» »

LCD TV za okol 600evrov

LCD TV za okol 600evrov

SmeskoSnezak ::

Vem, da so verjetno že vsi tečni s temi vprašanji. Zdaj pa so še mene vprašali, če znam pomagat in ker ne, se obračam sem...

Na ceneje.si sem izbral kriterije, da je FHD, HDMI, DVB-C/T in 42˝ , kjer najbolj izstopata LG 42LH7000 in Philips 42PFL5405H oba z ceno malo nad 650evrov. Ko pa sem sel brskat, sem naletel na podatek, da je ta LG že eno leto star model. A ta Philips je tudi mogoče star? Se da dobiti kaj bolj novega za 650evrov, ali pa celo po možnosti za manj denarja in bi prišlo v poštev?
@ Pusti soncu v srce... @

popster ::

pri televizorju bi gledal da je fullHD saj se stvar kupuje za mnogo let

Kateri televizor izbrati

kar se tiče novih modelov je tako da so nepreizkušeni, imajo slabo podporo online (reviews, tests, itd) in če hočeš prodajat tehniko moraš vedet da je praznjenje skladišče pomembno sicer stvari zastarijo.

IgorM ::

Poglej tudi za samsungi vsaj glede možnosti predvajanja preko usb-ja.

SmeskoSnezak ::

Mene zanima, če znate priporočat točne modele, ki so novejši kot ta dva, a še vedno nudijo toliko ali celo več. Sicer se bo izbiralo med njima, ki sta oba fullHD.
@ Pusti soncu v srce... @

bauci ::

LG LCD 42ld550, cena 619€, full HD,3 HDMI, USB (enostavna nadgraditev da predvaja vse živo iz ključka ali diska), mpeg4 dvb t/c, 100 hz, zelo tanek, ...

SmeskoSnezak ::

Tega sem že gledal. Sploh ko sem odprl uradno stran in primerjal z 42lh7000, se je izkazalo, da ne nudi vsega kot 50EUR dražji "bratec".
@ Pusti soncu v srce... @

bauci ::

Pa si videl, da pri "dražjem bratcu" piše DISCONTINUED PRODUCT?

SmeskoSnezak ::

Ja, vem, če je lanski model^^ kaj si prebral moj prvi post? :P
@ Pusti soncu v srce... @

nejcpirc ::

Prejšnjo sredo sem si privoščil Philipsa 42PFL5405H. Ima USB, 3x HDMI, vgrajene 2.1 zvočnike, svetilnost 500 cd/m?, kontrast 100,000:1, odzivnost 2 ms,resolucijo 1920 x 1080p...

Vzel sem ga v BiKupil.si - SETR d.o.o. Grosuplje Imajo ga na zalogi in meni so ga že naslednji dan dostavili na dom.

Garancija je pri tem in baje vseh Philipsovih modelih 2 leti.

Vsekakor ti ga priporočam, če te pa kaj konretnega zanima pa vpraš:)

SmeskoSnezak ::

Ja, zanima me na splošno, če mal opišeš, kak vse dela (mogoče primerjava z tvojim starim tevejem) , torej a je črna res črna, kako predvaja Full HD filme, so podnapisi berljivi iz treh metrov oz. kaki so, kako se zvok sliši in take pa podobne fore :))

Če si lasti kdo LG 42LH7000, pa bi tudi prosil za opis.
@ Pusti soncu v srce... @

nx6325 ::

Pozdravljeni.

tudi sam namervam kupiti LCD TV nekje za 600EUR, izjemoma tudi do 700EUR če je dobra ponudba. Velikost nekje 37" do 42". Uporaba predvsem za vsakodnevno uporabo ter gledanje filmov. Predvajati mora tudi divx preko usb.
Izbiram med samsungom in LG-jem. Nekaj ponudbe je že, samo odločitev pa težka.

