» »

zimske gume

zimske gume

turist1 ::

dober dan, mi lahko nekdo razloži kakšne gume moram sedaj imeti?
M+S pomeni zimske??
kaksna je pa oznaka za letne oz ceooletne?
sem gledal gume na svojem avtu pa nič ne piše ne M ne S??? niti ne vem ali so 15 colske ali več manj itd... rad bi jih kupil pa ne vem kaj moram gledati da bodo prave? in kje bi bilo najpametneje jih kupiti- najceneje... (imam omejen denar tako da iscem najcenejse kolikortoliko normalne gume...

ps: sem slisal da lahko kupim raje verige dokler sneg ne zapada pa jih imam v avtu? namesto zimskih gum....

hvala vsem!!

butec ::

turist1 ::

hvala sem prebral, a pri mojih gumah nič ne vidim da bi pisalo M+S, torej avtomaticno to pomeni da niso zimske? je mozno da je na mojih gumah neka druga oznaka? ali obstaja le M+s??
in ko grem kupovati gume na kaj moram biti pozoren razen m+s? mere itd, cene sem gledal so okoli 50EUR na gumo do 100EUR za gumo, čeprav mi je prijatelj govoril da je plačal za svoje gume 150EUR za eno??? ne vem kaksne posebne gume so to....

prosim za nasvete da ne bom napačnih gum kupil....

hvala

genius11 ::

M + S piše na veliko na vsaki gumi, če tega ne piše ni zimska, sicer pa že na daleč vidiš, kaj ma kdo gor.

Celoletne gume so za en ku*c vredne.

Glede zimskih gum dimenzije, če imaš sedaj 15 colske, potem daj gor 15 colske, glede dimenzij pa glej homologacijo, ne smeš dajat gor, kr ene gume, če tega ni napisano v homol.krtončku, za zimske izberi ožje, ker so boljše za v sneg.

Tok za sedaj, več ti bodo drugi povedal k majo več znanja iz tega področja.

steev ::

Glede oznak ne vem, pomoje ni nujno da piše M+S na zimski. Te M+S naj bi bila 'celoletna', kar pa ni nič drugega kot zimska guma, ki zdrži tudi višji temeperature - ti jo ne radira poleti. Tudi če so nevem kako dobre, bodo vedno slabše od letnih gum.

Ima kdo link do testa letnih gum v zimskih razmerah? V vseh razmerah je letna boljša od zimske (tudi pri -15), razen seveda na snegu.
:|

genius11 ::

M + S pomeni
Blat + sneg

Letna gume je dobra nad 7°C, zimska pa pod 7°C

Celoletna guma je nekaj v sredini, torej slaba za pozimi in slaba za poleti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3185519974 (3340) Ghost7
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13725233 (22599) krneki0001
»

Izbira pnevmatik help (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
939443 (8220) LordTado
»

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11021255 (13171) Brane2
»

katere gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509295 (8275) Pyr0Beast

Več podobnih tem