» »

75 ali 95 ohmski kabel

75 ali 95 ohmski kabel

Kepica ::

Lep pozdrav.

Zanima me, če kdo ve kakšna je razlika v 75 ohmskem in 95 ohmskem kablu za anteno na TV.
Imam nov TV, in kabelski priključek v stanovanju in bi rad optimalno sliko kar jo lahko dobim.

Nekdo mi je rekel, da so pri takšnih stvareh ponavadi največje izgube v kablu iz vtičnice do TVja...:-(
Je to res?

Je res da imam zelo star kabel, ki sem si ga sam doma skupaj naredil...zato bom nabavil novega samo je izredna razlika v ceni med 95 ohmskim in 75 ohmskim.

Hvala.

popster ::

dolžina kabla je najberž tudi pomembna

20sdfj093f ::

Gre za prilagoditev bremenske impedance s karakteristično impedanco kabla. Tole si preberi:

http://www.epanorama.net/documents/wiri...

LP

rfmw ::

Nisem še slišal za TV sistem, ki bi uporabljal 95 Ohmov. Mislim, da moraš uporabiti 75 ohmski kabel.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

fpbs ::

95 omski kabel se ne uporablja za te namene. Od dolžine kabla pa so odvisne izgube, ki so pri višjih kanalih večje, kot pri nižjih.

Kepica ::

Jap. Nabavil sem 75 ohmskega, ki dobro služi svojemu namenu. Hvala.

Zvezdica27 ::

lp,

drugače glede na izjemno slabo kvaliteto oddajanja na pojem "optimalna slika" lahko mirno pozabiš. Ne vem zakaj se grejo nek digitalni TV in kao HD, če fantje ne znajo. Edino kar znajo lepo predvajat so filmi iz holivuda, direkt z blu-raya. Za tak signal je vsak kabel več kot dober.

Primer: včerajšnji prenos Olimpija - Krka iz NM. Katastrofa. Sram te bodi, RTV. Slika tako slaba, da bog pomagaj. Isto velja za skor vse ostale vsebine domače produkcije (in oni hočejo kao na 720p oddajanje kmalu, ha!)

zz

Scorpia ::

Men je na sploh slovensko oddajanje pod pričakovanji, tudi če so filmi je zelo zelo slabo. Tudi na satelitu je tv slo, zelo slabo. Če pogledamo k sosedom hrvatom imajo zeelo lepo sliko na satelitu, kar se tudi opazi na našem kabelskem operaterju, da je boljša slika kot na tv slo. Berem na forumu, da je tudi hrt začel šparat in jim je slaba kakovost v DVB-t sistemu. http://rs726l35.rapidshare.com/files/36... Tukaj je primer.

Na srečo sem se spomnil da lahko HD sliko svetovnega prvenstva zajamem z astre, zvok oziroma komentatorja pa posredujem z tv slo, ali kakega drugega programa. :)
////

Zvezdica27 ::

lp,

sam nekako vidim, da v multipleks POP TV daje boljšo sliko kot TV SLO, čeprav niti njihova ni vrhunska.

Da IP TV sploh ne omenjam (SiolTV recimo je posmeh digitalni TV).

Mislim res res poden.

zz

Alexius Heristalski ::

Zvezdica27 je izjavil:

včerajšnji prenos Olimpija - Krka iz NM. Katastrofa. Sram te bodi, RTV. Slika tako slaba, da bog pomagaj.

Ja, prenosi v njihovi produkciji so zanič, res je. Ampak z nakupom novih reportažnih vozil v naslednjih nekaj letih se bo to spremenilo.

Zvezdica27 je izjavil:

sam nekako vidim, da v multipleks POP TV daje boljšo sliko kot TV SLO, čeprav niti njihova ni vrhunska.

Ne strinjam se. Proplusovi programi imajo za sliko veliko večino časa spackano sranje, RTVSLO pa le kako polovico in se z vsakim dnem manjša.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri antenski kabel in razdelilce?

Oddelek: Zvok in slika
132729 (1936) cegu
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956558 (33270) Alexius Heristalski
»

max dolžina UTP/FTP kabla - ne teorija, ampak praksa

Oddelek: Omrežja in internet
113427 (3226) tha_man
»

PC<->TV, SVideo?

Oddelek: Zvok in slika
111693 (1516) gumby
»

MItsubishi Diamond Plus 200 (22 colar) izkušnje ?

Oddelek: Strojna oprema
321777 (1266) Mercier

Več podobnih tem