 450 oz 500€ se nikakor ne more primerjati s sliko na plazmi za 500€. Tisti, ki ne opazi te razlike...škoda zanj, mogoče bi moral h okulistu.
Kar se pa tiče večje letne porabe plazme, smo pa že vse izračunali. Razlike je za nekje med 6 in 9€.

Pa še enkrat bom rekel. Tisti, ki tako zagovarjate to "huronsko manjšo" porabo LCD-ja...upam, da niti eden od vas doma nima steklo-keramične plošče na štedilniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

neki4 ::

odgovarjal sem na njegove lažne in na pamet navadene trditve. vem, jest kaj ti hočeš povedat. ampak kupec ima omejeno količino denarja ko pride v trgovino in ne izbira med 1000eur led ali 500 plasmo, ampak izbira med plasmo za 500 ali ekvivalent lcd za isti denar. izbira je njegova. kaj imaš doma na štedilniku in koliko ti to porabi nima veze, ker to je ločena stvar in nima veze s tv. tudi ne bi o tem kakšna je razlika na leto, ker nima smisla.karkoliko boš kupil ne bo velike panike, ker praktično nimaš kaj zgrešit.

Yoni ::

neki4 je izjavil:

ampak kupec ima omejeno količino denarja ko pride v trgovino in ne izbira med 1000eur led ali 500 plasmo, ampak izbira med plasmo za 500 ali ekvivalent lcd za isti denar.


To se pa strinjam. Vendar če kupi LCD pač zaradi drugih razlogov(recimo, da bo tv uporabljal kot rač. monitor, za kar je LCD še vedno veliko boljša izbira) se mora zavedat, da bo dobil za razred slabšo sliko, kot na plazmi.

neki4 ::

Sej ne zanikam boljše SD slike pri plasmi. Sploh če imaš siol. Za Hd sliko ni nekih razlik med plasmo in lcdjem. Tudi pri lcdjih čim je večja diagonala, ni tako kot nekateri, ki imajo plasmo govorijo da so slabi vidni koti. Niti pod razno. Kot jaz gledam na mojemu, je kar se tega tiče vse dobro poštimano. Sem pa opazil na enemu 26" lcd dosti slabe vidne kote. Čim je večja diagonala je to pri lcdjih urejeno. Sicer pričakujem da bo na kabelski prej ko slej dodan program slo2 hd , pop tv hd..da bo vsaj tisto nekaj oddaj v HD, upscale pa tudi ni tako švoh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

Yoni ::

Jaz imam možnost primerjat 32" LCD Philips in Panasonic p42x20 plazmo. Vidni kot, je na LCD-ju precej slabši, na omenjeni plazmi se ta težava pojavi šele ko si skoraj v ravnini ekrana(zaradi steklene površine vidiš odsev na notranji strani stekla). SiolTV je bolj ali manj za en drek na obeh, slika iz dvb-t je na plazmi boljša, HD kar se ostrine tiče je pa enak na obeh. Razlika je le v barvah, ki so meni osebno veliko lepše na plazmi.

clancy ::

Ko sem jaz kupoval televizijo sem si zadal mejo 600EUR in za ta denar ni bilo LCD-ja ki bi me prepričal, čeprav sem na začetku tudi bil LCD fan. Kvečjemu je primerljivo sliko imel le LCD z ceno nad 1000EUR, ampak za ta denar bi spet dobil plazmo z še boljšo sliko.
Meni je pač slika na plazmi bolj prijetna očem, celo zvečer, ko pozno v noč lahko ure in ure brez težav gledam filme, človeški obrazi niso "voščeni", (kar pri LCD-jih ne morem prebaviti), lepše, bolj naravne barve... Zaradi teh lastnosti tudi, če bi plazma porabila pol kilovata je nebi menjal za noben LCD.

mojbrat ::

Ne vem, a ima tale REVVS že prirojene psihične težave (al ga je pa punca zamenjala za plazmo)?
S Panasonicom - plazmo - konkretno model TX-p55ST50 - je takole:
poraba (default): 142 W; (kalibriran): 247 W
V Ameriki (15 centov/kWh) povprečna letna poraba znese 54 $ - torej pri nas (5 centov/kWh) ca. max. 20 EUR!
Podatki: http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/...

Pa tudi če bi porabila trikrat toliko - hvala lepa za LCD!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177908 (402279) antonija
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228587 (25512) gorann
»

Izbira med cenovno ekvivalentnimi LCD, Plazma in LED LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
114271 (3927) neki4
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973420 (67255) mamomu
»

Nakup novega televizorja

Oddelek: Kaj kupiti
142881 (2330) smarty

Več podobnih tem