» »

Maximum pri Athlon 900??

Maximum pri Athlon 900??

d7d ::

Pozdravljeni!

Sem še novinec pri računalniških zadevah in me nekaj zanima.

Sistem:

athlon 900 (odklenjen)
msi kt3 ultra
256ddr (mislim da je Micron)
leadtek GF4 ti 4200
IBM 45 gb
fortissimo II
Windows xp

Ko procesor navijam preko multiplajera
(x10) ga lahko navijem do 1000 mhz in niti mhz več. (100% stabilen, 37 C)

Ko pa procesor navijam prek FSB pa je maksimum 110, multiplajer na Defult(100% stabilen, 37 C).

Pri FSB 111 se pa več ne pobere in moram bios resetirat.;((

A mi lahko kdo pove če je ta procesor možno navit še več (in kako) ali pa je to res maximum?

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.

LP, d7d

ferdo ::

jzt mam tut athlona 900
in ga navijem na 1116MHz
FSB povečam na 124MHZ

če pa dam FSB na 133 ali več morm pa bios reseterat...mislim da je napajalc prešvoh in zato nepotegne več.sigurno bi šu na 133MHZ ali celo več za dobrim hlajenjem seveda!>:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

d7d ::

FSB 124?8-O

Jaz pa, kot sem že napisal pri FSB 110 laufa; FSB 111 pa moram bios resetirat (sploh ne zalaufa);((

ferdo: torej praviš, da je po vsej verjetnosti kriv napajalnik . Saj v bistvu mam res nekega čudnega; neznana firma 250W. :|

LP,d7d

freejack ::

Hmm,..očitno veliko ljudi misli, da nekateri kupujemo 300+W napajalce, da bi lahk rekli, da jih imamo. Jok brate. Žal je tko, da so procesorji vedno bolj požrešni, Athlon v tem primeru, pa se uvrsti pod sam vrh, če že ne na sam vrh.Možno je, da je napajalc kriv, da ne morš postat pr večjih frekvencah, ni pa nujno. Kljub temu svetujem nakup 300+W napajalnika, saj 1.) niso več tako dragi 2.) bojlše imeti več kot manj, v primeru, da boš dodajal ventilatorje oz. dodatne diske, cd-rome, itd.Jst mam sicer tut 900 TB in sem ga uspel max navit na 1160, vendar ne popolnoma stabilno (uredit bi moral še par stvari). FSB mi je deloval tudi pri 133+, vendar je bilo par napak, a to so bile posledice slabo povezanih L1 mostičkov.Trenutno sem se lotil drugačnega načina navijanja proca in upam, da bom tokrat uspel prit do stabilnih vsaj 1150 pr mem clock vsaj 140Temp mam na trenutnih 1050 max 42, samo z ventom na procu.3DMark mi izpljune nekaj malo preko 4000 točk, za primerjavo, če tega s svojo konfiguracijo ne presežeš,..back to the drawing boardNasvet oz. namig: Navijanje proca je veliko odvisno tudi od nastavitev v BIOSu,.posledično tudi za RAM.

d7d ::

freejack:

Hvala za izčrpen odgovor. Bom probal čimprej boljši napajalnik nabavit.

V 3DMark-u sem dosegel nekaj manj kot 8200 točk.

Včeraj sem se še malo ukvarjal z navijanjem in mi je uspelo prit do 1074 mhz (kombinacija multiplayer in FSB, voltaža do konca) ampak še vedno če sem nastavil FSB na 111 se PC sploh ne zbudi dokler ne resetiram biosa.

LP, d7d

ferdo ::

trenutno mam nek 235W napajalc. Ko bom menu athlona za eno zverino kakšnega athlonaXP2000+ bo teba tut napajalc kupt.Athlončki so k rpožrešni:D
drgač pa AMDji dobr predejo v našem ABAKU.
praujo: če ma mašinca dost konjev treba tut konje nahrant:D bo treba kr napajalc kupt poleg novega Athlončka.>:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

d7d ::

Sem nabavo 400W napajalnik in zadeva se ponavlja. Torej po vsej verjetnosti ni krivda v napajalniku.

A je mogoče odvisno od modela procesora?
Slšal sem da je odvisno od modela kak gre navit.
Meni gor piše AGGA (poleg ostalih številk in naziva procesora).


LP,d7d

OwcA ::

freejack ::

Obstaja še druga možnost, prvotni Athloni (beri: TB) naj ne bi dobro prenašali navijanja preko FSBja (čeprav to ni bilo nikoli potrjeno). Če gre v tvojem primeru za to, poskusi ostati z FSBejm na 100, multiplier pa dvigniti na 11, kar bi pomenilo 1100. Če ti bo proc deloval normalno, potem je odgovor v FSBju in boš moral najti poleg optimalnega množilnika še optimalni FSB. Če pa se ti proc ne bo zagnal pri 1100, potem je možnost, da je to zaradi primerka, ki se ne da naviti več kot 1074, mogoče pa tudi zaradi nastavitev v biosu.Žal je tako, da je v vsakem primeru odvisno od primerka do primerka in lahko zveš le približno hitrost, na katero je bil določen primerek navit, kar pa še ne pomeni, da boš tudi sam lahko navil toliko. Tudi ob istih oznakah, je razlika med primerki še prevelika, da bi, zopet, lahko delali zaključke.

kuglvinkl ::

Da bi bil CPU omejen prek FSBja? Po moje ne drži. Prve Athlone je jebal predvsem KT nabor, kjer je šlo maximalno do približno 112 MHz.
Your focus determines your reallity

Binji ::

My thought exactly..da nima ta plata slucajno KT133 nabora?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

d7d ::

Nabor čipov je KT333.

V sistemu sem zamenjal ram in sicer:
- 256 ddr samsung 2700 in napajalnik 400W kar sem že prej omenil.

Prej sem imel mostičke na L1 povezane s svinčnikom. Včeraj pa sem ga dal sodelavcu na firmi da mi je mostičke zalotal (na firmi imamo profesionalne mašince za lotanje; ne vem zakaj se tega nisem prej spomnil).

Potem pa sem se spet lotil igračkanja. Prvo kaj sem sprobal:
- 11 x 100 In kaj se je zgodilo? TEMA;((
ampak nisem rabil resetirat biosa. Napredek:|
- Na vrsti je bilo navijanje prek FSB. Prišel sem do 9x116 (stabilno), 9x117 ni stabilno, 9x118 ŽE SPET TEMA! ;((
Danes pa bom probal s kombinacijo multiplier in FSB. Upam, da nimam primerka, ki gre samo do 1074 mhz.

Kakšne nastavitve pa naj bi imel v biosu? (amibios)

Pozabil sem napisat, ko je procesor navit 9x117, zalaufam 3DMark2001SE in se pri tistih jeep-ih računalnik resetira in se disk ne zalaufa dokler ga biosi ne prepoznajo.

LP, d7d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d7d ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119988 (8871) ZaLoMaT
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062806 (25229) GaS
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131973 (15578) K0K0
»

nf7-s, 2500+, timingi, voltaže & stuff

Oddelek: Navijanje
8825 (769) delfinus
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221595 (1452) VASkO

Več podobnih tem