» »

Plazma ali LED LCD

Plazma ali LED LCD

«
1
2

potapi ::

Pozdravljeni,
ker vidim da ste strokovnjaki, se obračam na vas za pomoč glede nakupa televizorja - plazma ali Led LCD. Dolžina med televizorjem in sedežno je 5m, "budget" je 1500 eur. Katero firmo TV-ja in dimenzijo priporočate? Je bolje nabaviti plazmo ali LCD LED?

popster ::

za tako dolžino bi bolj priporočil plazmo, ker so večje

nasveti pri nakupu televizorja

ironmaiden ::

Za 5m je 60 palcev nuja se pravi plazma

potapi ::

Katero firmo pa priporočate oziroma model firme .L.P.

potapi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: potapi ()

Dromar ::

5 metrov...To je še 60" premalo.
Nima veze potemtakem. Kupi 60" plazmo. Prva, ki si jo linkal je ok. LCDja ne rajš

potapi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: potapi ()

kremenko1 ::

Če kupuješ plazmo vsekakor PANASONIC, ki je še vedno št.1 v svetu plazemskih ekranov.LG ima ponavadi kup dodatkov, vendar kvaliteta slike še vedno ni na nivoju Panasonica. Najboljše pa je stopiti do prodajalne,daljinca v roke in neposredna primerjava. Daljinca pa v roke zato, ker so v prodajalnah slike "našpanane" do skrajnosti.

potapi ::

Kje v Mariboru imajo največjo izbiro firme LG oziroma PANASONIC ,da bi lahko primerjal hkrati.L.P.

potapi ::

Zanima me še kakšna je razlika med LG 50 PP 350 in med LG 50 PK 350.l.p.Jaz je ne najdem.

telexdell ::

Lepo se sliši TV najmanj 60" ipd. Se je pa potrebno pred nakupom vprašati, kam bomo dali takšno "kravo". Kako jo bomo spravili v stanovanje in nekoč peljali na servis. Kako jo varno pritrditi, da no bo padla na kakšnega obiskovalca. Pomisliti je treba, kako nam bo takšen ekran grel prostor poleti. Pomisliti je treba tudi na kvaliteto TV signala...

Drugače pa je plazma tehnologija zaradi potratnosti pri energiji v opuščanju.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bond007 ::

Pomisliti je treba, kako nam bo takšen ekran grel prostor poleti. Pomisliti je treba tudi na kvaliteto TV signala...
Drugače pa je plazma tehnologija zaradi potratnosti pri energiji v opuščanju.

Res so potratne ja - tistih 200W par ur na dan za 50". LCD pa žre koliko pri taki velikosti?
Mogoče je fino tudi pomisliti, kako bo plazma grela prostor sedaj pozimi in grela ga bo CENEJE od ogrevanja na kurilno olje ali UNP!

zagi123 ::

telexdell je izjavil:

Drugače pa je plazma tehnologija zaradi potratnosti pri energiji v opuščanju.

Haha, pa kaj je z tabo no. Nismo več leta 2004. Plazme posekajo LCDje v vseh pogledih. Edino imajo steklo čez ekran, to je pa to.

Dromar ::

Se strinjam z zagi123. Današnje plazme žrejo manj kot LCDji. Imam LG 50PK350, 50" plazma mi povprečno žre okrog 125W, prej pa mi je 40" LCD od Toshibe žrl 145W...Pa je bil letošnji model!
Full array LEDi požrejo manj, ampak koštajo enkrat več. In 700EUR več ni manjša poraba nikol vredna, ker te razlike v ceni ne boš NIKOLI nadoknado.

@kremenko je Panasonic pred LGjem, ampak ne vem če je vreden dvojne cene za isto colažo. PK 350 stane okrog 600EUR ffs, G20 pa stane 50" 1500EUR...To je 2.5x tolko denarja. Sej pa je logično, da bo boljša slika. In ne rečem, ljudje ki imate veliko denarja, pojdite si po G20, celo po VT serijo si pejte, ki stane 5000EUR magari. Ampak dokler bo LG dal 10% slabšo sliko od G serije in bo ta plazemska slika še vedno prekašala vse LCDje do 1500EUR, me živ bog ne prepriča, da ta TV ni najboljša možna izbira na svetu. Dal sem zanjo 700EUR pred 3mi mesci in je črna črna, barve so čudovite, igrce laufajo krasno in hitro, greje pa se nič kaj bolj ne kot se je Toshiba, mogoče samo bolj na enem mestu, po LCDju pa je toplota bolj razporejena.

