» »

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Vaseer ::

Na DX sem gledal pretvornike HDMI to VGA + audio - primer1, primer2 - in me zanima mnenje o teh pretvornikih.
Zadeva dejansko deluje? Je slika primerljiva direktnemu priklopu z VGA kablom, ali se kaj izgubi na pretvorbi digitalno v analogno?

BorutK-73 ::

A nimaš DVI izhoda na grafični? Bolje DVI to HDMI adapter kot pa to.

hojnikb ::

če maš sam vga izhod na grafi, jo hitro stran vrž kup rej drugo grafo z hdmi.

če maš pa dvi, pa sam simple pasivn adapter, te pride par € v vsaki štacunci..
#brezpodpisa

Vaseer ::

Ne razumemo se :)
Na grafični (prenosnik) je HDMI in VGA izhod. Mene zanima pretvorba iz HDMI na VGA + audio (kar naj bi naredil omenjeni poretvorniki). Težava je v tem, da je na ekranu, na katerega bo signal speljan, samo VGA priključek.

Vem, da je bolje vzet nov ekran... Ampak je situacija taka, da želim izkoristit obstoječe komponenete in me samo zanima, če omenjeni pretvrniki res opravijo delo, ki je naveden v opisu.

cegu ::

Torej ti želiš iz tvojega laptopa ven dobiti zvok in video. Imaš HDMI in VGA izhod, ekran (najbrž proektor) pa ima samo VGA vhod.

Najboljša rešitev: Uporabi VGA izhod za video in izhod za slušalke za avdio.

Močno dvomim da bi tole delovalo. Kje bi sploh zadeva dobila napajanje za pretvorbo signala... DVI priključek na grafični kartici ponavadi ima še analogni izhod (ki ga dela grafična), HDMI pa tega nima.

Highlag ::

Hdmi signali so zakodirani. Tako da mora biti v škatlici procesor, ki ima ključe, da lahko vsebino dekodira in pretvori iz digitalne oblike v analogno. Hdmi vsebuje tudi +5V/50mA signal, ki bi se lahko porabil za napajanje procesorja. Kakšna bi bila kvaliteta boš moral pa sam preizkusiti. Če se boš odločil za nakup poročaj. Me zanima :D.
Never trust a computer you can't throw out a window

Vaseer ::

Sem razmišljal o uporabi VGA kabla in ločeno audio podaljška (za priklop zvočnikov).
Gre se za priklop na monitor (ne projektor), kateri ima dejansko samo VGA priklop. O uporabi HDMI sem razmišljal zaradi tega, ker bi se uporabil samo 1 kabel, namesto 2 in če se ekran menja za novejšega oz celo za TV sprejemnik, ni potrebno ponovno menjati kablov. Zraven tega je pa še dolžina kabla od prenosnika do ekrana ~8m (ekran je na drugem koncu sobe, kot prenosnik :) ).

Osnovno vprašanje pa ostaja isto: Je mogoče že kdo preizkusil omenjene ali podobne pretvornike iz HDMI v VGA + audio? Zanima me samo to, če dejansko delujejo. Sem brskal naokoli in dobil informacije, da za pretvorbo iz digitalnega v analogno (in obratno) potrebuješ aktiven pretvornik - kot je rekel @Highlag - omenjeni pretvorniki pa ne delujejo ravno aktivni :). Vse skupaj deluje bolj kot adapter...

MrStein ::

Ne more biti "adapter", ker HDMI ne vsebuje analognih signalov.
Razen če je nedelujoč nateg, potem ja...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

111111111111 ::

Jaz sem nabavil tegale: Klik

Priklopil sem nettop, ki ima samo HDMI izhod na star VGA monitor. Deluje.

Kabel za zvok moraš vlečt posebej nima avdio izhoda.

Tomaž ::

Kabel HDMI/VGA obstaja ampak ne vem čemu koristi, ker piše da ne podpira računalnika, VCR ali prenosnike NOTE: this cable don't support signal from VCR, COMPUTER or LAPTOP output.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaž ()

Tomaž ::

Našel sem še Full HD HDMI na VGA Adapter kateri ima zadaj možnost priklopa 3,5 mm Line Out audio kabla za 11,85€.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

opeter ::

Vaseer je izjavil:

Zadeva dejansko deluje? Je slika primerljiva direktnemu priklopu z VGA kablom, ali se kaj izgubi na pretvorbi digitalno v analogno?


Deluje, samo ne pričakuj čudežev*.

Jaz sem tako Nintendo Wii priklopil na navadni 19" LCD in sicer sem kupil Wii2HDMI pretvornik, potem tega povezal s HDMI kablom na HDMI to VGA pretvornik potem pa še tega na ekran preko VGA seveda. Hja, kaj naj rečem. Kvaliteto sem dobil 640x480 pikslov v obliki 480p (@ 60 Hz)/EDTV nastavitev, čeprav naj bi imel Wii lahko tudi višjo (DVD) ločljivost, ampak ta seveda na ne deluje na ekranih z razmerjem 4:3/5:4.

*Moram pa priznat, da nisem poskusil priklopiti na navadno grafično kartico (HDMI) in potem s tem pretvornikom na VGA monitor.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tomaž ::

opeter je izjavil:

Vaseer je izjavil:

Zadeva dejansko deluje? Je slika primerljiva direktnemu priklopu z VGA kablom, ali se kaj izgubi na pretvorbi digitalno v analogno?


Deluje, samo ne pričakuj čudežev*.

Jaz sem tako Nintendo Wii priklopil na navadni 19" LCD in sicer sem kupil Wii2HDMI pretvornik, potem tega povezal s HDMI kablom na HDMI to VGA pretvornik potem pa še tega na ekran preko VGA seveda. Hja, kaj naj rečem. Kvaliteto sem dobil 640x480 pikslov v obliki 480p (@ 60 Hz)/EDTV nastavitev, čeprav naj bi imel Wii lahko tudi višjo (DVD) ločljivost, ampak ta seveda na ne deluje na ekranih z razmerjem 4:3/5:4.

*Moram pa priznat, da nisem poskusil priklopiti na navadno grafično kartico (HDMI) in potem s tem pretvornikom na VGA monitor.


Mislim da je težava da imaš 2 pretvornika vmes. Poskusi samo z enim in boš videl če bo boljša kvaliteta in ločljivost.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Kron ::

@Vaseer

In potem si zadevo nabavil (DX) in kako se obnese?

Ker tudi mene zanima nakup.
=**=C64=**=


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dual monitor problem?

Oddelek: Strojna oprema
16857 (726) Gapi
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927529 (14525) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219646 (9159) kozorog
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4510878 (6041) 111111111111
»

HDMI --> Monitor Adapter

Oddelek: Strojna oprema
7793 (714) sandmat

Več podobnih tem