» »

Primerjava cen vinjet z drugimi državami

Primerjava cen vinjet z drugimi državami

1
2
3

barakus ::

Pa a vi res mislite, da so vinjete rop? Ker meni se zdi da iz vinjet dobi dars manj denarja kot je prej od cestnin?

Blazz ::

Mavrik je izjavil:

genius11 je izjavil:

Se nekaterim smeje k se furajo LJ-KP ali LJ-CE pa plačajo samo 95 evrov, ko bo pa satelitsko, kar bo kr hitro se boste pa repenčl na vse možne načine.
Takrat se bo pa nam godilo k malo uporabljamo AC.


In zakaj je dobro če bo nekdo plačeval veliko? Si res tak bogi fauš slovenček da raje druge ljudi v drek porivaš kot pa da bi pomagal celo državo na višjo raven spravti?


Mavrik
Zato ker bo vsak plačal toliko kot prevozi/uniči avtocesto. Ne pa da jo financirajo ljudje, ki se po njej zapeljejo 2x na leto enako kot tisti, ki dnevno gor pa dol pelejo vsaj 2x svojega superduper jeklenega konjička. In to ni porivanje drugih ljudi v drek, temveč fairplay. Razmisli malo preden take klobasaš....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

djordjevic ::

Blazz je izjavil:

Ne pa da jo financirajo ljudje, ki se po njej zapeljejo 2x na leto enako kot tisti, ki dnevno gor pa dol pelejo vsaj 2x svojega superduper jeklenega konjička. In to ni porivanje drugih ljudi v drek, temveč fairplay.

Saj je ne. Za take ljudi je tedenska vinjeta. V čem je problem? Sicer pa, kdo koga sili na AC? Baje imamo krasne magistralke. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Blazz ::

kaj da je ne?... noben me drugače ne sili na na AC. Ne nakup mi pa prepoveduje uporabo avtoceste 5x na leto... ali pa recimo obvoznice....

djordjevic ::

Ko ravno buzeriraš in misliš, kako se ti godi krivica ... Tam, kjer živim, smo pred vinjeto imeli odsek AC brez vstopne postaje in smo se lahko po mili volji vozili po AC (Slovenska Bistrica - Maribor), ne da bi komur koli dali cent. Ko je prišla vinjeta, se nam je to ukinilo. Jebiga, se mi zdi povsem fer. Če vozimo po AC, plačamo. In se mi dejansko zdi na letni ravni vinjeta zanemarljiv strošek, če si količkaj v avtomobilu. Če pa si picajzlast in se ti življenje poruši zaradi 95EUR na leto - well, tudi taki morajo biti, I guess.
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

djordjevic je izjavil:

In kako točno vse našteto (pa ne rečem, da nimaš prav) briga naše posojilodajalce?


Tuje posojilodajalce, ki Sloveniji posojajo denar za AC, naša lokalna
kriminalna gradbena kultura in tradicija seveda ne zanima. Njih briga samo to, da je naša država porok za posojila Darsu. Bi pa to, da so se pri nas AC zgradile na kriminalen način, moralo bolj zanimati slovensko vlado in vsakega državljana te države, saj smo AC preplačali za več milijard evrov, ki so poniknili v žepe gradbene mafije.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

djordjevic ::

Sem takoj za to, da se preišče stvar, kot se reče, samo glej, da te ne bo presenetilo, ko bodo v tiste ponikle milijarde, ki jih omenjaš, všteli odškodnine in nove bajte vsem tistim, ki so jim ugodno nacionalizirali parcele, vsa asfaltiranja vseh bližnjih občin, postavljanje ulične razsvetljave, gradnjo kanalizacije in še kaj ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

>> Ker meni se zdi da iz vinjet dobi dars manj denarja kot je prej od cestnin?

A zdi se ti? Še tolk nisi, da bi preveril ta svoj občutek z dejanskimi številkami?

>> Zato ker bo vsak plačal toliko kot prevozi/uniči avtocesto.
A naj kr takoj umrem od smeha in groze?
Avtomobil na asfalt pritiska s kakšnimi 500kg na kolo. Tovornjak pa s kakšnimi 10 tonami na kolo. Faktor 20. A tovornjaki plačajo 20x višjo cestnino? Ne. Konec debate o plačilu glede na uničenje.

