» »

Nujno pomoč pri nakupu grafične

Nujno pomoč pri nakupu grafične

sokel ::

Imam grafiko na plati,sam ker moja plazma ne podpira vga vhoda, moram met prek dvi na hdmi. Ker pa mi kartica crkuje in že kar pogosto resetava pc in trokira, moram nekaj nabavt. Rad bi še sedaj kupil in poiskal na netu, preden mi crkne. Pol sem pa brez pc in neta. Sedaj mam geforce 6600le 128mb. Problem je v tem,da mora met kartica dvi/hdmi izhod in pci-expres. Sedaj se mi je že slika zožala in mam na 800x600.
Gledal sem že geforce 7300gt 512mb/geforce 8600gs 512mb/gainward geforce 8400gs 512mb/geforce 210 512mb/ati radeon 4350 512mb.
Zarad slabovidnosti, ne vidm igrat iger in bi imel bolj za delo z pc in kako obdelavo vhs/dv videa. Včasih sin igra kake igre, sam ne takih kot odrasli. Zato ne mislm kupovat visok rang, važno da mam sliko in da vse deluje. Mam 100hz plazmo in sedaj mam na 60hz 800x600. Ne morem nič povečat osveževanje. Bo to pri vseh grafičnih al sam pri tej? Ker mi noben ne zna povedat, če lahko povečam hz na pc na plazmi.

Najlepša hvala za pomoč.

Galaxy ::

Jaz bi ti priporočil kakšno ATI grafo, npr 4550 ali 4570. Na plazmi pa si nastavi višjo resolucijo, glede osveževanja slike (Hz) pa si ne beli glave, saj pri navadnem delu z računalnikom tega ne boš opazil.

69charger ::

Samo proč od Geforce 8000 serije ker crkujejo vse. Vzemi kakšno Radeon 4000 serije npr. KLIK ali KLIK

cebelar123 ::

Tukaj se strinjam glede Gforce8000 serije. Samo stran roke od tega sranja.

sokel ::

Se trudim prihajat na to stran, da vidm vaše poste. Včeraj mi je neštetokrat zmrznu in sem kar ugasnu in šel spat.
3dni že prebiram in delam primerjave in kličem na okol ka kupt, da se nem nasral. Najbolj zaupam vam fantom tu gr, ker mate kar dosta pojma. Res bi prosu, da mi pišete tisti, k se res orenk spoznate na tehnologije in delovanje vseh teh zadev pri grafiki. Jaz sem vedno nbil pristaš geforce, sam če tk pravte in tud sam vidm, ka se dogaja, pol bom prešaltal na kaj drugega. Pred leti je bil Ati bolj nekonkorenčen proti gforce. Delal sem tud teste in je bil nvidia hitrej pri nekaterih zadevah, kot pa ati. Kaj pa glede geforce z onzanko gt? So to kaj boljše hitrejše?
Kaj mora podpirat, da je ok za obdelavo filmov in povezavo z tv tunerjem? Ker bom prek usb tunerja snemal na pc in nato obdelava in iz vhs/hd kamere.Iger pa ne morem igrat, ker je vse pretemno zame in sploh nikamor ne pridem. Če pa sin pride, pa igra kako formolo al pa kake otroške igre.
Včeraj se mi je še to zgodil, da mi pc sploh ni zalavfal, če nisem dal grafike iz vodila ven in pol nazaj not.
Vam zaupam in bom kupil, kar boste najbolj priporčl, za normalno ceno.
Hvala

Meizu ::

1.) Glede na serije gpujev ki so bili izdani skozi zgodovino obeh podjetij je zaenkrat situacija 1:1. Spomni se recimo X19xx serije, koliko bolj so se splačale pri nakupu kot pa nvidiini 79xx gpuji.

Dobro, itak tole ni relevantno pri tej situaciji.

