» »

wireless 20/20 + laptop = max 3,5 mb/s ?

wireless 20/20 + laptop = max 3,5 mb/s ?

povso ::

Lep pozdrav!

Sem naročnik siolove optike, povezava 20/20. V stanovanju imam dva računalnika - osebnega in prenosnika, modem je s kablom povezan do osebnega računalnika, preko USB ključa, ki je utakjen v modem pa lovim signal z laptopom. Osebni računalnik lepo deluje, ko sem testiral povezavo na speedtest.net doseže max. download in upload lepo 20 mb/s, med tem ko wireless na mojem laptopu samo okoli 3,5 mb/s. Lan kabel sem stestiral tudi na laptopu in tudi doseže hitrost, ki bi jo moral doseči.

Ko sem poklical modro številko, so mi svetovali, naj zamenjam le USB port in resetiram modem, vendar se je stvar ponovila.

Izbrisal in na novo sem inštaliral driverje za modem, vendar se stvar še kar naprej ponavlja.

Nisem pa še sprobal brezžične povezave na drugih računalnikih, ker jih trenutno nimam.

Kakšen nasvet, kaj lahko storim? :'(

Vnaprej hvala za odgovore,
Matjaž
Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6400+,
Grafična kartica: nVidia GeForce 8500 GT 512 MB,
RAM: DDR2 2x2GB 800/PC6400 Patriot PDC24G6400ELK, Extreme Perform

SomeOneNew ::

Dokaj malo podatkov si dal... Kateri USB ključek je na modemu? Katera mrežna kartica je v prenosniku?

Kako se ti wifi poveže - 10 mbit/s ali 54 mbit/s? Imaš signal na prenosniku na max?

povso ::

Ključek je tisti, ki po moje nadomesti router, siolov, model: XG-705A, RoHS piše na njem... upam da je to v redu podatek, tako zgleda, samo da je bele barve:



Prenisnik imam HP Compaq 6820s, kartica pa Broadcom 802,11b/g WLAN.

Poveže se mi s hitrostjo 54,0 MB/s, moč singala je zelo dobra.

V ponedeljek mi je še delovalo, včeraj zvečer, ko po treh dnevnih nisem uporabljal računalnika, pa se je nekaj zaciklalo.
Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6400+,
Grafična kartica: nVidia GeForce 8500 GT 512 MB,
RAM: DDR2 2x2GB 800/PC6400 Patriot PDC24G6400ELK, Extreme Perform

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: povso ()

povso ::

Sem posnel razne driverje iz uradne HP-jeve strani in še iz mnogih drugih, nobeden ne odpravi napake!!!

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6400+,
Grafična kartica: nVidia GeForce 8500 GT 512 MB,
RAM: DDR2 2x2GB 800/PC6400 Patriot PDC24G6400ELK, Extreme Perform

st0jko ::

Kupi boljši wireless router.. Tisti, ki ga dobiš od telekoma, je bolj za okras.
keks?

Lonsarg ::

Laptop vsekakor ni kriv, sem 99% prepričan.

Hm, nesi laptop čisto zraven routerja za probo.
Če še vedno dela počasi sta dve možnosti:
1. USB acces point je šrot
2. Modem ima šrot USB priključek, najbrž kak USB 1.1, ki niti 20/20 ne more linije furat, ali pa softwerska omejitev.

Pač ethernet priključki so zato da se jih uporablja, ker so dobri pač kupiš en access point za 30EUR pa bo delal kot urca, ker ga boš v ethernet priklopil ne en bogi USB.

povso ::

Jap, ko sem klical na siol, so mi rekl da imam šrot, sam se nism mogu spomnt kako se reče. Valda so mi najprej rekl, nej reseteram modem in zamenjap port šrota, pa ni blo uspešno. Ko sem klical drugič mi je rekel, da z modemom in šrotom ni nikakršne težave, naj posodobim driverje za brezžično omrežno kartico.

Tako da, jaz sem tudi prepričan, da ni laptop kriv. Nesel sem ga zraven šrota, pa je isto...

Smešno mi je, da mi je v ponedeljek in leto prej lepo delovalo prek tegale šrota, pol je pa kar naenkrat dalo neko omejitev.

Bom pogledal malo routerje po netu, se mi zdi še najbolj pametna rešitev.

Če dobim kakšen laptop na izposojo bom probal še na drugem laptopu, da vidim če ga tudi na drugem kaj omejuje, če ga ne bo, pol je problem ključek 100%.

Kaj si mislil s softwearsko omejitvijo? Kater program bi mi lahko omejeval povezavo?
Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6400+,
Grafična kartica: nVidia GeForce 8500 GT 512 MB,
RAM: DDR2 2x2GB 800/PC6400 Patriot PDC24G6400ELK, Extreme Perform

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: povso ()

zee ::

Kupi normalen router z navadnimi mrezni prikljucki in z wireless anteno. Hint: Linksys, Buffalo, ...

V vsakem primeru pa prenosa visjega od 2,5 MB/s ne bos dosegel, mogoce znotraj interne mreze.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

hojnikb ::

Kak linksys wrt54gl + Tomato bi mogl kr delat.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Ma ne rabi zapravljat za pravi router, sam en fajn Acces point nabavi pa je. Plug in play, pusti tomato za g33ke.

povso ::

Tako, pa sem stestiral povezavo še na drugem računalniku in ima enako omejitev kot moj laptop.

Še danes pokličem na SIOL in jih pošljem nekam, se pravi, nič ni narobe z driverji na mojem ali drugem laptopu, USB ključek nekako zavira hitrost, čeprav mi ni jasno zakaj, ker je do zdaj pol leta vse delovalo, kot bi moralo.

Si bom omislil ruter.

Zdaj me pa samo še zanima, če jaz nastavim na modemu port na video, kupim accses point in povežem modem s komunikatorjem za tv, se bojo po luftu prenašali video podatki?

lep pozdrav, Matjaž
Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6400+,
Grafična kartica: nVidia GeForce 8500 GT 512 MB,
RAM: DDR2 2x2GB 800/PC6400 Patriot PDC24G6400ELK, Extreme Perform

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: povso ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563743 (572) c23po
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951871 (23621) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623047 (21963) MTB
»

Kako nastavit ruter da bo delal preklet internet?

Oddelek: Omrežja in internet
382780 (2176) ZGI
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543876 (19416) imallears

Več podobnih tem