Jokaš kej o 130 do 200 EUR povračila za uporabo regionalk? A sploh veš da jih moraš vsako leto plačat pa tut če se pelješ enkrat na leto v trgovino?

Se mi je zdelo, da ne...

Vsakič znova se najde blazno pameten folk, ki o zadevi nima treh čistih. Je pa ultra prepričan, kako se mu godi sveta krivica ...
Zbogom in hvala za vse ribe

barakus ::

Pa saj se mu, avtoceste se da kasirat po odsekih, regionalke pač ne. Verjetno če bi se dalo bi se on zavzemal še za regionalke, pa ukinitev obveznega zdravstvenega zavarovanja, tukaj vsi sheramo skupno breme, ne glede na kako veliki porabniki smo.

WarpedGone ::

Le zakaj noben od teh pravičnikov ne zahtva obračuna interneta po prenesenih MB?

Da bo lažje razumet: vinjeta pomeni doplačilo za višjo povprečno hitrost potovanja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

ahac ::

WarpedGone je izjavil:

Le zakaj noben od teh pravičnikov ne zahtva obračuna interneta po prenesenih MB?


Zakaj pa nihče od ljubiteljev vinjet ne zahteva poceni letne naročnine tudi za pivo? Tvoj problem, če samo 1 piksno na mesec spiješ. Zakaj hočeš resne pivce v drek porivat? ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

WarpedGone ::

Infrastruktura?
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

WarpedGone je izjavil:

Le zakaj noben od teh pravičnikov ne zahtva obračuna interneta po prenesenih MB?

Da bo lažje razumet: vinjeta pomeni doplačilo za višjo povprečno hitrost potovanja.


Zato, ker dostopa do interneta - za razliko od (avto)cest - ne prodaja javna oblast, ampak subjekti zasebnega prava, ki so na trgu podvrženi konkuriranju in kupec lahko med ponudniki bolj ali manj izbira.

In ker ni nobene ovire, da ponudniki takšnih paketov ne ponujajo. Če nisi opazil, so na trgu sedaj in od nekdaj tako "pavšalni" kot "urni" in "količinski" paketi.
https://dolhar.si/

dzinks63 ::

Avtomobil na asfalt pritiska s kakšnimi 500kg na kolo. Tovornjak pa s kakšnimi 10 tonami na kolo. Faktor 20.


Nekako mi ni jasno kakšen tovornjak si imel za primerjavo?

Snohman ::

Tovornjak 40.000x bolj uničuje avtocesto kot osebni avtomobil. Ta cifra je uradna od se mi zdi da Dekre.

ThinkPad ::

Tovornjak 40.000x bolj uničuje avtocesto kot osebni avtomobil. Ta cifra je uradna od se mi zdi da Dekre.


Mal velik.
Glede na tole analizo en 18 kolesni tovornjak (37 ton) naredi škode za vsaj 9600 avtomobilov. Glede teže je pa ta tovornjak za samo cca. 20 avtomobilov.
Glej page 23(= page 36 PDFja). Je mal stara analiza iz US, samo to je šele blizu 10.000 x bolj... (kar je še vedno ogromno).

Zeberdee ::

Dars je zadolžen za 3,5 milijarde evrov in to moramo poplačati (z obrestimi je to 4,1 milijarde).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Mr.B ::

Nej kakšnega zaprejo, ne samo da se vsi strinjajo, da nebi preživeli.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmetek ::

Tovornjakarji ne samo, da močno uničujejo AC, tudi nihče ne upošteva svojih omejitev, vsi cca 100 po AC, tudi v dežju in snegu gonijo. Boli njih, omejene z IQ, ku*čina.
Varnostna razdalja a je to, Policija pa jih ne dira. Dober lobi imajo zgleda.

Dr_M ::

Jest pr nas nevem ce sm 3 vidu v 8 letih,da bi vozil 100 ali vec.
Moras pa vedt,da je to njihov kruh in dokler jih cestarji ali policaji ne odstranijo s ceste,vozijo nemoteno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Moj kruh je tudi varna vožnja do službe, ne da mi ti kreteni to ogrožajo.....sej dokler ne bo en orenk pill-up ala Final Destination 2, se pač ne bo ukrepalo nič.

