» »

ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB ???

ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB ???

«
1
2

fakmarjana ::

Kupujem grafično pa nevem za katero bi se odločil. Odločam se med ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB. Prosim vas za vaše OBJEKITVNO mnenje.
Hvala ! 0:)
P.S. Moja matična je ASUS P5KC ...

billgates ::

Odvisno za kaj jo rabiš. Razlika med tema karticama ni velika. Za medijski center(filmi in podobno) je 2900xt bolša, za igre pa bo nvidia bolša.

Senitel ::

Med 2900XT in 8800GTS tudi kar se predvajanja filmov ni neke blazne razlike. Pri Radeon 2600 in 2400 pa je druga štorija...

billgates ::

Še enkrat, odvisno za kaj ga potrebuješ.

dzinks63 ::

:)) Po moje med njima ni velike razlike, vzam tisto , katero dobiš ceneje, poišči če je kje kakšna akcija, oziroma dober popust in kaj dobiš zraven ? Kakšne priložene igre ali programi za obdelavo slik ali filmov.

Kriko ::

Boljšza za filme..dej to mi prosim opiši malo boljše!! Zanima me kje ti opaziš to malo boljše?
kriko

Pšenični ::

Kupujem grafično pa nevem za katero bi se odločil. Odločam se med ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB. Prosim vas za vaše OBJEKITVNO mnenje.
Hvala !

ATi HD2900XT , po možnosti z 1gb pomnilnika.....

AapocalypseE ::

Jaz sem mel GTS 320MB in X2 4200+ in mi je v Colin DiRT štekal če sem dal 4x multisampling, z 2900XT 512MB pa je šlo čisto tekoče, tak da kak pa bi blo z 640MB verzijo pa nevem. Če pa primerjam zdaj sliko pri filmih recimo v BSplayerju ali PowerDVD ne opazim razlike med Nvidio in Ati. Je pa definitivno res da ma Ati bolj kinematično sliko v igrah, za mene dost lepšo.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

2900XT z 1GB pomnilnika, to pa primerjaj z 8800GTX.

Zgodovina sprememb…

billgates ::

problem 2900xt je ker ima samo 16 enot ROP in in šestnajst enot za teksture, podatkovna širina pa je celo večja kot pri nvidia gtx Ultra(gtx 86 GB/s, ultra 103 GB/s, 2900xt pa 106 GB/s). Gtx-si imajo 32 enot za teksture in 24 enot ROP.

Od 2900xt se pomojem najbolj splača tisti z 1gb gddr4.

Zgodovina sprememb…

fakmarjana ::

Uporabljal bi jo za igre... :)

Izi ::

Radeon HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB je kar pogosto vprašanje zadnje čase.
Tudi mene je zanimalo in sem zadevo dodobra preštudiral in pregledal vse možne forume in benchmarke.

Pri starejših igrah in sedanjih igrah na DX9 sta kartici zelo enakovredni ampak vedno je 8800GTS za par procentov hitrejša, poleg tega pa tudi okoli 20€ cenejša.

Ampak, ko pa gremo gledati tiste 3 igre, ki že uporabljajo DX10 pa se pokaže prednost Radeona. Pri obdelavi DirectX 10 zadev je HD2900XT kar naenkrat skoraj enakovreden 8800GTX.
Ko seštejemo vse prednosti in slabosti se kljub 20€ višji ceni bolj splača nakup Radeona.

Moj glas gre torej za HD2900XT

Pa tudi driverji so zadnje čase pri ATI-AMD že dosegli če ne celo presegli tiste pri Nvidii.
Za moj HTPC imam doma eno Radeon HD2600Pro in zadnji 7.7 driverji se mi zdijo kar opazno boljši kot na mojem glavnem računalniku z Nvidio. Oba sta sicer prešla na urejanje driverjev preko Control Panela, ki pri ATI-ju omogoča nadzor več stvari kot pri Nvidii.
Pri Nvidi je treba za nadzor temperatur, ventilatorjev in overclock namestiti nTune, ki računalniku nič kaj blagodejno ne dene in pol svari v njem še vedno ne deluje. Za overclock torej rabimo Rivotuner ali ATItools, ki vsak spet rabi svoj dodatni driver. Pri Nvidi se je treba dostikrat vračati na starejše driverje, ker je pri novejših dostikrat kaj slabše kot pri starejši.
Pri ATIju lahko vse vključno z overclockom kartice počneš direkt iz driverjev. Samo en pritisnjen gumbek in nekaj minut je potrebnih, da je kartica optimalno navita in še vedno 100% stabilna. In vsaki novi driverji so zanesljivo precej boljši od prejšnjih, prihajajo pa redno vsak mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