Lepo prosim za kakšen nasvet ;)

nejcpirc ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ja, zanima me na splošno, če mal opišeš, kak vse dela (mogoče primerjava z tvojim starim tevejem) , torej a je črna res črna, kako predvaja Full HD filme, so podnapisi berljivi iz treh metrov oz. kaki so, kako se zvok sliši in take pa podobne fore :))


Na črno barvo, dokler je nisi omenil, nisem niti pomislil, tako da glede tega iz trenutnih izkušenj nimam pripomb...črna je črna.
Zvok je super imam pa namen priklučiti še dodatne zvočnike (še vprašanje...kakšen pretvornik potrebujem za priklop dodatneg 2.1 sistema s stero izhodom (3,5mm) v digitalni vhod v TVju?)
Full HD film sem imel možnost pogledati samo prednaloženega reklamnega(cca. 15 sekund) in ta je super, tako da že razmišljam o blueray predvajalniku.
Podnapise so odlično vidni na 3 m...brez skrbi.
Priklopljeno imam tudi konzolo Xbox360 in glede izgleda slike...samo pohvale:)
Usb predvaja DIVX filme. Moti me edino to, da je pomikanje po filmu iz USBja naprej/nazaj(previjanje) zelo počasno...to je pa tudi glavni minus, ki ga vidim (pa tudi za to upam, da še kaj naštudiram ali pa da odpravijo z naslednjim upgrejdom).

To je to

jJack ::

Res smešno, da bi za mali denar rad imel vse kar je možno. Ponavadi je malo denarja malo muzike. Lahko pa poščeš kakšen 37'' LCD za isti denar boš dobil še kakšno stvar več, ne pa pričakovati mega kontrasta in vsega skupaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jJack ()

nejcpirc ::

jJack je izjavil:

Res smešno, da bi za mali denar rad imel vse kar je možno. Ponavadi je malo denarja malo muzike. Lahko pa poščeš kakšen 37'' LCD za isti denar boš dobil še kakšno stvar več, ne pa pričakovati mega kontrasta in vsega skupaj :)


Komu ti to? In koliko denarja je zate malo(kar se TVja tiče)?

nx6325 ::

Verjetno je to name letelo...ne vem, men se ne zdi 600EUR glih malo denarja za LCD 37".
Gledal sem namreč Samsung LE37C630. Tv se mi zdi zlo dober za ta denar, pa še po nekaterih forumih sem zasledil da predvajajo ti tv-ji .mkv ter .dts fajle preko USB-ja???? Kar bi blo pa zakon. Mi lahko kdo potrdi to?

Mogoče bi blo pametno stisnit še 100EUR več in vzet 40", glede na to da bom gledal tv z nekje 3m. Sam za 100EUR pa že kake zvočnike dobim ;)

BALAST ::

 Samsung podprti kodeki

Samsung podprti kodeki



Glej če imaš plac za 40", se raje odloči za to, ker ti LCDji so namenjeni za najman 10 let operative in ti ne bo potrebno menjat, ko te bodo hoteli premamiti čez 2 leti s ponudbo 46" LCD za 700EUR.

nx6325 ::

ja placa mam dost...se pravi da .dts zvoka ne prebavi? no sej to se da rešit drugače...

SmeskoSnezak ::

A Philips 42PFL5405H predvaja DTS zvok?
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Naletel sem na eno kritiko, kar se tiče tega Philipsa. Na spodnjem robu bi se naj neki fleki pojavljali, kot če bi predvajal nek "kino"film... torej da črna ni črna, temveč bolj siva. Lahko kdo to potrdi ali ovrže?

vir
@ Pusti soncu v srce... @

nejcpirc ::

Ne me strašit:)

Za enkrat sem ga uporabljal za gledanje TVja (T2 IP TV), nanizanke iz USBja, igranje Fifa 10(XBox) in ogledal sem si predstavitveni HD filmček, ki je že poleg(vsaj 3x).

Tega, o čemer ti pišeš, nisem opazil ne sam, ne boljša polovica in upam, da tako tudi ostane:)

SmeskoSnezak ::

nejcpirc, kak je z DTS-om?
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
81621 (1186) Mozart
»

32" LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
194357 (3560) kmetek
»

LCD TV do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
162377 (1897) EvilDare
»

Nakup lcd tvja

Oddelek: Kaj kupiti
221583 (1022) popster
»

LG 42LH7000 vs Philips 42PFL7404H

Oddelek: Zvok in slika
404564 (3855) dronyx

Več podobnih tem