» »

Povezava pc plus dva prenosnika

Povezava pc plus dva prenosnika

margarer ::

Imam težavo ki je ne znam rešiti, torej:
Prvo je bil pr hiši samo pc , internet na kabelski modem. Vse je bilo ok. No potem je mož nabavil prenosnik, usb ključek, za povezavo an router, inštalirala sem to in je delalo, zdaj pa nastane problem: nabavila sem si mini prenosnik, ima wi-fi wireless kartico, ter Atheros AR99285 wireless network.
Ko se jaz želim povezati na internet mi dol v desnem okenčku pokaže moževo povezavo, ko se na to povezavo povežem, to mi uspe če je njegov prenosnik izklopljen, če je pa on na spletu se ne morem, nobene druge povezave ne morem namestit. No če se na to povežem njega vrže z interneta.
Najin router je cisco WRT110. Na njegovo spletno stran, 192.168.1.1 sploh ne morem, karkoli napišem (admin, user), resetirala sm router tisočkrat;( ne sprejme, obupala sm že, porte mam na samodejno, pa še nekaj je, odkar mava povezavo preko routerja, oziroma kabel v modem iz modema v router in naprej se jaz ne morem povezati direkt na modem, ni interneta, kabelsko imam od evj.
Upam da sem vse napisala, a ima morda kdo kakšen nasvet prosim????
Aja Lahko se pa povežem preko neke povezave netgear, domnevam da je sosedova, in je zelo slaba, to ni bilo v planu, raje nebi...:D
Windowse mam sedmico na prenosniku in pc-ju, mož ma visto
Hvala za odgovor
  • spremenila: margarer ()

popster ::

Če imaš tako situacijo da se en prenosnik lakho poveže na ruter drugi ne pomeni da je z tadrugim nekaj narobe nastavljeno. Katero kartico ima ta Atheros prenosnik? Najberž je slabo skonfigurirana nekaj, ali pa se namesto na AP povezuje na ta drugi prenosnik.

btree ::

da nimaš na katerem nastavljen statični IP

fosil ::

Nekateri ruterji so naštimani tako, da se lahko gor povežeš samo prek kabla, brezžično pa je dostop zavrnjen.
Tako je!

margarer ::

Ma, pravzaprav se obadva lahko povežeta, samo ne istočasno, če ma mož internet in jaz hočem gor, njega vrže dol, a men piše da mam samo lokalno povezavo, kot da bi en drugmu povezavo kradla. Jaz se na te IP-je ne spoznam dosti, a je možno da mam na obeh isti IP al kaj??Router je wireless, ampak jaz ne morem na njegovo stran, kadar napišem user, ali admin nič, sam spet piše vpiši geslo, k sem mislila da bi ga tam naštimala, pa gor ne morem. Zdaj sva se pa z možem zmenila da ne bova istočasno gor. To laufa:)Prenosnik je Lenovo, kartica v prenosniku je pa Atheros

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: margarer ()

margarer ::

Pogledala sem IP-je, vsak računalnik ma svojega, to potem ni krivo

m0f0x ::

Imam isti problem :)

Delna rešitev je, da narediš WLAN zaščito na MAC adresse vajinih računalnikov ali koliko jih je pač.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782554984 (3253) Kroos
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213267 (6006) AC_DC
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442090 (1744) ...:TOMI:...
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543528 (19068) imallears
»

povezava laptopa s kabelskim internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
462603 (2222) orangebud

Več podobnih tem