» »

Dnevni obroki

Dnevni obroki

jcb ::

Jaz začnem takole:

Zajtrk
2 pečena jajca + kos kruha (domač, ki ga sam spečem, posebaj narejen)
skodelca mleka

Malica
skuta

Kosilo
juha + endivja + goveje meso + malo krompirja

Malica2
kos kruha + malo ajvarja ali zenfa.

Večerja
piščančji file 150g + 2x paradižnik + olivno ali pa konzerva tune, pečen oslič, kuhana jajca, pri zelenjavi ne kompliciram

Nimam idej, kaj bi še lahko kupil v trgovini, da je zdravo in primerno za telo.
Kakšne hrenovke, paštete, sladkarije si sploh ne upam kupit, zaradi zdravja.

V to temo dodajte, kakšno novo idejo, kaj bi še kupil. Slišal sem za pišč.hrenovke, ki so narejene iz prsi, ampak menda niso OK.

Kaj mislite za sire?

Steinkauz ::

Definiraj zdravo.
Če odštejem kruh in krompier je tvoj jedilnik precej bodybilderski.
Če ne treniraš, se mi zdi tako komplicirane brezveze

jcb ::

bodybilderski jedilnik ni, ampak bolj zdrav način prehranjevanja, v preteklosti sem res imel težavo s težo (8 mesecev - 35kg), ampak, če hočem obdržat kilograme se moram držat zdravega jedilnika.

Meizu ::

Ne kompliciraj in pejdi na hamburger.

jcb ::

NI šans, nikol !!!

JebatGa ::

V bistvu se gre koliko kalorij ti poješ. Če pa te bo en hamburger al pa ena hrenovka ubila, potem bom jaz umrl danes zvečer. Pa še saj nimaš takega jedilnika vsak dan? Daj malo raznolikosti uvedi. Tvegaj malo.

jcb ::

Ni vse v kalorijah.

PacificBlue ::

Jaz sem vegetarijanec(lakto-ovo) in me je prisililo da sem si začel bolj raznoliko kuhat, ker tistih sojinih polpet in podobnega sranja se hitr naveličas=). Nvem, mogoče bi kaksni kuharski recepti(knjiga) ti pomagali pri tem:)..Zdaj če si sam kuhas, bi blo to smotrno. ..hm s siri se da marsikaj delat:) Od lazanj do sendvicev.

nism pa opazil da bi omenil sadje...lahko kaj razmislis tudi v tej smeri. Kaki rizev narastek z jabolkami..moznosti je ogromno.

gendale ::

to kaj je zdravo pa kaj ne se lahko kregamo pet strani in bo na koncu vsak še vedno trdil svoje

ampak temu svojemu lahko dodaš (po moje) vsaj še:
fižol, lečo, stročji fižol, (ovsene, pšenične, koruzne, ... karkoli no razn tistih sladkanih) kosmiče, sadje, ostale ribe (sardele, losos, ...), ostalo meso (konj, puran, ...), race, riž, lešnike, orehe, mandlje, sir, ....

Avenger ::

Kaj je zdravo? Bolj smiselno vprašanje je - kaj je to alkalno-bazično ravnovesje. Stvar se sliši kot psevdo znanost, ampak je še kako resnična. Mene je vrglo na rit, ko mi je nekaj resnih fitneserjev reklo, da to že dolgo poznajo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PacificBlue ::

Kaj je zdravo? Bolj smiselno vprašanje je - kaj je to alkalno-bazično ravnovesje. Stvar se sliši kot psevdo znanost, ampak je še kako resnična.


Hm interesantno, o tem sem ze nekaj slisal samo nisem posvecal prevelike pozornosti..

