» »

Varčevanje je nateg

Varčevanje je nateg

genius11 ::

Pišem na pamet....
Varčevanje je nateg...na ta račun samo banke dobr služjo, kdo neki ti bo garnitiral, da boš dobil, čez 30 let 2x več ven, ko pa te bo država obdavčla na obresti.

McHusch ::

genius11 je izjavil:

Pišem na pamet....


Zelo očitno.

bobby ::

se ti vid, da nimaš tudi osnov ne.

1.
-če dvigneš prej kot v 5ih letih je davek na dobiček 20%
-po 5+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 15%
-po 10+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 10%
-po 15+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 5%
-po 20+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 0%
torej kje je tojih 30 let?

2.
Če ti da banka 5% obresti na leto in danes vložiš 10000EUR potem je nekako nepisano pravilo, da se ti bo znesek v 10ih letih podvojil, torej 20000EUR, potem v nadaljnih 10ih letih zopet podvojil, torej imaš 40000EUR, v naslednjih 10ih letih podvojil, torej na 80000EUR
POTEM pa to je sedajnih 80000EUR, čez 30 let, upoštevaje inflavijo, bo to recimo na uč današnjih 40000EUR
to tipkam vse na pamet ker se mi ne da exaktno računat in pod pogojem, da je inflacija konstantna 2~3% na leto

3.
davka na obresti na bančne vloge in sklade ni, če imaš vsaj 20let v varčevanju.

naj me kdo popravi. je pa zelo na gorobo napisano tako da če se kdo spotakne v detajle, bo dobrodošlo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

guest #44 ::

bobby je izjavil:

se ti vid, da nimaš tudi osnov ne.

1.
-če dvigneš prej kot v 5ih letih je davek na dobiček 20%
-po 5+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 15%
-po 10+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 10%
-po 15+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 5%
-po 20+ letih varlčevanja, je davek na dobiček 0%
torej kje je tojih 30 let?

2.
Če ti da banka 5% obresti na leto in danes vložiš 10000EUR potem je nekako nepisano pravilo, da se ti bo znesek v 10ih letih podvojil, torej 20000EUR, potem v nadaljnih 10ih letih zopet podvojil, torej imaš 40000EUR, v naslednjih 10ih letih podvojil, torej na 80000EUR
POTEM pa to je sedajnih 80000EUR, čez 30 let, upoštevaje inflavijo, bo to recimo na uč današnjih 40000EUR
to tipkam vse na pamet ker se mi ne da exaktno računat in pod pogojem, da je inflacija konstantna 2~3% na leto

3.
davka na obresti na bančne vloge in sklade ni, če imaš vsaj 20let v varčevanju.

naj me kdo popravi. je pa zelo na gorobo napisano tako da če se kdo spotakne v detajle, bo dobrodošlo.



Sam vseeno 20 let ni malo. V tem času se lahko državni režim menja. ;)

bobby ::

potem za vloge pred spremembo režima se tretira po stari zakonodaji, vloge po spremembi pa po novi.
zadeva se tretira po fifo praksi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Goldee ::

Katera banka ti pa da danes 5% obresti? :)
Mogoče pred in po recesiji, trenutno pa je bolj švoh vse skupaj.
NLB ima tako nizke obresti, da ti še inflacije ne pokrije :P
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Tilen ::

V nogavici se pa pokrije?

4,15% na 15 mesecev ni tako slabo. Velja do 31.10.2010


Posebna ponudba za depozite - ZLATI DEPOZIT
nad 36 mesecev 5,00 % 5,00 % 0,41 %
Velja do preklica. Pogoj je, da depozitar postane komitent hranilnice (prenese svoje poslovanje in dohodke (placo, pokojnino) na hranilnico).


http://www.lon.si/files/05_pripomocki/i...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Goldee ::

Eh, itak, da ne v nogavici... samo pravim, da je trenutno res bolj švoh vse skupaj.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Icematxyz ::

Trenutno je res vse bolj švoh ja. ;)

Tilen ::

Kako visoke so pa bile obrestne mere na vezane vloge v zlatih časih ? t
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krucymucy ::

Pred krizo je bila na NLB že na varčevalnem računu 3% ...

reeves ::

Pišem na pamet....
Varčevanje je nateg...na ta račun samo banke dobr služjo, kdo neki ti bo garnitiral, da boš dobil, čez 30 let 2x več ven, ko pa te bo država obdavčla na obresti.


Če hočeš iti bolj na ziher vlagaj v zlato. To je še najbolj stabilna "valuta".
Če hočeš obogateti na hitro vlagaj v delnice ali sklade, vendar bolj, ko reskiraš več imaš možnosti, da veliko dobiš ali veliko izgubiš.
Samega varčevanja na bankah se pa jaz izogibam. Konec koncev tudi banke lahko propadejo, ali imajo krizo.

bobby ::

z zlatom bi bil sedaj v tem trenutku že malo bolj previden. oblikuje se balonček in ko bo ta počil, tako kot je 2leti nazaj nepremičninski, bo tudi zlato naredilo hud padec.

delnice,... vsak, ki ima neko zdravo logiko ti bo povedal, da kupuj, ko so poceni, torej ko so krize in prodaj ko vsi navalijo na kupovanje. kdaj točno to je, noben ne ve.