gruntfürmich ::

na tomshardwere so jih kr podrobno prečekirali. pa si še pejdi tja pogledat teste pred nakupom. drugače pa gre moj glas za atija. se dostikrat postavi ob bok tudi gtx-u.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

X-Hair ::

Mal brskam in prisel do te strani, ce ni bile ze kje objavljena.

http://it-review.net/index.php?option=c...

Se en link. Vec ali manj isto sranje kot zgoraj. :)
http://radekhulan.cz/item/ati-2900xt-vs...


Vseskupaj je verjetno tam tam. Jaz bom verjetno vzel ATI, ker ze nekaj let mucim ati kartice. Zagrizen nvidiec bo vzel pa pri konkurenci. Kolkr je mal razlike v igrah je tut mal razlike v ceni. Kar bo pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: X-Hair ()

billgates ::

Dobra izbira.

M-XXXX ::

fakmarjana ::

Kaka pa je razlika med proizvajalci razen v ceni? Npr med sapphire, asus, powercolor ???

pranko ::

Je ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

ivanuscha ::

Ja razlika je kvečjemu v frekvencah jedra in pomnilnika, pa se te so vecinoma minimalne, ce sploh so. Aja pa v samem izgledu kartice, ene so lepe ene ne tok :P

matter ::

Izi: Kak nardim da vidim temperature in navijam iz original drajverjev. Jaz tega nimam v CCC.

Sicer pa sem z Asusko zelo zadovoljen, ker ima odlično hlajenje, grafična je v 2D neslišna, v 3D pa je sprejemljivo.

lp
Grem basket pa bom neloke metal

gruntfürmich ::

so med temi kakšni slabši opremljevalci kartic, in morda tudi kakšni boljši: saphire, club3d, asus, gigabyte...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

billgates ::

Poglej, kaj v kompletu dobiš(dodane igre, vsi kabli, še kaj dodatnega...)

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

ne ne, mislil sem na kvaliteto izdelave, boljše komponente....
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

billgates ::

Mislim, da so si vsi dokaj podobni.

x45 ::

2900xt vzem samo onga z 1024 Gddr4 ta je dost hitrejši.... pa mal več stane....

fakmarjana ::

Pa bom lahko napajal z TAGAN U-22 2force 530W ???

billgates ::

A ve kdo kdaj pridejo modeli 2950?

gruntfürmich ::

kdaj pa pride model 6000?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Izi ::

Kak nardim da vidim temperature in navijam iz original drajverjev. Jaz tega nimam v CCC.

matter, sem malo pobrskal in če ti ATI Overdrive (kjer so temperature in navijanje kartice), ne deluje potem imaš možno vštekanega premalo dodatnega napajanja.
Pri 2600 karticah sploh ni dodatnega napajanja in zato tudi ni problemov.

Iz ATI-jeve strani za kartice HD2900 serije:
"For enhanced performance with ATI Overdrive™, a power supply with one 2x3-pin and one 2x4-pin PCIe ® power connector is required"

Kar pomeni, da moraš za omogočenje ATI Overdrive nujno vštekati kot dodatno napajanje en 6 pinski in en 8 pinski konektor, da dobi kartica dovolj napajanja za overclock.
Kartica deluje tudi samo z dvema 6 pinskima konektorjema ampak izgleda nima dovolj energije, da bi lahko navijal.

M-XXXX ::

Overclock deluje, vendar navijaj preko ATI-tool pa bo!

fakmarjana ::

Zanima me če bom lahko napajal HD2900XT 1024MB z Tagan 2force U-22 530 W ????!?!?!?:D

Pšenični ::

Ja, sam navijal pa ne bomo.Za vsak slučaj pa še preveri.

