» »

Začetek konca ?

Začetek konca ?

tadvet ::

Stanje po svetu, s katerim mislim da ste seznanjeni, je milo rečeno propadajoče na enem koncu, na drugem pa hitro rastoče. USA niso več to kar so bile, da ne govorimo o EU, ki je le suženj gospodarju.
Na vzhodu Kitajska, hitro razvijajoča se država, katera bo če se bo vse odvijalo naprej na tak način, postala velesila v nekaj letih.

Kolikor sem zasledil Kitajska in nekatere ostale države, zahtevajo zamenjavo uradne valute pri prodaji nafte iz dolarja na drugo valuto ( http://www.rtvslo.si/svet/nova-valuta-k... ).

Ob objavi Forbesovih podatkov, lahko vidimo da najvplivnejši mož sveta ni več ameriški predsednik, temveč kitajski. Vemo da ZDA postajajo vedno bolj odvisne od Kitajske, saj iz tam uvozijo dobre 2/3 vseh proizvodov.

Gospodarska kriza, ki se je začela pred dvema letoma je močno prizadela gospodarstva držav. A obstaja kakšna možnost, da bo zaradi trenutnega stanja in poti, ki nas pelje le še v slabše stanje, prišlo do naslednje vojne, mogoče tudi vojne za vodo in preživetje ?

DOOM_er ::

Če vprašaš mene ja.
Robots will steal your job. But that's OK

Thomas ::

Če vprašaš mene, skoraj zagotovo ne.

Politika ni nič posebnega, skoz so krize, ena za drugo. Da živimo v izjemno težavnem času, je nekoliko narcisoiden pogled.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

XsenO ::

No sej Baba Vange je baje napovedala začetek 3.s.v. še za ta mesec tako, da se pustimo presenetiti :)
1 + 1 = 1

DarwiN ::

Vojna za vodo.. Tale mit pa kar noče umreti, čeprav je 2/3 sveta pokritega z njo in desolizacija poceni, pa s tem nočem zaničevati pomena same vode in težav z njo v najrevnejših državah.

Sicer pa, who cares, 25.decembra 2012 je itak rapture na sporedu. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BALAST ::

Jaz sem pa sanjal, da bodo prišli "nezemljani" in nas zasužnjili.

DarwiN ::

Predvčerajšnjim se je ravno naš Slavoj Žižek oglasil na Al Jazeeri ravno na to tematiko, če koga zanima:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tadvet ::

BALAST je izjavil:

Jaz sem pa sanjal, da bodo prišli "nezemljani" in nas zasužnjili.


Mogoče nam to niti nebi škodovalo. Bi se vsaj zadeve pošlihtale...

jest10 ::

tadvet je izjavil:

BALAST je izjavil:

Jaz sem pa sanjal, da bodo prišli "nezemljani" in nas zasužnjili.


Mogoče nam to niti nebi škodovalo. Bi se vsaj zadeve pošlihtale...

Si rad suženj?

donfilipo ::

Za pravi svetovni spopad, še kar precej manjka.
Na eni strani se hudič, kar hitro userje na kup, po drugi strani pa ga tudi ni tako težko odgnati.
Dolgoročno (>50 let) trenutno ni posebne trdne in zanesljive perspektive na vidiku, v današnjih parametrih.
Ampak dolgoročno tudi ni nihče predvidel, da je mogoče narediti tudi atomsko centralo. 50 let prej.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Valvoline ::

Dolarju so šteti dnevi.In pravilno da ga zamenjajo.
Topčifed dela 24/7 z polno paro,tako več ne bo šlo.Dolar je navadni worthless piece of paper.
Ekonomska logika ZDA je print,print,print....

Zgodovina sprememb…

tadvet ::

jest10 je izjavil:

tadvet je izjavil:

BALAST je izjavil:

Jaz sem pa sanjal, da bodo prišli "nezemljani" in nas zasužnjili.


Mogoče nam to niti nebi škodovalo. Bi se vsaj zadeve pošlihtale...

Si rad suženj?


To je pa zelo odvisno od tega na kakšen način gledaš to besedo.

Thomas ::

Žiži bluzi, kakor zmeraj.

Vendar VEČINA ljudstva vas je okužena z doom & gloom, Zelenostjo in podobnimi fobijami.

Žal je tako. Redki premorejo moč, da bi bili optimisti in racionalni. Mogoče 10 ali 20 procentov populacije, ostale pravljice vlečejo v neko brezno.

Business as usual, vso zgodovino.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gavran ::

Konec sveta so napovedovali jehovci nekje v osemdesetih ko so vlekli čoln na Šmarno goro...

