» »

ATI Radeon HD3870

ATI Radeon HD3870

BorisKnez ::

Nekak mi ne zgleda da bo šlo...k se atitool niti postavi ne...v trayu je pa piše loading...pa se nč ne zgodi

damjan11 ::

pri meni je šlo... še enkrat izklopi, pa vklopi

Wofk ::

meni normalno kaže z riva tuner 2.06

the_game ::

LP!
mene zanima kok je razlike v grafičnah od Sapphire in od CLUB-3D jst osebno imam club3d hd3870 pa sm zadovoljen igre laufajo samo bela pisava v XPjih je nekako rdečkasta z novimi gonilniki. Pa še z orginalnimi gonilniki imam pri testu več točk kot pa z novimi z ATIjave strani.

Volta ::

Mislim, da neke velike razlike ni. Je pa res, da sem imel s Clubom že težave in prav zaradi tega ga ne kupim več. Je pa čisto možno, da ti bo karta delovala isto dobro kot Sapphire. Lahko pa poženeš kakšen 3D Mark 06 in tule objaviš rezultate, da malo primerjamo :D

Volta ::

Se opravičujem za grozno tvorbo stavkov v prejšnjem postu ;)

The_game - če ti kartica deluje bolje s starimi driverji, potem pa uporabljaj kar stare. Nima smisla ritini z glavo skozi zid, če imaš z novimi težave:)

the_game ::

sj to bi pognal ta 3dmark pa ga ne najdem morda kak link do free izdelka če obstaja. bom dal orginal gonilnike gor.

še moja konfiguracija stara 2dni nova pač.
Asus M2N-SLI Deluxe
AMD Athlon64 x2 6000+
Patriot 2x1Gb 800MhZ 4-4-4-12
Club-3D HD3870 512MB
LC Power 6550GP 550W
GMC H60 2x120+Regulator
Nec AD-7191s

M-XXXX ::

Mene pa zanima kako hudiča znaš pisat, oziroma tipkovnico najdt če ne znaš v Google vpisat 3dmark06 download (da se tudi brez downloada)!!!

Volta ::

Se čisto strinjam:) 3D marke najdit je pa res blazno težko, še sploh če imaš celotno ime programa ;)

the_game ::

ne ne najdem 3dmarka06 vse druge sm našo 03in05 ampak 06 pa ne.
Imam pa sledečo težavo ko sem odstranu nove gonilnike in hotu orginalne s cdja instalirat se mi je ta napaka prikazala. Morda sem za matično ploščo preveč gonilnikov naložil ker jih je polno sm nism 100% možno je da je kriv operacijski sistem.


Volta ::

Kako da ne najdeš 06? Jaz sem napisal 3D Mark 06 v googla in mi je vrglo ven tole:

Link do 3D Mark 06

:D

the_game ::

hvala sm prej moram še gonilnike oz. operacijski sistem poštimat.

OZZY ::

@the-game

Isti problem sem imel jaz..Čisto ista napaka. Gnilnike lahko inštaliraš ročno preko device menegerja..Pač sam pokažeš pot do gonilnikov in se inštalirajo.
Tak problem pri inštalaciji je imelo kr nekaj folka. Probaj potegnik 7.12 iz interneta. Sam še vedno furam na 7.11 a sem mel na začetku kr nekaj težav. zaenkrat dela BP a sem mogu sam ugotavljat s kermi programi so prišli in konflik in vsakega posebej reševat.
Go with the flow.

the_game ::

hvala sem kr orginal dal gor pa formatiral sem ga. Mene samo zanima kateri programi so nujno potrebni oz. gonilniki za plato Asus m2n-sli deluxe ker jih je veliko pa sm osnovne za chipset pa za diske pa za zvok že dal gor pa jih je še kr nekaj.

Volta ::

Kaj ti še sploh ostane? Morda raid driverji ;) Daj vse na prvi strani inštalacije gor, pa nimaš kaj zgrešiti.

the_game ::

sem si prišu gor samo za Diske rabiš pa za chipset, mrežna kartica od nVidie en pack drajverjev je pa potem še za Zvok in to je to eden je še za RAID način samo to nevem kaj točno je. Pa še nek gonilnik za AMD "AMD cool n quiet"

Volta ::

Naloži, kar se ti pač zdi pametno imet in uporabljat :)

the_game ::

jst sem z RivaTuner programom navil hitrost ventilatorja na grafični pr normalni uporabi v namizju uporabljam stock 25% hitrost ko pa igram pa uporabljam 50-80% hitrosti pa me zanima če je lahko kaj narobe če to spreminjam. Idail temp je tam nekje na 25% = 53max stopinj C, na full loadu pa na 75% nekje 40-60 stopinj C

Volta ::

Ne. Če spreminjaš hitrost ventilatorja ne moreš uničiti oz. pokvariti prav nič. S tem v bistvu delaš le dobro grafični, ki se, po tvojih rezultatih, sploh kaj dosti ne greje, še sploh za to kartico :)) Lepe temparature imaš, res lepe.