Je pa res tole glede geforce 8000 serije. Se kvarijo, ker so komponente slabo lotane. Čez čas uporabe se stiki še bolj razrahljajo in gpu ga začne srat.
Pa tukaj ne rabiš dosti komplicirat in nevem kake strokovnjake zahtevat. Če rabiš gpu le da ti sliko kaže na tv, potem enostavno gledaš na najcenejšo HD4xxx ali HD5xxx kartico, ki še ima hdmi izhod. Pa ne boš potreboval niti konverterja več. Vsaj jst bi tako naredil. Nvidia pa za low end segment trenutno nima popolnoma nič pametnega za ponudit.

Aja še tole - glede na to, da ti komp zmrzuje - si prepričan, da je res gpu kriv? ;)

Edit: Madonca sm se pa zatipkal ja... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

69charger ::

Ja no,če boš urejal videe in tudi bolje vzeti rezervo za igre ker to hitro napreduje potem pa najboljše tri izbire:

Izbira 1 ATI
Izbira 2 ATI
Izbira 3 nVidia

Če hočeš preklop na najcenejši ATI,potem prva.
Če hočeš najmodernejši ATI,druga izbira.
Če nočeš prešaltat in hočeš nVidia,tretja.

Jaz bi izbiral med 1. in 3. Tudi če ti ne bo crknila grafična,res priporočam preklop na modernejšo grafično kot pa 6600le. Ampak najprej poglej da bo napajalnik vsaj 350w da bo normalno vleklo novo robo.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Kaj je pa narobe s HD5670?

69charger ::

Ja če rabi za kakšno nezahtevno igrico in video montažo je brezvezen nakup ker DirectX11 funkcija bo 100% neizkoriščena.

Meizu ::

pfah, novejši proizvodni proces, gpu je bolj hladen, porabi manj elektrike... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

sokel ::

Bom pisal po premorih, ker mi nosn stop trokira in zmrzuje

Definitivno je , da se pregreva in premalo hladi. Skoz sem gledal na everest in kaže 45-48 je vse ok, če je pa 55-57 pa zečne zmrovat.

Moj pc:
Plošča Gigabyt
Amd x264 5000 /2x2400hz core2
1gb/800hz rama ddr2 dvo kanalni
150gb disk sata
napajalnik 540w.
Star pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sokel ()

69charger ::

Kar je pod 70 stopinj sploh ne pade v kategorijo pregrevanja. To je normalna delovna temperatura. Jaz sem imel podobno sranje ko se je računalnik odločil štrajkat in sem dobil črn ekran in no input. Na koncu sem ugotovil da je bil napajalnik preobremenjen. Koliko močen napajalnik pa imaš?

sokel ::

Ventilator lavfa normalno, ker mam odprt pc in preverjam ka se dogaja. Včeraj sem vse razdru in prepihal z kompresorjem. Je še kaka varianta, da to popravim al je za v kanto?

Sem si našel orenk teste, opise grafičnih kartic. Nisem veel , da je amd kupil vse od atija in ma zato boljše kartice. Sem si ogledal par modelov od ati hd in se bom mogoče kar odloči za eno izmed njih. Modle: 4550/4750

klinker ::

sokel ::

Do zdej sem se matru . Sem jo razdru in ventilator obrnu, da sedaj piha not in ne ven. Sedaj stoji skoz na 44stopinj. Bom videl čez kolk časa, se bo tem. dvignila. Aha, sedaj se je že dvignil na 45, sem dal pokrov na ohišje, da je zaprt pc.
Bom še dans pregledal vse modele, ki ste mi jih napisal in se ogdločil za najboljšega in cenovno.

Ej pobje, temperatura skače 44-45-44 stop. Je še kak test ali z čim bi jo lahko malo bolj stestiral?

sokel ::

Ne vem, če se ne bi kar za to odločil: Ati radeon HD4650. Ma skor vse, kar bi potreboaval. Pa tud glede obdelave filmov bi bila ok, če ma decoder.

