» »

Kako nastavit ruter da bo delal preklet internet?

Kako nastavit ruter da bo delal preklet internet?

M-XXXX ::

Danes sem spremenil svojo omrežno shemo, iz: modem- ruter- pc na modem, switch na katerega so vezani PC-ji + ruter za wireless. Zdajle že 2h zgubljam živce, saj mi prekletega sranja ne rata povezat. Želja je, da se na koncu vsi PC-ji povezujejo preko PPPoE, kar preko switcha dela, pri ruterju se pa ustavi. Poskusil sem že z vsem kar mi je padlo na pamet, se pa noče povezat preko ruterja, bodisi na wireless, bodisi preko lana, preko switcha pa gre BP. Kaj sem spregledal? V ruterju sem probal ze vse možne vrste povezave, nič, tako da sem se odločil da grem lepo od začetka (ne tovarniški reset ruterja ni pomagal) Gre se za Linksysa z Tomatotom. Za začetek: kaj naj nastavim pri Type of connection: DHCP, PPPoE, Static, PPTP, L2TP, disabled?

Samson ::

Ce se bos povezoval prek routerja, ne mores dobit za vsak racunalnik svojega IP naslova (pomeni brez posamezne povezave na kompih) ampak imas eno samo ki jo drzi router, ostali se povezejo bodisi prek dhcp na router ali pa dolocis staticne naslove. Ponavadi se izbere povezava ppoe, razen v primeru kabelskega operaterja.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

M-XXXX ::

Ce se bos povezoval prek routerja, ne mores dobit za vsak racunalnik svojega IP naslova (pomeni brez posamezne povezave na kompih)

Kolikor vem lahko- ruter je potrebno "spremeni" v switch pa je in ravno to hočem naredit, da bi potem preko PPPoE povezoval, preko vsakega PC-ja posebej.

Samson ::

Router se lahko "spremeni" v switch, vendar poglej v navodila. Vecinoma imajo drugace poimenovano in na drugem mestu.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

M-XXXX ::

To hočem naredit pa mi ne uspe:)

Navodila so neuporabna- imam Tomato gor, tako da je dost drugače. Dans se mi ne da več, se bom jutri še malo poglobil v tole...

Samson ::

Poglej na forum od tomata. sicer ga imam tudi jaz, victek mod in mi zadostuje. povezano imam pa prek ppoe. ammm se nekaj. upam da nimas statike, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

5er--> ::

Si siguren, da ti ISP dovoli toliko PPPOE povezav?
Pol te verjetno matra še DHCP. Verjetno ga bi moral izklopit, ker se po mojem pol tepe z drugimi pc-ji.

ABX ::

Danes sem spremenil svojo omrežno shemo, iz: modem- ruter- pc na modem, switch na katerega so vezani PC-ji + ruter za wireless. Zdajle že 2h zgubljam živce, saj mi prekletega sranja ne rata povezat. Želja je, da se na koncu vsi PC-ji povezujejo preko PPPoE, kar preko switcha dela, pri ruterju se pa ustavi. Poskusil sem že z vsem kar mi je padlo na pamet, se pa noče povezat preko ruterja, bodisi na wireless, bodisi preko lana, preko switcha pa gre BP. Kaj sem spregledal? V ruterju sem probal ze vse možne vrste povezave, nič, tako da sem se odločil da grem lepo od začetka (ne tovarniški reset ruterja ni pomagal) Gre se za Linksysa z Tomatotom. Za začetek: kaj naj nastavim pri Type of connection: DHCP, PPPoE, Static, PPTP, L2TP, disabled?


Kdo je tvoj operater?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ted ::

ISP-ji dovoljujejo max. 4 hkratne pppoe povezave, odvisno od ISP-ja. Če bi rad samo wireles router nastavi kot acces point.
Mah...

ABX ::

Danes sem spremenil svojo omrežno shemo, iz: modem- ruter- pc na modem, switch na katerega so vezani PC-ji + ruter za wireless. Zdajle že 2h zgubljam živce, saj mi prekletega sranja ne rata povezat. Želja je, da se na koncu vsi PC-ji povezujejo preko PPPoE, kar preko switcha dela, pri ruterju se pa ustavi. Poskusil sem že z vsem kar mi je padlo na pamet, se pa noče povezat preko ruterja, bodisi na wireless, bodisi preko lana, preko switcha pa gre BP. Kaj sem spregledal? V ruterju sem probal ze vse možne vrste povezave, nič, tako da sem se odločil da grem lepo od začetka (ne tovarniški reset ruterja ni pomagal) Gre se za Linksysa z Tomatotom. Za začetek: kaj naj nastavim pri Type of connection: DHCP, PPPoE, Static, PPTP, L2TP, disabled?


Kdo je tvoj operater?


Če hočeš router uporabit kot switch, poveži internet kabel v port 1-4 ne v WAN(Internet) port.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

oldguy ::

"Kolikor vem lahko- ruter je potrebno "spremeni" v switch pa je in ravno to hočem naredit, da bi potem preko PPPoE povezoval, preko vsakega PC-ja posebej."