Okapi ::

Tedenske in mesečne vinjete so namenjene odiranju turistov, ki šibajo na Hrvaško. In če so hoteli ustvariti nek vtis pravičnosti, niso mogli dati mesečne za 30 in letne za 50 evrov.

O.

Dr_M ::

kmetek je izjavil:

Moj kruh je tudi varna vožnja do službe, ne da mi ti kreteni to ogrožajo.....sej dokler ne bo en orenk pill-up ala Final Destination 2, se pač ne bo ukrepalo nič.



Ubistvu so kamionarji se najmanjsi problem. Z njimi pa res nimam nikoli tezav, pa sm relativno dosti na cesti. Mogoce edino malo prepocasi vozijo :))
Bolj me skrbijo vozniki z registrskimi KR, ipd.. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

Hehe hvala k*, kamionarji so vsaj eni ki se zavedajo svoje moči in stopijo skupaj ko je treba. Zapreš par AC pa se zadeve hitro rešijo.

Nas pa lupijo ko banane pa samo gledamo in jokamo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TekO ::

Vprašam se, zakaj lahko druge države shajajo z manjšimi cenami?


No, da probam odgovoriti na vprašanje avtorju.

Ok, Švice ne bom komentiral, ker sem bil samo enkrat tam pa še takrat z avtobusom ampak a si že videl avtoceste v nekaterih državah, ki jih omenjaš? (mislim predvsem na Češko in Slovaško). Avtoceste so totalno ZANIČ. Kot relativno mlad voznik sem prej stalno poslušal kako so v tujini ceste lepe, kako so pri nas zanič itd, in sem takim zgodbam tudi verjel. No, letos sem imel priložnost videti kakšno je dejansko stanje. Za novo leto sem npr šel v Prago. In first hand lahko povem, da so avtoceste na Češkem totalno ZANIČ, nisem mogel verjeti da se je po takšnih avtocestah sploh dovoljeno vozit. Na vsake pol metra dvignjen asfalt (ne vem zakaj, mogoče betonski bloki?) in dela "tdm tdm tdm tdm...", vmes polno lukenj - in to ves čas 200km(!). Na relaciji Brno - Praga. Brat je rekel, da je iz Bratislave proti Brnu enako. Poleg tega je vinjeta, če jo plačaš v čeških kronah 10 dnevna res 10EUR, ampak verjetno malokdo ve, da če plačaš v evrih pride pa 15EUR. Pač Čehi. In moje mnenje je da takšne ceste niso vredne niti evra.

Avstrija je, kot že omenjeno, vsak jeben tunel za plačat. Sem šel decembra v Schladming, ne vem imena tunela cca 10EUR (mislim da 9,5EUR točno, nisem pa ziher). In nato nazaj, spet 10EUR. +vinjeta 7,xEUR = 27,xEUR! za en podaljšan vikend. :O
Poleg tega sem enako decembra se peljal tudi na Dunaj (2x), in sem bil nad cestami razočaran. Pričakoval sem neke "wau" avtoceste, so bile pa še v slabšem stanju kot naše. Ne rečem da so slabe, tudi pasov je veliko, ampak overall so bile v slabšem stanju kot naše. Ja, res je da so naše "mlade" in njihove "stare", in kakšne bodo naše ko bodo toliko "pretrpele"... ampak jaz se vozim _sedaj_ in _sedaj_ so naše avtoceste IMO v čisto OK stanju. Ko bodo starejše in slabše, naj bodo pa tudi vinjete cenejše.
Vedno je super, če so vinjete čim cenejše za nas kupce, ampak treba je pa tudi malo razumeti stvari objektivno.
Ideas are bulletproof.

mn ::

Zato ker bo vsak plačal toliko kot prevozi/uniči avtocesto. Ne pa da jo financirajo ljudje, ki se po njej zapeljejo 2x na leto enako kot tisti, ki dnevno gor pa dol pelejo vsaj 2x svojega superduper jeklenega konjička. In to ni porivanje drugih ljudi v drek, temveč fairplay. Razmisli malo preden take klobasaš....