Sem pobrskal za tole povezavo:

Kislo-bazično ravnotežje kot osnova za zdravo življenje

DOOM_er ::

žrem ko pujs, bicikliram, in še vedno držim isti obseg kot sem ga pribicikliral. Simple, ne obremenjujem sse s hrano, samo poraba mora bit tm tm z vnosom, če ne pač greš večkrat srat :))
Robots will steal your job. But that's OK

Blazz ::

čak, a pa to vsak dan isto ješ? ker to pa je zelo nezdravo... nekateri pravijo da več kot 4-5 jajc na teden ni zdravo, spet drugi da je ... brezveze odkrivaš toplo vodo.

jcb ::

DOOM_er je izjavil:

žrem ko pujs, bicikliram, in še vedno držim isti obseg kot sem ga pribicikliral. Simple, ne obremenjujem sse s hrano, samo poraba mora bit tm tm z vnosom, če ne pač greš večkrat srat :))


To mene nč ne briga, zaradi mene jej fast food, čokoladice in se športaj, ampak hrana oz.kalorije niso = kalorijam, ...

Blazz je izjavil:

čak, a pa to vsak dan isto ješ? ker to pa je zelo nezdravo... nekateri pravijo da več kot 4-5 jajc na teden ni zdravo, spet drugi da je ... brezveze odkrivaš toplo vodo.


Ne. Vsak dan je malo spremembe, jem še tisto, kar je eden zgoraj napisal, riž, testenine, malo sadja, zelenjava več vrst....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

DarwiN ::

Jap, gendale +1.

K temu dodaš še brokoli, zelje, borovnice, rdečo peso, žličko olivnega olja in česen, pa ti 100tka ne uide ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tx-z ::

Tale pečena jajca pa kruh ni neki baš zdrav zajtrk..Za večerjo pa tut misilm da maš velik "oljnatih" stvari :P
tx-z

jcb ::

Pečem brez olja, razen jajc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Drekcpekc ::

Za kosilo kdaj zamenjaj na testenine, rižota, puranji zrezek s kakšno zdravo omako, ribe tudi nebi škodile, kakšen file osliča, mogoče celo postrv ali orada in tako.
Če nisi ravno bolan nekaj posebnega ali če ne hujšaš, potem ni potrebe, da bi pazil na čisto vsako kalorijo.

Za večerjo pa kakšen Muesli, kosmiči, ki jih prej namočiš v mleku (to je prijatelj, ki hodi dnevno na fitnes).

Nič nisi omenil sadja. Ljudje, ki zdravo živijo, ponavadi tudi jejo veliko sadja, mogoče tudi v obliki zmixsanega soka. V mešalniku zmiksaš sadje, ki ga imaš rad in dobiš vitamine.


Sem se spomnil, da mi je tisti zgoraj omenjeni prijatelj rekel, da je dobro vsake toliko časa pojesti kakšno vrečko Haribo medvedkov (ampak original), ker imajo neke sladkorje v sebi, ki koristijo mišicam.
Samo nisem siguren, če je to mislil za ljudi, ki hodijo na fitnes ali ne :D

iNooby ::

človek kolk pa maš ti potemtakem kil, če maš tolk obrokov na dan?
Haters gonna hate...

jcb ::

177/77

Drekcpekc je izjavil:

Za kosilo kdaj zamenjaj na testenine, rižota, puranji zrezek s kakšno zdravo omako, ribe tudi nebi škodile, kakšen file osliča, mogoče celo postrv ali orada in tako.
Če nisi ravno bolan nekaj posebnega ali če ne hujšaš, potem ni potrebe, da bi pazil na čisto vsako kalorijo.

Za večerjo pa kakšen Muesli, kosmiči, ki jih prej namočiš v mleku (to je prijatelj, ki hodi dnevno na fitnes).

Nič nisi omenil sadja. Ljudje, ki zdravo živijo, ponavadi tudi jejo veliko sadja, mogoče tudi v obliki zmixsanega soka. V mešalniku zmiksaš sadje, ki ga imaš rad in dobiš vitamine.