Tako da, go for it. Če nisi ornh bogat si kupi LG 50PK350. Teh 600EUR oziroma 660 če hočeš kupit direkt v Sloveniji ti bo dalo boljšo sliko kot katerikoli LED LCD pod 1500EUR!

potapi ::

Eno resno vprašanje za tiste ki imaste LG 50 pk350.Ta plazma ima 2 x HDMI IZHOD.Ni to malo ,če razmišljam da priklopim gor siolov komunikator pa exteamer pa mi zmajnka HDMI priklučkov za hišni kino.L.P. Kakšen predlog .

kmetek ::

Seveda je premalo, 3 minimalno.

fpbs ::

Hišni kino lahko priklopiš na digitalni avdio izhod. Poleg tega imaš še dva SCARTa.

Dromar ::

Če si pač razvajen in se ti ne lubi tistih 2x na mesec preklopit HDMI kabla, pač plačaj par stotakov več da jih boš mel več

mevden ::

rad bi se vmešal v to debato. kolega kupuje velik tv. odločil se je za 47", 119cm. jst sem bil vedno za LED, sedaj pa vidim da kar priporočate plazmo, zaradi boljše slike. Tv bo priklopljen na t-2, ali telemach v ljubljani. Mislite da bo slika lepša na plazmi kot na led tv?
Me je prosil da se malce pozanimam v njegovo ime.

Gledal sem predvsem lg 47le5500.
Prosim za kakšen predlog,cena okoli 1100-1200€.
Fotru sem kupil poleti lg led, 81cm in je slika zelo lepa, t-2 optika.
Bojim se kako bo če se isti signal vrže na 119 cm, lahko pričakujem slabšo sliko?

Plazme niso več toliko potratne?

Hvala.

potapi ::

Kateri hišni kino pa priporočate zraven te plazme.

zagi123 ::

@mevden: Panasonic 46G20. Čeprav za SD signal...raje 50x20 za 700EUR. Slika bo lepša na plazmi, bo pa skret v kateremkoli primeru. Za SD je primeren edino CRT TV.

@potapi: Kateri avto priporočaš zraven hiše?

mevden ::

trenutno sem se zagledal tudi v plazmo Panasonic TX-P50G20E. zmotilo me je da porabi 325w.
Verjamem pa da je slika zelo dobra, boljša od led lcd lg 47le5500.

Mogoče še kdo kakšen predlog, led lcd ali plasma velikost 47". Pa da bo cena res vsaj 1000€, ker kolega noče kupovat nekaj poceni. Omejitev nekje 1300€.
Dnevna soba je velika, zato tudi hoče kupiti velik tv.
Kako pa je z 3d televizijami, se že splača kaj dati na to? Tv se kupuje recimo za 10 let....
mu pa ni za dodatne bombončke, rabi samo TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mevden ()

telexdell ::

bond007 je izjavil:


Res so potratne ja - tistih 200W par ur na dan za 50". LCD pa žre koliko pri taki velikosti?
Mogoče je fino tudi pomisliti, kako bo plazma grela prostor sedaj pozimi in grela ga bo CENEJE od ogrevanja na kurilno olje ali UNP!


Jaz bi kupil TV za gledanje video vsebin in ne za ogrevanje stanovanja! Sicer pa, kakor komu ljubo.

Dromar je izjavil:

Če si pač razvajen in se ti ne lubi tistih 2x na mesec preklopit HDMI kabla, pač plačaj par stotakov več da jih boš mel več


Si kar predstavljam boljšo polovico kako jemlje 50" plazmo iz regala ter prestavi kabel. Sploh ne bi bil rad v svoji koži, ko bi se vrnil domov po takšnem opravilu.

50" TV bo z SD signalom na 2m oddaljenosti videti prav bedno, pa naj bo plazma ali LCD. Kdor pa misli na njej gledati Bluray vsebine pa si verjetno lahko privošči kakšen € za ustrezno število priključkov.

