» »

je možno, da zaradi wireless povezave crkne net?

je možno, da zaradi wireless povezave crkne net?

AglioAlio ::

Lep pozdrav?

Zdi se mi da, imam en problem. V stanovanju imamo telemach kabelski internet. Zadni teden me zelo zafrkava. Za modemom je še linksys wireless router, na katerega je priključenih 4 do 5 računalnikov. Net redno crkuje in zmanjka za par ur. Danes je bil serviser, zamenju dva konektorčka na koaksialcu, in izmeril signal, ki je baje na meji. Pravi, da bi bilo treba zamenjati kabel iz omarce do modema. Ok, recimo a je to to.
Bega me naslednje. Jaz imam dva računalnika. Stacionarc kot hobi server, ki je s kablom povezan na router in prenosnik s katerim dostopam brezžično.
Vedno bolj opažam, da net deluje samo takrat, ko imam sklopljen prenosnik ali pa sklopljeno wireless povezavo na njem.
A je možno da je moj prenosnik v kakem stiku (hardware , software) in zarad tega je... povezavo. In to wireless! naj omenim tudi to, da če hočem prenosnik povezat preko kabla, mi zmrzne in pojavi se bluescreen. Nekaj more bit narobe.

Hvala za kako mnenje!!
lp

amigo_no1 ::

Prilepi bluescreen iz prenosnika.

Lahko da ima sosed nastavljen isti kanal ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

AglioAlio ::

Ker mi računalnik dobesedno zmrzne in se resetira sm moral kar poslikat z telefonom.


Nekaj sem dobil na tem naslovu, kjer ma oseba podobne probleme. nekaj omenja da je lahko tudi mrežna fuč. Upam da ne. A mogoče kdo ve ali je mrežna na prenosnikih integrirana na matični, ali se jo da zamenjat? Prenosnik je HP Compaq nx7400.

http://lockergnome.net/questions/116516...

Hvala za trud

DIGITel ::

AglioAlio je izjavil:

Lep pozdrav?

Zdi se mi da, imam en problem. V stanovanju imamo telemach kabelski internet. Zadni teden me zelo zafrkava. Za modemom je še linksys wireless router, na katerega je priključenih 4 do 5 računalnikov. Net redno crkuje in zmanjka za par ur. Danes je bil serviser, zamenju dva konektorčka na koaksialcu, in izmeril signal, ki je baje na meji. Pravi, da bi bilo treba zamenjati kabel iz omarce do modema. Ok, recimo a je to to.
Bega me naslednje. Jaz imam dva računalnika. Stacionarc kot hobi server, ki je s kablom povezan na router in prenosnik s katerim dostopam brezžično.
Vedno bolj opažam, da net deluje samo takrat, ko imam sklopljen prenosnik ali pa sklopljeno wireless povezavo na njem.
A je možno da je moj prenosnik v kakem stiku (hardware , software) in zarad tega je... povezavo. In to wireless! naj omenim tudi to, da če hočem prenosnik povezat preko kabla, mi zmrzne in pojavi se bluescreen. Nekaj more bit narobe.

Hvala za kako mnenje!!
lp


Kar se tiče prekinitev lahko preprosto preveriš zadevo na modemu,če imaš na modemu aktivne samo 1 do 3 lučke je povezava padla že na samem modemu se pravi posledica slabega signala lahko mi pošlješ podatke o naročniku na ZS in ti preverim kaj se dogaja s samim signalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DIGITel ()

amigo_no1 ::

Danes je bil serviser, zamenju dva konektorčka na koaksialcu, in izmeril signal, ki je baje na meji. Pravi, da bi bilo treba zamenjati kabel iz omarce do modema.

Zelo malo verjetno, da bi net padal zaradi wifija, sploh pa imaš samo 1 tak računalnik.
Kateri del od "je na meji" ti dela težava ?
Zakaj baje ? Je tehnik meril brez inštrumentov ?

bsod
http://www.vladd44.com/other/irq_error....

Si že kaj updejtal driverje za mrežno kartico ?
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...


Preveri če ima tvoj prenosnik režo za pcexpress ali pcmcia razširitveno kartico, oz prost usb port, kamor lahko priključiš usb wifi mrežno.

V kolikor ne uporabljaš LAM mžerne jo disabljaj, tako da bo omogočena samo wifi mrežna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

AglioAlio ::

ok, se bom poigral z driverji. poročam kako in kaj.

Hvala, lp

AglioAlio ::

Updejtal sem driverje od wireless kartice in bluescreena ni več. Vsaj nekaj! Kar se pa tiče neta, sem imel samo stacionarca 4 ure na netu in ni blo problemov, zdaj sem gor še s prenosnikom in laufa. Ampak bomo videli jutri.
Na modemu so ti podatki:

RF Parameters
Downstream
Frequency Power -17 dBmV
Signal to Noise Ratio 35 dB Modulation QAM256

Upstream
Frequency Power 57 dBmV
Upstream Data Rate 5120 Ksym/sec Modulation QAM64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet ne dela

Oddelek: Loža
182719 (2297) mirancar
»

kabelski internet in težave [Telemach]

Oddelek: Omrežja in internet
62012 (1893) V-i-p
»

Strela in ADSL

Oddelek: Pomoč in nasveti
162522 (1982) PacificBlue
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132193 (1790) budili
»

Vpliv dolžine kabla pri kabelskem netu?

Oddelek: Omrežja in internet
101757 (1474) DSmidgy

Več podobnih tem