» »

Barton-M

Barton-M

««
3 / 13
»»

MEDENA ::

BURN OUT kaj je to ?

da ne bo skuru proca ?!! LOL8-O

cbelica ::

MEDENA, menda ne bos nasedu:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

s5cougar ::

Pa sej ni treba čisto vsakega Rookie-ja fentat!

Morazem:
1.45V je default za 2500+ Mobile in AMD garantira, da je dost za stabilno delovanje. Poleg tega tudi na vseh platah javlja, da je Unknown CPU Type in napiše dejansko frekvenco. Ne se sekirat, samo da dela kot je treba. Sam ni mi pa čist jasno zakaj si kupil ta procesor, če bo skoz delal na default frekvenci (in voltaži).
Errare humanum est.

kajzer ::

Eni prisegajo na hladnost in tihost. Sam en alu hladilnik pa en vent na 1000vrt pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

cbelica ::

Sam ni mi pa čist jasno zakaj si kupil ta procesor, če bo skoz delal na default frekvenci (in voltaži).


mogoce zato, ker stane isto kot obicni 2500+, dela pa na nizji voltazi (in se manj greje - tisji sistem):\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

s5cougar ::

Čist nič novga mi niste zaupal. To moje vprašanje je blo bolj retorične narave. Barton Mobile @ stock frequency = enormous sin :D
Errare humanum est.

morazem ::

Ubistvu res ta procesor sem kupil zaradi želje po tišjem sistemu procesor sem zamenjal s prejšnjim amd xp1700+. Pravzaprav sem pričakoval boljše rezultate s tem mobilcem. Amd 1700 se mi je grel ob polni obremenitvi tja do 62C amd 2500+mobilc pa se mi greje samo ene 5C manj na 1.45V Sistem pa je skoraj neslišen najbolj me še moti brnenje monitorja nato pa piskanje diska.

MEDENA ::

morazem nemogoče

men je default 1.45V tam nekje 40°C zaprta stranica......ne vem kaj ti delaš da se ti greje 55°C + 8-O

MEDENA ::

Fizikalko al kaj že

Midva z Jim22 čakava na dokaz za tvoje 2500Mhz pri 1.675V >:D

morazem ::

Seveda je mogoče na procesorju mam hladilnik zalman 6000Cu v hladilnik pa piha 12cm ventilator s dobrimi 1000 obrati. To pa je ubistvu edini ventilator +9cm zalman ventilator ki komaj da piha malo v grafično kartico od strani (grafična ima zamenjan hladilnik) ta ventilaror pa slišiš na uho od pol metra bližje v odprtem prostoru. Če ima kdo kakšen pameten predlog kako sistem dodatno izboljšati za malo denarja naj ga kar pove.

morazem ::

Še moj naviti 2500 mobile. Komponente: epox 8k3ae stara skoraj 2 leti, ram 256mb pc2100, procesor amd 2500+ mobile, napajalnik nevem ker mu manjka ohišje vem samo da je 350W. Evo moj 12cm ventilator sem navil na polne obrate in že letimo z reaktivcem napetost na procesorju povečamo na 1,65 da se procesor malo ogreje in gremo:
1: 12x170-->ok
2: 12x180-->ok
3:12.5x180-->ok
4:12.5x190-->ne zažene windowsow
5:12,5x184-->zažene windowse in dela 5 minut, nato se resetira
6: 12,5x180-->ok trenutna uporaba temperatura 49C
Tako je z mojim navijanjem procesorja. Zdi se mi da se procesor zelo dobro navija, imam pa dve kritične komponente ram, ki je samo pc2100 (133Mhz), in napajalnik, ki je preslab za take podvige.še poraba energije: pri 1.45V, 1.83GHzje bila poraba 60W. Pri 1.65V in 2.25GHz pa je 100w.

Dr_M ::

pri 1.45V, 1.83GHzje bila poraba 60W. Pri 1.65V in 2.25GHz pa je 100w.

kje si pa ti te cifre dubu???8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morazem ::

Mogoče sem se res mal zmotu nisem čist prepričan kaj pomen tist v sisoft sandri Cpu core power zdele k sm kliknu je 62W pri navitem pa je bilo okol 100W. Men so se zdele te številke kar realne glede na porabo procesorjev. Če to pomeni kaj druzga me zelo zanima kaj bi lahko bilo.

