» »

ATI Radeon HD3870

ATI Radeon HD3870

TOP ::

To je samo v vaših glavah Fani imam doma x1950 pro in 8800gt in razlike jaz nevidm v kakovosti slike.V tekočosi igranja pa jo.

GrimReaper ::

uu mater, tale 3870 je pa draga k sam satan. zgleda, da sm dobro porabil 240€ za 88GT

3870 je POCENI, draga je bila recimo 2900XT. S tem da je 3870 boljša od vseh razen 8800GT/GTX/Ultra. Slednji itak nista in ne bota dober nakup, 8800GT je pa težko dobit, oz. maš navito ceno okol 300€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Evo pa smo dočakali 3870 >:D

Loser ::

Pizda,mene je pa že skrbelo,ker se mi je zdel 260 ojrov mal velik pa vidim,da ni glih !
Pa en je prej rekel,da bi Sapphire moral imeti 2 leti garancije in ne 1 leto - moja Sapphire ima 2 leti !

V glavnem grafična je kar draga ampak leti ku hudič 8-O

Sem zelo zadovoljen,tko,da je vredna nakupa !
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

pecavar34 ::

Mene zanima a je kej fore če maš pcie 1.0 ne pa 2.0 kot ma možnost ta grafa??

Pa me mnenja tistih ki so mel prej 2900xt pa zdj 3870 če je dost bolša??
Asus ROG G751JY

darius ::

maš na ZS, sicer pa še za ostale: Ja, deluje na pcie 1.0 / Ni veliko bojša je pa opazna razlika.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

OZZY ::

Piz*a a ma še ker to grafo pa problem z inštalacijo drajverjev. Sicer sem rešu s tem, da sem prek sistema dal drajverje gor ampak mi je skoz napako metal 0x80040707 pa islayer...
Aja pa ker kur* je treba še inštalirat ker tam doadt še eno pci napravo - sem probal vse pa ni nič od drajverjev..

Napaka nekako tko..
1. Error ' Notify'
2. Error ' data.size ()!=3 '
3. Error ' 0x80040707 '

Sicer ni važno al so drajverji z cd al pa z neta potegnjeni...Je isti šmorn..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

Sem ugotovu kaj je una pci naprava= ATI HD avdio...

Ma naj gre ati v kura* s temi drajverji.
Go with the flow.

Trupl0 ::

Včeraj rezerviral in hit v Mlacoma po HD3870.
Zaenkrat mi grafa deluje odlično... Odštel zanjo 228€.. Sapphire ima samo leto garancije BEMTI! !!!:D

Edina stvar je bila danes zjutraj ko sem računalnik vžgal in je bil Windows XP logo kockast....resetiral in dela....
Ali nesem nazaj??????
If you are going through Hell, keep going !

Matko88 ::

Kmetek -> Se podpišem!

Zadnje pol leta mimovrste.com ni niti malo več zanimiva ker dvigujejo cene brez razloga! greš v eno trgovino npr. kake manjše (s.p. shop-i) kjer ti prodajalec ki je največkrat tudi lastnik, ponudi neki popust na cene ki so že tako nizke, samo da ti proda! ostale velike trgovine, kot so comshop, mimovrste, big-bang... pa se ne rabijo boriti za kupce, kr tja tako ali tako leti vsak začetnik, ko vidi da majo popust!

primer: ko dobijo novo stvar ki je opevana kot ena izmed svetlih novosti že v raznih revijah in internetnih starneh, ji že na samem začetku dvignejo ceno, nato pa po par dnevih napišejo zraven popust z velikimi rdečimi številkami -30% da kao zgleda bolj poceni!

zadnjič sem naredil primerjavo za kolega kolko bi ga stalo če bi kupil isti paket( Link) pri mimovrste! še niti nisem vstavil ekrana, miške pa tipkovnice pa sem že presego ceno! sami razmislite če se še splača kupovati pri velikih shop-ih?

pa upam da me nebo kdo obtožo za kako zaroto proti tem trgovinam zato:
ljudje pojdite v velike trgovine, smejte se z prijaznimi trgovci, bodite izbrani in mogoče dobite popust! se priporočamo>:D

hmm...:\

Loser ::

Nuclear_ Jaz mam tud Sapphire pa ma 2 leti,zgleda,da Mlacom neki muti !!
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

Trupl0 ::

na zadnji strani računa ( kar je po novem tudi garancijski list hehehe ) piše lepo 1 leto garancije...

