» »

povezava laptopa s kabelskim internetom

povezava laptopa s kabelskim internetom

orangebud ::

Hej!

Danes sem dobila služben laptop in vpn.
Doma imam kabelski internet in ko priklopim laptop na internet ne deluje.
Dobivam pa različne info: ker je to kabel ti mora provider spremeniti mac adreso, nekdo mi je pa rekel, da moram pač nastavitve poštimat, vendar nič takega nisem našla na netu.

Mi lahko kdo pomaga?
hvala

nejck ::

najbolje, da se s tem problemom obrnes na kabelskega operaterja in razlozis na tehnicni podpori, da se ne spoznas na te zadeve in ce ti lahko lepo razlozi kaj storiti....

pripravi si ob klicu pogodbo za dostop do interneta ter list z navodili ki/če so ti ga dali ob priklopu interneta.

moznih vzrokov nedelovanja je lahko vec, je pa odvisno od operaterja, kaj je treba nastavit...

lp

orangebud ::

ja lol no, tak n00b pa spet nisem. Bi klicala pa nimajo 24urne podpore
Tnx za te izčrpne informacije:P

rainmaker666 ::

načeloma je kabelski internet vezna na en računalnik ( tisti katerega mac naslov si podal pred priklučitvijo). na laptopu lahko s programom a-mac mac naslov spremeniš na isti mac kot je na računalniku s katerim si dosedaj dostopal do interneta.

nejck ::

orangebud: oprosti, po tvojem postu sodeč, sem sklepal da si.... :)

dejansko moras imeti TCP/IP nastavitve enake, kot na racunalniku, na katerem net dela....
potem je mozno da pomaga reset modema (nekateri ponudniki omogocajo spremembo mac naslova ob zagonu modema brez njihove interakcije....)
ce pa nic od tega ne deluje pa ni drugega kot klic na podporo in prosnja za spremembo MAC naslova...

lp

5er--> ::

...oz. upoštevaš nasvet rainmaker666-ja in ponarediš mac naslov.

Tilen ::

ja lol no, tak n00b pa spet nisem.

Then do it yourself, if you can.

p.s. Glede na to, da se gre za službeni PC in najvrjetneje nimaš administratorskih pravic [vsaj jaz ti jih ne bi dal] si bolj kot ne zaključila z zadevo.

Vedno manj je kabelskih operaterjev pri katerih je internet vezan na MAC naslov PC-ja/ routerja. Sploh bi se zdaj težko spomnil katerega, ki ima to še vedno aktivno. Nazadnje sta Skyline in Lj-kabel prešla na MAC modema oziroma Skyline je odklenil ter se zdaj povezuje preko PPPOE.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

orangebud ::

Kaj pa kreiranje nove internetne povezave v controPlanel/networkConnections?
Samo spet potrebujem klic na podporo, ker ne vem username in pass.
Pa kako si lahko privoščijo da delajo samo od 8h do 22h, majo tko malo naročnikov?

nejck ::

js vem da ma na MAC zaklenjen UPC Telemach (na obmocju nekdanjega g-kabla)...

orange: lahko si privoscijo, kar si zelijo... ze to je dosti da do 22h delajo... nekateri se to ne (predvsem lokalni)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck ()

orangebud ::

Mah nič, bom pač počakala do 8h zjutraj, drugega mi itak ne preostane.
hvala za pomoč pa lahko noč:)

Tilen ::

Kaj pa kreiranje nove internetne povezave v controPlanel/networkConnections?

Če bi povedla kdo je sploh tvoj provider bi bilo veliko lažje. Tako pa lahko samo ugibamo. Podatkov za dostop pa ne rabiš. Edino če imaš Skyline.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nejck ::

jah ce druzga ne IPje, ker nekateri kabelski ponudniki majo po defaultu staticne... :)

Tilen ::

Ce nima administratorskih privilegijev lahko o spremembi IP-jev le mokro sanja...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

orangebud ::

Itak da nimam admin pravic. Tip je po nekih različnih variantah svetoval da naj preko usb kabla povežem, samo tudi tukaj rabim admin pravice.