Kot so ti že povedali, za tvoj namen vtakni internet kabel v LAN in ne v WAN. Ampak ta rešitev je bolj mimo, razen če nimaš kakega res pametnega razloga zanjo. Namreč, vsak računalnik bo moral vedno sam vzpostavljati povezavo, firewall odpade, omejen boš na 4 (ali manj) povezave, pa zna se zgodit da bodo problemi s file sharingom. Naredi tako, kot se to dela in vzpostavi povezavo z internetom preko routerja (WAN) in mu vklopi DHCP. Če boš imel vezano modem->router->switch, boš imel 6 portov za računalnike (predpostavljam, da imata router in switch vsak 4 LAN porte), internet bo deloval avtomatsko ob zagonu za celo mrežo, imel boš firewall in nobenih problemov z določanjem IPjev.

Aston_11 ::

Na mojem linksisu (wrt firware) sem moral nastaviti, da dela kot bridge.

ABX ::

Pokliči nekoga ki se spozna na mrežo da ti zadevo porihta, ker kot jaz vidim delaš celo štalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zee ::

Kompliciras 100 na uro.

Router naj se ti povezuje preko PPPoE z internetom. Ostali racunalniki dobijo IP naslov direkt routerja preko DHCPja ali pa jim nastavis staticne IP naslove. Ce imas kaksne posebne zelje po omejitvi dostopa do posameznega racunalnika, nastavi to preko QOS-a ali PortForwardinga.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

M-XXXX ::

Poglej na forum od tomata. sicer ga imam tudi jaz, victek mod in mi zadostuje. povezano imam pa prek ppoe. ammm se nekaj. upam da nimas statike, hehe.

Dinamičen IP.

Ampak ta rešitev je bolj mimo, razen če nimaš kakega res pametnega razloga zanjo. Namreč, vsak računalnik bo moral vedno sam vzpostavljati povezavo, firewall odpade, omejen boš na 4 (ali manj) povezave, pa zna se zgodit da bodo problemi s file sharingom. Naredi tako, kot se to dela in vzpostavi povezavo z internetom preko routerja (WAN) in mu vklopi DHCP. Če boš imel vezano modem->router->switch, boš imel 6 portov za računalnike (predpostavljam, da imata router in switch vsak 4 LAN porte), internet bo deloval avtomatsko ob zagonu za celo mrežo, imel boš firewall in nobenih problemov z določanjem IPjev.

Ravno te rešitve nočem, saj ruter ne prenese hitrejše povezave, kot 2.3MB/s (probal že več kot 5 različnih firmwarov, vsi imajo isti limit, kar kaže na omejitev ruterja, ki pa bi moral po vsej logiki prenest dosti več (GS v1.1)

Pokliči nekoga ki se spozna na mrežo da ti zadevo porihta, ker kot jaz vidim delaš celo štalo.

Brez zamere- sam tole je bedasta izjava, še nisi doživel, da hočeš nečemu priti "do dna"?

Router naj se ti povezuje preko PPPoE z internetom. Ostali racunalniki dobijo IP naslov direkt routerja preko DHCPja ali pa jim nastavis staticne IP naslove. Ce imas kaksne posebne zelje po omejitvi dostopa do posameznega racunalnika, nastavi to preko QOS-a ali PortForwardinga.

Rešitev: modem- ruter- switch odpade zaradi limita hitrosti na ruterju, da ne govorim da se firewalla ne da izklopit (že naredil temo o tem, tukaj, na linksysu in na tomato forumu, DMZ se enostavno ne da nastavit.

No kot ste rekli- rešitev je bila, da sem kabel iz switcha priklopil v enega izmed portov in ne internet priključek. Zadeva zdaj dela kot je treba.

Senitel ::

Barabe na optiki... :P

M-XXXX ::

Barabe na optiki... :P

>:D

Tudi glede tega je bila kar zanimiva zgodba. Samo da so potegnili preklet kabel iz našega vrta, do omarice (10m) so rabili okoli leto in pol, kar naredi njihovo "povprečno" hitrost kar 2 cm/dan>:D Kot kaže so se po letu tečnarjeja le naveličali sprejemat klice, da pa spreminjanja paketa in podpisane pogodbe (7h na telefonu, na koncu nadrl šefico v novi gorici, ali kje že) sploh ne omenjam! Z eno besedo: OBUP!

5er--> ::

Barabe na optiki, oz. napačna črka v imenu routerja. ;((

Senitel ::

Napačna črka v imeu routerja?

M-XXXX ::

Pomoje je ciljal na GS, namesto GL-ja. Te lahko potolažim da ima GS v1.1 še enkrat več rama kot GL, tako da to ni to:8)

ABX ::

Pomoje je ciljal na GS, namesto GL-ja. Te lahko potolažim da ima GS v1.1 še enkrat več rama kot GL, tako da to ni to:8)


Software naredi razliko ne hardware. More pa bit hardware dovolj dober da lahko software dela.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

Tabolš hardware + tabul softwere= ruter z 2.3MB/s omejitvijo:(

Zdaj pa povej kaj v tej enačbi ne štima?