Na prvi pogled imaš prav, ampak poglej malce širšo sliko. Kar so vinjete naredile je da so se dnevni migranti preselili iz regionalk na avtoceste. Posledično je na vzporednih cestah precej manj prometa kar je tudi povečalo varnost VSEH udeležencev v prometu. In ko rečem vseh mislim predvsem ljudi, ki živijo v krajih kjer je sedaj manj prometa, otrok ki hodijo v šolo po teh cestah, kolesarjev, ki uporabljajo te ceste, itd...
Ne vem zakaj nihče ne pomisli na te ljudi! Kaj ni brez veze, da se dnevni migranti gužvamo na lokalnih cestah skupaj z domačini, medtem ko pa drage avtoceste samevajo.
Vinjete so ta problem rešile. Sedaj se po lokalnih cestah vozijo tisti, ki se jim ne splača vinjeto kupit za eno kratko vožnjo.

T0RN4D0 ::

Ma nekaj mesecev nazaj, ko še ni bilo jasno koliko bo stala roza vinjeta, je nek kravatar pribil ves vesel, da bi se s podražitvijo vinjet pač preselilo nekaj prometa nazaj na regionalke in razbremenilo avtoceste. Fail.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

avtoceste so že konkretno razbremenile prve podražitve iz 55 na 95EUR. prvo leto vem, da več kot 110 ni bilo moč voziti, oba pasa na primorski avtocesti pa polna, stanje takrat je bilo nevzdržno in sem precej razmišljal, da vinjete niti kupil ne bi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

STASI ::

Mr.B je izjavil:

No po drugi strani , lahko pogledaš recimo obnovljeni del AC-ja pred izvozom logatca. Pojdite, ravno so ga odprli cca 2 meseca nazaj. Fenomenalen je, ni kej.


Ti resno? To je pa tolk slabo položen asfalt. Vendo ko se tam vozim mislim, da je z mojim avtom kaj narobe k ga trese. Mogoče so delali imitacijo makedama.

Kamione pa na vlak. Bo velik manj uničenih cest pa še SZ bo mogoče v plusu. Ampak kaj ko ni ustrezne infrastukture v državi.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Tear_DR0P ::

Boli njih, omejene z IQ, ku*čina.

tudi nihče ne upošteva svojih omejitev, vsi cca 100 po AC

glede na to da se znaš zelo sočno pogovarjati, daj se malo potrudi s kakšnimi dokazi o teh hitrostih.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Dr_M ::

Normalno, da imamo v sloveniji tako dobre ceste, ce jih vsakih 10 let nanovo asfaltiramo (vmes je pa 5 let muke). Se spomnite kaksna je bila LJ obvoznica mimo bezigrada se 2 leti nazaj? Kot kaksna fino slaba gozdna pot. Ali pa naprimer AC proti dolenjski mimo smarja-sap?

Ja res dobro delajo nasi cestari, zdrzijo tocno dolocen (kratek cas).

V zadnjih 5 letih sm se nekaj prevozl po Italiji, Nemciji, Franciji, Avstriji in Ceski (do Brna), pa dam roko v ogenj, da nikjer nikjer ni take katastrofe kot pri nas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

igor0203 ::

Ja seveda da zdržijo določen čas, saj so narejene tako. Zakaj pa plačujemo, če ne zato, da ceste obnavljajo? Denar mora krožit. :D

//sarkazem off

Mr.B ::

STASI , sarkazem, sarkazem. Lahko pa pobiramo stave, tako za rundo. Da jo bodo do jeseni popravljali. Izgovor bo pa en izmed mnogih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

V zadnjih 5 letih sm se nekaj prevozl po Italiji, Nemciji, Franciji, Avstriji in Ceski (do Brna), pa dam roko v ogenj, da nikjer nikjer ni take katastrofe kot pri nas.

Mmmmm...
NRW.(Levo je treba poklikat enga izmed znakcov za delo na cesti, pa pol gor označt še "Baustellen info" (in se pol preklikat s puščicami desno, vsaj v Chromu))
RLP.(filtrirejte po "Baustellen")
BW.(klik na "Zur karte")
Brandeburg.
M-V.
Dojčarji, valda. Za bolj obširen spisek poglejte sem.