Volta ::

No the-game. Rezultatov npr. 3D mark 03,05 in 06 še nam nisi napisal. Jaz bi jih blazno rad videl :D

Wofk ::

the_game ::

bom poročal najprej o 3Dmark03, potem pa še ostale rezultatih samo trenutno nimam časa tok da bi lahko vse skupaj stestiral. Testiral sem že z ATI Tray Tools Benchmarkom in je bil 16606 točk.

kmetek ::

wofk kaj ko bi ti timinge ramov znižal na 4-4-4-x ?

Klemzz ::

men se pa grafa ustau pr 850MHz GPU :|

Volta ::

Wofk - kar lep rezultat :D Probaj priti še malo višje, če bo šlo. Sploh pri ramih bi šlo :)

damjan11 ::

ati ma nove driverje

Volta ::

Aja? Je že kdo sprobal, če so bugi v njih popravljeni? Upam da so dodali še kaj k performansu :D

Wofk ::

mah rami niso neki hudi navijalci ocz PC2-6400 Platinum Revision 2 pa privzeto delujejo na 400 mhz pri 5-5-5-15

klanjsekII ::

Tisto napako z notify - data size sem imel tudi jaz. V safe modu je ni bilo. Poskusaj tudi izklopit antivirus in pozarni zid. Drug problem je bil nedelujoca avtomatska kontrola venta na graficini (konst na 29% ne glede na obremenitev - sapphire 3870) Na netu je nov bios, ki poleg "860 mhz buga" odpravi tudi problem s kontrolo venta (kartico je mozno flasahat v windovsih). Zadeva deluje super - moj radeon zdaj niti pod full loadom ne gre preko 62°C (na 850) v idlu pa je lepo tiho.

Zdaj pa se moj problem - vsi spili delajo super razen colin dirt.Spil se zatika tudi ce dam na 640x480 in vse na low.;(( ;(( (Win xp). Poskusil sem razlicne driverje, patch, framework je namescen (3.0) - nic. Ima se kdo ta problem? Proc je opteron 165 (dual core) na 2,8ghz, rama je 2x1gb, tako da tu najbrz ne bi smelo bit tezav. Hvala za ideje.

damjan11 ::

Moja grafa ne gre preko 45c full load.

Klemzz ::

@klanjsekII, kak iz winsou flešaš? kje si dubu bios?

klanjsekII ::

Bios....

Winflash...

Sicer toplo priporocam brskanje po http://www.mvktech.net/

Kato ::

No jaz sem prejšni teden končno dobil kartico. En dan sem zabil s inštalacijami winsev in pa ostale krame. Bil sem idijot in najprej inštaliral najnovejše šoferje in pa catalist center, samo s tistim sem imel samo probleme. Tako ,da imam sedaj gor tisto ,kar je bilo priloženo ,mislim da 7.11. Grafa je kul , igre delajo tako kot se spodobi, samo 3dmarki mi ne delajo. Ima kdo kakšno rešitev?

hooger ::

tudi sam imam manjše probleme. Z novejšimi gonilniki mi čudno spreminja linke in barve. Zato imam naložene priložene driverje. Grafične je Saphire. In tudi meni noče zagnati 3dmarka 06. Program se zažene, piše da skenira moj računalnik, počakam 10 minut in še vedno nič.

klanjsekII ::

3dmarki ne delajo ker rabis patch za 3dmarke....google for it.

M-XXXX ::

Greš v winows/system32/futuremark in zbrišeš datoteko directpll!

damjan11 ::

v 3d06 gre čez12000

Volta ::

No, to je pa zelo lepo slišat. Komaj čakam na jutri, da dobim 3870HD v roke>:D Damjan - kakšno mašino pa imaš drugače (proc, ram).

LP

zile ::

A kdo lahko kej pokomentira tole zadevo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Volta ::

Ja. Lej tako je. Neki problemi so pri navijanju, ko greš z GPU nad določeno frekvenco. Imajo pa tele grafe lahko probleme z fan controllerjem. Update biosa baje vse porihta :D

Kato ::

M-XXX: Thanks man.

No razultati na malce starejšem sistemu:


To je rahlo navito, procesor s 2200 na 2640, grafa pa iz defulta na kolikor je pač zdaj. Na nenavitem sistemu sem dobil malce pod 8k pik.

pegaso ::

Pozdravljeni!