IMHO so vse napovedi namenjene le zastraševanju ovc, odvračanju pogleda na realne svinjarije in pa prodajanju megle in "nujno potrebnih" potrebščin za preživitev krize. "Nekdo" pač ni srečen, če ni nenehno v nekem pričakovanju.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

opeter ::

Dejansko ne bi bilo slabo, če bi se planet ponovno malo prepucal. Nekoč sta narava in človek naredila kar nekaj proti prevelikem širjenju prebivalstva -> vojne, bolezni, vreme in posledično slaba letina je privedla do lakote itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lurker ::

Kva pa je s tabo narobe?! Kolkim miljardam ljudi želiš takojšnjo smrt? Trem, štirim? Samo eni?

opeter ::

Recimo 50% ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Thomas ::

In kaj bi blo dobrega v tem, da se "planet prepuca"? Komu na čast?

Planet je skladišče surovin v kevdru, nič drugega. Človek in nekaj vzorcev ki so mu všeč, to je edina vrednost tega planeta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tsh2 ::

opeter dobro, bomo najprej spucali tebe, ok? kakšne neumne izjave. planet premore še veliko več ljudi kot jih je trenutno. samo tehnologijo je treba izumiti, da bo dovolj vode, hrane itd. če bi bila mesta povsod kjer so zdaj gozdovi niti ne bi bilo tako slabo, pa kakšen park tu pa tam.

opeter ::

tsh2 je izjavil:

opeter dobro, bomo najprej spucali tebe, ok? kakšne neumne izjave. planet premore še veliko več ljudi kot jih je trenutno. samo tehnologijo je treba izumiti, da bo dovolj vode, hrane itd. če bi bila mesta povsod kjer so zdaj gozdovi niti ne bi bilo tako slabo, pa kakšen park tu pa tam.


Ni problema. Nisem napisal, da nisem med tistimi, ki bi umrli.
Tehnologija, tehnologija... kaj, če bo nekdo aktiviral kakšno solidnejšo orožje z EMP in gre naenkrat vse elektronika na Zemlji kaput? Nazaj v jamo ...

Nekateri se preveč ozkogledni in menite, da je tehnologija večna in se samo lahko razvija. Kaj bo, če je enkrat ne bo? Iz zgodovine smo lahko ugotivili, da je po antičnem času prišel temni srednji vek, krivulja razvoja tehnologije pa za nekaj stoletij navzdol ... khmm... kako to, če je razvoj stalen?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Thomas ::

Gledati na "planet" kot nekaj večvrednega od nas, je problematično. Najprej je treba razumeti, kako NIČ ni več vredno od nas, potem pa kako je edina druga vrednost, samo relativna glede na nas, čuteča bitja. Če mi izginemo, izgine tudi ta vrednost, postane ničvrednost.

Ko človek nima samega sebe (drugih ljudi) več v središču svojega vrednostnega sistema, potem je kriza. Ko malikuje kamne ali neke alge in mu to pomeni več kot človeštvo ... potem se je notranji razkroj pričel.

Zato ne maram Zelenih. Boljš da mau kakšen pacek in svinja ščije v potoček v gorah, kot da je človek izgnan v imenu neke "čistosti" iz recimo - Slovenije.

Vse lepote naše dežele so prazne, če ni ljudi, ki bi imeli kaj od njih.

Zeleni so (proto)fašisti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jest10 ::

opeter je izjavil:

Recimo 50% ...

Si za, da si ti med popucanimi?

karafeka ::

Dvomimi, da so zeleni krivi, da je rimsko cesarstvo propadlo.

opeter je izjavil:


Nekateri se preveč ozkogledni in menite, da je tehnologija večna in se samo lahko razvija. Kaj bo, če je enkrat ne bo? Iz zgodovine smo lahko ugotivili, da je po antičnem času prišel temni srednji vek, krivulja razvoja tehnologije pa za nekaj stoletij navzdol ... khmm... kako to, če je razvoj stalen?


Po mojem je vsaka stvar, ko enkrat naraste do določene meje, začne nazadovati, ker je preprosto več ne moreš kontrolirati in jo imeti optimalno nastavljeno. Če pa to želiš, si pa takoj diktator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

bluefish ::

Ob objavi Forbesovih podatkov, lahko vidimo da najvplivnejši mož sveta ni več ameriški predsednik, temveč kitajski. Vemo da ZDA postajajo vedno bolj odvisne od Kitajske, saj iz tam uvozijo dobre 2/3 vseh proizvodov.
Naraven potek, nič posebnega.

_Dormage_ ::

Vojna je neizogibna, vprašanje je le kdaj!

tadvet ::

tsh2 je izjavil:

če bi bila mesta povsod kjer so zdaj gozdovi niti ne bi bilo tako slabo, pa kakšen park tu pa tam.
A se hecaš ?