Dr_M ::

Sej jih mamo mi vsako leto toliko na mnogo manjsem obmocju. :))
In to po pol leta na enmu odseku, vsako ali vsako drugo leto.
Pa jasno,tam se vozi normalno,kjer se opravljajo vzdrzevalna dela. Pri nas to ni mozno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lalan ::

Mavrik je izjavil:

genius11 je izjavil:

Se nekaterim smeje k se furajo LJ-KP ali LJ-CE pa plačajo samo 95 evrov, ko bo pa satelitsko, kar bo kr hitro se boste pa repenčl na vse možne načine.
Takrat se bo pa nam godilo k malo uporabljamo AC.


In zakaj je dobro če bo nekdo plačeval veliko? Si res tak bogi fauš slovenček da raje druge ljudi v drek porivaš kot pa da bi pomagal celo državo na višjo raven spravti?

O čem ti to, ko praviš "fauš". Dejstvo je, da meščani plačamo vinjeto okoličanom, ko pa bo satelitsko cestninjenje oz. cestninjenje po količini porabe, pa bo zadeva pravična. Seveda da boš po tem ti plačal več 8več uporabljaš), jaz pa manj (manj uporabljam)
Kaj ti tule ni jasno?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

WarpedGone ::

>> Seveda da boš po tem ti plačal več 8več uporabljaš), jaz pa manj (manj uporabljam)
Manj od koga ali česa?
Od onega, ki bo plačal več? Seveda.
Manj kot plačaš danes? Nikakor.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Samo njemu je očitno vseeno, če bo plačal enako. Glavno, da boš plačal več ti, prasec, ki si za nekajkrat večji (a še vedno zanemarljiv) faktor prispeval k uničenju naših zlatih AC! >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

sirotka ::

lalan je izjavil:


O čem ti to, ko praviš "fauš". Dejstvo je, da meščani plačamo vinjeto okoličanom, ko pa bo satelitsko cestninjenje oz. cestninjenje po količini porabe, pa bo zadeva pravična. Seveda da boš po tem ti plačal več 8več uporabljaš), jaz pa manj (manj uporabljam)
Kaj ti tule ni jasno?


Revčki mestni:) Plačuješ nam čisto nič... sicer pa tk kaj drugega počet kot jokat ne znate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Gregor P ::

... bomo mestni revčki rajši kar lepo uvedli cestnino/vstopnino za vstop v mestno območje z osebnim vozilom za ostale revčke in bomo rešili ogromno zadev ter bomo takoj manjši revčki>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sirotka ::

Gregor P je izjavil:

... bomo mestni revčki rajši kar lepo uvedli cestnino/vstopnino za vstop v mestno območje z osebnim vozilom za ostale revčke in bomo rešili ogromno zadev ter bomo takoj manjši revčki>:D


Heh, verjem mi, da bi raje bil doma, kot da grem parkat na leto v LJ. Sicer pa čez vikend vas je več pri nas, kot nas pri vas čez teden...:)

Keyser Soze ::

Gregor P je izjavil:

... bomo mestni revčki rajši kar lepo uvedli cestnino/vstopnino za vstop v mestno območje z osebnim vozilom za ostale revčke in bomo rešili ogromno zadev ter bomo takoj manjši revčki>:D

Sam pol bo večina firm šla stran od mestnih revčkov, znižali vam bomo proračun, s katerim preostali Sloveniji pijete kri, ker ste kao ena ekstra občina, ipd... In ostali boste sami s sabo v betonski đungli, polni bede in pomankanja.

Ne bit preveč naduti, ker ste meščani. Niste nobena ekstra inteligentna ali premožna kasta. Tako da, get a grip, pa nehajte jambrat. Ker res ne vem zakaj pol tolk ljubljančanov sili na podeželje in šnofa naokoli za parcelami. >:D
OM, F, G!

Dr_M ::

Se dobro, da imamo v Sloveniji samo eno mesto. Ostalo so pa sela? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

lalan je izjavil:


O čem ti to, ko praviš "fauš". Dejstvo je, da meščani plačamo vinjeto okoličanom, ko pa bo satelitsko cestninjenje oz. cestninjenje po količini porabe, pa bo zadeva pravična. Seveda da boš po tem ti plačal več 8več uporabljaš), jaz pa manj (manj uporabljam)
Kaj ti tule ni jasno?

