» »

Tv/Računalnik

Tv/Računalnik

David6 ::

Potrebujem vašo pomoč!Želev bi povezati računalnik in TV (da bi ga imel za ekran).Kako to naredim??

LP

s1m0n ::

Kakšen TV (katere priključke ima S-Video, VGA, HDMI...) ter katero grafično imaš na računalniku ?

David6 ::

HDMI,S-VIDEO-VGA...AUDIO INPUT,PC INPUT....grafične pa nevem ker sploh se še kdaj nisem zavzel za njo.

s1m0n ::

No najbolje je da pogledaš kakšne priključke ima tvoja grafična! Pa poročaj!
Če ima DVI je najbolje uporabit pretvornik iz DVI na HDMI in nato priklopit na TV v HDMI!

David6 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/114004...

a s tem bi šlo?

DVI-JA NIMA!Kaj pa zdaj!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David6 ()

mingo ::

Dej povej, če maš samo vga al še kakšen drug priključek.

David6 ::

VGA IMAM PA IN EJ TAK DOLG PINK PRIKLJUČEK TAKO VGA PA EN TAK TAKO VGA MALO VEČJI RUMEN

zavajon ::

Ufa, super razlaga :))

No, tudi z VGA bo šlo, a bo slika bolj slaba, morda celo neuporabna. Najbolje, da preveriš, če ima grafična kakšen digitalni izhod, DVI ali HDMI.

David6 ::

Ne nima ker je grafična vgrajena!

s1m0n ::

Če imaš možnost PCIe kupi kakšno rabljeno poceni grafično z DVI (dobiš za kakih 20EUR) bo dosti boljša rešitev kot pa VGA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

David6 ::

OK BOM PROBAL.A GRAFIČNA SE POL KR SAMA ZAŽENE NI JE TREBA KA NAINŠTALIRAT?

zavajon ::

David6 je izjavil:

Ne nima ker je grafična vgrajena!

Stari, jaz imam tudi vgrajeno grafično, pa ima VGA, DVI in HDMI izhod ;)
Tako da, če ima samo VGA izhod, mora biti hudo stara matična.
Najbolje bo, da kupiš rabljeno grafično z DVI izhodom, a moraš prej vedeti, kakšno vodilo imaš. Če imaš AGP, je lahko taka, sicer mora biti PCI.
In ne, grafično ne samo vtakneš pa dela, ampak moraš inštalirati driverje zanjo.

David6 ::

Ja računalnik sem kupo leta 2004!

zavajon ::

No potem ni več v garanciji :)
Bo treba odpreti škatlo in pogledati, kakšne slote ima. Škatlo boš itak moral odpreti, če boš hotel vtakniti drugo grafično. Po montaži boš moral v BIOSu nastaviti, naj uporablja AGP oz PCI (kar boš pač vtaknil) grafično. Če se na to ne spoznaš, bo bolje, da povabiš na sok nekoga, ki je že videl odprt računalnik ;)

Zvezdica27 ::

mislm,

ste pa pametni za popizdit.

Če ima tvoje računalo VGA izhod, ga kar lepo uporabi (če ima seveda TV tak vhod). Slika bo povsem iste kvalitete kot preko DVI-D ali HDMI kabla. Tko da ne pametovat če nimate pojma. Morda se na TV tak vhod namesto VGA imenuje RGB. Če nima tega pa lahko dobiš pretvornik iz VGa na kompozitni vhod (nisem še probal, morala bi biti isto dobra kvaliteta, sam imam Wii priklopljen gor preko tega in je vrhunska slika).

Edino čemur se res ogibaj, je S-video izhod, ker to pa je samo za filme gledat, pa še to bolj pogojno.

Kakšni so ti priključki pa kar lepo googlaj. Kable pa lahko pol kupiš kjerkoli. In mora delat iz prve, to je vse standardnop.

zz

duky25 ::

Bom se jaz iskoristil to temo.Imam namen priklopiti racunalnik na TV Panasonic (TXP42G20E),ki je na postavku na steni,ter je zadaj skoraj nemogoce priklopit kablovja.Ima pa ob strani priklop HDMI,ter me zanima ce je racunalnik mozno povezat HDMI.Ima pa tudi zadaj PC priklop sam mislim da zadaj nemogoc priklop zelo malo prostora!!!
Se pravi da bi slo iz TV HDMI in v racunalnik.Spodaj je moj racunalnik,ker sem od prejsnih tem videl da je vazna graficna in maticna.
PS.Hvala za vse odgovore ter pomoc.

Moj računalnik:
Ohisje:Cooler Master Centurion 690
Napajalnik:Antec TruePower NEW 750W
Maticna plosca:Gigabyte GA-P55A-UD3
Procesor:Intel i5 750
Spomin:Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB, DDR III, 1600 MHz
Graficna kartica:Gigabyte Radeon HD 5850
Trdi disk:Western Digital WD6401AALS "Caviar Black™"
640 GB, Serial ATA II, 32 MB
Oticna enota:Samsung SH-S223C BEBE
Operaciski sistem:Microsoft Windows 7 Professional

s1m0n ::

Grafična kartica ti ima HDMI vse kar rabiš je HDMI kabel in lahko lepo priklopiš na stran televozorja in ne rabiš zadaj!

David6 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/114004...


zvezdica27 a ta kabel bi šel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David6 ()

St235 ::

Če ima tvoj tv tak vhod potem bo šlo. to je navaden kabel za monitor. Večina LCD/plazma zaslonov to možnost ima.

David6 ::

aha hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563314 (2643) anjica
»

kabli za priključitev ekrana

Oddelek: Strojna oprema
152638 (2362) filip007
»

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
134233 (3854) Kron
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219610 (9123) kozorog
»

VGA to DVI to HDMI

Oddelek: Zvok in slika
265565 (5131) Stupo

Več podobnih tem