Ni mi čisto jasno, kako pol vsi moji sodelavci, ko so orto n00bi, priklopijo in dela. Sej verjetno nimajo Telemacha, pa vseeno...

Eh, mogoče so pa it-jevci kej pozabil poštimat.

Tilen ::

Imajo wireless.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

orangebud ::

Hehe lucky bastards:P

Sranje, spet se bom mogla do službe zapelat pa tam delat:(

Slowenc ::

Ali pa če pokličeš na kabelskega operaterja, da ti spremenijo MAC na tega službenega, potem pa na svojem PCju, kjer imaš administratorske pravice, spremeniš MAC, da bo imel istega kot prenosnik. Madonca, kam pa pridemo brez domišljije.
Skiny gate.

Tilen ::

Slowenc, a si ti mal trd. Še vedno je treba IP-je vnest pri Telemachu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slowenc ::

hehe, Tilen ni tko.
Ni ti treba nobenih IPjev vnašat. Vse moraš imet nastavljeno na DHCP. Samo sprememba MAC naslova je važna.
Dej rajš še 2x preber moj zadnji odgovor in boš mogoče razumel kaj sem hotel napisat.
Skiny gate.

Tilen ::

Zdaj mi pa ti povej, kako bo nekdo ki sploh nima dostopa do povezave lokalnega omrežja nastavil automatični DHCP? Glede na to, da je računalnik službeni gre povezava [najvrjetneje] tudi preko njihovega proxy strežnika in so IP-ji že vnešeni. Spremenit se pa ne da, ker dotična oseba nima administratorskih pravic.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

para! ::

Slowenc, a si ti mal trd. Še vedno je treba IP-je vnest pri Telemachu.


Nobenih IPjev ni treba vpisovat pri UPCju, ravno to je glavna lastnost DHCPja, namreč dinamično dodeljevanje IPjev.

Pokliči na kabelskega operaterja in naj ti spremenijo MAC naslov, oz. spremeni MAC naslov sama.

lp
Death before dishonor!

Tilen ::

Tukaj res eni samo na administrativnih računih sedijo - očitno.

Sicer ne vem - moj operater je UPC telemach [Triera] in če nastavim vse na automatično ne deluje nič. Pa ni nič na mac PC-ja zaklenjeno. Samo MAC modema je pomemben. Ko pa preko routerja priklopim in tam vse IP-je vnesem imam pa seveda lahko vse na automatično na PC nastavleno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

para! ::

Zdaj mi pa ti povej, kako bo nekdo ki sploh nima dostopa do povezave lokalnega omrežja nastavil automatični DHCP?


Uporabnik ne nastavlja DHCPja, ampak ga nastavi operater. Uporabnik v primeru DHCP dodeljevanja, v svojih omrežnih nastavitvah izbere avtomatsko pridobivanje IP naslova (torej pove mrežni kartici, naj sprejme IP od DHCP strežnika).

lp
Death before dishonor!

para! ::

V tem primeru bo avtor te teme moral dobiti administrativne pravice. ,

Najlažje je seveda poklicati kabelskega operaterja, kajti njihovo delo je med drugim tudi spreminjanje MAC naslovov.


lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Tilen ::

Zakaj tukaj eni nočete razumet kaj pomeni da nekdo na računalniku ne more druga kliknit kot firefox pa program za izračun dohodnine [RECIMO!].
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

para! ::

Sej razumemo, zato pa ji svetujemo NAJ POKLIČE KABELSKEGA OPERATERJA, KI BO ZADEVO UREDIL.

Lahko pa seveda na računalniku, kjer ti DELA INTERNET, dodaš še eno mrežno kartico, nastaviš ICS in veselo deliš povezavo tudi na svoj laptop.