ABX ::

Tvoja konfiguracija.

Meni mirno dela na 10Mbit kar je tudi omejitev mojega ISP paketa.
Interni promet pa gre blizu 100Mbit.
Še wireless dela nad 20Mbit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

M-XXXX ::

Tvoja konfiguracija.

Računalnika? Tukaj si pa sfalil...:D

Meni mirno dela na 10Mbit kar je tudi omejitev mojega ISP paketa.
Interni promet pa gre blizu 100Mbit.
Še wireless dela nad 20Mbit.

10Mbit simetrično= okoli 2.3MB/s je limit, več NE GRE.

ABX ::

Tvoja konfiguracija.

Računalnika? Tukaj si pa sfalil...:D

Meni mirno dela na 10Mbit kar je tudi omejitev mojega ISP paketa.
Interni promet pa gre blizu 100Mbit.
Še wireless dela nad 20Mbit.

10Mbit simetrično= okoli 2.3MB/s je limit, več NE GRE.


Malo sem spregledal, imamš kakšen link do te težave?

Koliko je hardware obrejemnjen lahko preveriš z uptime ali top za CPU, free za RAM.

Preveri če imaš interno hitrost 100Mbit preden sumiš na zunanjo povezavo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jan01 ::

1. poskusi s odličnim tomato mod download
2. ne pozabi: po uspešnem flashanju:
začni tiščat reset tipko in tišči 30s, potem izklopni iz elektrike(še vedno tišči!), po 30s nazaj vklopni in potem po 30s po vklopu izpusti(ves ta čas tiščiš!!)

zee ::

10 Mbit -> max 1.25 MB/s oz. 2.50 MB/s,ce imas 20/20 Mbit linijo.

Pomni: Mbit != MB

Router ni problem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

M-XXXX ::

10 Mbit -> max 1.25 MB/s oz. 2.50 MB/s,ce imas 20/20 Mbit linijo.

Pomni: Mbit != MB

Router ni problem.

Staviva?

Se bom še enkrat citiral:
10Mbit simetrično= okoli 2.3MB/s je limit, več NE GRE.


Pri polni liniji zmore ravno 10/10 kar koli več ne zmore. Škoda da nimam slike utorrent grafa. Upload, ter download sta obratno sorazmerna in to v piko, seštevek obeh pa je bil okoli 2.2-2.3MB/s:) Je bilo kar zanimivo, kako lep graf je ratal:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

OmegaBlue ::

2.3MB/s je limit WiFi na 54g. Mogoče te to matra.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

M-XXXX ::

2.3MB/s je limit WiFi na 54g. Mogoče te to matra.

Preko wifi-ja nisem bil pozoren, vse kar govorim velja za kabel.

OmegaBlue ::

Ah, jebiga. Probaj drug firmware z drugim driverjem za switch.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

M-XXXX ::

Been there, done that:
Probal tomato, prav tako dva, tri mode tomatota, ki naj bi zboljšali hitrost, WRT firmware, hyper WRT, ma še uradnega sem poskusil nič ne pomaga, ravno zato sem zdaj kupil 1GB switch, da sem se znebil limita. Je pa vseeno ena bolj nadležnih omejitev ruter-ja, me pa čedalje bolj zanima v čem je problem.

ABX ::

Testiraj hitrost interne mreže.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

Testiraj hitrost interne mreže.

10MB/s +, kar sem tudi že povedal...

Wox ::

Tukaj sem našel eno temo, ki se ukvarja s tem routerjem (sicer G in GL za GS nisem siguren). Zanimivo je, da nekateri dosegajo precej višje hitrosti od 2.3MB/s. Kolko sem na hitro preletel temo, je zadevo možno tudi OC-jati in pa priljučiti dva WAN-a8-O.
Commodore 64

ABX ::

Sej, hitrost prenosa je omejena z CPU power.

To se da preverit z uptime in top ukazi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Wox ::

Skratka, če hočeš maksimalno izkoristiti povezavo 20/20 Mb/s ali več, tale škatlica ni glih primerna. Kateri "serijski" router (PC box ne pride v poštev -> višja poraba elektrike etc) tam do 150€ bi bil pravšnji za takšne povezave?
Commodore 64

ABX ::

Da bi jaz vedel ta router lahko prebavi 100/100 Mb/s
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ZGI ::

100/100 Mb/s interno. Imel sem priklopljen WRT54GL, ki pa sem ga zamenjal za PC router, glih zato ker sem imel poun K. tega da linksys počepne ob 16mbit/s.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router na router

Oddelek: Pomoč in nasveti
252457 (1796) dela
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951105 (22855) simone
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169430 (9099) Hanzek
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244615 (2176) Yacksy

Več podobnih tem