Drugače pa si je pri nakupu TV najboljše pripraviti proračun in nato iti v kakšno večjo prodajalno s tehničnim blagom. Tam si ogledati dizajne, karakteristike in delovanje različnih TV ter nato izbrati nek aparat, pa naj bo plazma ali LCD. S tem, da je treba danes resno razmišljati o nakupu 3D televizije.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dromar ::

O moj bog...Pa zakaj bi rabla vzet TV iz regala? Sej kabel ostane v TVju, samo iz Bluraya ga prestaviš recimo v Playstation...

telexdell ::

Dromar je izjavil:

O moj bog...Pa zakaj bi rabla vzet TV iz regala? Sej kabel ostane v TVju, samo iz Bluraya ga prestaviš recimo v Playstation...

Javi se čez kakšno leto, ko se bodo kontakti HDMI priklopa malo razrahljali.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kelly1 ::

Pozdravček,...


Fantje, ne se ribat.

Obstajajo tudi druge rešitve,... kot npr. HDMI razdelilniki ali pa celo priklop kakšnega vmesnega reciverja z npr. 4 x hdmi vhod in 2 x hdmi izhod,... rešitev je toliko, da je sedaj popolnoma vseeno dokazovati in potrjevati katerokoli trditev.

Sam imam plazmo Panasonic G serijo 600 Hz in povem, da sem popolnoma zadovoljen,.. poraba sicer niha - odvisna od svetle slike,.. je pa balzam za oči,.... in ... kar se tiče varčnosti ,... je nekje kot LCD, morda kavica/mesec več, kar pa je v primerjavi z kvaliteto slike nič.

Lp:)

Dromar ::

telexdell sej ne morem verjet...Pa folk tuki gor bi našo vse mogoče no. Če bi ti zdej to zanikal in še naslednje 3 trditve, bi verjetno reko, da čez 7let ko bomo uspeli prit na Mars, bo prevroče za to da bi plazma gor delala...
In če bi ti še to zanikal, bi reko da plazma nebi zdržala potovanja čez črno luknjo v neko tretje ozdezdje. Bogme bi!

telexdell ::

Dromar je izjavil:

telexdell sej ne morem verjet...Pa folk tuki gor bi našo vse mogoče no. Če bi ti zdej to zanikal in še naslednje 3 trditve, bi verjetno reko, da čez 7let ko bomo uspeli prit na Mars, bo prevroče za to da bi plazma gor delala...
In če bi ti še to zanikal, bi reko da plazma nebi zdržala potovanja čez črno luknjo v neko tretje ozdezdje. Bogme bi!


???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bond007 ::

Jaz bi kupil TV za gledanje video vsebin in ne za ogrevanje stanovanja! Sicer pa, kakor komu ljubo.

Če si ga res kupil za gledanje video vsebin, zakaj se potem obremenjuješ s segrevanjem prostora poleti (pa so ti povedali, da žrejo plazme minimalno več od lcdjev - razlika je tam ranga dodatne osebe v prostoru), pa kako bomo tv peljali na servis (mislim WTF!??)...

Karen ::

Jaz gledam LG ja 60PK550 na ene 4m, pa je kul:)

Maximus ::

Razmišljam o nakupu LCD TV-ja LG 42LD565. Razdalja gledanja bi bila cca od 2,3m do cca 3m. Glede na nekatere sheme, naj bi ta velikost bila prevelika na to razdaljo. Bi bilo mogoče bolje vzeti manjšo diagonalo (40")?


lp,

M

Dromar ::

bond007 točno to pravim. Začenja zmanjkovat razlogov, zakaj naj bi LCD bil boljši in enostavno pišejo krneki.
Tako recimo, da se bodo kontakti za HDMI zrahljali po enem letu in kot sem napisal, če jim bo kdo še to zanikal, bodo napisali da je za potovanje skozi črno luknjo v drugo ozvezdje primernejši LCD.
http://www.plasmatvbuyingguide.com/plas... na vseh pomembnih točkah zmaga plazma-slika, hitri gibi, razmerje cena/kvaliteta itd., pri pomembnejših področjih, kjer zmaga LCD kot je recimo screen burn-in je zmeraj napisano, da je plazma to počela recimo 10let nazaj in pač še zmeraj obstaja strah, čeprav plazme tega več ne počno-vglavnem brca v temo totalno.
In ker je področij zmage LCDja tako malo, dopišejo zraven še "altitude use", ker je full pomembno, da moraš na letalu met LCDja!
"There is a reason LCD panels are the preferred visual display units for use on airplanes: LCDs aren't affected by increases or decreases in air pressure."
In to je res, na plazmo močno vplivajo hitre spremembe pritiska v zraku, ampak ne vidim, kdo ima stanovanje postavljeno tako, da se dvigne za 2500metrov v treh sekundah...

