» »

ATI Radeon HD3870

ATI Radeon HD3870

Volta ::

Ok, porihtal še ta problem.

Proc 3Ghz, ram 900Mhz, HD 3870 820/2400

Aquamark 3: 163.198 :D

Za začetek bo kr dobro.

Kato ::

Pojdi na "shrani.si" prenesi željeno sliko na njihov strežnik, kopiraj mesto slike, tu pritisneš gumb "slika" notri pa vpišeš tist url ,ki si ga dobil. Simple zadeva , samo copy paste.

Imam en problem pa me zanima ,če je to povezano s grafo: Grem v windowse najprej mi laufa loading ene 10 sekund , potem dobim črn ekran ta ostane 10-20 sekund , nato pa šele welcome in pa windows. Včasih pa sploh ne pridem iz tistega črnega ekrana in moram napraviti hard reset.

Klemzz ::

kako odpreš shranjen projekt pr 3d 06?

Volta ::

Kato - vem to :) Mislil sem, če se da stvar direktno naložiti na slo-tech.

Drugače pa poskusi stvar z drugimi gonilniki. Pomoje ni nič z grafično narobe. Samo windows je verjetno že malo bogi :)

Kato ::

Ne winsi so čisto novi, en teden stari do konca posodobljeni. Verjetno je problem softwarski samo se ne spominim kdaj se je prvič pojavil problem. Mogoče sem zajebal ,ko sem posodobil windowse. No bom že pogruntal, magar bom uporabil ghost.

OZZY ::

črn zaslon pride ko se začne nalagat ccc....Pri meni je odkar imam atija blo vedno tako da blinkne za sekundo...Zdej zakaj je pri tebi 10 ali več sekund je pa drugo vprašnje.
Go with the flow.

M-XXXX ::

Sicer ne vem kako ste lahko zadovoljni z 11500 in to celo z navito grafo, če jaz dobim z STOCK grafo 12300>:D
Rahlo navita grafa- drugi run 3DMarka06 pa 13100 tako da ne vem kaj delate- (preden me napadete kašno mašino imam- vam lahko povem da zdajle testiram v prijateljevem kompu tako da je tole budget računalnik)

Volta ::

Ja budget mašina s Q6600 :D To bi pojasnilo vse. Ja očitno si dobil nek hud primerek tele radeonke. Kere fime pa je če smem vprašati ? :)

M-XXXX ::

Čisto obična Sapphire 3870 karta, navita pa je bila minimalno tako da ni nobeden poseben primerek tole;)
Če pa ne morete dobrih 200€ izplunt za investicijo za prihodnost pol pa ne vem kaj>:D

Volta ::

Ja, ja. Glej, ti lahko če imaš denar. Jaz ga še bom verjetno v prihodnosti kupil, ampak kakega izmed nove serije, ne tega Q6600. Pa še tole. Saj je pa zdaj vse jasno. Samo zaradi proca imaš boljši score. Pošlji screen, pa pokaži koliko dobi grafična sama :D

M-XXXX ::

Misliš da se mi da zdle še enkrat komp prižgat in 3dmark zalaufat:D Če se mi bo dalo dobite0:)

Volta ::

Ja no. Potem ti pa ni treba ostalim govorit kak "slab" score imamo :\ Score je za core 2 duo popolnoma normalen.

M-XXXX ::

Da ne bo pomote quad tako zelo veliko pa tudi ne prinese- saj kar nekaj tako zelo veliko pa tudi ne;) Najbolj pa se mi zdi zanimivo ta test na AMD procesorju- še 10k ne doseže>:D

Volta ::

Hehe, Amd-ji so trenutno razred zase. Upam da se bodo pobrali :D Drugače pa Quad prinese k rezultatu ogromno. Poglej si malo 3D MArk 06 best score in boš videl ( če še nisi ), da med prvimi 10 ni nobenega s podobnim procesorjem kot je moj. Quad doda tam vsaj 1500 točk.

nejchaf ::

Bom kar tlele napisu, ker mam problem z grafo. Vsaj ta problem sm zdj prvič opazil ko sem si kupil HD3870.

http://shrani.si/f/o/N4/vorXeSa/slika.png

Kako je lohk trava enkrat zelena, na veliki sliki pa vijolčna. WTF? Druge slike in vse ostalo je normalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

ZeRo_X ::

če so druge slike on ostalo vse normalno je ta slika "nenormalna" :D
Lp!

