» »

Kateri TV sprejemnik iz Siol ponudbe izbrati?

Kateri TV sprejemnik iz Siol ponudbe izbrati?

Stupo ::

Izbiram med 102cm televizorji iz Siolove ponudbe, na voljo pa sta:

-Samsung LE40B530
-Sony KDL40EX402

Glede Sonyja ne najdem nobene koristne informacije (razen, da ne bere podnapisov pri predvajanju filmov iz USBja).
Kako je glede Samsunga, ima kdo kakšne izkušnje? Samsung je tudi malenkost cenejši od Sonyja.
Mnenja in predlogi so zaželjeni

popster ::

moje mnenje je da raje ustimas en htpc in bere vse,
nevem pa kolko je še tvjev brez usbja

Blazz ::

malce se tudi pozanimaj ali te TVji vrtijo preko usbja DTS zvok. že sedaj je veliko 720p in 1080p filmov z DTS zvokom... recimo LGji ga zih ne podpirajo

zee ::

moje mnenje je da raje ustimas en htpc in bere vse


TV + Xtreamer ali kakšna podobna naprava.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

popster ::

že sedaj je veliko 720p in 1080p filmov z DTS zvokom... recimo LGji ga zih ne podpirajo

cakaj a z usbja lahko predvajas 1080p? a tudi bluray quality? mora bit en procesorčk notr potem.. bi kr uzeu ven

hamurabi ::

Blazz je izjavil:

malce se tudi pozanimaj ali te TVji vrtijo preko usbja DTS zvok. že sedaj je veliko 720p in 1080p filmov z DTS zvokom... recimo LGji ga zih ne podpirajo


Zaenkrat še ni televizorja, ki bi podpiral dts zvok preko USB vhoda. Rajši si nabavi kakšen HD predvajalnik, ki prebavlja praktično vse.

zee ::

Problm ni toliko pri izbranem proizvajalcu televizorja, ampak v nizki prepustnosti vodila USB, kar v praksi pomeni, da ne moreš gledati HD posnetkov iz USB ključa.

Logično vprašanje je sicer, zakaj ga potem sploh dajejo na televizorje. Verjetno je mišljeno bolj gledanje slikic iz fotoaparatov ali kaj podobnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Ted ::

Moj LG lepo predvaja 1080 film na 12 gigabytih, je pa res da podpira samo dekodiranje AC3 zvoka. Problem z DTS zvokom bom rešil z receiverjem, ki podpira DTS. TV ima optični izhod in bi moral spustiti skozi nekodiran DTS.
Mah...

Scorpia ::

Problm ni toliko pri izbranem proizvajalcu televizorja, ampak v nizki prepustnosti vodila USB, kar v praksi pomeni, da ne moreš gledati HD posnetkov iz USB ključa.

Ali lahko razložiš to? Kolikor vem in berem na netu, so vsi novejši televizorji opremljeni z 2.0 usb ključem, tako da je prepustnost več kot dovolj.
Danes lahko vsak full HD televizor predvaja HD vsebine. Ti televizorji imajo ugrajene procesor, ki so večnamenski. Recimo SD skušajo prekodirat, da bo na višji ločljivosti lepše slika izgledala. To so tiste njihove tehnologije kot je pixel plus itd... Nato je tudi mpeg4 z HD vsebino, kjer je tudi potrebna kar dobra procesorska moč. Torej po tem lahko sklepamo da lahko praktično vsak full HD predvaja, multimedijske datoteke. No ker se očitno proizvajalci bojijo, da jim bo upadel promet multimedijskih predvajalnikov, so zato televizorji oskubljeni. Tudi namerno nočejo narediti podpore temu, to kar lahko predvajamo na tv-ju je boš mišljeno da predvajamo domače posnetke iz videokamer.
Lep primer je na mojemu philipsu, kako je vse skupaj oskubljeno. Recimo sd kanale mi zelo lepo prikaže z tisto tehnologijo pixel plus,upscale in ne vem kaj vse še. No pri predvajanju divx-a ali pa dvd filma, je slika lepo tekoča ampak zelo grdo za gledat, ker tv izklopi funkcijo upscale in podobno.
Kar se pa tiče DTS, mislim da televizorji tega še lep čas ne bojo zmogli, že zdaj procesorji delajo na meji, ko gledaš digitalne kanale. S tem mislim počasna odzivnost menija, prestavljanje med programi. In to tudi opažam pri sony, lg ter ostale, ki sem jih gledal. Vsi so imeli občutno počasnejšo odzivnost pri HD kanalu, prestavljanje pa da ne govorim. Če primerjam satelitske reciverje pri HD kanalih, je še dan in noč v odzivnosti. Ampak spet ni primerjave, ker tv ima še kup drugih stvari počet pri prikazovanju slike, medtem ko reciver samo posreduje.
////

Zvezdica27 ::

lp,

ne govorite bedarij.

"Prepustnost" USB 2.0 je več kot dovolj velika za 1080p, ki zasede, ajde, od 10 mbit/s gor (gornja meja ne vem kje je). USB 2.0 nese 480 mbit/s. Tako da vemo, katerega osebka je potrebno v tej temi prezreti, ker ne ve kaj govoriu.

Moj odgovor je: internetni nakup iz nemčije, en navaden LCD tv (brez usb in ne vem česa še vse, samo glej da ima dvbT mpeg 2 in 4 ter AAC dekodiranje) + bluray player LG 390 (bere mkv iz zunanjih ntfs diskov!) in imaš vse kar ti bo srce poželelo v naslednjih 5 letih.

SiOL nateguje s cenami, da kar ne morem verjeti da si upajo objavljati to "vrhunsko ponudbo". Ogibaj se Sonyja (precenjen, zadeva zaklenjena na Sony izdelke, recimo fotkiče itd.)

čao, zz

Zgodovina sprememb…

Yoni ::

Nobenega LCD-ja, če misliš gledat SiolTV...

popster ::

Nobenega LCD-ja, če misliš gledat SiolTV...

verjetno bo trenutno kar držalo, se pa lahko spremeni,..

Marilyn ::

Yoni je izjavil:

Nobenega LCD-ja, če misliš gledat SiolTV...


in zakaj ne?

Stupo ::

Sem se odločil kar za Samsunga, ker mi USBji niso pomembni.
Precej hvalijo temne odtenke slike, grajajo pa vidni kot.

TV bo namenjen Nintendu Wii in ogledu kakšnega filma iz računalnika preko HDMIja. Če bo potrebno, bom dokupil še DVD predvajalnik.

SIOL TV bi tudi imel (je le 1€ doplačila za osnovni paket), poleg tega je optični priključek in bi moralo kolikor toliko dobro delovati. Problem je pa na Siolovi strani, ker mi nočejo narediti napeljave, sam pa tudi nimam primernega znanja (modem je v kleti, TV je v 3. nadstropju). Po vsej verjetnosti se bom moral zadovoljiti s klasično anteno in sprejemom SLO1, SLO2 ter POP TV:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962307 (39277) rezator
»

DTS zvok na WD TV

Oddelek: Zvok in slika
121730 (1217) king67
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150570 (33139) king67
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155667 (47558) Lupin
»

LCD TV za okol 600evrov

Oddelek: Kaj kupiti
202943 (2513) SmeskoSnezak

Več podobnih tem