» »

t-2 televizija na računalniku

t-2 televizija na računalniku

«
1
2

windrop ::

Imam en starejši router, pa bi ga pač zamenjal za nekaj, da bi mi delala t-2 televizija na računalniku. Ker sem bral, da preko routerja ne gre, vsaj preko mojega ne, sem se odločil za to varianto. Sem pa bral tudi, da baje preko switcha dela televizor na računalniku.


http://www.mimovrste.com/artikel/114041...

V ta switch bi pa bil povezan 1 ethernet kabel, ter 2 računalnika. A bo to delalo ? Internet ter televizor ? Hvala za odgovore ;)
Življenje je potovanje.

Ibex ::

Do delovalo.

Pyr0Beast ::

Meni crkne wireless če furam TV preko.

In večina interneta tudi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

windrop ::

Ok hvala ! :)
Življenje je potovanje.

windrop ::

Ne deluje. Le en računalnik je lahko priklopljen. Zaradi IPja. Oče ima na svojem pcju en IP, ter midva s sestro imava en IP.

Zdaj imam switch ter router. A se kako da, da bi vsaj eden od naju imel TV ? Če se le da, bi prosil da mi tukaj razloži.
Življenje je potovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: windrop ()

windrop ::

Pa še vsaki računalnik ima 2 mrežni ;) Če kaj pomaga :D
Življenje je potovanje.

jRk0 ::

odvisno ali mas vdsl1 ali vsdsl2 (oziroma optiko) za vdsl1 rabis 2 mrezni (ce hoces imet net zraven). In pa v vsakem primeru ti ne bo delalo, ce nimas na T2 vklopljenega TV-ja (oz. narocenega)
You fuck up once, you loose two teeth.

windrop ::

Sem kupil http://www.mimovrste.com/artikel/247002... , ter vse deluje normalno ;)
Življenje je potovanje.

Mehmed ::

Ne vem kok ti pomaga tole ampak vseen, mam dva tvja, vdsl. Delalo je prek switcha in prek ruterja, wifi mal kocka sliko sicer. Se mi pa zgodi, da ce gledam prek wifi nagaja net na drugem, sam ker tko redko to pocnem se mi ni dalo gruntat kako pa zakaj.
Se najvec tezav so firewali delal.

V glavnem ce mas dva tvja narocena pa oba compa prek kabla pristekana je vseen kok mreznih al pa ce je ruter al switch, moral bi delat.

jRk0 ::

vseeno ni, ker je odvisno al je vdsl1 ali vdsl2
You fuck up once, you loose two teeth.

rslapa ::

Ali je ogled tv na računalniku možen tudi pri amis tv?

primozzzz ::

Zaenkrat ne..
NI PODPISA

Mehmed ::

jRk0 je izjavil:

vseeno ni, ker je odvisno al je vdsl1 ali vdsl2

Ne vem razlike tbh, tak da ce ti ni odvec le napisi.

jRk0 ::

optika je enaka vdsl2, tam so vsi porti na modemu zmozni obenem tv in "net" (v net spada se povezava za ip telefonijo, telefonske vmesnike in podobno), se pravi, ce mas omogocen tv (narocen), bo z eno mrezno kartico delal in tv stream in net obenem. na vdsl1 pa je za vsak port na modemu potrebna posebna konfiguracija VLAN-a (na portu) na modemu, kjer je mozno imet le eno obliko istocasno. Ali za TV, na tistem portu pol ne dela net recimo, ali za net, takrat pa na tistem portu ne dela TV. Tako da, ce imas vdsl1 bos recimo racunalnik moral imet 2x povezan na modem, al pa net prek routerja in tv prek kabla na poseben port, ampak je potrebno precej igranja, da ti bo oboje naenkrat delovalo
You fuck up once, you loose two teeth.

AtaStrudl ::

HM, a niso nekoc govorili, da je nevarno imet TV in net na isti mrezi? Da ti lahko kdo po TV mrezi spleza v LAN?
Jaz imam se po starem, iz T2 skatle net port na LAN switch, TV port pa na en PC z dvema karticama, ki potem servira televizijo v isti LAN.
Ce bi sel na optiko (kar se vedno ne gre, ceprav imajo fiber ze par let v kleti bloka...), bi to kaj vplivalo na varnost?