Meizu ::

Lahko tudi tisto vzameš, čeprav sam ko kupujem elektroniko nekako stremim k temu, da vedno nabavim najnovejšo robo, ker:

1.) Slabša od prejšnje ne more bit
2.) Novejši proizvodni procesi, mogoče celo boljše hlajenje
3.) Nižje temperature
4.) Porabi manj štroma
5.) In še bi lahko našteval

Aja, da še popravim chargerja - Nvidie imajo temp. limit na 120c, ne 70 tako da pri 50c se grafa sploh ne pregreva. Predvidevam da ima tvoja 6600 mogoče celo pasivno hlajenje, kar pa sploh ni dosti za pasivca. Bi pa vseeno sam najprej ostale komponente pregledal, če ni mogoče problem kje drugje, saj računalnik zaradi pokvarjenega gpuja načeloma ne zmrzne, pač pa meče na ekran razne anomalije, oz. v najhujšemu primeru ni slike na ekranu. Najbolje bi blo, da si od prijatelja ali pač nekoga sposodiš neko pcie grafo, pa vidiš ali je res gpu problem. Sicer bi pa jaz osebno vseeno menjal gpu, če ne drugega bi za tistih 60EUR imel vsaj mir s temi konverterji. Ga ni lepšega kot enostavno vklopit hdmi kabel v grafo in voila, vse deluje kot se šika.

P.S.: Jst bi recimo pod drobnogled vzel še matično ploščo ali pa napajalnik, saj je čisto možno, da računalnik zmrzuje zaradi ene izmed teh dveh komponent. Lahko pa je vzrok tudi drugje. Če imaš še vedno nameščen WindowsXP se zna zgodit celo to, da računalnik zmrzuje zaradi nabasanosti sistema. Tako se je meni enkrat zgodilo, ko je eden izmed mojih računalnikov po XPji konstantno zmrzoval, ko pa sem sistem formatiral in na novo postavil XPje je vse delalo brez problema in mi je služil še dolgo časa :) Mašina je pa bla P4 2.6Ghz pa še ostale malenkosti noter.

sokel ::

Meizu, hvala za tako obširen komentar.
Na žalost ti moram povedat, da je grafika hin in mora gr neki delat stik. Včeri mi je sred delovanja zmankal slike in je sam še lavfal ventilator cpu in napajalnik+grafika. Moral sem ga ročno izklopt. Dans sem hotel vžgat pc in nič. Prejle sem pa še enkrat probal in sedaj sem tu. Mel sem jo tud na drugem pc na pci vodilu in drugi xp in je isto delal. V začetku deluje ok, pol pa začne čez čas. Vse to upoštevam pred nakupom, ker se ne zaletim v prvo trgovino in kupm. Ko sem še ok videl, sem delal teste in vse kar se tiče kablov/elektronike. Mam tud tak poklic in poznam vse živo finte. Grafika ma aktivno hlajenje, ker je original ventilator gor in ma tud vodila za ventilator. V ponedeljek bom eno naroču prek neta, ker tu pri nas so predrage, 10-20EUR, več k na netu. Pa tk in tk moram novo kupt, če bom video in filme snemal in montaža, rabim kaj bolžga od te. Pa to ne bo vsakodnevna obdelava videa, ampak poredko. Se močno strinjam, da je lepo vklopt in sam za miško prjet in gremo.
Če maš kako grafiko v mislih mi jo napiš.
Hvala

Sem še včeraj par ur iskal kak pameten program za test celotne grafike, sam nč pametnega. Če kdo ve kak program mi naj prosim napiše. Prej bi jo še rad stestiral, da vidm ke je resnično napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sokel ()

Rias Gremory ::

za testiram grafično in vse te teste priporočam:
3d mark vantage- žal je trial samo za one usage only :'(: še DL link: http://downloads.guru3d.com/3DMark-Vant...
FurMark -je zastonj kolikor vem: http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/
to se mi zdi da bo v redu.
če pa hočeš ventilatorje štelat pa uporabi speedfan (http://www.almico.com/speedfan.php)
Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sokel ::

Hvala lepa!
Sam glede tega 3dMark sem bral, da je zanič in ni ok? Bom raj funmark probal.