DJ MartiNi ::

Mogoče spet kaka fora v gonilnikih. Katere catalyste pa imaš?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Volta ::

Samo slikca pa zgleda cool, to pa je treba priznat >:D

the_game ::

daj zaenkrat original gonilnike, ki jih maš na CDju in bo delal imam enak problem z 8.1 gonilniki ampak uporabljam une iz CDja in deluje super. Grafa je pa Cub3D HD3870

the_game ::

a so že za to grafo kakšni gonilniki ki nimajo BUGOV da delajo brez problemov.

Volta ::

Na XP-jih 8.1 laufajo super, brez vsakega buga :) Za Visto pa ne vem...

Klemzz ::

Tudi meni delajo 8.1 super.

Mr.B ::

Jaz mam problem ker imam 4 GB spomina, in 3850, občasno noče v vinse.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

the_game ::

Js mam zdej 7.12 pa delajo lepo bolš ko pa 8.1 več mam FPS v igrah problem je pa enak pri obeh Bela barva je rdečkasta, modra pa rumenkasta. Ko hočem pa originalne 7.11 oz(8,43) mi pa javi napako pri namestitvi.
Mi lahko kdo opiše postopek odstranjevanja starih in nameščanja novih gonilnikov ko nevm če jst to prav delam. Js odstranim pod Dodaj/ostrani na nadzorni plošči. mam pa XP 32bit

Soldier ::

Kera firma je bolsa za 3870. Asus, Saphire ali Powercolor oz Club3d? morda kera druga? Po moje je tak vrstni red kot sm napisu sam za vsak slucaj se mnenja prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soldier ()

Klemzz ::

Sapphire pol pa ostalo :P mah tista k ma bolši bundel oz. je najcenej, itaq so referenčne...

Volta ::

Vsekakor vse prej pred Club 3D. Vsaj po mojih izkušnjah. Tud Powercolor je bil še ne tako dolgo nazaj precej nizko, zdaj pa so se kr popravli :)

Soldier ::

Nekje sm prebral da mors met 550W napajalnik za 3870tko, dons sm pogledu kolk watn napajalnik mam zdj, sm se kr mal usral ko sm vidu da je 350W, not mam pa 8800GTS320. Sam men se zdi da je 3870 manj ali enako pozresen kot 8800gts320. Kaj pravte?

chucki ::

Pa kaj ti študiraš? :D Šibaj po nov napajalnik!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Soldier ::

Ja itaq tistih 30€bom pa ze vrgu. Sploh nism gledu na napajalnik ko sm kisto kupu, ker sm bil preprican da taka budala ne obstaja da bi dal 350W napajalnik za amdx2 procesor pa 8800gts. Fak ej....

Kato ::

Jaz imam tudi x2 in 3870, napajalnik je pa 380W Tagan 2Force. Procesor X2 939 Manchester TDP 90W + grafa TDP 110W. Pa ,če domnevam da ima napjalnik izkoritek okoli 70-75% imam še vedno kar dost lufta.

Edit:
In kater napajlnik imaš? Drugače pa ima 3870 pribljižno 40W nižjo porabo v idelu, na loadu pa 10-20W (če je govora o 320Mb različici, drugače je pa še nekoliko več)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

the_game ::

Ja napajalnik gor oz. dol odvisno je od firme in max % izkoristka, lahko maš dober sistem, ki velik "požre" pa nevem nek klump napajalnik 750W za 40€ al pa 500W za 130€ se pozna zihr je bolš uni ko je dražji pa kvalitetnejši, 750w tovarniška finta nikol ne izrabi tolko. Ubistvo sem preveč zabluzo bom na hitr opiso. Se pravi sama HD3870kartica zahteva 550W napajalnik ampak je lahk tut 350 oz. rečmo 400w čist dovolj vendar je odvsin od kvalitete napajalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: the_game ()