BTW, TV mi gre tudi se kar po WLANu, ce le sosed ne greje sendvica v mikrovalovki. Sploh, ce jo prej tisti TV server PC z VLCjem stsne na 2Mb/s, kar skoraj ne prizadene kvalitete slike.
Zoprno je edino to, da ce hocem gledat TV ma kateremkoli PCu, mora laufat tudi tisti, ki je "TV server"

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

eh, noben ne bo nikomur vdrl :) je pa boljse vdsl2 in optika, ko je na enem portu, ker je lahko problem ko majo ljudje vezane priblizno tako kot ti, recimo net in tv port na isti switch recimo ter delajo loope, kar zna preiti iz nedelovanja njemu tudi do nedelovanja se komu na dslamu in tako dalje
You fuck up once, you loose two teeth.

AtaStrudl ::

Jaz nimam loopa, drugo LAN kartico (na katero prihaja TV) slata samo VLC, sicer pa nobenega routanja med njo in LANom.

Net port iz T2 gre na WAN port asus WL routerja, ki preslikava med wan in mojim 192... LANom, na TV PCu pa VLC poslusa na 10... mrezi televizijo in jo streama na 192... LAN.

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

saj ja, tebi lepo delo bp, eni pa pac hocejo nekaj po svoje :D
You fuck up once, you loose two teeth.

a_x_e_l ::

AtaStrudl je izjavil:

na TV PCu pa VLC poslusa na 10... mrezi televizijo in jo streama na 192... LAN.



no da se na kratko opisem omrezje...vdsl1--> WAN na router ki gre ki gre local, en pc z 2ma mreznima ena za local ena za tv..
ostali pcji pa so vsi na router oz ker jih je vec je se en switch...

zanimam me pa samo del tv na drugi mrezni in stream ker mi ne dela..kaj lahko pomagas??

jRk0 ::

ne se prevec igrat z vljcem in vezavami, ce dobro ne veste kaj delate, prosim.
You fuck up once, you loose two teeth.

Yacksy ::

Zna biti, da potrebuješ narediti statično ruto na računalniku, ki ti bo usmerila zahtevo za IPTV (IGMP pakete) skozi mrežno kartico, ki je priključena na DATA port. Glede tega pa si malo pobrskaj na forumu, je že vse lepo napisano.
Shit happens

Alfonzo ::

Ali se da skonfigurirat router od t-2 da bi lahko delal tv, tudi če ga nimaš naročenega?

Pyr0Beast ::

ne
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DOOM_er ::

še komu ne delujejo kanali na VLCju?
Robots will steal your job. But that's OK

YaN-cH ::

Meni dela normalno.

energetik ::

DOOM_er je izjavil:

še komu ne delujejo kanali na VLCju?

Nekateri programi ne delajo na starejših playlistah, najdi najnovejšoo verzijo.

DOOM_er ::

jst mam popolno temo, in pa najnovešjo playlisto.
Robots will steal your job. But that's OK

Alfonzo ::

A mi lahko kdo razloži zakaj na discovery channel ne dela zvok? In zakaj je na animal planet kr ruski zvok?

energetik ::

Tudi meni že par dni ne dela zvok na discovery channel. Na discovery science pa normalno. Ne vem, kaj se dogaja. Mislim da tudi NG sploh ne deluje, črna slika.

srus ::

Bi rekel, da je problem vedno slabšega delovanja IPTV pri T-2 bolj finančne kot tehnične narave. Veliko je bilo o tem zapisanega na neuradnem T-2 forumu http://t-2.rula.net/viewforum.php?f=3&s...

erly ::

Živjo,
jaz sem ostal pred kratkim brez plačljivih T2 kanalov.... torej je konec "zabave"? Očitno več ni razloga, da bi plačeval 100/10 linijo, če so mi HD zaprli!
LP, eRLy

OmegaBlue ::

O ne! Kako si drznejo! Kam bomo pa prišli, če bo treba za storitve celo plačevat..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DOOM_er ::

lahko bi pustil :)
Robots will steal your job. But that's OK

erly ::

Ma kakšne storitve... ne bluzit... smo v letu 2012 .. naj dajo TV za XX casha pa je .... ne pa vsak j**** kanal posebej računat ... od tle občutek, da te nategujejo ... sicer pa, če bi imeli to poštimano, kot se šika (recimo online priklop "storitve") bi še šlo ... jaz namreč gledam Eurosport HD samo 3x na leto po 3 tedne ... da bi pa dopise pisal ... zakaj? ... saj je zvečer itak vsebina na torrentu :) ...

da o tem, če se ne motim, ne govorim ,da moram kupit tudi neke kvazi osnovne programe, če hočem do HD priti ... a ne? ... zdaj, če ti uživaš v plačevanju tistega kar ne rabiš je to pač tvoje osebno veselje :) ...

lpr
LP, eRLy

SasoS ::

saj lahko naročiš preko vmesnika če se ne motim?