Pomen gozda je večplasten, odvisno od tega, iz katerega izhodišča želimo pomen gozda ocenjevati. Razlikujemo ekološki in antropološki vidik gozda.
Z vidika ekologije je gozd nepogrešljiv del naravnega okolja. Neokrnjeno delovanje ekosistema je nenadomestljivo pri tvorbi in ohranjanju biološkega in ekološkega ravnovesja v naravi. Posledično pa je bioekološko ravnovesje neizogiben pogoj tudi za obstanek človeka v okolju.
Z vidika človeka so pomembne predvsem koristi, vezane na gozd. Materialne koristi se nanašajo na dobrine, ki jih neposredno pridobivamo iz gozda. Mednje uvrščamo les in druge gozdne proizvode kot so plodovi, divjačina, med, gobe, zelišča, smola itd. Javne koristi gozda izhajajo iz značilnih lastnosti ekosistema. Človek jih prepoznava kot varovalne, okoljetvorne in družbene učinke gozda. Vplivajo na človekovo bivalno okolje. Varujejo tla in brežine pred erozijo, prehitrim odtekanjem vode, izsuševanjem, vetrovi, plazovi. Gozdna mikroklima blaži klimatske ekstreme. Fotosinteza v gozdu obnavlja zrak in zračno vlago. Zato je gozd prijetno in privlačno okolje za oddih, rekreacijo in številne dejavnosti, ki jih človek počenja v njem.
Pomen gozda se v gozdarstvu označuje z izrazom funkcija gozda. Izraz pretirano in netočno personificira delovanje ekosistema. Gozd ne funkcionira za in zaradi človeka (in njegove interese), ampak le zase. Vselej gradi in obnavlja lasten ekosistem. Kljub temu sicer velja, da ima zaradi delovanja ekosistema koristi tudi človek. Blagodejni učinki gozda so stranski učinek delovanja gozdnega ekosistema. Dejanski učinki oziroma funkcije gozda so neposredno odvisne od stanja gozdnega ekosistema in od njegovih potreb. Funkcioniranje gozda je torej pogojeno: uspešno je namreč le takrat, kadar človek pri poseganju v gozd ustrezno upošteva potrebe ekosistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tadvet ()

opeter ::

jest10 je izjavil:

opeter je izjavil:

Recimo 50% ...

Si za, da si ti med popucanimi?


Saj sem zgoraj napisal, da sem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Valvoline ::

Začetek konca.
Glih ne, začetek padca dominacije in standarda zahodnega sveta, in na drugi strani strm vzpon standarda in politične moči vzhodnjakov.
Končni rezultat izenačitev standarda, s to razliko da so vzhodne kulture že navajene precej bl skromnega in okolju prijaznejšega življenja.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

opeter ::

Valvoline je izjavil:

Začetek konca....
Glih ne,začetek padca dominacije in standarda zahodnega sveta,in na drugi strani strm vzpon standarda in politične moči vzhodnjakov.
Končni rezultat izenačitev standarda,z to razliko da so vzhodne kulture že navajene precej bl skromnega in okolju prijaznejšega življenja.


Lepo napisano.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Senitel ::

...Ampak dejansko hudo zgrešeno... Ravno vzhod se najhitreje premika iz "skromnega in okolju prijaznejšega življenja".

Thomas ::

Hehe .. Vzhodnjaki imajo v resnici inferiorno civilizacijo in kulturo. Jim je nekoliko stopilo v glavo, ker dobr šivajo štumfe, ampak to je vse.

Na največ kar lahko Vzhod upa je, da postane (enakopraven) del Zahoda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

opeter je izjavil:

jest10 je izjavil:

opeter je izjavil:

Recimo 50% ...

Si za, da si ti med popucanimi?


Saj sem zgoraj napisal, da sem.


Zakaj potem ti in somišljeniki mislite, da mora to pucanje, če je tako koristno, opraviti nekdo drug namesto vas samih (na vas samih) ?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

tadvet ::

Začetek konca....
Končni rezultat izenačitev standarda,z to razliko da so vzhodne kulture že navajene precej bl skromnega in okolju prijaznejšega življenja.


Jst pa mislim da do izenačitve standarda ne bo prišlo, temveč do tega da se bo standard iz ene strani prenesel na drugo. V tem primeru iz USA in EU v Azijo...

Senitel ::

Torej če karikiramo, da bomo evropejci šival čevlje za kitajce? >:D

Thomas ::

Standard je kaj? Koliko dobrin lahko kupiš. Tehnologija ti da poljubno visok standard, ni nobenega razloga, da gre iz US in EU ven.

In prav tule na Zahodu je nekaj ljudi, ki so sposobni razviti tehnologijo in to delajo. Pridne šivilje na Kitajskem so samo epizoda. Tko kot so bile pridne šivilje v Evropi samo epizoda tehnološkega vzpona. Vztrajanje na Muri in Preventu je podepizoda te epizode.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tle je 90% ovac, na Vzhodu jih je 99,9999%.

