» »

ATI Radeon HD3870

ATI Radeon HD3870

Kato ::

No izvedel sem ,da v kompletu s kartico Sapphire ne dobiš "The Black Box" tako ,da sem ravnokar naročil dve 3870 od Gigabyta za 199€, mislim da bo to kr uredu. Cao

Drugače pa 3850 je dolga 24 cm , sem izmeril. 3870 pa mislim ,da je ravno toliko dolga.

Volta ::

To bo še huda zadeva. Kar 2 karti >:D

Ko stestiraš 3D marke in podobno poročaj o rezultatih.

Kato ::

:8) Ne nažalost nimam crossfire plate, preprosto ena je zame druga pa za kolega. Če bi vsaj eden od naju imel crossfire bi probala samo je le SLI opcija.

Volta ::

Haha, ta je pa bla huda. S kod sta doma ? Če sta morebiti iz okolice MB-ja, bi to lahko sprobali. Mam CF plato :)

Kato ::

Nope Ljubljana.

barbo ::

[SKA], tudi jaz imam podobne težave kot ti. Imam driverje 7.12 in HD 3870 in mi tudi javi, da so se drajveri prenehali odzivati. Ampak meni se to dogaja samo ko imam kartico navito. Mam pa Visto x64. A si ti kaj ugotovu kaj bi lahko bilo narobe ??
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

borchi ::

@kato, hvala za mere. čeprav so tele kartice očitno predolge za moje ohišje :(
l'jga

[SkA] ::

barbo, osebno bi v tvojem primeru probal "odviti" zadeve pa potem preverjati stabilnost. :) Jaz nisem nič odkril, ni mi znano torej ali je težava v grafični ali v kaki drugi komponenti (napajanje vem da ni problem), tako da sem jo odnesel na servis, da preverijo zadeve. Sicer sem imel plan še poprej testirati zadeve v drugem računalniku, ampak ker se je na koncu zadeva vedno bolj pogosto pojavljala, sem jo kar nesel na servis. Imam pa občutek, da bom na konec slišal "da deluje" in dobil račun za "neupravičeno reklamacijo". Nekako je nemogoče sprožiti zadevo, ker lahko 3h deluje normalno, potem pa iz ljubega nič usuje sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

barbo ::

[SKA] Kot sem že omenil, mi nagaja samo ko je navita, ko ne, deluje brez problema. S čim si ti testiral stabilnost ?

LP
_______________________________________________
q6600 | GA P35 DS3 | 4x 1GB OCZ Gold
Saphire HD3870 | Hitachi 320GB SATAII | Chieftec 550W

[SkA] ::

Nič posebnega, ker mi je sama od sebe ugašala sliko že med browsanjem v Windowsih. Potem sem za hec pognal še UT3 za pol ure, pa se vse skupaj ni nič sesulo, tako da sem nekako sklepal, da ni težava v napajalniku (logika pravi, da bi bila med polnim delovanjem kvečemu še bolj nestabilna).

Sicer pa je zgleda (zaenkrat, po cca. 5h ponovnega testiranja) bila pri meni težava v BIOSu osnovne plošče. Ko sem BIOS nadgradil je bila težava (like I said, zaenkrat...) odpravljena.

RuN ::

Dve vprašanji.

Imam Sapphirovo kartico 3870.

1. Ko hočem gledat video na youtube ali mojvideo in če je pomanjšan (vido v malem oknu) je OK če pa hočem povečat mi pa vrže ven zmazek (po diagonali razdeljen ekran na sivo in črno).

2. Kak naštimat (pa nisem novinec, delal že vse ono in tisto) da mi video (iz bsplayer ali poverdvd) predvaja fullscreen na TV. Imam lepo naštimano vse v catalistcentru. TV je na 2 extended, slika ozadja je na ekranu, ampak video pa noče in noče. Tudi nastavitve avivo so na theater mode full screen.

Gonilniki 7.12
Vista 64 bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

dukenukem ::

pomoje so gonilniki za 64bit os velik slabši z več bugi kot 32,zakaj pa ne uporablaš 32bit os

TechStreme ::

Dvomim da so sploh krivi gonilniki... Meni je na Vista Ultimate 64bit vse delalo čisto vredu... poskus s posodobitvijo kodekov.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

nejchaf ::

Jst mam pa en velik problem s tole kartico. Ne vem a sem jst tak noob al je zjebana.
Včeraj sem jo zmontiral pa pognal Colin Mcrae DiRT in Call Of Duty 4. Špili delajo normalno samo ne morem neki ful hude grafike izbrat k kuj začne štekt. Mau sm prebrskal tole temo pa pognal 3D Mark 06 in dobit ušivih 4046!!!
Zmontirana je pomojem vredu pa tud driverje 7.12 sm si nasnel
Sistem mam P-4 2.8, 1Gb rama pa MSI 945Pl Neo2 plato. Poganjam XPje na 1280*1024. Aja mam pa Gigabyte proizvajalca. Need help
Mam pa še problem z zvokom. Tm v navodilih prikazuje kao da vklopiš drugo zvočno oz. ATI HD audio rear output. Če to izberem mi zvok pol sploh ne dela. A je to kej fora da morš met Visto al kej podobnega