Edini point, zaradi katerega bi človek pomislil na LCD, je premočna svetloba v prostoru gledanja...

veqlargh ::

Plazma kuri malenkost več kot običajen LCD tv. Od LED LCD-jev pa precej več. Sem prodajalca v eni zmed trgovin prepričal, da mi je priklopil dva televizorja iste diagonale na W meter. Gledala sva 47" rang, ker nekaj takega kupujem sam. Razlika? več kot 200W. Plazma je imela povprečje okoli 350W, EDGE LED LCD pa je šel 1x čez 150W, drugače vedno pod tem. Je pa druga zgodba verjetno z običajnimi LCD TV-ji. Verjetno bi kalibracija lahko kaj spremenila.

Mi je bila pa slika na plazmi lepša, barve precej toplejše. Samo kaj, ko me poraba še vedno moti. Je pa po drugi strani spet res, da je razlika v ceni precejšnja. In da bi tist dnar, ki ga bo dodal za nakup EDGE LED ekrana lahko porabil za plačilo razlike v štromu precej let. :D Aja, težja je plazma :D

Ah te dileme...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

kremenko1 ::

Kot si že sam omenil, ko si sliko nastaviš za gledanje v domačem okolju je poraba bistveno nižja, saj so TV-ji v prodajalnah nastavljeni na FULL. Ko sem svojo plazmo prinesel domov in jo priklopil, me je najprej vprašala kje bo stala (trgovina ali dom).Mislim ,da že to veliko pove.Plus tega ,da če želiš varčevati vklopiš še ECO mode, vsekakor pa potem trpi kvaliteta slike.

potapi ::

Ekola sem lastnik plazme LG 50 PK 350.Mi lahko kaj svetujete glede nastavitev ali bilo kaj drugega.Za vsak nasvet se vam zahvaljujem.L.P.

Furbo ::

telexdell je izjavil:

Lepo se sliši TV najmanj 60" ipd. Se je pa potrebno pred nakupom vprašati, kam bomo dali takšno "kravo". Kako jo bomo spravili v stanovanje in nekoč peljali na servis. Kako jo varno pritrditi, da no bo padla na kakšnega obiskovalca. Pomisliti je treba, kako nam bo takšen ekran grel prostor poleti. Pomisliti je treba tudi na kvaliteto TV signala...

Drugače pa je plazma tehnologija zaradi potratnosti pri energiji v opuščanju.


Moj 52" LCD tehta samo 25kg, precej lažji je od CRT Sony-ja, ki ga je nadomestil, transport torej ni problem.

Povsem varen nosilec zanj me je stal 20€.

LED LCD ekran greje prostor manj kot CRT TV.

Kvaliteta TV signala je točno takšna, kot je bila prej.

bond007 je izjavil:

Pomisliti je treba, kako nam bo takšen ekran grel prostor poleti. Pomisliti je treba tudi na kvaliteto TV signala...
Drugače pa je plazma tehnologija zaradi potratnosti pri energiji v opuščanju.

Res so potratne ja - tistih 200W par ur na dan za 50". LCD pa žre koliko pri taki velikosti?
Mogoče je fino tudi pomisliti, kako bo plazma grela prostor sedaj pozimi in grela ga bo CENEJE od ogrevanja na kurilno olje ali UNP!


Ti maš pa res lovske, ogrevanje na elektriko je najdražje, pa čeprav si dal za tale 'radiator' 500+€.

Kaj bo pa poleti, ko se bo zaradi takega 'radiatorja' klima bolj mučila?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

bond007 ::

Ti maš pa res lovske, ogrevanje na elektriko je najdražje, pa čeprav si dal za tale 'radiator' 500+EUR.