ZATO je in bo še Zahod dominanten, zaradi tistih 10% missfitsov, ki prinesejo novume, vsem težavam navkljub, med ljudi. Žal imamo v Sloveniji en tak poseben filter, da od vseh teh pridejo v scope samo smučarji z Mont Everesta, ampak še to je boljš kot nič.

Ker kaj imajo pa Indijci in Kitajci? Oboji se naslanjajo na Himalajo, pa ne bo eden od njih zlezel gor, dokler ne pride nek Anglež ali Slovenec ali kakšen drug norc z Zahoda in reče - tle gor se bo zlezlo, noste piskre!

Uni bi še 1000 let bili tam in bi ne upali it gor. Tolk že, kokr so čebele, da nabirajo njihov med, več pa ne. Jim je TUJE.

Pionirstvo je lastno nekaterim na Zahodu in to pionirstvo je ponavadi samo vedenjska lastnost, brez učinka. Vendar učinek včasih je in dolga serija teh učinkov nas je pripeljala sem in nas bo še naprej.

Pohlevne ovce seveda tega ne (z)morejo in niti nočejo. Zahod ma to srečo, da je precej neprilagojenih v njihovi populaciji in ti so movers in shakers. Na Vzhodu, z redkimi tam porojenimi, ponavadi obručnaj takoj in temeljito.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Sebe rad opišem kot realist, vprašanje koliko je to res, seveda.

Sicer nimam točnih podatkov, tako da v kolikor to ne štima moj argument pade v vodo. Ampak vsaj okvirno mislim, da imam prav.

Vs point je v surovinah. Danes smo veliko surovin že tako razpršili, da tehnologija še dolgo ne bo tako učinkovita za jih reciklirat/ponovno uporabit. Takoj ko nekaj iz gostega stanja vzameš (rudnik) in ga razpršiš na veliko in grobo površino (globalni trg), potem boš imel veliko težavo za zagotovitev reprodukcijskih sredstev. Ok, pustimo kopanje Lune in asteroidnega pasu...to je še daleč, daleč.

V zgodovini se ni še nikoli na tako velik način razsipavalo z surovinami Zemlje in če tehnologija ne bo uspela postati dovolj učinkovita kot je potrošnja, then we're fucked.
Jaz podpiram recikliranje enostavno zato, ker nevemo kdaj bomo imeli tehnologijo za kopanje na drugih planetih, v središču Zemlje ali na dnu morja. I want to better the odds.
Sam razvoj Protokola je posledično ogrožen...potrošit vs Iridij na zemlji za šminko ni ravno varna ideja in to mislim, da se ravno danes počne.
To da rečejo nekateri "surovin je dovolj", je nekako isto smiselno kot da izjaviš "moj avto je ful hiter, dosže hitrost 250 km" (no...sej štekaste analogijo, čeprav ni ravno najboljša).

Protokol bo imel, čist identično težavo kot jo imamo mi, čeprav jo bo reševal precej bolj dosledno. Koliko moram prišparat, da bom lahko preživel težke čase.
Kot sem že omenu...mi sedaj ne razmišljamo ravno v tej smeri.

Podobna zadeva je z jedrskim orožjem. Hočeš ali nočeš, ljudje prvič v zgodovini imamo tako močno in trajno škodljivo orožje, da si naredimo življenje na zemlji "living hell".
Leta 1550 je bilo mogoče govorit o "end times" res malo smešno, danes niti ni več tolko. Tudi če je vrjetnost nuklearnega holokavsta relativno majhna, definitivno ni znanstveno-fantastična.

Ni hrane->ni rudarjev->ni tovarn->ni računalnikov->ni programerjev->ni AI

Kdorkoli je kdaj igral kako strategijo, mu bi moralo to bit kristalno jasno. V igrah vsaj imamo save game. In RL we're fucked.


Glede bljižnje prihodnosti pa jaz napovedujem padec standarda (kar se relativno že dogaja, vsaj pri luksuznih dobrinah) in povečanje kriminala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Thomas ::

Nobena kovina ali surovina nam ne bo nikamor ušla. Vedno lažje in ceneje jih je pridobivati.

Vse je samo tehnološki problem, tako tudi to.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Spravte se v katero od obstojecih doomsday tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bo rekreacija v gozdu ponoči prepovedana?

Oddelek: Problemi človeštva
467771 (5877) BlaY0
»

Krožna Ekonomija

Oddelek: Problemi človeštva
4210814 (9682) ZaphodBB
»

Človek (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8917774 (15517) dstr17_
»

Se bo industrija kdaj vrnila na zahod? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13418061 (15085) donfilipo
»

NASA dala zeleno luč misiji MAVEN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5216645 (15130) Jst

Več podobnih tem