Vir: newscientist
vir: New ScientistDo sedaj so ostanke krvnih madežev iskali s kemikalijo luminol, ki se ga je razpršilo po kraju zločina. Luminol je reagiral z železom v krvi in se modro zasvetil v temi. A luminol ima svoje muhe. Je recimo zelo strupen in lahko kri iznakazi do take mere, da se vzorci pokvarijo in ne morejo več ugotoviti DNK-ja. Najslabša lastnost luminola pa je, da reagira tudi z rjo, kavo in gaziranimi pijačami, kar prinese neželene pozitivne rezultate.
V nasprotju z luminolom nova kamera lepo razlikuje med krvjo in vsemi ostalimi substancami, pri tem pa ne oskruni kraja zločina. Deluje tako, da pošlje IR žarke na površino in nato prestreže odboj. Prozorna, 8 mikrometrov debela plast proteinskega albumina, ki je postavljena pred detektor, pa se obnaša kot filter, ki prefiltrira odbito svetlobo in izloči valovne dolžine, ki so značilne za krvne proteine.
Po besedah Morgana naj bi bila kamera na enak način, le z drugačnim filtrom, sposobna iz ozadja izločiti tudi druge snovne madeže, recimo prstne odtise (s pomočjo znoja in lipidov) in ostale očem nevidne snovi, kot so droge ali sledi eksplozivov.