Heh ti si dal za tvoj lcd, ki je še slabši radiator še bistveno več! Ogrevanje na elektriko pač ni najdražje (pa ne govorimo tu o TČ), sploh če upoštevaš še začetne investicije - kar malo si poglej cene energentov... Kurilno olje je bilo skoraj že 1EUR/liter - torej ene 11 centov/kWh pri 90% izkoristku (pa rabiš še štrom za delovanje obtočne črpalke in štrom za gorilec). UNP je pa itak dražji od elektrike, nižja elektrike je cca 8 centov/kwh.
Sicer pa sploh to ni pomembno saj je količina dodatne toplote tako zanemarljiva (primerljivo toplote odda ena dodatna oseba v prostoru), da ni omembe vredno.. To sem omenil samo zato, ker se eno tako bojijo te dodatne porabe plazem, kot da gre elektrika v nič, pa je v resnici čisto koristna...

Kaj bo pa poleti, ko se bo zaradi takega 'radiatorja' klima bolj mučila?

Klima bolj mučila? In.. a bo crknala? Ti sploh veš kako malo absolutno pomeni teh max 50-100W več toplote od TVja? Zaradi tega porabi klima 10-25W več (in še to samo takrat ko je tv dejansko prižgan). Tu se pogovarjamo res o malenkostih, ki so bolj slabi izgovori za bistveno preplačane (led) LCDje napravm plazmam!

zacetnik11 ::

Ojjjjoooj

Ko sem tole prebral imam pa sedaj resen problem. Jutri sem hotel it kupit za božička LG47550 EDGE LED TV,, ker imam razdaljo od zida do naslonjača 4,7m sem želel 117cm TV.
Vendar sedaj ne vem več kaj kupit LED TV ali plazmo denarja imam max 1100EUR.
TV gledam na dan 2uri, povprečje, to je recimo dnevnik, pa kakšen film preko xtreamerja.
Imam optiko do vrat t-2.

Mislim da mi tisti 2-3 ure na dan ne bodo toliko elektrike pobrale in me poleti pregrele.

Kaj mi priporočate, ker sem sedaj zelo zmeden 8-O

SkyEye90 ::

EDGE LED ti ne priporočam, ker so samo drage in nič boljše od navadnih LCD. Priporočam ti plazmo, za gledanje TV se itak LCD z njo ne more primerjat. Za HD filme pa se LCD-ji lahko primerjajo s plazmo šele pri 1500evrov+
Sam imam LG50PK350 plazmo, dobiš jo za 650evrov, 127cm (kar je za tvojo razdaljo še bolje). Greje se toliko kot LCD in nič več.

Poraba? Pri dveh urah dnevno bo tvoja letna poraba dobrih 10evrov, če bi kupil LED LCD bi pa bila nekje 7evrov. Se splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

kixs ::

Fantje, cisto brezveze se prepirate kaj je boljse. Ko si doma in nimas poleg za primerjavo najboljse plazme ali LED-a, je slika na XY poceni TV-ju _ful_ dobra.

Ja, to cisto resno govorim!

Pomembno je samo to, kaj boste gledali in kaksna je razdalja sedenja. Za 720p++ je MAX razdalja gledanja nekje 2x diagonala v centimetrih in to res maksimum. Za SD signale pa to lahko povecas na 3x diagonala v cm.

Kar se tice porabe, moj 42" FullHD LCD TV porabi s priklopljenim 2.5" HDD na USB okoli 65W - uporabljen profil Cinema.

lp

mataur ::

potapi je izjavil:

Ekola sem lastnik plazme LG 50 PK 350.Mi lahko kaj svetujete glede nastavitev ali bilo kaj drugega.Za vsak nasvet se vam zahvaljujem.L.P.


Jaz imam kar na STANDART, kak video na KINO, igre na IGRE, če pa se tamal odloč, da bo usekal maraton risank, mu pa tut na ECO nastavm. Ko pa preteče tistih 100 ur delovanja, ko naj bi se slika "normalizirala", se bom pa začel malo igrat z nastavitvami za optimalno sliko...

potapi ::

Bom odprl novo temo .L.P.

Furbo ::

bond007 je izjavil:

Ti maš pa res lovske, ogrevanje na elektriko je najdražje, pa čeprav si dal za tale 'radiator' 500+EUR.