Klemzz ::

tvoj cpu je ozko grlo :)

nejchaf ::

Vem da ni neki ful dober procesor, nism si pa mislu da ga bo tok bremzal. A bo kej pomagal če ga overclockam?

mesoreznica ::

Jaz sem imel najprej AMD64 939 3000+ (ki je nekje v podobnem rangu kot tvoj P4) in sem kupil HD 3850. 3D mark 06 je izpljunil cca 4000 pik. Ko sem proc zamenjal z X2 4200+ sem dobil cca 7700 pik. Tako da se strinjam, proc te bremza. In to zelo

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

nejchaf ::

A sploh lahko bolši proc na to plato dam?

BorisKnez ::

Pomoje bi blo pametno it na dual core oz quad core...

mesoreznica ::

Overclock vedno pomaga. :D Samo v nobenem primeru ne boš izkoristil grafe. Niti približno.

Katero plato točno imaš? Model.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

sej je napisu MSI 945Pl Neo2...

mesoreznica ::

U jaz bik sem čisto spregledal. :8)

Kolk jaz vidim ta tvoja plata podpira vse dual core proce. Zaj je sam vprašanje kolk denarja boš namenil za proc.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Evo tule. Ampak našel sem samo Neo in Neo3, Neo2 ne najdem. Kolikor vidim vse te palte podpirajo komplet Dual core repertoar.

LINK

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

nejchaf ::

Ja sem že jst gledal pa tud nism najdu Neo2, čudno. Torej mi podpira C2D. Že bolše novice, vsaj še plata je dobra.
Za proc bi pa dal največ 150€. Kaj mi priporočate?
Se komu sanja problem glede zvoka?

EDIT: na tistem linku od mesoreznice sm šele zdle vidu pod rubriko CPU support, da mi v bistvu ne podpira C2D. Nič jasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

mesoreznica ::

U pa res dobro da si videl.

Podpira ti samo Pentium D dual core proce.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Glej če si mislil za proc dat 150€ potem imaš opcijo. Kupiš eno poceni plato za cca 50 evrov, ki podpira Core 2 duo. In za 101€ E 4500. Pa imaš. Sicer ni glih navijal ne vem kolk ne boš, ampak bo pa le sistem.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

nejchaf ::

Ma če bom kupoval bom pa že dal 200€, max 250€.
Morm se mal poglobit v zadevo, če se bom odloču za nakup. Glede plate je tud vredno dat kak € več. Ne spoznam se ne vem kok na plate zato tud ubistvu ne vem kaj naj uzamem. A naj pol vzamem AMD ali Intel? Predlogi?
Torej je pri mojem problemu le CPU ozko grlo. RAMa je dost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejchaf ()

mesoreznica ::

Tvoja plata ima verjetno DDR1 rame. Tako da tile odpadejo. Se pa dajo prodat za fajn denar.

Torej če misliš več dat do 250€ predlagam:

Plata Asus P5K (110€)

Proc E4500 (101€),

RAM SuperTalent T800UX2GC4 2GB (2x1GB), 800 MHz, CAS 4-4-3-8 (61€)

Vse skupaj približno 270€. Zdaj če ne zmoreš 270€ potem lahko vzameš CAS5 rame. 2GB te pride 40€, kar potem znese glih 250€.

Nekaj dobiš še za star sistem.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

nejchaf ::

Sej podpira DDR2. Tko da tega mi ni treba kupovat, mogoče kasnej. Mah razmišljal sem, da bi kar E6550 vzel pa eno plato za okol 70-80€. Sam tok, da še Quad podpira, če se mogoče kdaj odločim še za nakup tega. Kok pride najcenejša plata z crossfire opcijo, če bi mogoče kupil še eno tako grafo?

mesoreznica ::

Če hočeš imet CF kaj cenej kot z P5K pomoje ne boš prišel. Kr računaj okoli 100€ za plato. Maloprej si reko da ne poceni plate. Zdaj pa bi eno cenejšo. lol :D

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

[SkA] ::

Na Sapphire forumu opažam veliko govora o tem, da naj bi ATI zajebal sistem avtomatskega prilagajanja hitrosti ventilatorjev obremenitvi GPUja, češ da zadeva sploh ne deluje in da imajo zato ljudje ogromne težave. Moram priznati da še nisem imel časa, da bi udaril kak dober gaming session in pogledal kako vroča rata moja 3850, ampak v idle mode ATI Control center javlja 61 stopinj. Kar se mi niti ne zdi tako kritično za grafično kartico.

Baje je priporočeno, da se dvigne hitrost ventilatorjev. Sicer pa, več o tem tule. Ve kdo kaj o tem? Kake slabe izkušnje že s pregrevanjem?
Če se ne motim naj 90 stopinj ne bi smel biti pretiran problem za grafične kartice, pa vseeno nekateri poročajo artifakte že pri teh temperaturah.