Ampak avtor teme zgornjega odstavka ne razume, zato naj se obrne na operaterja, čigar naloga je apdejtanje MAC naslovov.



lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Tilen ::

para!, ne bit no hud.

In kaj bo kabelski operater? Pomagal zaobiti privilegije ter lokalno shekal administrativne pravice?

Lahko pa seveda na računalniku, kjer ti DELA INTERNET, dodaš še eno mrežno kartico, nastaviš ICS in veselo deliš povezavo tudi na svoj laptop.

To bo pa seveda naredil nekdo, ki tukaj na forumu sprasuje kaj naj naredi ker mu "ne dela".

Ampak avtor teme zgornjega odstavka ne razume, zato naj se obrne na operaterja, čigar naloga je apdejtanje MAC naslovov.

Kar pa lahko da ne bo rešilo NIČ. Predstavljaj si tole. V nastavitvah lokalne mreže so že vnešeni IP naslovi preko katerih se prenosnik, ko se na firmi priklopi poveže na LOKALNI proxy strežnik katerega nadzoruje sistemski/mrežni administrator. Doma preko kabla v tem primeru žal ne bo šlo. MAC gor, dol ali počez. Brez administrativnih pravic povezave preko kabla [fizično] ne bo.

Edino kar ti preostane je, da bi kako preko routerja in wirelessa se avtor teme lahko povezal, ker tam teh omejitev šlampasti admini ne nastavijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::

Če bi bil jaz na mestu ustvarjalca teme, potem bi naredil takole:

1. povezal prenosnik direktno na modem
2. poklical opraterja, ki bo spremenil MAC naslov
3. na PCju (ki je bil do sedaj povezan na modem) spremenil MAC naslov na istega kot ga ima prenosnik

Tako bi bila stvar rešena. na laptopu, kjer nima nobenih admin pravic pa ne bi bilo treba nič spremeniti. Sem pa skoraj siguren, da ima na laptopu vse nastavljeno na avtomatično, drugače ga sploh ne bi dali za domov.

Tilen, a zdaj razumeš?
Skiny gate.

Tilen ::

Slowenc, saj to vse štima, ČE je sedaj nastavljeno na automatično. Ampak ne bi bilo zanimivo, če bi tako hitro lahko zaključili tole debato, kajne? Nisem nikjer trdil, da vajina teorija v primeru, da je nastavljeno tako kot vidva predvidevata ne gre skozi. Samo malo kompliciram, ker lahko in ker so nivoji varnosti lahko še mnogo višji kot to kar vidva predvidevata in se vedno [žal] ne izide tako lepo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

para! ::

Ja, ma Tilen prav, če so na laptopu res že nastavljene mrežne nastavitve. V tem primeru je sysadmin, ki je štimal komp, pač zajebal.

Je pa vseeno razumljivo, da internet ne dela, v kolikor ISP zaklepa na MAC naslove.


lp
Death before dishonor!

Slowenc ::

Ja, res preveč kompliciraš. Kar nekaj govoriš o nivojih varnosti, bla bla.... Nivo varnosti (če govorimo o tem laptopu) se zagotovi na aplikacijskem sloju, ne pa na omrežnem, še manj pa na data link sloju. Aplikacijski novo pa v tej temi nima nobene veze.
Če ima na laptopu nastavljene ročne IPje ni popolnoma nič bolj varen, kot če bi jih imel na avtomatično. Gre se samo za način pridobivanja, ki pa je odvisen od tistega na drugi strani.

Še enkrat: Res preveč kompliciraš.
Skiny gate.

para! ::

Sam ja, Tilen, si pa zakompliciral :)

Kje piše, da ma avtor teme nastavljene mrežne nastavitve na služben proxy? VPN povezava je ponavadi ustvarjena ločeno, ni treba imeti nastavitev za VPN na sami mrežni kartici.

Kako boš sploh uporabljal VPN, če internet dela v DHCP načinu, ti pa imaš nastavitve za VPN v mrežnih nastavitvah in posledično zato ne dela internet?