Ti od svojih otroških doklad nikomur ne plačuješ avtoceste, bodi brez skrbi. Če si tolk star, da imaš še kak drug dohodek, te je pa lahko še tolk bolj sram.
Kako nek ljubljančan, ki se vsak dan vozi po obvoznici, in kamorkoli iz Ljubljane gre, gre po avtocesti, meni subvencionira avtocesto, ki imam do nje skoraj uro vožnje? No, prosim pojasni. Pa imam vinjeto in jih podpiram. Čeprav prej, tudi tam kjer se vozim po avtocesti enkrat na teden, cestnine ni blo. Prej mi pa je res marsikdo subvencioniral ja, ampak ne Ljubljančani kar vsi po defaultu, ampak kdo drugi.
Da zdaj plačajo nekateri manj kot prej, je pa jasno, in ne vem kaj ima to veze z meščani in kmetavzarji? Kvečjemu zdaj subvencionirajo avtoceste meščanom in vsem ostalim kočevarji, korošci in belokranjci, ki avtoceste ne vidijo niti s teleskopom, jo pa vseeno rabijo kdaj pa kdaj. Niti ne pravim, da mora bit avtocesta v vsako vas, samo vsak meščanski kmetavzar naj ne pametuje komu vse on plačuje avtocesto. Prej so je pa vsem ostalim plačevali vsi, ki so se dosti vozili po njej, kar pa tudi ni prav, ker najbrž se niso vozili iz užitka. Tudi če se nekdo enkrat na leto zapelje po avtocesti in benti v koloni, avtocesto je blo treba vseeno zgradit.
V glavnem, absolutno pravičnega načina zaračunavanja ni. Vinjete pa imajo prednost, da so zelo poceni in nemoteč način zaračunavanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WarpedGone ::

V glavnem, absolutno pravičnega načina zaračunavanja ni. Vinjete pa imajo prednost, da so zelo poceni in nemoteč način zaračunavanja.

Vsi pravičniki si tole napište na strop nad posteljo in razmišljajte o tem.
Komot je pametovat kr tko v tri krasne in iz sebe delat bedaka.
Zbogom in hvala za vse ribe

lalan ::

Kar se naše obvoznice tiče: Ljubljansko obvoznico smo Ljubljančani zgradili sami...
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

WarpedGone ::

Niste.
Severni del ste sofinancirali - zato tisto tut ni AC ampak le hitra cesta.
V in J del je AC in to je delal DARS.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gregor P ::

Keyser Soze je izjavil:

Gregor P je izjavil:

... bomo mestni revčki rajši kar lepo uvedli cestnino/vstopnino za vstop v mestno območje z osebnim vozilom za ostale revčke in bomo rešili ogromno zadev ter bomo takoj manjši revčki

Sam pol bo večina firm šla stran od mestnih revčkov, znižali vam bomo proračun, s katerim preostali Sloveniji pijete kri, ker ste kao ena ekstra občina, ipd... In ostali boste sami s sabo v betonski đungli, polni bede in pomankanja.

... kar ravno obratno pomeni ustvarili nam boste dosti boljše življenjske pogoje ter povišali življenjski standard; manj industrije, tovarn, firm, čistejši zrak in podtalnica, manj avtomobilov, manj ljudi, boljši in bolj dostopni mestni potniški promet, povsod boš prišel z avtobusom v nekaj minutah, mi v bistvu sploh ne bomo več rabili osebnega vozila (pomeni še manj stroškov, za ostalo je pa itak vlak), lahko bomo podrli več stavb in naredili parke, ali pa na istem mestu kakšne kulturno-izobraževalne ustanove ... to bi bil dan:)

... ostalo pa bi se "naselilo" k vam; samo vprašanje časa, kdaj bi prišli nazaj k nam jokcat>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fosil ::

Severni del ste sofinancirali - zato tisto tut ni AC ampak le hitra cesta.

AC ni zaradi velikega števila uvozov in izvozov (zato je hitrost omejena), ne pa zaradi načina financiranja.
Tako je!

WarpedGone ::

Itak, švoh izražanje on my part...
Zbogom in hvala za vse ribe
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334451 (30050) Invictus
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21949565 (42140) jalovec09
»

Nizozemska testira satelitsko cestninjenje vseh cest (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23142315 (35559) krneki0001
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322769 (18893) MrBrdo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635648 (32810) pegaso

Več podobnih tem