KoMar- ::

erly je izjavil:

Živjo,
jaz sem ostal pred kratkim brez plačljivih T2 kanalov.... torej je konec "zabave"? Očitno več ni razloga, da bi plačeval 100/10 linijo, če so mi HD zaprli!

Očitno ne veš, da hitrost interneta na optiki nima veze z možnostjo spremljanja IPTV!

erly ::

@Komar: Prosim? ... na 10/10 gre samo kakšen slabokvaliteten HD kanal skozi..oz. je še, dokelr je še delalo :) .... History HD je rabil prekleto več ... po dopisu dviga na 100/10 so VSI HD kanali začeli laufati brez zatikanja!

in ja, jaz govorim o IPTV brez naročnine na TV ... za razliko do tebe :)
LP, eRLy

logout ::

@erly: ne se prerekati o stvareh, za katere ne veš, kako delujejo. Za naročnike IPTV je popolnoma nepomembno, kakšno hitrost interneta imajo naročeno, televizija deluje vzporedno in neodvisno. Ti si verjetno gledal IPTV brez, da si imel naročeno. V takšni "ilegalni" situaciji so tudi efekti lahko bili nenavadni, kakor opisuješ. No, to možnost so sedaj ukinili, kakor si opazil.

L.p., Kloko

erly ::

se en "prerekam" .. če bi moj prvi post pazljivo prebrali bi videli ,da sem govoril o illegali tako ali tako ... saj me nebi tolk motilo, če nebi še donedavnega iz T2 virov dobivali neformalna zagotovila, da tega ne bodo zaprli :) ... torej kako poslovati še naprej z nekom, ki mu več ne moreš zaupat :)))
LP, eRLy

DOOM_er ::

R
Robots will steal your job. But that's OK

PogachnyK ::

t2



En kratek da ali ne.

Je taka vezava VARNA? (se pravi, je onemogočeno drugim vdiranje v mrežo in s tem v računalnik-a)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

slovenec_89 ::

VLC in tale playlist: http://www.rula.net/t2/
Delajo tudi vsi HD in plačljivi programi.

OmegaBlue ::

PogachnyK je izjavil:

t2



En kratek da ali ne.

Je taka vezava VARNA? (se pravi, je onemogočeno drugim vdiranje v mrežo in s tem v računalnik-a)


Ne tako vezat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PogachnyK ::

DOBRO,

kaj pa če bi na port iz vood-a vezal samo switch, in nato iz switcha v računalnik, bi zadeva delovala samo z 1 utp-jem?

PogachnyK ::

Zrihtano sem povezal preko switcha in sedaj zadeva deluje
vood-switch-računalnik

deluje brez tveganja in stroškom 10evrov

Vanadium ::

slovenec_89 je izjavil:

VLC in tale playlist: http://www.rula.net/t2/
Delajo tudi vsi HD in plačljivi programi.


Si ziher? Kakor jaz vem plačljivi ala pop plus in hbo ne delujejo

energetik ::

Pop plus 1, 2 in 3, pop brio deluje, glihkar preizkusil.
HBO pa ne, prav tako zadnje čase tudi ne delujeta Discovery Science in World. Deluje pa recimo TV1000.
Še pred 1-2 leta pa je delalo praktično vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

radecan ::

No, ko hočem gledati t-2 tv na računalniku vrže ven tv po celi hiši ;D je 4/1 povezava prešvoh verjetno eh?
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

broken/link ::

če imaš 1TV zaprt, lahko tudi s povezavo 4/1 gledaš prek računalnika bp. drugače pa je sama povezava 4/1 prešvoh, ja. nucaš vsaj zakupljeno povezavo 8Mbit.

energetik ::

Jst sem imel 4/1 linijo in naročen 1xTV, pa sva večino kombinacij 2 programov lahko gledala vsak na svojem PC. Pri nekaterih kombinacijah je pa štekal. Če pa gledam na 1 PC, mi vleče pa celo nekatere HD programe.
Sedaj imam 8/1, pa še nisem sprobal, če je kakšna razlika pri TV.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214950 (4892) DennisDee
»

Dve različni omrežni 'aplikaciji' prek enega kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
305428 (4643) Invictus
»

Vlc ne igra t-2

Oddelek: Pomoč in nasveti
126507 (6317) fantasycamp
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227484 (95156) telexdell
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122367 (46567) Looooooka

Več podobnih tem