Kato ::

Ja itak, ponavadi ti napajalniki ,ki imajo deklarirano moč 750W ti tako obremenitov zdržijo 2 sekundi medtem ,ko pa dražji 500W napajalniki dejasnko zdrižjo 500W obremenitev kar dolgo. Uglavnem dobiš tisto za kar plačaš. 550W LC ali pa 450W kvalitetnejši (Tagan, Enermax, Seasonic, Corsair,..) bo čisto dovolj.

the_game ::

A že gdo uporablja nove gonilnike Catalyst 8,2 (13.2.2008relised.) Js sm osebno kr zadovoljen moram pohvalit delajo ok igre ne štekajo dobiš nekaj FPSjev kot pri tastarih verzijah.

Volta ::

Hvala, da si povedal. Grem takoj sprobat :)

pogi20 ::

Zdravo!
Mam prašanje, kupu sm grafo SAPPHIRE HD3870 in imam sledeč problem! Prej sm meu 8600gts sm zbrisu gonilnike zamenu grafe inštaleru catalyst 8.2 tud 8.1 sm probu in vse dela dokler nism hotu probat crysisa! Grem not u špil ko odlovda in bi mogl pokazat igro mi izklop monitor in komp zašteka! Pol je pa všakič ko naloži winse mi u winsih naredi isto izkolp mi monitor!;(
Prosim za pomoč!
Lp!

Volta ::

Precej možno je, da se ti grafična pregreva in da ventilator nima stika z grafičnim procesorjem. Poskusi pogledati temperature. Možno je tudi, da je napajalnik prešvoh.

LP

pogi20 ::

Zdej bom probu formaterat komp zarad driverju od 8600! Napajalc mam pa 550W!

[vuki] ::

lp ma mogoce gdo vezano hd 3850 v crossfire? naj malo javi kak to kaj dela :D tnx

dukenukem ::

nvidia je pa zdj nehala z podporo za agp,sam še ati ;)

[vuki] ::

nivida je za p....
kaj resn nima nihšče crosfire?

the_game ::

dobite si nove gonilnie 8.3

Sale_One0 ::

Ko bi vsaj ATi/AMD popravila PowerPlay in FAN speed issues, magari da

prisili vendorje da dajo ven nove "official" biose, tako da bo garancija

veljala še vedno.

Saj ni da mi je težko dvignit FAN speed vsakič v RivaTunerju, samo vseeno

bi bilo lepo če bi porihtali to k*****o termoregulacijo.

Drugače, ste sprobali 8.3? Sam sem še v službi tako da nisem še nič

sprobal, imam pa 3870X2. Poročajte o pohitritvah ali upočasnitvah. Baje da

ljudje dobivajo manj točk v 3dmarku kot z 8.2, vendar mene 3dmark toliko

ne zanima bolj me zanima performance v igrah.
Si vis pacem, para bellum.

Klemzz ::

Tole piše...

CrossFireX™ (Quad) Support 3 or 4 GPUs in CrossFireX™ Mode
This release of Catalyst™ introduces CrossFireX™ Quad support. Users with any combination of a ATI Radeon™ HD 3870, ATI Radeon™ HD 3850, and ATI Radeon™ HD 3870 X2 graphics accelerators running with 3 or 4 GPUs will be able to run in CrossFireX™ Quad mode (when used in a CrossFireX™ compatible PC). CrossFireX™ Quad will deliver significant performance improvements in a number of applications. Users can expect to see further DirectX 10 QUAD CrossFireX™ performance improvements in future Catalyst™ releases.
Users are now able to run in CrossFireX™ (Quad) mode while running in extended desktop mode on the Windows Vista desktop
Note: CrossFireX™ (Quad) is only supported under the Windows Vista operating system

Performance Improvements
The following performance gains are noticed with this release of Catalyst™.