Heh ti si dal za tvoj lcd, ki je še slabši radiator še bistveno več! Ogrevanje na elektriko pač ni najdražje (pa ne govorimo tu o TČ), sploh če upoštevaš še začetne investicije - kar malo si poglej cene energentov... Kurilno olje je bilo skoraj že 1EUR/liter - torej ene 11 centov/kWh pri 90% izkoristku (pa rabiš še štrom za delovanje obtočne črpalke in štrom za gorilec). UNP je pa itak dražji od elektrike, nižja elektrike je cca 8 centov/kwh.
Sicer pa sploh to ni pomembno saj je količina dodatne toplote tako zanemarljiva (primerljivo toplote odda ena dodatna oseba v prostoru), da ni omembe vredno.. To sem omenil samo zato, ker se eno tako bojijo te dodatne porabe plazem, kot da gre elektrika v nič, pa je v resnici čisto koristna...

Kaj bo pa poleti, ko se bo zaradi takega 'radiatorja' klima bolj mučila?

Klima bolj mučila? In.. a bo crknala? Ti sploh veš kako malo absolutno pomeni teh max 50-100W več toplote od TVja? Zaradi tega porabi klima 10-25W več (in še to samo takrat ko je tv dejansko prižgan). Tu se pogovarjamo res o malenkostih, ki so bolj slabi izgovori za bistveno preplačane (led) LCDje napravm plazmam!


Jaz si za razliko od tebe LED LCD nisem kupil za ogrevanje, kar izpostavljaš kot nek argument.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bond007 ::

Potem si me narobe razumel. Jst samo pravim, da poraba in segrevanje ne more biti nek resen razlog, ki te bi odvrnil od nakupa plazme (razen, če je res tv prižgan po 15ur+ na dan in to vsak dan). Pa sam nimam plazme, da ne bo kdo mislil... Sicer pa ja, pomoje največji problem je še vedno kakovost slike, ki pride do tvja. Standard za vse kanale bi moral biti vsaj 720p, ne pa ta beda, ki jo gledamo...

pol3ni ::

Tukaj si lahko pogledate kaj je najbolje in kaj se splača

http://hdtelevizija.com/2010/12/17/najb...

Tarzann ::

Lep pozdrav!

Sem prebiral forum in nikjer nisem zasledil, kako je igranje PS2 na LG 50 pk 350. Zanima me kako je z "burn in", npr. tam kjer kaže recimo municijo, življenje in podobno. Ker je lahko določen znak na enem mestu, tudi do 2 uri odvisno od igre. Torej ali ima ta TV "zamik slike"?
Nisem odvisen od iger samo 2x do 3x na teden pa paše igrat recimo 2 uri :)
Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzann ()

3628812423 ::

jaz sem cryis igral na naši 3 leta stari 50" plazmi 2 uri,kaj več bi bilo že kriza :/ Na novejših modelih lahko brez problema igraš (preverjeno :)) Če pa res že tako dolgo pa malo prestaviš na kaj drugega (3 min recimo),velja pa to da moraš paziti tistih prvih nekaj ur z nastavitvami.

RejZoR ::

Sam a nimajo današnje plazme mehanizme za preprečevanje burn-ina? Precej časa nazaj smo imeli neko predavanje okoli tega, ko naj bi šel vsake toliko časa skoraj neopazen filter čez cel ekran, ki naj bi preprečeval to. Mal čudno se mi zdi, da je to še vedno tak problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gorann ::

obujam temo


ste lastniki lg pv250 in pv350 dali skozi to 100-200 ur testno obdobje? mal mi je glupo, da mors en mesec ali vec gledat slabo sliko, da se ti slika normalizira, sele potem pa uporabit taboljse nastavitve

sam sem si nastavil tam kjer je kao preprecevanje burn-in, da mi krozi, kontrast imam na 50, svetilnost tudi, kaj vec nisem nastavljal, razen se to, da sem dal sliko cez cel ekran

zdaj pa cakat 100-200 ur

ojoj :D:D

krebs11 ::

Zato pa kupiš LED LCD pa tega ni, jaz če bi še enkrat kupil tv, bi spet vzel led lcd in ne plazme.
LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654596 (43392) mojbrat
»

Nakup LCD/LED televizije

Oddelek: Kaj kupiti
122000 (1405) AapocalypseE
»

LCD LG ali Philips

Oddelek: Zvok in slika
394632 (4112) Dromar
»

LG 50PK350 PLAZMA TV - ali ima DVB-C?

Oddelek: Kaj kupiti
92641 (2367) whatever
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069301 (55433) seljo

Več podobnih tem