Jaz še vedno trdim, da je problem v MAC naslovu.
Death before dishonor!

Tilen ::

Hehe, nič ne kompliciram. Samo rušim vajina idealna predvidevanja oziroma prikazujem primere v katerih vajina rešitev ne pride v poštev. Pri tem se niti toliko ne oziram na to kdo odpira temo.

Za prenosnik je pa seveda bolj "varno", da se doma v lokalni mreži ne uspe povezat na internet, kako da ne bi bilo? Službeni računalnik.

Kje piše, da ma avtor teme nastavljene mrežne nastavitve na služben proxy? VPN povezava je ponavadi ustvarjena ločeno, ni treba imeti nastavitev za VPN na sami mrežni kartici.

Kje pa piše, da ima nastavljeno automatično pridobivanje IP-jev? ;) VPN je pa seveda vzpostavljen ločeno ampak v kolikor main povezava ne dela ti VPN link ne koristi kaj preveč.

Kako boš sploh uporabljal VPN, če internet dela v DHCP načinu, ti pa imaš nastavitve za VPN v mrežnih nastavitvah in posledično zato ne dela internet?

Potem pa jaz kompliciram? ;) Saj pa niso VPN nastavitve v nastavitvah lokalnega omrežja. To sta dva popolnoma različna gatewaya. Lahko.

Nivo varnosti (če govorimo o tem laptopu) se zagotovi na aplikacijskem sloju, ne pa na omrežnem

Kako pa to veš? Kaj če so na njem strogo zaupni podatki do katerih se lahko dostopa s programom samo iz podjetja in ustvarjalec teme ilegalno šverca prenosnik domov?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slowenc ::

Para, saj to vemo vsi da je problem v MAC naslovu. Samo kako ga rešit, tega pa očitno eni ne vedo.
VPNju ni važno na kakšen način računalnik pridobi IP (statično ali DHCP), važno mu je da ga ima. Na kabelskem omrežju imaš itak en in isti IP, zato je kakšna panika, da se bo med delovanjem spremenil, odveč. Ko potem zaženeš VPN povezavo itak sam program poskrbi za vse, s predpogojem, da na drugi strani štimajo nastavitve.
Skiny gate.

para! ::

Okej, vse je možno, tudi to, da laptop sploh nima mrežne kartice in posledično nič ne dela.

Imaš prav, Tilen.

lp
Death before dishonor!

Tilen ::

Lahko je pa mrežna kartica v okvari.

Imaš prav, para!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slowenc ::


Kako pa to veš? Kaj če so na njem strogo zaupni podatki do katerih se lahko dostopa s programom samo iz podjetja in ustvarjalec teme ilegalno šverca prenosnik domov?


Verjetno potem ne bi dobil VPN povezave, če bi bilo vse strogo zaupno.
Ti boš nazadnje še teorijo zarote odkril.
Sploh pa se mi ne da več ukvarjat s tabo v tej temi, ker samo nekaj predpostavljaš, sklepaš, predvidevaš, kompliciraš.
Skiny gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slowenc ()

Slowenc ::

Okej, vse je možno, tudi to, da laptop sploh nima mrežne kartice in posledično nič ne dela.
lp


haha, pa od kje ste se vzel? Dej mi povej, kater laptop, ki ga danes kupiš v trgovini, nima mrežne kartice? Sploh pa avtor pravi, da ko priklopi računalnik na modem, net ne dela. Se pravi PRIKLOPI. Kam bi kabel vklopil, če ne bi imel mrežne?
Skiny gate.

Tilen ::

Ti predvidevaš, da je na automatično in potem meni mečeš naprej, češ da predvidevam, da je proxy. OK!