Dr_M ::

ah..to je sam neki okvirno... ne se zanasat na tiste cifre.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wad@ ::

daj povej bol točno ki se to vidi v sandri?

morazem ::

SisoftSandra-->Informatin modules-->CPU&BIOS information-->Devce: Processor1-->Power Rating(s)-->CPU Core power-->__W

Wad@ ::

ah..moja sandar tega nima|O

GUFY ::

Pri meni pa sem lahko pogledal porabo proca, ko sem imel še Tbreda, sedaj ko imam Mobilnega Bartona pa mi ne da tega podatka.

ghostkop ::

Ne vem zakaj bi bla poraba na defaultu 60W, če je deklariran na 45W. Vi k mate okol 55°C je nekaj narobe (ponovna namestitev) al mate pa res švoh hladilnike. Navaden barton naj bi porabu 68W na default in jst mam full load 44°C (Prime nekaj ur)

Poldi112 ::

Ja, meni tudi ni jasno, zakaj imam tako visoko temp. 60 pod full load na 2100 MHz. Sicer nimam paste (nisem je nasel), bom dal pa nazaj na 1.8G in ventilator na minimum (trenutno ne rabim moci). Hladilnik je zalman pahljaca. Pred tem sem imel 2000+, ki se je na 2000Mhz grel podobno. Cudno cudno.

MEDENA ::

men kaže pa 54W 8-O

SiSoftware Sandra

Power Rating(s)
CPU Core Power : 54W (estimated)
CPU Cooling System Thermal Resistance : 0.34°C/W (estimated)

Mirč ::

''Sicer nimam paste''
mogoče je to vzrok.
lp

ghostkop ::

Ja tut tale pahljača ni nevem kaj, je že kar star model in je v primerjavi z današnjimi slabše narejen hladilnik. VEntilator je tih samo to zelo vpliva na performance. Seveda namaži kakšno pasto, pa ne take ki jo dobiš zraven hladilnika. Kupi AS za 2k pa jo imaš za dolgo časa.

boogoo ::

Vsi ki imate mobilce, pa če mate winsuxe XP, bi blo dobro da date si service pack gor, ker originalni nimajo podpore za Athlon mobile (zniževanje frekvence in voltaže če ni polno obrenjen). Potem pa še obstajajo utilitiji, ki kažejo kakšni so trnutni megaherzi in trenutna voltaža. Plus pod power options dobiš zavihek, kjer lahko nastaviš, silent mode kao. To pa pomeni, ko proc. ni obremenjen da zniža voltažo in frekvenco. Dobiti bi morali nasplošno nižje temp. Sej tisti, ki ste zagriženi za tišino pa mobilce najbrž veste, nekateri pa mogoče ne. Pač lastne izkušnje, ker sem se sam ubadal s tem.

lambda ::

Men kaže 117W >:D (xp-m 2500+@2250, 1,7V)
Bedarija.

Procesor pa gre do 2400 stabilno (glede na to da je plata popoln šodr za navijat in rami slabi, sem lahko samo srečen). Na kaki 8rda+ al pa DFI platki, s kakšnimi boljšimi rami (zdj mam ene noname PC2700), bi pa pomoje šel brez problema čez 2500.

GUFY ::

2250 MHz z 1.7V ni nič posebnega. Moj za 2500 MHz hoče 1.75V, za 2646 MHz pa kar 1.95V.

TribesMan ::

Hehe, men kaže Sandra porabo 127W... Procesor je Barton @ 2600MHz @ 2.05V In kar verjamem da je poraba zelo blizu tej številki. Temperatura procesorja je 41°C pri temp zraka 20°C... Hlajenje je seveda vodno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Poldi112 ::

Evo, sem kupil AS 5 in imam zdaj na 10x200 48 stopinj (full load). Se vedno ni nizko, ampak glede na prej (60) se je splacalo dati 2k. Sam nisem pricakoval take razlike. Dobrih 10 stopinj samo zaradi paste.

kajzer ::

Prej je bila slabo (oz. predebelo namazana).