Rias Gremory ::

sokel je izjavil:

Hvala lepa!
Sam glede tega 3dMark sem bral, da je zanič in ni ok? Bom raj funmark probal.

ja danes sem za foro šu mal testirat grafično v FurMarku in sm prvič pršu do 57C°. Imam pa nvidia geforce 9500m gs.
Tako da glej temperature za vsak primer. Boljše preventiva kot kurativa. :D
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

preglej rajsi kondenzatorje na plati.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Rias Gremory ::

jap se strinjam z tKBurek-om. če so napihnjeni je to slabo kolikor vem, če vem narobe me popravite.
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sokel ::

Pobje, tisti ki mi svetujete "POGLEJ", ne bo šlo. Parkrat je že napisan, da sem zelo slabovidna oseba in zarad tega, tud ne morem več opravlat svojga poklica, ki je prav elektro komponente/finomehanika.
Če bi bili kondenzatorji na plati napihjeni, pol sploh ne bi jaz zdej pisal tule. Naj še enkrat povem RAČUNALNIK JE STAR POL LETA. Bi prosu, če mal bolj preberete, kar pišem.
Zgoraj sem napisal, da tud na drugem pc isto dela, kot na mojem.
Mi lahko malo več napišeš, glede tega farmark. Ker ne vem kaj izbrat in dela mi test v nedogled. Ke si ti videl temp?

Meizu ::

sokel je izjavil:

Meizu, hvala za tako obširen komentar.
Na žalost ti moram povedat, da je grafika hin in mora gr neki delat stik. Včeri mi je sred delovanja zmankal slike in je sam še lavfal ventilator cpu in napajalnik+grafika. Moral sem ga ročno izklopt. Dans sem hotel vžgat pc in nič. Prejle sem pa še enkrat probal in sedaj sem tu. Mel sem jo tud na drugem pc na pci vodilu in drugi xp in je isto delal. V začetku deluje ok, pol pa začne čez čas. Vse to upoštevam pred nakupom, ker se ne zaletim v prvo trgovino in kupm. Ko sem še ok videl, sem delal teste in vse kar se tiče kablov/elektronike. Mam tud tak poklic in poznam vse živo finte. Grafika ma aktivno hlajenje, ker je original ventilator gor in ma tud vodila za ventilator. V ponedeljek bom eno naroču prek neta, ker tu pri nas so predrage, 10-20EUR, več k na netu. Pa tk in tk moram novo kupt, če bom video in filme snemal in montaža, rabim kaj bolžga od te. Pa to ne bo vsakodnevna obdelava videa, ampak poredko. Se močno strinjam, da je lepo vklopt in sam za miško prjet in gremo.
Če maš kako grafiko v mislih mi jo napiš.
Hvala

Sem še včeraj par ur iskal kak pameten program za test celotne grafike, sam nč pametnega. Če kdo ve kak program mi naj prosim napiše. Prej bi jo še rad stestiral, da vidm ke je resnično napaka.


Grafično kartico ti priporočam tisto, ki jo je klinker predlagal. HD5450 512mb je za tvoje potrebe čisto zadosti. Za tistih 50€ kot stane imaš DVI, VGA in HDMI priklop, torej čisto vse izhode, ki jih potrebuješ. Predvaja lahko gladko vse filme, obdelava videa je tako ali tako odvisna od procesorja, za kakšno igro obrnt za sina (glede na napisano) je pa tudi čisto zadosti. Če pa se seveda lahko stegneš malce dlje kar se denarja tiče pa ne bi bila slaba naložba niti HD5670 ali pa mogoče celo HD5750. HD5750 bi bila za tvoje potrebe IMO že preveč, odločitev je pa seveda tvoja. Trenutno pa se nvidie ne splača gledat, ker v low price segmentu trenutno resnično nima nič pametnega za ponudit. Tako da je AMD in njegova HD serija zaenkrat edina sensibilna rešitev.

Edit: Smem samo vprašat kakšen procesor imaš v kišti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127734 (11614) erzy
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559106 (23344) Galaxy
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527162 (17101) smarty
»

ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
777168 (4870) Xtra
»

Pomoč pri odločitvi nakupa novih komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684280 (3046) maticm

Več podobnih tem