Sem si pa mislil, da bosta se spotaknila ob VPN, ha! Gremo torej naprej. Recimo da je avtor teme zaposlen v enem večjem podjetju katere stavba je razdeljena na 3 sklope. Uprava / IT / ... in recimo, da je sistemski/mrežni administrator celo tako zloben, da tisti v kuhni brez vzpostavljene VPN povezave sploh ne more v IT pogledat neke x datoteke. Predpostavljam, da so VSI ip naslovi tega podjetja dodani v .htaccess, da v primeru da vzpostavijo VPN lahko dostopajo do datotek IT sistema. Se pravi, da lahko nek uslužbenec gre s svojega delavnega mesta v kuhno si kuhat kavo s svojim prenosnikom in ne more dostopat do datoteke do katere ima dostop samo IT oddelek brez da bi vzpostavil VPN povezavo. V tem primeru VPN povezava koristi LE in SAMO znotraj podjetja in jo imaš lahko doma le za okras, ker tvojega domačega [statičnega ali ne] IP ni v .htaccess in ne moreš nikakor do datotek do katerih bi lahko prišel na službeni lokaciji. Tud če doma spraviš internet na tem prenosniku v delovanje.

Eh, dovolj je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

rainmaker666 ::

Ni mi čisto jasno, kako pol vsi moji sodelavci, ko so orto n00bi, priklopijo in dela.


po tem sodeč je problem res samo v MAC naslovu. Lahko pokličeš ponudnika in da ti updata MAC naslov ali pa kupiš router in nastaviš na avtomatsko določanje IP-ja in naj bi delovalo.

nejck ::

tud ce router kupi bo mogla mac naslov spremenit :)

rainmaker666 ::

ja mora kupiti tak router ki ima možnost kloniranje MAC naslova al pa posreduje ISP-ju MAC od routerja kar je vseeno bol praktično saj bo lahko hkrati in brez komplikaciji z menjavanjem MAC naslovov uporabljala oba računalnika.

orangebud ::

Ojoj, kva je zdej to, battle of the geeks - hecam se:P
Agent na Telemachu mi je rekel, da naj ne bi bilo treba spreminjati mac naslov, sej to sem mu to sama predlagala.

Glede IPja, ko vpišem ipconfig mi izpiše avtoconfiguration IP adress, če grem pa gledat network connection mi pa paketke pošilja, samo sprejema jih ne, če to kej pomaga.

Skenslala bom ta telemach, ker je itak predrago glede na druge ponudnike, mam že pogodbo za SRD Tuštelekom podpisano, zraven pa dobim wireless modem pa 50% popust. Upam da bo potem vredu.

Ravno zato sem dobila služben comp in vpn, da lahko od doma delam, sej sem si sama določila, katere dostope potrebujem in nobeden ni rekel da karkoli ne bi bilo vredu. Vsi, ki imajo službene laptope se brez težav povežejo na net.

Tilen ::

Ja zdaj pa je Telemach kriv, ker ti službeni PC domov švercaš pa ne znaš porihtat/ne moreš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

orangebud ::

Kaj v stavku:"ravno zato sem dobila služben comp in vpn, da lahko od doma delam..." ne razumeš? A ti moram v binarni kodi napisat?

To da je Telemach karkoli kriv je na tvojem zeljniku zraslo, menjam ker je predrag, za 2Mb plačujem skoraj 30 EUR.

Tilen ::

Ne laži... 30 eur na Telemachu je 10Mbit. klik klok
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

orangebud ::

Sej si king of the geeks no, pomiri se:P
te cene so aktualne, jst pa nisem nov naročnik.

Hvala vsem ostalim za pomoč, težava je bila v mac adresi, na katero sem že itak opozorila agenta, pa je bil očitno nov ali n00b. Naslednji mi je uredil tako da mi je kloniral mac naslov in sedaj samo prevekslam iz pc na laptop kabel in je v redu.

Čaos


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514473 (3975) BorutK-73
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212280 (1892) ultimated4
»

Omejena povezava - kabelski internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
101359 (1175) blackbfm
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132857 (2106) malini
»

Problem z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
71380 (1183) cilax

Več podobnih tem