* Call of Juarez: Up to 20% improvement is noticed on ATI CrossFireX™ configured systems containing an ATI Radeon™ HD38x0 series of product
* Company of Heroes DX10: Up to 17% improvement is noticed, especially at lower resolutions, on ATI Radeon™ HD38x0 products
* Crysis DX10: Up to 15% improvement is noticed on all supported ATI Radeon™ products
* Lost Planet DX9: Up to 36% improvement is noticed across all supported ATI Radeon™ products and in ATI CrossFireX™ configured systems
* Shadermark 2.1: Performance scores increased up to 35% across all supported Radeon™ products and in ATI CrossFireX™ configured systems
* Unreal Tournament 2004: Up to 10% increase in performance is noticed on systems containing an ATI Radeon™ HD2400, HD2600, or HD3400 series of products on in ATI CrossFireX™ configured systems

Sale_One0 ::

To sem videl ja, samo imet nekaj na listu napisano in gledat nekaj doma na ekranu, ponavadi(dostikrat) ne sovpada eno z drugim. Grem pa čez dobrih 10 minut domov in bom sprobal razlike, če jih je kaj.
Si vis pacem, para bellum.

Klemzz ::

Poroči kako bo, jst še nism menju 8.1 :) .

[vuki] ::

hh jz nisem opazu nobene razlike na hd 3850 512mb! pomoje ni nič boljše :)

Sale_One0 ::

Poročam.

Če mislite poganjat 3dmark za slinjenje/hvaljenje pred kolegi, in ste lastnik 38x0 kartic(e), potem vam NE priporočam da greste na 8.3 Catalyste, ker 3Dmark je porazen, nekaj v teh driverjih pošteno zavira CPU, sam sem na Q6600@3ghz dobil cca. 50% NIZJI cpu score. Lahko da je to samo zaradi CFja, ker so driverji bolj kot ne še vedno v povojih, kolega z 2900XT dobi okoli 70 točk več.

Igre še testiram, se mi pa zdi da je tam, tam oziroma malo boljše z 8.3, bom še poročal.


EDIT: kolega dobi 70 točk več kot prej sem mislil, da ne bo kdo mislil da jih dobi vec kot jaz ^^, ker če bi bilo tak, bi spljuval 8.3 in šel nazaj na 8.2 oz. tiste beta priložene grafični
Si vis pacem, para bellum.

Zgodovina sprememb…

RuN ::

Imam Ati 3870 in gonilnike 8.3 na Visti 32bit.

Probal sem že vse gonilnike od 8.1, 8.2 in zadnje 8.3 in mi nikakor ne uspe dobit na TV slike videa.
Povezava dela, konfiguracija je na Extended - sliko ozadja vidim, vendar ko zaženem film ali BS ali PowerDVD mi noče prikazati videa na TVju.

Če pa dam na Clone mi je pa resolucija monitorja največ samo 1024x786, kar mi je premalo.

Trenutna resolucija je : monitor (LCD 19") - 1280 x 1024 in resolucija TV
(probal že vse od 640 x N do 1024 x N). Zmeraj isto. Noče in noče mi prikazat videja na TV-ju. Enostavno moram program prenesti fizično na "desno" (na TV) in ga tam povečati.
A je kje kaka caka.

P.S. Nisem nek noob, prej na NV je delalo normalno.

OZZY ::

Ko bi vsaj ATi/AMD popravila PowerPlay in FAN speed issues


Fan speed problem je rešen in sicer z Sapphirovim biosom, ki dela na vseh 3870 karticah (seveda 777/1125mhz) verziji. sem ga sam naložil na club3d in dela avtomatsko uravnavanje BP. je pa res, da postane vent malo glasen, ko gre kartica nad 60 stopinj...vendar pa lepo drži temperqturo na 62 stopinj. Mislim, da je hitrost fana tam 64%...Nisem pa ziher...


pa še glede gonilnikov...Od 7.11 so se z 8.2 zelo popravili in sedaj dela stvar pri meni tako kot mora...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287937 (7024) JamesBond
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557151 (5824) Jst
»

pobje spet je treba zmetat skup komp =)

Oddelek: Strojna oprema
453249 (2281) gruntfürmich
»

Graficna do 220€

Oddelek: Kaj kupiti
402757 (1693) Volta
»

CrossFire

Oddelek: Strojna oprema
181396 (1396) Liker

Več podobnih tem