Sem se spomnil, da mi je tisti zgoraj omenjeni prijatelj rekel, da je dobro vsake toliko časa pojesti kakšno vrečko Haribo medvedkov (ampak original), ker imajo neke sladkorje v sebi, ki koristijo mišicam.
Samo nisem siguren, če je to mislil za ljudi, ki hodijo na fitnes ali ne :D



Sadja res malo, zaradi fruktoze. Pravjo da 1-2 enoti/dan je čisto OK.
Testenine, riž to je tudi na jedilniku, v bistvo so testenine v juhi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

gendale ::

iNooby je izjavil:

človek kolk pa maš ti potemtakem kil, če maš tolk obrokov na dan?

lol, saj če sešteješ skupaj vse kar poje pride nekje 2000 kalorij, kar ni veliko

cewapcic ::

ovseni kosmiči + med + rozine // to mam vsak dan isto :)
če bi imel dost dnarja bi za kosilo jedel: oslič/losos/teletina/konjsko meso
tko pa ponavad piščanca/purana/govedino/tuna, za prilogo pa kak riž/polnozrnate testenine/krompir/polenta
pol so pa še razne enonolončnice pa obare
zdele k bo zima ajdove žgance brez ocvirkov pa kako zelje tud nezabeljen, mal slabši okus ampak jebat ga
špinača je tud zelo zdrava ampak mi smo jo mel sam poleti, zamrznjena iz trgovin pa ne vem kok je lihk dobra
pol maš še radič, motovilc, koleraba, paradižnik, regrat, šparglji takrat pač k so na voljo

neki časa nisem jedel jajc, zdaj pa po 2 skuhana na dan
pol še kaka tuna v lastnem soku (v lidlu je 1EUR, od riomare je 2 EUR)

na dan kake 3-4 l vode

zdravo življenje je drago, sploh pa k letos na vrtu nič ne raste k je skoz ta dež

PacificBlue ::

špinača je tud zelo zdrava


To ni čisto res..Uvršča se špinača pogojno med varovalna živila saj vsebuje veliko razlicnih sestavin, med drugim tudi oksalno in sečno kislino, kar povzroča ledvične kamne. Z odstranitvijo listnih reber(bele žile) in pecljev dosti zmansjamo prisotnost teh kislin v rastlini.

jcb ::

Obrokov moram imet tolk, da metabolizem skoz dela s kardiom pa vse skupaj pospešim.

qwzyx ::

Nimam idej, kaj bi še lahko kupil v trgovini, da je zdravo in primerno za telo.

Moraš bolj spicifično povedat kakšne kakovosti je hrana ki jo ješ sedaj in kako jo pripravljaš.
Pa kaj telo dobi iz te hrane(primer:polnozrnat kruh ali koruzni hruh). Men je presna hrana ok, je pa potrebno tudi poskrbet da ne dobiš kakšne okužbe če ješ surovo hrano.

Daren ::

PacificBlue je izjavil:

špinača je tud zelo zdrava


To ni čisto res..Uvršča se špinača pogojno med varovalna živila saj vsebuje veliko razlicnih sestavin, med drugim tudi oksalno in sečno kislino, kar povzroča ledvične kamne. Z odstranitvijo listnih reber(bele žile) in pecljev dosti zmansjamo prisotnost teh kislin v rastlini.


Ne bom se vmešal v debato, kjer kot zdravo prehrano promovirajo žitarice (Lectins, phytates, antinutrients anybody ?) ampak, da si nekdo upa (!!!) upreti dogmi "zelenjava (pa sadje) do stotke", še posebej vegetarijanec, kapo dol res. Vrnil si mi upanje v človeštvo (do naslednje teme o "zdravi" prehrani). Trditve sicer nisem preveril ampak vseeno mad props za dvom.

Aja moj dnevni obrok danes je bil konkreten (400/500g) kos nekakšne "lasagne" (jajca, sir, oslič, blitva, gobe, maslo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

T0RN4D0 ::

Ni tolk v tem, kaj lahko še kupiš, ampak raje poglej, na koliko načinov lahko pripraviš zadeve. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jcb ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436663 (31108) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328668 (22185) Alamar
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752458 (46075) Massacra
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037596 (28001) CleanPower
»

Fitnes naprava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921220 (18200) BlueBerry

Več podobnih tem