Se da to kako preveriti pri zastopniku za Sapphire ali je Mlacom? Ker nekaj svojih pogojev ne morejo vsiljevati....Nenazadnje sem še pri vsaki, če ne 3 leta pa 2 leti garancije imel ....
If you are going through Hell, keep going !

SepoX ::

Če je Mlacom napisal, da je eno leto potem lahko do enega leta uveljavljaš pri njih in če sam proizvajalec nudi dvoletno garancijo, lahko v drugem letu uveljavljaš direktno pri proizvajalcu in ne pri Mlacomu.

Trupl0 ::

kaj pa glede kockic? Izgledalo je kot takrat, ko mi je 6600GT "crknu"
Pri igranju deluje vse OK....

Nekaj sem bral, da je problem glede gonilnikov oz. ATi tray toola ter hitrosti ventilatorja na grafični.....

Šel pogledat na Mlacom...Jih nimajo več....Samo še 3850 prednaročila....MIMOVRSTE pa kar 290€ =)
If you are going through Hell, keep going !

damjan11 ::

Jutri jo pa jaz kupim, samo cena še ni znana

Buggy ::

Kaksno imate pa mnenje o 3850 512 mb za 195€?
Kaj dosti ni razlike v FPS-jih pri 1280x1024 napram 3870 pa se single slot je poleg tega da je heatpipe.
klik

dukenukem ::

pa internetna prodaja more itaq bit cenejša ,pa majo take cene,ma to je sramota za njihovo štrcuno ;( in zraven še piše, da ma ta grafa nevem kok popusta :O jao

Frame ::

May The Force Be With You!!!!

Buggy ::

dukenukem: to je 512 Mb razlicica in ima pasivno hlajenje, od 256 Mb razlicice, ki jo najcenejso najdes za 170€ ni dosti drazja glede na to kaj ponuja - vsaj za moj okus.

ronaldo ::

Cene so nabite pri nas :\
Jaz bi kupil 3850 ali pa celo 3870 ce bi bile cene normalne (recimo v Avstriji je 3870 za okrog 185eu pri nas pa vsaj 220eu, pri nas dobis za 185eu komaj 3850, to pa je zame sramota da je taka razlika)

Buggy ::

Ne vem kje si ti polno ceno 3870 kartice v Avstriji videl za 185€ jaz sem videl da se vrtijo okoli 210€ kar pa je 10€ manj kot pri nas. Za teh 10€ se mi pa res ne splaca voziti gor po nakup ter se enkrat ce bo karkoli narobe. Mislim da tako hudo kot govorite spet ni. Ni zunaj vse tako oh in sploh, kar pa se ne opravicuje visje cene pri nas.

Skratka, tudi pri nas imas razpone cen tudi do 50€ za isti produkt, ce se omejimo samo na kartice srednjega/visjega razreda in seveda je od tebe odvisno koliko se bos angaziral da dobis tisto kar hoces po najnizji ceni.
Konec koncev, tudi Rio mare lahko kupis v eni veleblagovnici ceneje kot v drugi.

Torej je 3850 512 GDDR3 passive zgresen nakup, ce odmislimo 8800GT in ga primerjamo samo z 3870 za cca 30€ vec?
Vase mnenje prosim, v kaksnem primeru bi se pokazala drasticna razilka napram vecjemu bratu ali je samo poanta da bo namesto 120 FPS-jev "samo" 100 :)
Govorim za locljivost pretzno 1280x1024.

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

OZZY ::

Ma dejte pol še pogledat a je dobavljiva..IN NISO pri njih..Tiste cene so dal gor preden so jih sploh dobili, tko da na prve je treba še počakat. Sicer je res, da so ponavadi ceneje ampak za kok bojo je pa vprašanje.
Go with the flow.

Frame ::

LOL
Samo ena firma jih ima na tem linku!!!

Pazi zdaj za 278,15€

Bravo
May The Force Be With You!!!!

ronaldo ::

Ne gre se za 10eu, kajti razlika je okrog 40eu ali vec, in to je zame malo prevec. Tisti ki pa govorite da nebo taksna razlika, poglejte za diske 500gb seagate pri nas 110 eu tam pa pod 90eu. Tak da razlike so neverjetne in sramotne. Ce bi bila razlika le 10eu potem ok, ne bi nic rekel, ampak ko pa je taka razlika v ceni se sam vprasam kje mi zivimo...

darius ::

Nič ne bo spremenilo cen pa če se prepirate do onemoglosti. Vzemi ali pusti.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

kmetek ::

ronaldo ne sanjaj, austrijci kar dajo neko xyz ceno gor samo da zmedejo folk, realno jo pa sploh ne dobijo ali jo nimajo....