Temo sem v celoti prebral in vidim, da je kar nekaj težav z driverji in kontrolo hitrosti vrtenja ventilatorja (nov bios baje to popravi).
Sistem sestavljen dva dni nazaj:
OS WinXp 64 bit
matična plošča Gigabyte GA P-35 DS4
procesor C2D E6750
napajalnik Seasonic S12 II 500W
grafična Radeon HD3870 - proizvajalec Sapphire
gonilniki so zadnji pobrani na Sapphire strani
prvi v stolpcu za Win XP
Zadeva je delala 2 dni normalno, 3D marka nisem mogel pognati, probal sem Crysis na 1600x1050 na High in je vse delovalo normalno.
Pri zagonu PC-ja se je ventilator zavrtel na ful, potem pa umiril oz. vsake toliko časa malenkostno pojačal obrate ter spustil nazaj na minimum.
Po ponovnem zagonu danes ob 14h pa katastrofa. Slike ni tudi toliko, da bi videl zagonski del oz BIOS. Se pa zažene ventilator na ful in tako tudi deluje ves čas dokler se računalnika ne ugasne s power off gumbom.
Sam smatram, da če je problem v driverjih, bi slika na začetku morala biti - v bios je treba priti tudi brez driverjev.
Kartico sem vzel ven in še enkrat vstavil - brez uspeha - slike ni. Monitor je Ok (probal na drugem Pc-ju)
Grafa se ni nič navijala oz. kaj podobnega. Jutri oz. ta teden gre nazaj v TRGOVINO, kjer je bila kupljena.
Kaj lahko sploh naredim? Mašine, da bi jo lahko probal nimam? Any IDEA?

Hvala in lep večer

Volta ::

Pegaso - Popolnoma možno je, da je kaj narobe z grafično karto, tako da bo najbolje, če jo neseš nazaj v trgovino, da ti jo zamenjajo. Drugače pa če si iz okolice MB, se lahko zmenima, pa sprobaš pri meni.

LP

Volta ::

Btw. Kato - kar lep rezultat na Amd mašini :D

damjan11 ::

3d mark 06 preko12000 pik
Mam pa e6750 in 2x1gb team elite ddr2 800mhz za 45e v funtech-u, plata pa je p5b delux hladilnik na grafi je accelero s1 in 12cm ventilator na njemu, tako da je temperatura na grafi čista fantazija 35-45. Ga močno priporočam.

pecavar34 ::

Pozdravljeni mam en problem. ko hočm dat nove drajverje za grafo 3870 gor mi pri inštalaciji javi da moram najprej odstranit prejšno verzijo ccc in nato novo naložit. a je pri vas tudi to reklo in ali ne?

Če ste imeli podobno težavo a ste samo dali drajverje dol pa ccc in na novo inštaleral ccc pa je delalo ker vem da nazadnje meni to ni delalo ni me nek error metalo ven pa se mi ne da poderat sistema!!

Hvala za pomoč!
Asus ROG G751JY

mesoreznica ::

Ko odinstaliraš driverje, zbriši še ATI-jev folder. Uporabi driver cleaner in počisti vse od ATI-ja za seboj. Vema kako to zgleda z ATI driverji. Jaz sem prodal HD 3850 zaradi teh debilnih driverjev in sranja z njimi. Blah. :D

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Kato ::

Volta:
Thanks. Sej se kr pozna procesor pri CPU testih v 3Dmarku (tist rdeč tempelj), tam mislim da mi nikoli ni prilezlo preko 1 FPS:D . Samo važno ,da špili delajo , pa razlika med tem in pa 6600 GT je orgomna.:D

Volta ::

To ti pa verjamem :D Jaz sem jo tud pravkar dobil domov, grem zdaj zmontirat, pa bench on >:D >:D

Volta ::

Evo, pa sem pretestiral zverino. Sicer nevem kako se slike tule objavijo ( preko tele spletne strani), bom pa kr napisal rezultate.

C2D 6750 3440Mhz
Supertalent 4-4-3-6 860Mhz
HD Sapphire 3870 820/2450

3D Mark01SE: 51037
3D Mark 03: 39685
3D Mark 05: 20632
3D Mark 06: 11678

Aquamarka 3 poženem, stestira do konca in se nato zruši ( nek butast error ). Tega bi pa res rad stestiral pa ne morem. Kaka ideja kako problem rešit? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287937 (7024) JamesBond
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557151 (5824) Jst
»

pobje spet je treba zmetat skup komp =)

Oddelek: Strojna oprema
453249 (2281) gruntfürmich
»

Graficna do 220€

Oddelek: Kaj kupiti
402757 (1693) Volta
»

CrossFire

Oddelek: Strojna oprema
181396 (1396) Liker

Več podobnih tem