Fizikalko ::

Kdor čaka, dočaka (Medena, Jim22...)
8-)

MEDENA ::

kok lep rdeč križec :D

Fizikalko ::

;(

Zgodovina sprememb…

THor71 ::

Zanima me, ce obstaja kaksen seznam kolk rabi voltaze procesor pri razlicnih frekvencah oz. kako vi to sprobavate? A nizate napetost dokler ne crkne (recimo z unim va8core al kwa je ze)?

Vceraj sem si naredil ghost particije in se malo igral z navijanjem. Trenutno imam na 11x200 zadeva deluje stabilno - res pa je, da mi je po kaksni uri nabijanja crknu ET samo ne vem, ce ima to veze s tem (graficna je tudi navita). Rame imam en shrot DDR333. Temperaturo imam pa 43C preko senzorja na plati, pa cca 10C manj na Senfu termometru. Res, da je ta senzor (Senfu) ob jedru in ne na sredini jedra tako kot od plate (je pa zato na spodnji strani procesorja kar tudi malo vpliva), ampak je zalit z zalmanovo pasto. Kolikor je meni znano, so tisti senzorji na plati (Epox 8RDA+) malo zmedeni, zalmanova pasta je pa tud en srot verjetno (AS sem nekam zalozu). Verjetno je prava temperatura nekje vmes - aritmeticna sredina? he he he

Skratka, procesor rox.

lp,
T.

Fizikalko ::

Aja, sori, a slika ne dela?! :D Zakaj pa ne - JPG? V glavnem, na sliki je CPU_Z pri 1.616 na 2570MHz!

Fizikalko ::

Nisem še dajal slike na forum - kaj moraš vtipkat za server? Kam naj jo dam? Medena, dej pomagaj, da vidiš dokaze...;)

MEDENA ::

MEN Jo pošlj.......tedybear@email.si

MEDENA ::

jado fizikalko mi je kle ene falš slike poslal :P





Fizikalko ::

Jado? A si iz Kranja al kaj? Pa zakva falš?

MEDENA ::

jop Kr...ti? hecam se...

lambda ::

@GUFY
Ej, narobe si me razumel - jaz nisem mislil, da je to kaj posebnega, hotel sem samo povedati, kako veliko porabo pokaže sandra. Zdj sem postavil nov rekord v "porabi" - 151 W na 2520 MHz@1,85 V (sandra 2004). Tole niti približno ni res - poraba je po mojem mnenju pod 100W.

Pokaže komu še več? :D Beat me ...

Boki_ ::

Meni pokaže 157W s prescottom 3.0@4.0 267FSB 1.525V. To pa mislim da ni res, ker mi box cooler hladi na tam okrog 60°C.
I'm back

softwar66 ::

E-misija nima spletne trgovine right? Naročam xp 2500 mobilca, pa dobim samo obrrazec za povpraševanje.

b0r1s ::

Seveda ima...jaz sem narocil v petek, pa sem dobil vceraj. In vse kar sem dobil preko maila je tudi bil samo tisti obrazec za povprasevanje...ti kar lepo pocakaj par dni in bos dobil na dom paket (vsaj jaz sem si ga narocil v mariboru in si ga dal dostaviti na dom v maribor - se mi ni dalo it v trgovino :D pa sem dal 22k z dostavo vred - na ceniku je pa malo cez 22k :)

b0r1s
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

GUFY ::

Barton M navit na 2806 Mhz, še slikica v dokaz:D :D :D .


 2806 MHz.jpg

2806 MHz.jpg

T(he) Boss ::

Sijajen rezultat :D, koliko imas superPI na 1M?

MEDENA ::

lep dokaz...rdeč križ :P

kajzer ::

Slikca ne dela! :'(

DjTonic ::

Meni jo je uspelo prej dobit (Glej spodaj).

GUFY ::

Hvala DjT.:D

MEDENA ::

Kar 244*11.5...prasec :P

dej bolj podrobno povej...sistem itd...hlajenje verjetno vodno ? itd.....

mislim 2500+M na 2800 to je že kar uspeh..pa je prime stabilno ?
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342790 (15574) peter_ki
»

NF7-S 2.0, Barton 2500+ M, Twister 512ddr 4300

Oddelek: Navijanje
261324 (1002) bond007
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549558 (6179) MEDENA
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352274 (1520) Wad@
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814265 (3291) s5cougar

Več podobnih tem