Apple je, glede na govorice, ki so laufale okoli, telefončki s slabim sprejemom naprimer, imel hude težave in še ima, ampak delnica je bila dva meseca nazaj 250$, sedaj je 320$, pa kljub težavam. seveda se jim pa pozna, da je Apple postal kar nek statusni simbol, bolj modna muha za večine, kot pa kaj drugega.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

reeves ::

z zlatom bi bil sedaj v tem trenutku že malo bolj previden. oblikuje se balonček in ko bo ta počil, tako kot je 2leti nazaj nepremičninski, bo tudi zlato naredilo hud padec.


Res je, vendar sem pozabil napisati, da je to mišljeno dolgoročno.
Cena zlata je vezana na dolar, cena dolarja pa na nafto. Glede na to, da nafte "zmanjkuje" ji bo tudi cena rasla.

Poleg tega zlato ni obdavčeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

Tilen ::

reeves je izjavil:

z zlatom bi bil sedaj v tem trenutku že malo bolj previden. oblikuje se balonček in ko bo ta počil, tako kot je 2leti nazaj nepremičninski, bo tudi zlato naredilo hud padec.


Glede na to, da nafte "zmanjkuje" ji bo tudi cena rasla.

Poleg tega zlato ni obdavčeno.



Link?

Kaj pa praviš na to, da bo vedno več npr. avtomobilov na elektromotor in bo nafte vedno manj porabljene, črpalo se je bo pa enako veliko? Presežek količin nafte, padec cene nafte...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kixs ::

Nafta se porablja se za marsikaj drugega kot samo pogonsko gorivo. Bi bilo pa fino izvedet razmerje med porabo za pogonsko gorivo VS ostalo.

lp

reeves ::

Link?

Kaj pa praviš na moj argument, da bo vedno več npr. avtomobilov na elektromotor in bo nafte vedno manj porabljene kot pa izčrpane?


Link na kaj? Da zmanjkuje nafte? To ja pa ja logično a ne. Če ti pa ni, pa izvoli:

http://www.energybulletin.net/node/52361

Nafta je še vedno najcenejši način pridobivanja energije. In dokler bo, toliko časa se jo bo tudi uporabljalo. Prehod na elektriko pa stane, stane zelo veliko.
In če misliš, da bo zato ker bo prišlo ven par električnih avtomobilov , kmalu ves svet laufal na elektriko se zelo motiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

Gandalfar ::

Ni čisto logično, da zmanjkuje nafte.

reeves ::

Ni čisto logično, da zmanjkuje nafte.


Se pravi, da jo je vedno več? Da hitreje nastaja, kot jo pa mi porabljamo?
Sorry ni mi jasno.

Gandalfar ::

ce je zmanjka cez 300 let ti je vseeno

Gregor P ::

reeves je izjavil:

Prehod na elektriko pa stane, stane zelo veliko.
In če misliš, da bo zato ker bo prišlo ven par električnih avtomobilov , kmalu ves svet laufal na elektriko se zelo motiš.

... če ne mislijo postaviti nekaj dodatnih nukleark tudi meni ni jasno, kako sploh mislijo opraviti ta "zeleni" prehod?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reeves ::

ce je zmanjka cez 300 let ti je vseeno


To imaš pa čisto prav, ampak baje naj bi jo zmanjkalo že čez kakih 40 let, nekateri pravijo, da še prej (seveda v obstoječih črpališčih; odkrivanje novih je pa zelo drago), čeprav sploh ni nujno, da jo zmanjkuje, dovolj je da ljudi prepričaš da jo zmanjkuje (zato sem tudi napisal zmanjkuje v narekovajih)

... če ne mislijo postaviti nekaj dodatnih nukleark tudi meni ni jasno, kako sploh mislijo opraviti ta "zeleni" prehod?


Poleg tega je treba še ljudi prepričati, da je elektrika boljša

gruntfürmich ::

morda investiraj v zemljo. če se vse skupaj sesuje, imaš še vedno lahko njivo za lastno prehrano, pa gozd za gradnjo in kurjavo...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gendale ::

če se vse skupaj sesuje boš poleg zemlje rabil še orožje, ker ti bo drugače ta zemlja hitro odvzeta

BlackHole ::

To so nam že v osnovni šoli govorili, da je nafte le še za okrog 40 let, pa je od tega minilo že 20 let.
LP Marko

energetik ::

gendale je izjavil:

če se vse skupaj sesuje boš poleg zemlje rabil še orožje, ker ti bo drugače ta zemlja hitro odvzeta
Imaš prav. Torej je najbolje investirati v manjšo parcelo z obzidjem in bunkerjem, kjer pa imaš nakopičenih nekaj 100ton konzerv, katere potem prodajaš med krizo/vojno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722147427 (10485) kombinezon
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465937 (12285) Lonsarg
»

Ameriške multinacionalke neobdavčene dobičke parkirajo v državne obveznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5216378 (12784) U33
»

Varno oplemenitenje denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815364 (13218) c3p0

Več podobnih tem