Sicer pa če citiram tisti glavni post:
I finaly got a reply from Sapphire:
Underload at 92c is consider overheating, but it could be cause by the case not distributing the heat out of the case efficiently, try to run the system with the side case off and see if it still does the same thing, normally when you hit 85 to 90 you should start seeing artifacts and pixels already. So try that out and get back with us.

Im glad that they read my mail and understood its not inside a case atm, heh, but at least I found out the highest temp the card should go to, have to say Im a bit concerned as when I cranked the fan to 55% it was a lot louder/faster than when the card was trying to cool itself at 92c, I would have though that the fan would go to 100% once it got to that temp, makes me wonder if theres a problem with either the temp readout or the fan controler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

nejchaf ::

Ajde 100€ al pa mal več bom že skup nametal. Glede plate sm postal že v eno drugo temo, da ne bom tle smetil s tem. klik
Se komu sanja problem glede zvoka zakaj mi ne dela če izberem ATI HD audio rear output v audio settingsih

Kato ::

V drugi temi sem ti odgovoril. Kar se pa zvoka tiče si pa s tem dejanjem vklopil pošiljanje zvoka preko HDMI oz. DVI. Izklopi pa bo delalo.

nejchaf ::

Sem če mam zvočno prek plate pol dela BP, sam zanimal me je kva je to za ena možnost. Torej bi ta zvok delal če bi prek DVI izhoda v zvočnike namontiral. Bom probal. Hvala

Kato ::

Kako za vraga boš pa zvočnike povezal preko DVI-ja? Štos je v tem ,da ima 3870 svoj audio chip na kartici , to je predvsem zaradi tega ,da ko povežeš PC in z LCDjem/plazmo rabiš samo en kabel (HDMI). Čeprav ,če imaš neko dobro zvočno boš seveda nucal tisto in ne to na grafi.

nejchaf ::

Dobro ne v zvočnike (to sem napisal za lažje razumevanje). Si mi razjasnil vse. Finke schon

damjan11 ::

Sem kupil hladilnik Accelero S1 in ga dal na 3870 na hladilnik pa en 12cm ventilator in ga priklopu na osnovno ploščo. Sedaj temperatura ne gre preko 40c tudi pri dveh urah cod4.
Super hladilnik za 20e8-O

Mr.B ::

Zvok in slika v enem kablu je zaradi DRM standarda, in nič drugega, HDDVD in BLUrey filmov brez pravilne formiranosti DRM-ja ne moreš gledati....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

[SkA] ::

A je kdo morda najdu kje kake podatke, kolk amperov naj bi kartica zahtevala na 12V liniji za normalno delovanje?

M-XXXX ::

Zračunaj: Grafična ima porabo okoli 150W, PCI-E reža ji dovaja 75W, še en PCI-E napajalnik kabel pa nadaljnih 75W. 75:12=6.25A

IgorM ::

Če ima kdo težave s pregrevanjem 3870 lahko pošljem bios, ki bolje krmili ventilator, npr. moja se pri 904/2700 ne pregreva!

jest10 ::

Zračunaj: Grafična ima porabo okoli 150W, PCI-E reža ji dovaja 75W, še en PCI-E napajalnik kabel pa nadaljnih 75W. 75:12=6.25A
A PCI-E pa dobi elektriko iz lufta?:\

[SkA] ::

M-XXXX to sem že računal, pa se mi številke ne poklapajo s parimi drugimi izjavami. Nekje sem zasledil podatek 20A. Npr. za x1950 Pro so bile svoje čase opozorila na škatlah, da potrebuje kar 30A, kar se potem prenese na 360W - od kje bi potem toliko pobral? :)

jest10, mislim da se je na koncu samo zmotil, verjetno je mislil 150/12 = 12.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

jest10 ::

[SkA]@
Teh 30A se nanaša na porabo celotnega sistema. Saj se danes večina stvari napaja iz 12V linije.

[SkA] ::

A, tako je bilo to mišljeno potem. Tudi možno da. :)

M-XXXX ::

A PCI-E pa dobi elektriko iz lufta?:\

Povej koliko napajalnikov ima samo eno linijo??? Če bi SLUČAJNO imel tak napajalnik, ki bi imel samo eno linijo (next to impossible) bi bil tok pač 12.5A

jest10 ::

Večina cenejših ima 1 linijo. Pa čeprav se prodajajo, kot da imajo 2:\

M-XXXX ::

Naprimer?
Že vsak LC za 40€ ima 2 linije!

BorisKnez ::

Keri program mi priporočate za gledanje temperature te kartice?

damjan11 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damjan11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287999 (7086) JamesBond
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557230 (5903) Jst
»

pobje spet je treba zmetat skup komp =)

Oddelek: Strojna oprema
453260 (2292) gruntfürmich
»

Graficna do 220€

Oddelek: Kaj kupiti
402768 (1704) Volta
»

CrossFire

Oddelek: Strojna oprema
181406 (1406) Liker

Več podobnih tem