X-Hair ::

O kriza, pa se res dobi ze 1Gb 8-O

biokill ::

v tesu od pc formata:
končno smo dočakali domnevnega tekmeca za 8800GTX, ki še zdaleč ni izpomnil svojih obljub.Namesto da bi kralja grafike vsaj malce prisilil , da se spoti pri prehitevanju, se komaj kaj bolje odnese od nVidiinih kartic srednjega razreda.8800GTS se z njim sicer ne more kosati enakovredno, GTS 640 pa ga neslavno povozi.

AapocalypseE ::

TEST pa še novi driverji so prišli od Atija 7.8, celo še prej kot v enem mescu.

Highlights of the Catalyst 7.8 release include:

Performance improvements

* Lost Planet DX10 with anti-aliasing improves 11% or greater on ATI Radeon HD 2900 XT products
* 3DMark 2006 and 3DMark 2005 improves as much as 6% on The ATI Radeon HD 2600 Series (single card and Crossfire) and ATI Radeon HD 2400 Series (single card and Crossfire configurations)
* Serious Sam 2 with HDR enabled improves as much as 14.5% on the ATI Radeon HD 2900 Series, ATI Radeon HD 2600 Series and ATI Radeon HD 2400 Series

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Ta Jokerjev test je ena največjih bedarij kar sem jih videl (v 3DMarku05 dobijo malo več kot jaz v 3DMarku06 z isto grafo)
Tukaj je en kredibilen test (morate upoštevati da se je z novimi gonilniki stvar pohitrila še za 5-10%

Link do še enega testa, ki ima malo novejše gonilnike ( XT je skoraj enak GTX-u)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

fakmarjana ::

Testi od pcformata so kar neke, isto velja za njihove ocene raznim komponentam...V glavnem je celotna revija PC format kar neke.;(

biokill ::

ja js nwem, zdj me pa res zanima......katero HD2900XT grafo pol najbolj predlagate (znamka)

biokill ::

kr tud js sm u dilemi kaj kupt.......rabu bi pa za grafično oblikovanje, igre in multimedijo

Pšenični ::

ATi HD2900XT z 1gb pomnilnika

fakmarjana ::

Malo višje so eni napisali da razlik med proizvajalci ni razen v ceni in v tem kaj dobiš vškatli (igre, programi)...

M-XXXX ::

1GB različica se naj nebi splačala (test na OC-LAB2 kmalu pride)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

biokill ::

kaj pomeni oznaka SLI pri grfični....

http://www.mimovrste.com/katalog/compar...
tle primerjam 2 kartici pa ena ma druga pa ne

Nesta ::

Kolikor se meni zdi se po ceni in performansih najbolj splaca 8800 GTS, 320 MB? Ce pogledas da je cena 60.000 SIT
HD 2900XT, 512MB je recimo 90.081 SIT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Zheegec ::

Komur se da čakati do konca meseca - 8800GT 512MB bo najbrž 240-250EUR v Sloveniji, bo pa hitrejša od 8800GTS 640MB.
Čista zmaga :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Oja, pa še kako :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nesta ::

Bomo ze nekak zdrzal do konca mesca, poj pa ownamo ;)

pipc ::

se en glas za HD2900xt 1024mb gddr4

Zheegec ::

1GB verzija je 0% hitrejša od 512MB verzije... Ne splača se. 1GB je tam samo, ker se dobro sliši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

nesta si ti blesav malo?

Kolikor se meni zdi se po ceni in performansih najbolj splaca 8800 GTS, 320 MB? Ce pogledas da je cena 60.000 SIT
HD 2900XT, 512MB je recimo 90.081 SIT...KAJ JE TO SIT ??????

Kreten neumen, EURI SO ŽE 10 MESECEV!:\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon HD2900PRO , HD2900GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1009319 (5934) AapocalypseE
»

8800 gts ali HD 2900 XT?

Oddelek: Kaj kupiti
101492 (1109) darius
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332725 (1741) JeZo
»

Radeon HD 2x00 na dolgo in široko

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304842 (2560) M-XXXX
»

ATI Radeon HD 2900XT že mogoče kupiti vsloveniji!

Oddelek: Kaj kupiti
332170 (1304) MEDENA

Več podobnih tem