Frame ::

Na zalogi

www.chiptrade.si

LP
May The Force Be With You!!!!

gfighter ::

Pritoževanje je res brezpredmetno, edino zdravilo je pač to, da nas čedalje več kupuje stvari tam, kjer so cenejše. Ko bodo naši trgovci dovolj nekonkurenčni, bodo prisiljeni spustit cene ali pa bodo propadli. Tisti, ki vam gredo naše cene (upravičeno ali ne) v nos, se pa orgarnizirajte in naročajte stvari skupaj iz tujine. Prišparat se da veliko in sam že dolgo časa precej stvari kupim na ta način. Da bo šlo pa kaj narobe, se pa ne bat. Poštnina ni draga, avstriske, italijanske in nemške trgovine pa v večini prav tako korektno rešujejo garancijske zahtevke kot domače.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

damjan11 ::

Zdej jo pa mam 3870 cena 220e z vsemi popusti.
Trgovci pri nas ne bodo spuščali cene vse dokler bo povpraševanje in dokler bomo ljudje ki se jim malo j..e za dvajset eurov samo zato ker hočemo imeti robo takoj. Sem se menu z prodajalcem in je reku, da dobi drugi teden 5x 88gt in da bo cena pri njem okoli 300e ker pač je siguren, da bo z lahkoto prodal, kar pa je čista resnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()

Buggy ::

Frame: ta trgovina ki jo navajas je za moje pojme blazno draga pa verjemi, da ni edina ki ima ta trenutek Ati serijo 38xx na zalogi.

Bi pa dal se eno primerjavo za tiste, ki pravijo da je 3850 512Mb GDDR3 Passive za 195€ v spletni trgovini drag.

Me pa nekaj v povezami s tem kar mocno moti. Ne mene ker kaj takega ne kupim lahko pa se hitro zavede kupce ki so neuki oznak, kartice pa razvrscajo performancno glede na ceno. Se vedno se namrec po trgovinah (predvsem vecjih) prodajajo stari primerki high/medium kartic predprejsne generacije po nerazumlivih cenah. Zadnjic sem nekje videl, da se prodaja AGP 6800 GT za 350€ in PCi-E Ati X700 za 130€.

Wofk ::

Mi lahko kdo pove zakaj je taka razlika v ceni med temi karticami?
powercolor 3870 245eu
Club 3D 3870 205eu
sepphire 3870 257eu

ker razlike v ceni so očitne in če že mislim dat čez 200 eu za grafo nočem kupovat mačka v žaklju?

lp

flisko ::

poglej zalogo,če je 0 potem cena sploh nima veze.

darius ::

Je gledal kdo test 8800Gt SLI vs HD 3870 CrossFire? citiram:

From the test result we can notice in more than 90% items, Crossfire scale more better than SLI. In 60% test items CrossFire scale up more than 50% performance compare to single card. But in only 40% items SLI can scale up to 50%. In one word to sum this up: ATi’s Crossfire is more efficiency than SLI.


V testu 3dmark 2k6 1600x1200 4xAA 16xAF Je crossire HD 3870 boljši za 105% od ene kartice HD 3870.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

damjan11 ::

Ma groza

Vtaknem novo grafiko, driverji grejo skoz edino za zvok ne gre. Probam COD4 dela 20sec in bum vse se ugasne???? Moram napajalnik izklopit odzadaj, da lahko znova zaženem. Probam 3D mark in spet laufa 10 sec in tema. Potem pa pogledam napajalnik je pa čuftek 350W malo premalo ane?
Jutri po novega ali pa rabljenga po polovični ceni.
Aja glede zvoka ali je imel kdo težave in kako jih je odpravil, ker zdaj sploh nimam več zvoka?

kmetek ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Zaloga: Da
Garancija: 24 mesecev

damjan11 velik optimist >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Wofk ::

Darius si ti navil svojo grafo s stock coolerjem?

darius ::

ja, brez problema. Sploh se ni spremenila temperatura še.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

damjan11 ::

A se da kje spremeniti hitrost ventilatorja, se mi zdi, da se to vseeno malo preveč greje, saj pod obremenitvijo gre med 75-83c vendar res ne dolgo, ker mrkne
ma kr prodam 250e
me je že minilo zdaj pa vse zamenjat počasi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()

darius ::

katerega proizvajalca maš ? :) To so normalne temperature za to grafo. 110 stopinj še nič ne naredi grafi ...
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darius ()

damjan11 ::

mam od sapphirja in se mi zdi, da je to kar veliko
Sem bil pri prijatlu in ma gor acelero1 al nekaj tajga in mu temperatura ne gre preko 50c, kar nisem mogel verjeti??

damjan11 ::

Danes zjutraj čaku na napajalnik kot na sveže žemljice. Sem uzel kar lc 550w in vse deluje bp. Malo povečal vrtljaje na ventilatorju in zdaj je temperatura med 60-70c zdaj pa mal igrat.

TOP ::

Ni vedno kriva grafa,ker se tako greje.Eni imate tud ohišja vsa zaprta nič lukenj in morda 1 ventilator,ki piha not.Tako da je treba tud stem se včasih mal igrat in včasih mal tisti prah noter spihat.

matija14 ::

Pri sestavi.si imajo od Club3D za 205€:

http://www.sestavi.si/item.php?id=270&t...

dukenukem ::

te novej grafe se vse znotraj z prahom zapacajo,rebra se zabijejo z prahom ,zato jih je treba na par mescu spucat,daš cooler pokrov dol,pa spucaš;)

kmetek ::

matija14:

rabiš očala?

zaloga: Ne

Res je problem dati "superduber" ceno potem pa robe dejansko nimaš.

Smorny ::

A je ta audio controler vsesplošno uporaben in nadomesti integriranega na plošči ali deluje samo, ko je priklopljen hdmi in se predvaja preko njega?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Echelon ::

Ima kdo kakšne teste te grafikulje proti nvidii? Zanima me, če je močnejša od 8800GTS?
MSI Z87-G43 GAMING, Intel Core i5 4670K @ 3.40GHz,
16GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz, Sapphire 4096MB ATI AMD Radeon R9 380
1GB WD Blue, 232GB Samsung SSD 850 EVO 250GB, 2GB WD Green

Wofk ::

Kdaj mislite da se bo tole pri nas poznalo
AMD to lower Radeon HD 3800 series GPU pricing
Monica Chen, Taipei; Joseph Tsai, DIGITIMES [Friday 30 November 2007]


AMD has recently notified its partners of plans to drop the price of its Radeon HD 3850 and 3870 GPUs by around US$20, according to sources at graphics card makers.

The original official Radeon HD 3850 (RV670 Pro) and 3870 (RV670 XT) prices were US$179 and US$219. After the reduction, the new prices will be set between US$159-179 and US$199-219, respectively.

In response to AMD's plans, Nvidia also notified its partners that it will consider following up with price reductions of its own, causing several makers to delay mass orders to prevent themselves from absorbing the price damage, according to the sources.

AMD and Nvidia were invited to comment on this report but had not responded by the time of publication.
link

Echelon ::

Pobi, js mam X1950pro in igram vse igre na high, 1280x1024...edino pri Crysis sem mel nekatere stvari na medium, drugač pa laufa v nulo. Mislim da met neke drage grafične je pretiravanje. Edino za tiste, ki hočejo VSE na max, še FSAA do konca...sej je res lepša slika, sam brezveze. Danes še služi grafična za 150€ čist vredu. To je moje mnenje.
Drugač pa mam v načrtu nabavit 3870, ko bo potrebno seveda;)
MSI Z87-G43 GAMING, Intel Core i5 4670K @ 3.40GHz,
16GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz, Sapphire 4096MB ATI AMD Radeon R9 380
1GB WD Blue, 232GB Samsung SSD 850 EVO 250GB, 2GB WD Green

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Echelon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287983 (7070) JamesBond
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557210 (5883) Jst
»

pobje spet je treba zmetat skup komp =)

Oddelek: Strojna oprema
453256 (2288) gruntfürmich
»

Graficna do 220€

Oddelek: Kaj kupiti
402764 (1700) Volta
»

CrossFire

Oddelek: Strojna oprema
181402 (1402) Liker

Več podobnih tem